Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość _Aparatka_była
a ja chyba chcialabym znowu nosic aparat ... nei mam juz go pol roku i nawet mi go brakuje a poza tym bardzo mi sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub HEHE :D widze ze zrobiłas podobnie jak ja z tym albumikiem :) wystarczy jeden link i sa wszystkie foteczki :) Acha nie mogłam wejść na Twój albumik :( potrzebne jest hasło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub HEHE :D widze ze zrobiłas podobnie jak ja z tym albumikiem :) wystarczy jeden link i sa wszystkie foteczki :) Acha nie mogłam wejść na Twój albumik :( potrzebne jest hasło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie . Bardzo dawno mnie tu nie było, a to dlatego, że od pewnego czasu i jeszcze przez czas pewien nie mam komputera w domu :(. Muszę się Wam pochwalić, że doczekałam się \"podciągnięcia\" moich czterech dolnych zębów do łuku :D, miało to miejsce wczoraj, co oznacza że został mi \"tylko\" lewy kieł do włączenia, ale to jeszcze dłuuuga droga. Noc minęła mi masakrycznie, budziłam się, zęby dawały mi w kość i dalej dają, a jak je myję to oczy mam pełne łez, jakby ktoś je wyrywał na żywca, ale też się bardzo cieszę, bo to znak, że pracują. Nowych zdjęć niestety nadal nie mogę dodać, bo cyfrówka jeszcze nie naprawiona, ale jak najszybciej postaram się coś zadziałać. Zaległości mam ogrom, widzę dużo nowych osób, oczywiście wszystkich pozdrawiam 🌻 i do następnego razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia -> mam pytanie. oglądając Twoje zdjęcia to już po tych 2 miesiącach widze wielką poprawę;) ale mniejsza z tym. chodzi mi o ten aparat na dolnym łuku. jestem ciekawa co to dokładnie jest, bo to chyba nie jest typowy aparat.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile kosztuje teraz stały apart
ile kosztuje teraz stały apart na zęby w łodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa, cieszę się, że widzisz poprawę, teraz jest jeszcze inaczej. Jeśli chodzi o dół, to jest to normalny aparat, tyle że te cztery dolne zęby nie są (tzn. od wczoraj są:)) podłączone do łuku, a to dlatego, że były zbyt stłoczone, teraz już się łądnie rozsunęły i można było nakleić już na nich zameczki i przeciągnąć normalnie łuk. Podejrzewam, że pytasz też o tem metal od wewnątrz, niestety na te pytanie nie odpowiem, bo nie wiem jak to się nazywa i do czego służy. Na następnej wizycie zapytam się i napiszę :). Zresztą ja cała jestem w różnych metalach :), u góry też ustrojstwo, jak ja to mówię \"drugie podniebienie\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po :) Tym razem pod gumki miałam zakładane \"krewetki\". Brzmi tajemniczo a to po prostu jakieś druciki (tylko troszkę widoczne, na zdjęciu chyba wcale) które mają spotęgować działanie aparatu. Mam je na najbardziej krzywych zębach, żeby działać na nie z większą siłą. Zapowiada się kilka dni na jogurtach i kaszkach. Kolor dałam turkusowy, bo innych niebieskawych nie było. Nowe zdjęcia, nawet kilka ujęć już dodałam. Zmieniłam coś w ustawieniach, może nie będzie wołał już o hasło a jakby co - hasło brzmi aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a możecie napisać mi jeszcze jak wygląda zdjemowanie pierścieni? czytałam że zamki muszą poprostu oderwać, ale jakoś z tymi pierścieniami nie mogę sobie tego wyobrazić... no bo one są tak na około zęba i przymocowane jakimś cementem tak..? i czy to w niczym nie przeszkadza, jeżeli mam w szóstkach plomby od zewnątrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia-> dzięki za odp. no teraz jak patrze to faktycznie brakuje tylko tych zamków:D fajnie, że widzisz dużą poprawę w tym całym leczeniu:) a na ile twój orto szacuje jeszcze noszenie aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub -> no niestety twój link nadal nie działa...:/ przynajmniej u mnie. a jak ty otwierasz ten link co podałaś jest wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajny patent z tymi albumami dziewczyny :) mi się otwiera link Dziubdziub - jedno zdjęcie i \"wejdź\" do galerii czy coś takiego na zielonym polu (korzystam z mozilli) --> Dziubdziub też pewnie będziesz miała podcinane dziąsła na górnymi dwójkami? bo w porównaniu do jedynek są bardzo opuszczone i \"ukrywają\" ząbki.. :) moim zdaniem oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ WSZYStKIM APARATKOM :):):) DZIUBDZIUB-> u mnie normalnie sie otwieras strona z Twoim albumem:):) widac juz postepy:) Efffcia-> czy Ty nosisz jakis rozszerzacz na gornych zebach? co to jest ten drucik w glebi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Poznaniacy, gdzie konkretnie kupujecie szczoteczki do aparatu?? tzn te z wgłębieniem na zameczki?? szukam w Poznaniu i nie mogę kupić :/ z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dirie, ja właśnie ostatnio kupowałam szczoteczki do zebów i też miałam z tym problem, znalazłam w końcu szczoteczki w aptece na ul Grunwaldzkiej za Hotelem 222 , skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z Sieradzką. Kupiłam zwykłą ortodontyczną za 17 zł i za 12 zł do szczelin międzyzębowych obie ORAL B. