Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

_Kika_ Wszystko zależy od tego w jakim się będziesz lepiej czuła, czy w widocznym czy nie. Ja mogę powiedzieć że aparat szafirowy się nie przebarwia, tylko gumeczki przezroczyste. Słyszałam że aparaty ceramiczne się przebarwiają i żółkną. I co najważniejsze wszystkie aparatu czy to metalowe czy estetyczne działają tak samo ! Z wyjątkiem damona (aparat bezligaturowy) on działa szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tam przy separacji nic a nic nie bolało. Szczerze. Nawet nie wiedziałam, że coś mam w buzi... (Bolało tylko serce... bo cóż to jest jednak separacja... :p hehehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydusia ---> ja tak słodko wyglądać nie będę:P i planuję nikomu się nie pokazywać a całuje mi się dość dobrze bez aparatu... ale cóż, chyba zcekaja mnie dwa lata abstynencji;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
zadrutowana;) wrocilas kochana:P jak było?? u mnie tez juz bardzo dobrze i jem wszystko pizze kanapki itp:P z tym ze wszystko musze rwca albo kroic np pizze nozem i widelcem bo wlasnie tak samo jak Ciebie boli mnie troszke przod:P ale momentami prawie wcale i probuje cos ugryzc i mimo ze nie jest tak zle nawet prawie nie boli to po ugryzieniu kanapki z serem mialam w przodzie aparatu mnooostwo jedzenia -->sera:D:D denerwuje mnie to i wole rwac na male kawalki kroic czy cus:P:P nic nie mam juz poobcierane doslownie czuje sie jak bez niego:) wogole mi juz nie przeszkadza zapomnialam o nim moge robic z nim juz totalnie wszystko! nawet smialo myje zeby nie boje sie juz ze cokolwiek odleci i mocno dociskam:P monis87 pojawia sie niestety rzadko a czarne oczka chyba z raz czy dwa takze niestety nasza burzliwa korespondencja nieco ucichla:( mam nadzieje ze nadrobimy zaleglosci:P pozdrawiam cieplutko:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo ja tez mma zaległości, z gryzieniem lepiej, ale bola zeby strasznie, chyba sie przesuwaja :) Ogolnie czekam na wizyte bo mam sporo watpliowści :) Pozdrawiam gorace aparatki i aparatów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
doomaff--> ja jestem z olsztyna a aparat mam 2 tygodnie;) lecze sie u p.Wiesławy Burek;) podobno najlepsza:P dobrze slyszalam jeszcze o pani Szarek i Dąbrowskiej ale ta ostatnia ma dosc stare metody leczenia jak najbardziej jest za wyrywaniem i nie widzi innych rozwiazan:P ae to raczej czołowka;P a Ty juz masz jakas na oku??albo cos?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
czarne oczka jakie watpliwosci??:) my z takim samym stazem ale moze pomozemy??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, lękam się strasznie że coś spadnie, odklei się, wogole nie wiedze zadnej poprawy .. Dzisiaj mam zły humor i smece więc nie bede sie rozpisywała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
z porpawa to u kazdego indywidualnie tym to sie kompletnie nie przejmuj!:* jak minie miesiac czyli jeszcze ze 2 tyg to napewno zobaczysz jakas roznice;) a o aparat sie nie lekaj:P ja na poczatku jak bylam zeby to tak niedokladnie i delikatnie ze az czulam ze brudne ciagle :D slinilam sie i ciezko bylo mi utrzymac swiezy oddech teraz jest zupelenie jak przed aparatem serio mowie i zobaczysz ze u Ciebie bedzie tak samo! stopniowo dociskaj szczoteczke i pucuj:P mi to czasem az nawet zostanie jakis pojedynczy wlos ze szczoteczki w zamku:D i sterczy i musze go palcami wyrwac;p to jest tak przymocowane ze rzadko sie komus odkleja;* a kazdy ma gorszy dzien nie podlamuj sie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
niusia00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
dzięki za odpowiedź, a jaki nosisz aparat?? w ogóle jak kształtują się ceny za wizytę i obydwa łuki u Twojej pani doktor i gdzie ona dokładnie przyjmuje?? ja słyszałam,że dr Szymański jest świetny-sprawdzę to jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
