Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Dziekuje Dora, jakby tak wszyscy trzymali zeby był krótki to by minutke trwało:-),bedzie dobrze, podejrzewam ze bedzie mniej bolało niz jak maiałam zapalenie ucha i cała noc z bólu nie spałam:-):-), czyli da sie przezyć:-), no troszke sypie u ciebie z tego co widać;-), fajny jest śnieg ale jak ze duzo to nie lubie:-)Super ze przechodzi ból szyji i dziąsła:-) Cala, jak to co? Przyszłas sie pochwalic ze tak rano wstałaś;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie tego zabiegu może tak nie boję, tylko obawiam się 2 rzeczy: 1) mam słaba krzepliwoś krwi i boje się, że będe nieźle krwawić :O 2) najbardziej sie boję odruchów, wiecie jakich :) Chyba, że znieczulą mi gardło :) ale jak? Jak ja nie dam sobie go dotknąć. Lekarzowi nie pozwalam szpatułką zagladac mi do gardła, straszę wymiotami, hehe, Dobrze, że mój lekarz to moja siostra ...cioteczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora przy takim zabiegu to czy chcesz czy nie bedzie krew leciała:-), nie bój sie nie wykrwawisz sie, a jak masz okres:-), pomysl ze to tak samo:-):-), a jeśli masz słaba krzepliwośc to moze lekarz przed zabiegiem cos ci poradzi, moze sa jakies tabletki co poprawiaja krzepliwość, raczej na pewno są, jak sie jeszcze nie wybierasz na ten zabieg to sie dowiedz, masz siostre lekarza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są, są takie tabletki. Ja je brałam przed i po wyrywaniu zęba, pomagają :) To CYCLONAMINE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUSHINE23
DZIEN DOBRY:) CALA,smrodliwy Wypłoszu te niektore pytania to az niesmaczne byly..i tak bys sie za mnie nie nauczyla... mozesz co najwyzej kciuki sobie polamac w czwartek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sie mi po.. tegowałao:( a w ogole to po mojej wczorajszej wizycie- nie wiem co ona tam namotala, naciagala ten drut jakimis kombinerkami i w ogole.. w kazdym razie- bola mnie kły jak po wymianie druta:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee no to Słonko powiedz temu drutowi niech Ci wychodzi :) Dzięki niemu wizyty będziesz miała dwa razy w miesiącu, a co za tym idzie?! Proste kłacze szybciej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po co mnie one maja bolec co chwile ciagle wciaz co?:D ide sie uczyc bo sie zaczynam bac powoli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam jeszcze raz do mojej przychodni orto, żeby się upewnić, czy nie zdrożaly aparaty, a więc: metalowy - 1400 zł, kosmetyczny - 2600 zł, a mieszanego (6 przednich zamków kosmetyczne a reszta metalowe) raczej nie robią i nie polecają. Bo inaczej się drut suwa po zamkach metalowych a inaczej po kosmetycznych. Coś o tarciu tłumaczyła. Więc chyba założę metalowy. Strasznie drogi ten kosmetryczny!!!!!!! :O U Was są tańsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora u mnie kosmetyczny kosztuje 1500 za dół i 1600 za góre:-), u ciebie to jakos drogo, zakładaje metalowy jezeli jestes zdecydowana szybko sie przyzwyczaisz i nie bedziesz go zauwazała:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka, czemu masz tak tanio?? u mnie 1600kosztuje metal mini, 1900plastik, a 2300 czy jakos tak ceramika:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert2002
Strasznie drogi ten aparat kosmetyczny u ciebie Dora, ja za mój Damon płaciłam 1800zł tyle samo u mnie kosztuje kosmetyczny , a metalowy 1300... jejku współczuje wam ze musicie ząbki wyrywać, a nie myślała żadna z was o tym żeby założyć ten aparat co jest od wewnątzr zębów?! ja nie miałam wyboru bo moja wada jest za poważna żebym mogła sobie wybierac jakiaparacik chce, ale wy powinnyście się zastanowić:D Sciągnął ktoś już aparat? bo mnie inetresuje jak to jest po sciągnieciu:P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekspert2002 - sama się dziewię, czemu taki drogi u mnie ten kosmetyczny. Może pielęgnierce coś sie pomyliło i podała cenę, np. 2 łuków w metalu, hmmm.... Ja mam poważną wadę, chyba aparat będę nosić ponad 3 lata :-( Ale lepiej dłużej niż krócej i potem zęby mogą powrócić jak się szybko zdejmie :P Na Damon mnie nie stać, tzn., szkada mi kasy, bo mam jej tyci tyci a jeszcze mase wydatków no i nie wiem czy dostane dalej umowę o pracę :-( A ten Damon też jest skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, faktycznie taniocha!!! 