Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

MMJ co ja się naczytałam Twoich odpowiedzi :), wróciłam z kolacji z przyjaciółmi było fantastycznie -rodzice mieli dyżur z dziecmi hihi, oj więcej takich spotkań a ogólnie to \"1\" nadal nie moga gryźć poprawa ząbków suuuuuper chlebek w marzeniach miłej niedzieli WYBORY kochane !!!!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaca
Natalia- przyszła aparatka Ja miałam wyrywane 4 czwórki i mnie nic nie bolało, przeżyłam... :) Ale z nie miałam takiego przypadku z niewyrżniętą trójką... ;/ Ale na pewno przeżyjesz :) Głowa do góry. Pozdrawiam wszystkie aparatki ;* Agata, 13 lat aparat metalowy na góre i dół: góra- będę miała zakładany 30.10 (1300zł) dół- 5.01 (1300zł) Ortodonta- p. Grażyna Pisarska, Legnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kto nosi aparacik? Jestem strasznym łasuszkiem na słodycze, jak się ma aparat to można jeśc słodycze? Kto mi powie co wolno jeśc, a czego raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze mozna jeść ja jem :) ale za kazdym prawie razem szoruję zabki po pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agat-1982
Kochani jak radziliście sobie z otarciami od zamków , ale takimi domowymi sposobami, bo niestety wosku nie mam i chyba w takiej małej mieścince nie kupie. Dziś jest 3 dzień i chyba kryzys przechodzę. Używam Dentosept-u A i Sacholu, ale to szczypie jak diabli bo są rany w buzi. Heh tak na marginesie mycie zębów zajmuje mi 30 min, tzn mam nadzieję , że dojdę do wprawy niedługo, bo czasami mi się spieszy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TruskaweczkaGoya ..................ze słodyczy można jeśc wszystko z wyjątkiem twardych rzeczy:) a jak jesz np czekoladę to po zjedzeniu jej polecam umycie ząbków bo mogą ci się gumki przebarwic;) ja miałem taki przypadek z kiwi nie umyłem odrazu ząbków i mi się gumki zabarwiły na zielono:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Don!!!!!kiedy pokażesz dół??? pozdrawiam mam nadzieję ze zameczki nam się nie przebarwią mówiła Ci coś orto o tym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa07 ............... zameczki mi się nie przebarwiły a co do fotki dołu to raczej dzisiaj zamieszcze:) a dlaczego ty nie masz swojej fotki na stopce;) pozdrawiam i dzisiaj zamieszczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko... czy orto moze mi założyć aparat, skoro rosną mi jeszcze siódemki ??? Bo niedługo mam wizyte i chyba będzie mi zakładać separatory, bo mówiła, że sprawdzi jak tam po wyrwaniu wszystkich moich czwórek... odpowiedzcie Pozdrowionka dla wszystkich aparatek ;* ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ewela_
Agaca też mam 13 lat i od 5 dni aparat na dol i na gorze jakis rozszerzacz szczeki. A co do siódemek to nie wiem nie jestem jescze az tak doświadczona jak niektóre tutaj :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość future
oo, Ewela, powiedz coś więcej o tym rozszerzaczu szczęki, bo mnie niestety też to jutro czeka...:/ bardzo proszę o jakieś info...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka Ja też jestem z Olsztyna i mam zamiar założyć aparacik, napisz do jakiego ortodonty chodzisz i czy jesteś zadowolona, ile zapłaciłaś za aparat i co ile masz wizyty kontrolne. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ewela_
future nie jest to nic takiego strasznego. Zakładanie nic nie boli. Moj orto kazał przekrecac taka srobke( czy cos wtym stylu) 28 razy - 1 raz dziennie. Jak sie przekreci chwile pobolewa i przestaje ( przynajmniej mnie) i miedzi jedynkami robi sie szpara. Mnie w tym tylko jedno wnerwia . Niestety trudno się mowi i troche seplenie ale mam nadzieje że przestane bo to dopiero 5 dzien i coraz lepiej mowie (toche trudno jesc bo to osadza sie na zebach ale da sie przyzwyczaic :)) ). A i jescze jeden malutki minusik jedzenie wchodzi za metalowe na podniebieniu i trzeba dobrze wyplukac jedzenie albo wykalaczka wyjąc . Wedlug mnie nie jest to nic strasznego. Nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ewela_
future zapomnialam dodac żeby nie bylo ze ta szpara nie robi sie tak szybko. Ja narazie przekrecilam 5 razy i nie widac nic :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość future
Ewela Dzięki Ci bardzo:) Podnioslas mnie na duchu:) Szczerze..troche się tego obawiam, ale jak mówisz, że nie jest zle, to mam nadzieje, ze i u mnie nie bedzie:D To moze w szkole zrezygnuja z pytania mnie?:P A po co ta szpara między jedynkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Don!!! nie ma zdjęcia bo nie mam cyfrówki-i nie bedę miała bo jej nie lubię hehe, choć żałuję troszkę warto i miło patrzeć jak krzywulce się prostują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ewela_
