Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość doyouthinkyouknowme
Hej :) O 13 wziełam ostatnią tabletkę i jak narazie mniej boli, tylko przy gryzieniu czegos, więc narazie jest ok :) Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiffka
Jejkuuu bidulki, tak Was boli??? No ja sama nie wierzę i wy mozecie mi nie wierzyć, ale mnie niiiic nie bolało:) szok!! Ciekawe jak będzie po wizycie pierwszej, mam ją 12 kwietnia. (półtora miesiąca po załozeniu). Wy też macie tak późno? ja myślałam, że wizyty są co miesiąc... Trzymam za Was kciuki :) nie dajcie się bólowi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
U Mnie wizyty będą co miesiąc no chyba, że bede pod koniec miesiaca to wtedy co póltora mniej wiecej :) A ból już prawie minął, troche boli przy nadgryzaniu tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniaparatka
Ja mam kolejną wizytę równo za miesiąc od założenia. Wtedy dostanę mocniejszy drut i bedzie ostro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Hej! :) I jak u was dzisiaj? ;] U Mnie dużo lepiej, boli tylko prawa strona, ale da się wytrzymać, a jutro już aparat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Przed założeniem aparatu ... - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki, łańcuszki elastyczne i metalowe - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu !!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa - Ból podczas leczenia - Aparat Ortodontyczny a papierosy - Kryzys w noszeniu aparatu Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć (m. in. zdjęcia artystyczne) - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria \"nieznanych\" Zapraszam do dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniaparatka
U mnie ciężko z jedzeniem, bolą mnie zęby przy gryzieniu, szczególnie po prawej stronie - tam gdzie mam te gumkę wyciągającą. Mam nadzieję, że to dobry objaw i to znaczy, że ta gumka działa. Ciągle mi pęka i muszę ją wymieniać 3 razy dziennie :/ Póki co nie zrażam się :) Trzymam kciuki za jutrzejsze zakładanie!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Witam! Już jestem w aparacie, czuję się mega dobrze, zakladanie trwało godzinę i do najprzyjemniejszych nie nalezało :D, wlasnie jem sobie pierwszy posilek i jest git :P Moje gumeczki są szare i prawie ich nie widac co mnie bardzo cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiffka
Do doyouthinkyouknowme: No to ciesze się że czujesz się fajnie;):) Nic nie boli? A masz od razu górę i dół? Jak od razu sobie jesz to extra;) Powodzenia w najblizszych dniach - zeby nie bolało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniaparatka
Witam Dziewczyny! Cieszę się, że u doyouthinkyouknowme tak wyśmienicie z aparacikiem - zazdroszcze Ci kochana! Fifka, a jak u Ciebie? Mnie bolą zęby i ciągle walcze z woskiem, bo język też mam biedny od tych pierścieni. Mam spore kłopoty z jedzeniem przez to rozklinowanie (nie domyka mi się góra z dołem). Mogę "gryźć" tylko szóstkami, które bolą mnie najbardziej :/ szczególnie górne. Czy Was też najbardziej bolą szóstki? We wtorek ide na pożegnanie z pierwszą ósemką..... Zobaczymy jak to przeżyję :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Dzięki dziewczyny! :) Niestety dzisiaj nie jest już tak kolorowo, kły w nocy tak bolały, że musiałam brać tabletki, teraz nieco lepiej ale nie jest świetnie ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
wrr, znów ścieło wypowiedz ;/ a więc: Dzięki dziewczyny! Niestety dzisiaj nie jest już tak kolorowo, kły w nocy tak bolały, że musiałam brać tabletki, teraz nieco lepiej ale nie jest świetnie ;< Z jedzeniem większych kłopotów nie ma, tylko gryźć nie jest lekko, ale więcej pije wody i jest ok ;] Fiffka: Oby nie bolało, bo będzie ze Mną zle ;p Paniaparatko: Biedna z tym językiem :< Ale oby to było tylko chwilowe i zeby niedługo przeszło, trzymam kciuki :) i oczywiście , żeby z tą ósemką poszło gładziutko :) Powodzenia dziewczyny! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiffka
Paniaparatko: U mnie spoko;) pierścienie od kilku dni się uspokoiły i nie rania mi jezyka;) Wcinam wszystko co jadalne;D I nic mnie nie boli;) Czaseeeem troszkę zęby te z przodu przy jedzeniu bolą, ale to jak im się zachce. Raz na jakis czas. Już zreszta mija miesiąc prawie z aparatem, więc mogę stwierdzić, że jestem do niego całkowicie przyzwyczajona już:) Pozdrooo:) Teraz mykam do Krk, bo mam zjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Poszukuję dziewczyn ze śląska które zakładały aparat na zęby i mogę polecić dobrego ortodontę oraz troszkę poinstruować w typach aparatów czy warto dopłacać do niemetalowego etc., jakie są koszty na jedną - górną szczękę? Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje za które będę wdzięczna i z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Witaj Ladybird76 Ja Ci zabardzo nie pomogę, bo nie jestem ze Śląska, ale myślę, że aparat zwykły (metalowy) będzie kosztować w granicach 1500 - 1700 , zdaża się czasem , że zaplacisz 1300 ;) Myślę, że nie warto dopłacać do innego, bo tak czy inaczej bedzie go w jakimś stopniu widac, zle to już inwidualna decyzja każdej z Nas, ja mam metalowy i bardzo się z niego ciesze, tylko boli jak cholera :D Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem porozmowie z moją stomatolog. Przymiarkę robię do założenia implanta w puste miejsce 4-rki ale niestety nie obejdzie się w moim przypadku bez aparatu. Obawiam się jednak o koszty jakie mnie będą czekały a ból... dla ładnego wyglądu zębów warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniaparatka
Zgadzam się z doyouthinkyouknowme. Nie warto przepłacać, ja też mam metalowy aparat, różowe gumeczki i wygląda okej :) Poza tym ponoć szybciej prostuje zęby i jest trwalszy :) Mnie też bolą zęby juz 5 dzień, ale cóż i tak warto!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj na moim forum z dziewczynami klikałam i napisały mi, że koszt miesięczny kontroli z aparatem to ok 300 złotych - możecie Wy się wypowiedzieć jako, że niektóre z Was noszą aparaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
300 złoty? Dużo. Ja za każdą wizytę będę płacić od 50 do 100 zł , ale przeważnie 50 . Nie wiem dlaczego aż tak dużo, przecież co miesiąc wymienia tylko gumki i czasem drut ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniaparatka
300 zł to bardzo dużo. U mnie to 120 zł a mam dwa łuki. Dzis odkleił mi się jeden zamek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
paniaparatko: Uuu, a co zrobiłas, że odkleił się? czy to tak samoistnie? ;> A u Mnie nawet dobrze, boli tylko jeden kieł plus jeden sie powoli wyrównuje i róznice widac ;] pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniaparatka
Jadłam mięciutki obiad, w którym niespodziewanie pojawiło się coś twardego i bach :/ wyjątkowy pech. Jutro muszę jechac go przykleic. A zęby mnie już prawie nie bolą (przestały po 6 dniach) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Wrr! drut mi się odgiął i strrrrasznie boli ; c i ani go uciąć, bo cążki nie sięgają, ani nic, a boli jak cholera ;c a jak u Was dziewczyny? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniaparatka
Oj...to kiepsko. Zalep woskiem ile wlezie i sacholem smaruj bolące miejsce. Współczuję. U mnie luzik, nic nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Po prawie 2 godzinnym siedzeniu nad zagięciem drutu, w końcu się udało! :D Policzek pokaleczony, ale cóz, wazne ze narazie nie boli, we srode do dentysty to zobaczy co i jak z tym drutem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniaparatka
No to mam zagwozdkę :/ Byłam u chirurga i ta kazała mi zostawić ósemki, póki ich nie odczuwam i nie mam z nimi problemu, bo wcale nie muszą żadnej szkody zrobić. Powiedziała, że jesli orto powie, że będą przeszkadzać w prostowaniu zębów to wtedy tak, ale jeśli nie to zawsze jest czas, żeby to zrobić. Powiedziała, że ma duże doświadczenie z ósemkami i że się nie pali. Mi w to graj, ale orto znów powie, że to takie straszne zęby itd. itp. I bądź tu mądry człowieku :) Pierwotnie też nie kazała ich ruszać, tylko jak zobaczyła, że jedna urosła krzywo a przy drugiej jest stan zapalny to wtedy. Chirurg twierdzi inaczej. Pffff....Co robić? Jak u Was Dziewczyny? U mnie z aparatem gicio. Musiałam pojechać dokleić zamek (50zł lżej) i teraz panikuję i znów jem papki. Ale nic nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Ehh, z tymi ósemkami co lekarz to inna rada, wiem cos o tym. A co do aparatu to ok, samo wrocilam od orto, ktora wycinała mi ten wystający drut, ktory ranił policzek (3 dni kłucia - poraniony na maxa) no i narazie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość addety
Hej dolaczam do Was :) Za 2 tyg bede miec aparat ! Nie moge sie doczekac prostych zabkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Witaj addety! :) Widze, że tak jak Ja, przed zalozeniem aparatu śledzisz rózne fora itd. :) A teraz odpowiedz Mi na pytania :P : - Jaki aparat będziesz mieć? -Musialas pozbywać się jakiś zębów? - Na okolo ile czasu zakladasz aparat? ;d Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Witaj addety! :) Widze, że tak jak Ja, przed zalozeniem aparatu śledzisz rózne fora itd. :) A teraz odpowiedz Mi na pytania :P : - Jaki aparat będziesz mieć? -Musialas pozbywać się jakiś zębów? - Na okolo ile czasu zakladasz aparat? ;d Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×