Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość extazzzka
hej ja juz mam aparat 2 lata i za 2 tyg ponoc mam juz koniec ale ost zamek mi odlecial a mojej ortodontki nie bylo 3 tyg i przez ten czas jeden zab u gory niejest prosty mysle ze chyba nie sciagnie mi jeszcze i jak pojade teraz do niej to zalozy mi nowy zamek i dopiero na nastepny raz powiedzcie mi czy przez ten czas tez tak czesto wam odpadaly zamki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi89speed
odpadanie zamków jest podobno normalne w pozniejszym czasie. jedzenie i picie gazowanych napojów ma duzy wplyw na klej ktory łaczy zamek z zebem. Mi ortodontka powiedziala ze tylko na poczatku jesli zaczna mi odpadac tzn ze jem twarde rzeczy i nie stosuje sie do jej zalecen.ale jak na razie procz opcji z wysunieciem drutu nie mialam innych przygód. zaczyna pojawiac mi sie mala przerwa miedzy jedynkami. choc i tak moja wada polega na tym ze jedna jedynka nasuwa mi sie na druga ze wzg na malo miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mi też się już drut wysuną pamiętam jak na początku wyszedł on z ostatniego zamka i poranił mi policzek raz straciłam 2 zamki na raz na dolnej i górnej czwórce :O jadłam lizaka chciałam ugryzc:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Noszę aparat od kilku dni - narazie tylko górny łuk, dolny czeka mnie za jakiś czas. Póki co jest nieźle, zęby mnie bardzo nie bolą, tylko wkurza mnie ta zabawa z myciem zębów - zajmuje mnóstwo czasu! :( No i mam mocno poraniony język i policzki od tych pierścieni na szóstkach, więc zaklejam woskiem, który kończy mi się w zawrotnym tempie! Zapłaciłam za aparat 1600 zł. (zwykły, metalowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi89speed
ja mieszkam we wrocławiu.Konkurencje walcza o klienta.Dałam 1500,- za aparat zwykly metalowy.mam go od 2 sierpnia i jestem zadowolona.Przez krzywe zeby nie moglam pracowac jako fotomodelka. i jestem zła na to strasznie bo zeby zepsuly moja kariere.teraz jest na to za pozno bo mam juz rodzine.:Drówniez bede miec zakladany dolny luk za 2 lub 4 miesiace. co do rannych policzkow i jezyka to powiem ze idzie sie przyzwyczaic bo po jakims czasie nie rysuje nic w buzi.jesli masz zbyt dlugie druty tzn wystaja po za 6zamek i rania ci policzek idz do ortodonty.Przytnie je... za wizyte nie zaplacisz wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kejti83
Dla mnie nie ma różnicy-czy na sam dół czy sama górę:) miałam na samą górę-a teraz po zdjęciu w grudniu góry myślę o dole i nie widzę problemu:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi89speed
niektorzy maja bardzo duze wady np tak jak ja tzn mam wade asymetrii twarzy,przesuniecie dolnej żuchwy,wraz z zebami,a przyczynily sie do tego pekniecie w żuchwie i zbyt malo miejsca na znaczna ilosc zebow. w wieku 12 lat mialam juz wszystkie 8-emki.w moim przypadku po wyrownaniu gornego luku musze zalozyc dol i ustwic dol wraz z żuchwa. i jednak jest roznica.... nigdy ort nie zgodzi sie na zalozenie najpierw dolu pozniej gory...zawsze jest odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi89speed
zastanawiam sie tez...kiedy wlasciwie moje zeby beda mniej wiecej rowne....? tak bardzo sie tym niecierpliwie ze ciagle o tym mysle.... chciala bym aby w koncu jedyna rzecz ktorej sie wstydze odeszla w zapomnienie... jestem swiadoma tego ile zlych słow,upokorzen doznaly osoby z krzywymi zebami. chowajac swoj usmiech gdy chcialo sie smiac lub mowiac prawe z zamknietymi ustami... a wam ile czasu zajelo prostowanie zebow? nie chodzi mi o noszenie aparatu tylko o wyrownanie ich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Ten temat zakończył swoją działalność ze względu na problemy z wyszukiwaniem informacji i dodawaniem postów , przenieśliśmy się na nowe forum: stalyparat.fora.pl !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz możliwość podjechania do Poznania to od serca polecam ci klinikę Candeo www.candeo.pl . Leczymy się u dr. Hędzelka całą rodziną. Mają przystępne ceny a dla tych co nie mają tych tysięcy na implanty to można płacić w systemie ratalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwinka234
