Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość voldtekt
RedSpinka,a kiedy zdejmujesz aparat? widzę,że masz podobny problem,też mi się jedynka trochę pokruszyła przez dolne,ale na szczęście to tylko kwestia wypełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedSpinka 🌻 voldtekt 🌻 Mam ten sam problem tylko z dwójką i się zastanawiam czy można to naprawić mając aparat czy dopiero po jego zdjęciu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 - chcaiabym dodac informacie ktorych brakuje w liscie Ilość usuniętych zębów na potrzebę aparatu -nie mialam usowanych zebow Rodzaj wady -ciezko mi powiedziec jak nazwac moja wade ale najbardziej chyba pasuje Przodozgryz Data założenia dolnego łuku / rodzaj / cena -jak na razie nie musze miec zakladanego dolnego łuku Łuk podniebienny - posiadam poprzeczke Wyciągi zewnętrzne , maska twarzowa - mam miec maske twarzowa ale jeszce nie teraz Linki do zdjęć -http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a481dc6981231064.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04aea95ef28d6fd6.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bbe0627251ddb134.html mysle ze tyle wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Fanta88,mi orto powiedziała,że kosmetyką zajmie się po zdjęciu aparatu,najpierw ząbki muszą się dobrze ustawić,później wychodzi czy coś podpiłować,wypełnić itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedSpinka--->niesamowita poprawa, jestem pod wrażeniem. Gratuluję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taj jedynka lewa mi sie kiedys zlamala bo ona byla przed zebami dolnymi aparat mam zdjac za 2 i pol roku liczac od czerwca b.r jesli chodzi o ta moja jedynke zlamana to to co wiem to napewno musze ja po zdjeciu aparatu leczyc kanalowo, a jak rozmawialam z dentyska przed zalozeniem aparatu co potem z ta jedynka to powiedziala ze sa dwa rozwiazania pomysl 1) jedynke dosztukowac to nie jest duzo bo ta jedynka jest wyzej osadzona wiec jakies 1- 2 mm pomysl 2) w moim wieku juz na zebach nie powinno byc na zebach juz takiej koronki przy koncu wiec mozna ja z pilowac i tez beda rowne Jeszcze mam duzo czasu aby podjac decyzje co do tej jedynki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedSpinka 🌻 Poprzeczka czyli zwykły Expander ? Niestety tylko jeden linka może być w rubryce. :( Poprawa bardzo duża :D oby tak dalej. :D voldtekt 🌻 To sobie trochę poczekam na tą kosmetyką. :P hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
heh,Fanta88,a co ja mam powiedzieć,skoro dopiero zaczynam z aparatem,w ogóle tą jedynkę mam dłuższą od drugiej,bo była schowana za dolną,więc pewnie mi się samoistnie spiłuje;p oj dziewczyny,nie ma czym się przejmować, jak ząbki będą piękne i proste, to już będzie niejaka formalność dokoptować to co uległo naturalnemu starciu lub wyłamaniu, a orto będzie wiedziała co zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt 🌻 U mnie jedynki to oddzielna historia. :P Jedna wyżej druga niżej, nio i co za tym idzie jedna dłuższa od drugiej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
heh,czyli witaj w klubie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było mnie raptem dwa dni, a tutaj pojawiło się sporo nowych postów. Fajnie :) Na początek trochę o mojej sytuacji. Aparat mam na razie od czterech dni. Wydawało mi się, że ciężko będę znosił zabieg. Najbardziej we znaki dawał mi się klin, który mam założony na dolnej szczęce. Przy gryzieniu pokarmu myślałem, że moje szóstki tego nie zniosą. Całe szczęście po 3/4 dniach już zapominam o gadżetach, które mam w ustach :) Nic mnie już nie boli i coraz bardziej utwierdzam się w tym, że ciężko będzie mi się rozstać z aparatem. Jedyną rzeczą, która mnie denerwuje to fakt, że przy szerokim uśmiechaniu (a często się tak uśmiecham, jakoś z aparatem łatwiej :D) druciki na górnych szóstkach ranią mi policzki. O dziwo po dwóch dniach już się wydłużyły, więc coś się tam na pewno dzieje. Ortodontka powiedziała mi, że pomiędzy wizytami mogę go sobie sam przyciąć albo kogoś poprosić, jednak jakoś wolę tego nie tykać :) Ogólnie rzecz biorąc jest okej :) Ano mam jeszcze pytanie: jak nakłada się wosk na aparat? Mógłby ktoś opisać mi to krok po kroku? Fanta88 -> Rodzaj wady: zgryz otwarty pomieszane ze stłoczeniem. Wyciągi zewnętrze, maska twarzowa: maska daler\'a (Swoją drogą śmiesznie się w tym wygląda :DD Dobrze, że będę to miał tylko na noc) voldtekt -> Nie pękaj :D Żadne zęby Ci nie wylecą, standardowe a zarazem dziwne uczucie, które towarzyszy niejednemu użytkownikowi aparatu :) RedSpinka -> No no, efekty naprawdę wielkie :) Poruszono także temat zmiany ortodonty, czego ja osobiście nie polecam. Ja także mam w porównaniu do niektórych drogiego ortodontę. Za aparat zapłaciłem ponad 2000 złotych, a są możliwości założenia go w granicach 1600 zł. Bądź co bądź, ale mam świetną ortodontkę :) Jeżeli jest ktoś z Wodzisławia Śląskiego to polecam panią Elżbietę Ratajczak-Kubiak. Adres i telefon znajdziecie w Internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedSpinka 🌻 Wydaje mi się ze to zwykły łuk. Zobaczymy jak inni ocenia najwyżej się zmieni w tabeli. :) voldtekt 🌻 Pewnie zaraz dołączy trochę osób do klubu bo to coś powszechny problem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zombol Nakładnie wosku : 1. Odrywasz (lub odcinasz nożyczkami) mały prostokącik 5mm na 5mm. 2. Ogrzewasz go w dłoni lub pod ciepła wodą aż stanie się miękki i elastyczny. 3. Przyklejasz go (jak gumę do żucia :P) do aparatu w tym miejscu gdzie cie drażni. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>zombol,mam taką nadzieję;)takie nieprzyjemne uczucie,że coś mi tam się rusza i chce wypaść;);p ale nie ma co tragizować,póki są jeszcze na miejscu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Kim*
Hej! Dla kogo jest potrzebne rozszerzanie szczeki? Tylko gdy zeby sa mocno stłoczone? Prosze o odpowiedz Pozdrawiam:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu bym musiala jezykiem orto opisac wade ale napisze tak. Tyłozgryz ;) bo za duzo miejsca zajeloby opisanie mojej wady a niektorzy mogli by niezrozumeic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Kim* 🌻 Nie tylko przy stłoczeniach ząbków ale np w podniebieniu gotyckim i wszędzie tam gdzie szczęka nie jest prawidłowo rozwinięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia14102 Gotyckie podniebienie jest bardzo wysokie i wąskie, niby ząbki są proste i nie ma stłoczenia ale nie dotykają policzków a przednie zęby są wysunięte, można powiedzieć że jest w kształcie literki \"U\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam podniebienie gotyckie. Dlatego tak zabki mialam skrzywione a do tego ze szczeka mala duze zeby... Ale teraz jezt juz duzo lepiej..:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
ja natomiast też mam stłoczenie.górna 1ynka i 3ka zachodzą na 2kę,więc możesz,Fanta88 dopisać do listy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Rodzaj wady - zgryz otwarty, krzyżowy, stłoczenia Maska twarzowa - maska Delaire\'a Dzięki z góry za dopisanie Fanta:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podniebienie gotyckie, a raczej miałam :) Jestem po 15-stym obrocie Hassa i efekty są oszałamiające. Górne jedynki miałam stłoczone, nachodziła jedna na drugą, a teraz w miejscu tego stłoczenia wieeelka szpara:D Śmiesznie z nią wyglądam, ale cieszę się, bo przynajmniej wiem, że Hass działa. Językiem też wyczuwam, że podniebienie ewidentnie się poszerzyło. A jak tam u innych posiadaczy Hassa? U Was też takie efekty?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
hej, widzę, że znalazłam się na liście więc podaje kilka informacji: rok urodzenia- 1986 ilość usunietych zębów- jeszcze nie wiem rodzaj wady- tyłozgryz data założenia górnego łuku/cena- mam nadzieje, że jak najszybciej data założenia górnego łuku/cena- jak wyżej łuk podniebienny, wyciągi, czas noszenia- jeszcze nie wiem miejscowość- Legnica reszte informacji podrzuce jak już będe wiedziała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dołaczam to Was i proszę o wpisanie mnie na listę ;) Nick - cziqitka89 Rok urodzenia - 1989 Ilość usuniętych zębów na potrzebę aparatu - 0 Rodzaj wady - zgryz głęboki Data założenia górnego łuku / rodzaj / cena - 11.08.2008 r./ 1500 zł Data założenia dolnego łuku / rodzaj / cena - koniec 2008 r./ 1500 zł Łuk podniebienny - - Wyciągi zewnętrzne , maska twarzowa - - Czas noszenia - ok. 2 lata Miejscowość - Olsztyn Linki do zdjęć - http://img218.imageshack.us/my.php?image=aparativ7.jpg Data zdjęcia górnego łuku - ? Data zdjęcia dolnego łuku - ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×