Ta przerwa między jedynkami jest potrzebna po to aby zęby się wszystkie zmiesciły w szczece bo masz za mało miejsca :)) to ci rozszerza szczeke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola- Aparatka
Od wczoraj mam aparat ortodontyczny stały na górę, na dwa lata. Zakładanie nic nie bolało, ale w nocy nie mogła po prostu wytrzymać. Teraz jest to samo. Chciałabym wiedzieć ile jeszcze będą mnie boleć zęby? Jest jeszcze jeden problem: najbardziej ze wszystkich zębów bolą mnie dwójki. Niedawno zauważyłam, że te dwa zęby ruszają mi się!!! Nie wiem co robić. Czy to jest normalne? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola - wszystko co opisujesz jest normą, a skoro boli to znaczy, że aparat działa, a jeszcze dodatkowo jak Ci się ruszają zęby to tym bardziej :) widać się przemieszczają :) Każdy przechodzi to co Ty więc się nie martw :) pozdr 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka
Czesc wszystkim.Bardzo się stresuję przed jutrzejszą wizytą u ortodonty,bo prawdopodobnie zakładany będe miała hayrax,naczytałam się różnych Waszych wypowiedzi i teraz to już boję się na maxa.Mam nadzieję,że nie utrudni mi to znacznie funkcjonowania.Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! Dawno mnie nie było ale same wiecie, nowa szkoła, nauka, treingi :) Na prawdę nie mam czasu :) O widzę, że dwie aparatki (częsciowe) mają lub będą miały hassa :D (ta płytka tzw. rozszerzacz) heh przeżyjecie jak ja przeżyłam :) ale po dłuższym czasie wam to ściągną i znowu od początku będziecie się musiały uczyć mówić :// właśnie jestem na etapie noszenia expandera i mam nadzieję, że szybko mi go orto zdejmie :/ bo to jest po prostu tragedia... ale nie powiem muszę go pochwalić, bo rozszerzył mi szczękę (i znowu szpara pomiędzy jedynkami :/ ) z tym tylko, że moja prawa strona ładnie się wysunęła na ząbki a prawa jest równa z zębami.. ech jeszcze długa droga przede mną ale mam nadzieję, że kiedyś będę miała mój piękny, wymarzony uśmiech. :) pzdr dla wszystkich :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi!! jakie treningi?, ja ma praca, dom, 2 dzieci rzeczywiscie mało czasu zostaje dla siebie ! :) ale im wiecej obowiązków tym lepsza organizacja czasu-tak jest w moim przypadku pozdrawiam!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arnika11
witam!! Mam aparat stały góra i dół od trzech dni >.I nie mogę sobie poradzić z otarciami .Boli jak nie wiem co .Okleiłam zamki woskiem ale zaczyna mi go brakować .W aptece nie dostanę takiego specyfiku .Co robić żeby złagodzić bół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim ! Ja równo za godzine jade do orto i pewnie ząłoży mi gumki separacyjne... ciekawe czy będzie mnie boleć jak będę je nosiła ;/ arnika11 ja ci nie odpowiem na to pytanie, bo jeszcze nie mam aparaciku, ale też mnie to czeka równo za tydzień, więc chętnie wysłucham wypowiedzi innych na ten temat... Buziaki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze coś cichutko na tym forum, nikt nic nie pisze ;) Wszyscy zajęci :) A ja idem umyć porządnie ząbki i lece do ortodonty. Buziaczki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ludzie ludzie z aparatem można jeść wszystko to nie ciąża:) ja żuję gumę notorycznie i gryze wszystko co twarde nawet lizaki jak to miało miejsce dzisiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakoś jem wszysko więc można poza tym moja ortodontka też mówi ze można wszystko jeść w koncu aparat nie jest z plasteliny i jest na zębach a one służą do gryzienia więc to do czegoś zobowiązuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak samo jem wszystko na co mam ochotę, oczywiście pamiętam, że mam aparat i jeśli jest coś twardszego to jem ostrożnie :) Peppa co trenuje? Heh, chodzę sobie na fitness 3x w tygodniu (z tego 2x na step) :) i jestem bardzo zadowolona :) Trenuję od końca lipca, jak na razie cały czas :] i nie mam zamiaru rezygnować, bo jest to najlepsze co w życiu robiłam, poza tym poznałam na prawdę świetnych ludzi (których w innych okolicznościach pewnie bym nie poznała) a przy tym wyrabiam sobie sylwetkę :)). Masz rację, im człowiek ma więcej obowiązków, tym jest bardziej zorganizowany :) Zauważyłam to po sobie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×