wczoraj mialam zakladane gumki separacyjne. Samo zakladanie nic nie boli natomiast ortodontka uprzedzila ze bol moze sie pojawic w czasie noszenia.Jak narazie tylko torche mi przeszkadzaja ale da sie wytrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja aparatki!!!mam pytanie-dlaczego nie mozna równoczesnie założyć dwóch łuków???jednego na górę,drugiewgo na dolny łuk zębów???Mi ortodontka powiedziala że na dolny założymy za 6 miesięcy...dziwne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka121
Cześć. Chodzę do ortodonty w warszawie. Mam aparat na dół i na górę. Niestety mój ortodonta a raczej gabinet mnie wkurza ponieważ jak np. oderwie mi się zamek to muszę czekać nawet i miesiąc na wizytę taką na jaką jestem zapisana ponieważ w innym czasie nie ma możliwości by się dostać do niego. Wkurza mnie to bo przez to moje leczenie przedłuża się w czasie niemiłosiernie :( Wiem że ortodonci nie lubią przejmować już leczonych pacjentów, ale może komuś z was udało się kiedyś zmienić orto? Jeśli tak to na jakiego, gdzie on jest, czy to była dobra zmiana? i jak to zrobić? Będę wdzięczna za odpowiedzi, pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka121
CO TAK ZNIKNĘŁYŚCIE DZIEWCZYNKI :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizzka4
15 grudnia bede miala zakladany aparat staly na gorna szczeke , wreszcie! ciesze sie z tego bardzo dlatego ze przez zmiany ortodontow wszystko sie opoznialo. Ale wreszcie znalazlam wspaniala ortodontke ktora wziela sie za moje zeby. po 2-3 misieacach bede miala zakladany dol. Jednak do grudnia czekaja mnie malo przyjemne rzeczy albowiem podciecie gornego wiezadelka i wyrywanie dwoch stalych piatek.. Troche sie cykam ale da rade, wszystko dla pieknego usmiechu. Chcialam przeczytac wszystkie wypowiedzi jednak przeszlo 700 stron to troche duzo a ja niestety nie mam az tyle czasu. Wiec jesli chcialo sie Wam przeczytac to wszystko to moze bedzie sie Wam chcialo jeszcze napisac swoje odczucia odnosnie aparatu przygody porady itd. Z gory dzieki, pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bungerek
Z mamą mamy taki sam pomysł lecz nie wiemy gdzie taki kupić jestem z Elbląga i chciałabym z tego miasta Koto jest z elga i wie gdzie to jest? Na jakiej ulicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do *Dora*
Witam. Ty zakładałaś w genesis w Biłgoraju aparat??? jak jesteś zadowolona?? ;) Z góry dziękuje za odpowiedz:) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska1111111
jestem przed wyrwaniem górnych 4;/ był juz tutaj ktos w takiej sytuacji i jest po??? chodzi mi głównie o te dziury po wyrwanych zębach;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm89
hey! od pół roku mam aparat bezligaturowy kosmetyczny. Do tej pory byłam bardzo zadowolona, ale wczoraj założyli mi dół i jest koszmarnie... Do wczoraj nie było w ogóle widać , że mam aparat przy zamkniętych ostach, a teraz przez te zamki na dolnych zębach nie da się już tego ukryć, bo mam minę "małpki";/ Czy ktoś mi może powiedzieć, czy to tak po prostu jest zawsze przy dolnych łukach? I mam jeszcze jedno pytanie. Mam od spodu górnych jedynek założone takie "kostki", które chyba mają chronić przed zaciskaniem zebów, tzn. żebym nie kładła górnej szczęki na tych dolnych zamkach. To jest jakiś nowoczesny zamiennik "szyny", którą się zakłada na górę przy zakładaniu dołu. Czy to się nosi już do końca leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm89
hey! od pół roku mam aparat bezligaturowy kosmetyczny. Do tej pory byłam bardzo zadowolona, ale wczoraj założyli mi dół i jest koszmarnie... Do wczoraj nie było w ogóle widać , że mam aparat przy zamkniętych ustach, a teraz przez te zamki na dolnych zębach nie da się już tego ukryć, bo mam minę "małpki";/ Czy ktoś mi może powiedzieć, czy to tak po prostu jest zawsze przy dolnych łukach? Czy to minie jak np.poprawi mi sie zgryz? I mam jeszcze jedno pytanie. Mam od spodu górnych jedynek założone takie "kostki", które chyba mają chronić przed zaciskaniem zebów, tzn. żebym nie kładła górnej szczęki na tych dolnych zamkach. To jest jakiś nowoczesny zamiennik "szyny", którą się zakłada na górę przy zakładaniu dołu. Czy to się nosi już do końca leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) jestem z krakowa i w koncu zdecydowalam sie na zalozenie aparatu:) prosilabym jednak o porade...czy ktos moze orientuje sie gdzie w krakowie jest dobry i sprawdzony ortodonta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce.ale.nie.moge