1000 zł. rożnicy na tym samym aparacie??? Jakaś kpina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert2002
ja juz wczesniej mówiłam ten Damon to nowośc że tak powiem ja zaczełam chodzic w 2004 roku do orto i powidziano mi ze musze nosic 4 aparaty żeby co kolwiek zmienic z moimi ząbkami , a potem okazalo ze ten damo zastąpi te cztery aparaty i tak jak mówie po 4 miesciach nosznia górna szczeka sie powiększyła do takich rozimiarow ze dwie czwróki mi weszły i teraz mam prawie cała piekna linie zębów , tyle ze na wiosne czeka mnie zakładanie aparatu na dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora metal u mnie kosztuje 1400zł za dół i 1400zł za góre, mysle ze to normalne ceny jak na aparat:-), Sunshine nie wiem czemu kosmetyczny taki tani:-), moze to jakis plastki czy cos:-), Ekspert ja nawet nie chciałam takiego aparatu od wewnątrz, jakoś mnie to nie przekonało, bałam sie ze ząbki beda sie bardziej brudziły i ze bede miała mocno pokaleczony język, nie wiem nie zastanawiałam sie nad tym przed zakładaniem aparatu, mam metalowy i nie załuje niczego:-):-), a tym bardziej niczego nie załuje jak widze ze ząbki już sie prostuja:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert2002
To jest najfajniejsze, jak widzi się wreszcie upragnione efekty:D My to sie nacierpimy choć ja nie moge narzekac bo ani razu jeszcze przez te zęby nie brałam tabletek przeciwbólowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekspert ja tez nie brałam, wszystko jest do zniesienia, czasami mniej czasami bardziej bola, ale na ogół nie czuje ze mam aparat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert2002
Dla mnie to był na początku dyskomfort psychiczny :( choc w mojej szkole sporo osób nosi aparat ale ja jakos nie mogłam tego przebolec po miesiącu zaczełam sie przezwyczajac bo widziałm efekty a teraz to juz mi to ryba jak ludzie na mnie reaguje z tym aparatem ja jestem zadowolona i straszni edużo się uśmiecham bo już nie wstydze sie moich krzywych ząbków:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekspert ja sie nie wstydze ani ząbków ani aparatu:-), wole je w aparacie:-), bo wiadomo coraz prostrze sa:-), a to jak reaguja ludzie na mój aparat nie obchodzi mnie wcale:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ściągam filmik o Damonie, a jak on jest przypomocowany? Co jaki czas się chodzi do ortodonty? Różni się wyglądem od normalnego. Chciałabym Damona!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny ten filmik!!!! Skąd jesteś? Ciekawe gdzie najbliżej mnie zakłądają Damona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert2002
Ten Damon to jak normlany aparacik i prawei tak samo wyglada jak normlany tylko ze zamki sa pł na pól metalowo porcelanowe:P zakłada go każdy ortodonta ( tak mi sie wydaje) a skad masz ten filmik?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert2002
Jestem z Prudnika to taka mała mieścina kolo opola w woj. opolskim a chodze na wizyty co 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tej strony co kiedyś podałaś o Damonie :) I też są gumki kolorowe? Masz jakieś zdjęcie, bardzo chciałbym zobaczyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert2002
To jest aparat na który nei zakłada się gumki to sa poprostu same zamki przez to sa one o połowe mniejsze od tych tradycyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×