Jeszcze mam pytanie o aparat damona,co o nim sądzicie?? słyszałam,że za niewiele większą ceną, efekt jest szybszy..nie wiecie czy istnieje możliwość "zainstalowania" przezroczystych/białych gumek przy tym modelu?? Pozdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Cześć dziewczyny :) u mnie też już coraz lepiej lepiej, przednie ząbki troche bolą więc staram się też kroić jedzenie. Ostatnio jadłam tosta i to było coś okropnego nie mogłam potem domyć zębów bo wszędzie miałam ser :) Czarne Oczka, Zadrutowana, Niusiaa00? kiedy macie wizyty u orto? ja jeszcze ok 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Czarne Oczka-> mi też się wydaje, że coś sie odklei i stale mam wrażenie, że coś się rusza... a dziś miałam sen, zę wypadł mi ząb...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie znacie rodzaje aparatów samoligaturujących? A ma może ktoś z was Damona?Jak tak to ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
doomaff;) ja bardzo dlugo zastanawialam sie miedzy aparatem estetycznym a bezligaturowym(damon i inne amerykanskie) praktycznie bylam juz gotowa zalozyc ceramiczny albo szafirowy bo nie chcialam zeby bylo widac jednak moja pani Dr bardzo mi doradzila:P tzn mowila ze oczywiscie jesli chce to jest moja decyzja i mi zalozy ale ze bede nosila od 1,5-2 lat (moim zdaniem to bardzo duzo) ze to jest gruby aparat wkoncu ceramika czy porcelana jest znacznie grubsza od cienkiego metalu polaczonego ze srebrem ze BARDZO sie przebarwia takze mnostwo wyrz4eczen (pizze, spagetti, sosy, jagody jakies cukierki kolorowe nie wiem co tam ejszcze wiec wszystko barwiace odpada bo calosc staje sie zolta nawet pomaranczowa a w niektorych rpzypadkach brazowa:o ) nie chce urazic nikogo kto wybral taki aparat ale znam dziewczyne ktora go ma dba bardzo o higiene jednak calosc usmiechu to ejdna wielka zółć! i widzialam mnostwo zdjec osob z tymi aparatami to sie zrazilam:P kosztuje on 2200 zł u mojej pani Burek natomiast ja wybralam bezligaturowy aparat Damon bo naprawde bardzo skraca czas leczenia w moim przypadku czas noszenia to 6-8 miesiecy takze chyba widac ze roznica kolosalna;P wizyty sa co 6-7 tygodni natomiast przy zwyklym metalowym i ceramicznym 3-4 tygodnie, cena jest taka sama 2200 czy 2100 za łuk, bylam BARDZO mile zaskoczona bo zakladajac go balam sie ze bede miala ogromny metal w buzi jednak okazualo sie ze jest tak malenki ze bylam baardzo zadowolona:P:P są to malutkie kwadratowe zameczki :P jestem naprawde niezmiernie zadowolona ze dokonalam takiego wyboru moge jesc wszystko o nic sie nie martwic itp :D:D i wszystkim goraco polecam taki oto aparacik:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
za wizyte place tylko 60 zł ;) nie wiaze sie to z jej brakiem doswiadczenia czy cos ale nie zdziera z klientow po 100 zł za kazde słowo i nawet nie za 5 minutowa wizyte! naprawde swietna orto, przemila kobieta odchodzi w indywidualny sposob do kazdego klienta, odpowiada na wszystkie setki pytan wszystko dokladnie omawia itp:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
monis87 wizyte mam dopiero 1 wrzesnia a jak bede chciala to przekladam na ostatnie dni sierpnia bo u mnie wizyty sa co jakies 6 tygodni (przy aparacie bezligaturowym damon) ;p ale obawiam sie troche ze tak poczatek roku i szkola i to "sciąganie" zebow zwiekszanie nacisku i w szkole ebdzie mocno bolalo:D moze lepiej koniec sierpnia sie udac;d a Ty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niusiaa00----> mam do ciebie pytanko dotyczące damona .czy to prawda że jeśli ktoś musi przed założeniem aparatu wyrwać zęba to w przypadku damona nie musi tego robic?bo oglądałam taki filmikk ii tam prezenterka mówiła,że zęby powrócą na swoje miejsce bez wyrywania zębóów.a czy po założeniu damona mocno cie bolało?bo słyszałam że w tym przypadku ból jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