Cześć dziewczęta ! Jestem Ania mam 15 lat, jestem z Rabki-Zdrój. Mam dosyć dużą wadę zębów. Kiedyś nosiłam aparat taki zdejmowany, parę miesięcy i jak przyszły wakacje to był jakiś 4-5 miesiąc leczenia przestałam chodzić do ortodonty, później zgubił mi się aparat. Wtedy miałam jakieś 11-12 lat więc leczyłam się za darmo. Teraz chciałabym nosić aparat ale stały, poza tym w moim przypadku zdejmowany chyba już nie wchodzi w grę, ale jest kilka problemów. dużo to kosztuje, wiem że opłaca się nosić, cierpieć i takie tam, ale jak już pisałam wcześniej mam 14 lat więc jak na razie utrzymują mnie rodzice, tamten aparat w sumie to z mojej winy nie wypalił..a jak kiedyś próbowałam rozmawiać z mamą to jak się na mnie wydarła : że jak dorosnę i będę zarabiać to sobie kupię ! Ona wgl nie chce słyszeć tematu aparat. Nie mam żadnych pieniędzy, oszczędności. Nie wiem co mam zrobić teraz w gimnazjum to zaczęłam zwracać uwagę na modę, wygląd i wgl, I STRASZNIE, ALE TO STRASZNIE ŹLE SIĘ CZUJĘ W KRZYWYCH ZĘBACH ! Teraz noszenie aparatu nie jest powodem do wstydu. Bardzo chciałabym pocierpieć ten czas aby za jakiś czas móc iść ulicą uśmiechać się, na zdjęciach pokazać ząbki, i wgl . PROSZĘ POMÓŻCIE: JAK PRZEKONAĆ RODZICÓW ABYM NOSIŁA APARAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kl2
Cześć dziewczyny znacie może jakiegoś dobrego i taniego ortodontę w Rzeszowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhuhux3
Ja mam mieć dopiero zakładany aparat ortodontyczny, jednak mam do wybru: albo poszerzyć szczękę, albo wyrwać dwójkę. O drugiej opcji nawet nie chce słyszeć bo jak wyglądałoby po jednej stonie jedynka, dwójka, trójka, itd., a po drugiej jedynka i od razu kieł? ;/ Więc czy ktoś miał poszerzaną szczękę? Jak to wygląda: czy zęby są ustawione pod jakimś kątem, czy twarz jest 'szersza', czyli ma inne rysy? I przede wszystkim ile kosztuje takie poszerzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfdsgfdgfd
uhuhux3 ja miałam wyrywane 2 czwórki i założony aparat do poszerzania i szczególnej zmiany w rysach twarzy raczej nie ma, więc spokojnie:) Ale 2???;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiffka
do uhuhux3: Hej;) wiesz co osobiscie radzę Ci usunąć zeba niż godzić się na rozszerzanie szczęki. Czy twoja orto powiedziała Ci czego zamierza uzyć do tego rozszerzania?? Bo jeśli expandera albo rotator to faktycznie lepiej wyrwij zęba!! Ja od środy (23lutego) mam załozony aparat na górę i rotator. Niestety nie miałam wyboru i musialam go miec. Słuzy w wiekszym stopniu do rotacji szóstek (ustawienia ich ładnie na przeciwko siebie) a w mniejszym stopniu tez do rozszerzenia szczęki. I jest z nim dramat!!! To taki powyginany drut w kształcie litery M ktory zaczepiony jest na szóstkach i wisi pod podniebieniem. Zatrzymuje mi sie tam jedzenie, mam kłopoty z polykaniem śliny i jedzenia, seplenię i mamy niesamowity ślinotok juz 5 dzien!! Nie polecam!! Na jezyku robią mi się rany od niego. A mam go nosić z 5 miesiecy (3-4 wizyty). A expander...miala kolezanka i jest jeszcze gorszy. Wiec chyba lepiej wyrwac ta dwójkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Niedługo zakładam aparat stały, już od kilku dni non stop o nim czytam i juz sama nie wiem, czy mam się zdecydować czy jednak zmienić zdanie ; <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Niedługo zakładam aparat stały, już od kilku dni non stop o nim czytam i juz sama nie wiem, czy mam się zdecydować czy jednak zmienić zdanie ; <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiffka
Do doyouthinkyouknowme: Jak masz jakieś pytania to wal śmiało :):):) nawet z najgłupszymi pytaniami. Zresztą nie ma głupich pytań prawda? są tylko głupie odpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×