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) Mam do was prośbę. Jeśli któraś ma lub miała rotator to będę wdzięczna jeśli prześle mi fotkę lub poda link do stronki na której on się znajduje. Jeśli żadna z was nie ma zdjęcia ani tego nie znalazła to może jednak wie jaką anglojęzyczną nazwę on nosi lub ostatecznie napisze mi dokładny jego opis. Jestem bardzo ciekawa jak to wygląda bo niestety najprawdopodobniej będę go nosiła... Myślałam, że już się uwolnię od tego hassa i niekiedy problemów z mówieniem. No ale trzeba się poświęcić, żeby mieć ładne ząbki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirie mnie chłopak taka szczoteczke (firmy oral-b bodajże) kupił w sklepie stomatologicznym w Lesznie , w Pozaniu napewno gdzies tez jest taki sklep :) dziubdziub nom tym razem sie udało otworzyc :) fajne sobie tak obejrzec pokolei postepy, szkoda tylko ze fotki sa nie opisane - pewnie nie mozna (wiadomo by było wtedy w jakim okresie były robione, ale i tak fajnie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka -> nie wiem jak z tymi dziąsłami będzie, chętnie je sobie podatnę, żeby równo zęby wyrastały, ale nie wiem, czy zamiast zęba nie odsłoni mi się korzeń? Nie znam się na tym, jeszcze jest kupa czasu, zobaczymy co orto i dentystka mi powiedzą. klamaja -> opisywałam zdjęcia, ale w tym wieśniackim albumie chyba opis się pojawia dopiero jak najedziesz kursorem na zdjęcie. albo wcale :| Ciągną krewetki dosyć mocno, więc jestem na diecie jogurtowej. Glupio, ze akurat teraz bo w weekend jadę do Krakowa i wszyscy będa wcinać zapiekanki i kebaby a ja co... Gerber dla niemowląt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaaa948
ja mam 13 lat i niedługo będę miała zakładany aparat stały... jeszcze musze wyrwać 4 stałe zęby żeby to sie jakoś poukładało i wyleczyć jednego... mam dentystofobie ;/ nienawidze chodzić do dentysty, wspomne że jeszcze nigdy nie miałam znieczulenia przy leczeniu zębów....Miałam robione juz odciski i zdjęcia RTG. Boje sie tego bólu, ale słyszałam,z e każdy odczuwa to inaczej, moze mnie będzie mniej bolało... ale wątpie... powiedzcie mi, czy to tak strasznie boli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
Efffcia widzę że na górze masz to samo co i ja (czyli drut na podniebieniu) i pewnie też ci przeszkadza mam to już 3 m-ce i nie mogę się przyzwyczaić. A wogóle to mam pytanie miał ktoś nakładane takie gumki łączące dół 6-ki z górą 2-jek. Czy was też to tak boli ja odkąd nałożyłam aparat a nałożyłam w styczniu nie jestem w stanie ugryźć kanapki i każdego dnia boli już nie mówiąc że co 2 tygodnie mam wizytę. Pocieszam się że teraz będzie wypadało 14 wrzesienia i sobie przełoże na jakiś inny dzień bo mam mistrzostwa i muszę być w formie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
ale czy co boli? narazie moge Ci powiedziec tylko tyle ze wyrywanie zeba boooli .... ale w sumie to tylko pierwsza dobe jechalam na prochach, teraz juz sie da wytrzymac i nawet juz sobie zaczynam co nie co jesc :) a co do aparatu to bede miala za 1,5 tyg ale kumpela mi mowila ze ja bolalo strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub - nie odsłoni korzenia, bo korzenie są mniej więcej na tej samej wysokości we wszystkich ząbkach - u ciebie po prostu są opuszczone niżej dziąsła jak u mnie było - powiem ci, że duuuużo lepiej wygląda to teraz, kiedy jest wszystko wyprostowane, nie tylko ząbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam aparat ok. 3 miesiące i mam zęby niemalże zupełnie proste. Do nowego roku będę miała na pewno już ściągnięty aparat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z wiekszym stażem -> może ty mi powiesz jak zdejmuje się pierścienie...?:D bo ty chyba już miałaś aparat zdejmowany o ile się orientuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RENIFERKO dziekuje :) za komplement DZIUBDZIUB nom teraz jak patrzałam na albumk to zeczywiscie zauwazyłam opis szkoda ze takie sa malenkie, ale za to fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taira - ja miałam (pewnie każdy ma zresztą) takie malusie \"coś\" na pierścieniu od wewnętrzne strony - taki jakby motylek, zameczek - takie coś :) przy zdejmowaniu orto przekręcała ten zameczek/motylek i cały pierścień spadał z zęba - myślałam ze to będzie jakaś szarpanina żeby go zdjać bo tam przecież mnóstwo kleju dawali pod pierścień, a tu nic - tylko rpzekręciła to i samo zeszło. zdecydowanie odklejanie zamków była dla mnie bardziej nieprzyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym...- aaaa czyli to nic takiego:D ja też to sobie strasznie wyobrażałam ale jak widać nie taki diabeł straszny hehe:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×