kika;) ja mialam do wyrwania dwie 4 , jedna z gory jedna z dolu;) mowil mi to stomatolog u ktorego bylam zeby wiesz wyleczyc wszystkie zeby przed nalozeniem aparatu ale okazalo sie ze wszystkie zdrowe:D tzn sugerowal ze moze orto bedzie chciala itp;p a jak bylam 2-3 lata temu u innej orto w olsztynie to chciala wi wyrwac cztery 4!! wtedy zrezygnowalam..:D i dopiero w te wakacje znow podjelam decyzje o aparacie;p no wiec moja aktualna orto odrazu powiedziala ze nic nie trzeba wyrywac;p (siedzialam z takim bananem na fotelu) ale wiesz co nawet nie dlatego ze nosze damona bo w przypadku ceramicznego tez by mi nie wyrywala, podobno teraz odchodzi sie od wyrywania zebow bo to szpeci usmiech;) mowila ze przy wyrwaniu dwoch 4 mialabym wąski usmiech a taki chyba nikomu sie nie podoba;p zachwycona moim szarokim usmiechem zaproponowala cos innego;P mianowicie po zdjeciu aparatu bede miala wyrwane 8;p co prawda jeszcze ich nie mam ale na zdjeciu wyszlo ze sa juz blisko i powinny wyjsc a przodu nie bedzie mi psula;p podobno to 8 sa źrodlem krzywizn bo one nawet jeszcze nie wyrosniete a spychaja te wszystkie zabki i z tego powodu mamy jakies gorki dolinki w buzi tzn w przodzie ze jakies tam zachodza na siebie czy cus to wszystko wina 8 wiec bede miala je usuniete ale one sa zupelnie niepotrzebne;p nawet ludzie nie noszacy aparatow usuwaja te zabki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
budzcie sie aparatki:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
niusiaa00 ---> a było spoko troche nudnawo ale ok:P no ja tez tak mam ze momentami to w ogole zapominam sobie o nim, tak się bałam reakcji ludzi z otoczenia ale nie jest zle, sporo osob mowi ze fajnie ze oni też by chcieli aparat nosić xD no może nadrobimy nasza korespondencje:P bo rzeczywiście jakoś tak ucichło. Moniś87--> ja wizyte mam 15 sierpnia i będe miała zakładany ekspander.. no i kolejny dyskomfort;/ znowu będe musiala sie przyzwyczajać do czegoś nowego w buzi i jeszcze nauczyć się w tym mówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** ----->> mówisz tak bo jeszcze nie próbowałeś z aparatem :P Ja przed aparatem martwiłam się głównie o całowanie :P Ale luz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>doomafff ja chodze do dr Doroty Kubiak-Ptak. Ona przymuje na Zolnierskiej 41b. A jesli chodzi o aparat..ja bardzo chcialam estetyczny i to moja orto przekonala mnie, zeby zalozyc metalowy. Po pierwsze estetyczny jest duzo drozszy, po drugie, leczenie trwa dluzej (byc moze zalezy to tez od wady, nie wiem..u mnie trwaloby dluzej), a po trzecie dowiedzialam sie, ze aparat estetyczny nie zawsze daje sobie rade i trzeba zamki i tak wymieniac na metalowe. Wiec doszlam do wniosku, ze skoro mam placic za aparat estetyczny, a w efekcie, po jakims czasie miec i tak metalowy, to wolalam od razu zaplacic za metalowy..Czysta ekonomia ;) No i co najwazniejsze, wcale nie zaluje. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze pomoglam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej..już się nie mogę doczekać tego aparaciku. Wizyta dopiero 26 września a przewidziany dzień założenia aparatu na ząbki to 9 październik. Muszę się uzbroić w cierpliwość, ale jestem bardzo podekscytowana:) Oszalałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z aparatem czy beż, nie ma wielkiej różnicy tak mów moja druga połowa więc śmiało, mi stuka za 2 tyg roczek :D ja mam aparacik zastanawiam sie jak bedzie bez niego hihi , może się teraz dowiem ile jeszcze potrwa to leczenie pozdrawiam WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
Dzięki za odpowiedzi:):):)>>niusia00,chyba zdecyduję się na Twojego ortodontę,mogłabyś podrzucić do niej nr? Ile czekałaś od pierwszej wizyty do założenia aparatu??masz na dwa łuki czy jeden?u mnie chyba będą potrzebne dwa, nie wiem, czy założy mi dwa od razu,czy po jakimś czasie??? Zależy mi na szybkim efekcie,mam tylko dwójkę cofniętą i trochę nierówno ustawione dolne, więc mam nadzieję,że damon w rok się z tym upora;);p Zresztą jeśli chodzi o damona,to widziałam w necie zdjęcia, na których te zamki były jasne,tylko drut metalowy..jest taka możliwość?? Pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** Jak jakaś dziewczyna sie w tobie zakocha albo spodobasz się jej to nie będzie miało dla niej znaczenia czy masz aparat czy nie. Zakochane osoby nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Nie wspominając że niektórym aparat dodaje uroku. :P peppa07 1600 zł za aparat kosmetyczny ? Szczęściara ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×