Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

misha >> zapytaj orto czy nie wystarczy przerzut podniebienny!! To taki wygiety drucik, ktory trzyma sie na piersiecieniach i ma za zadanie rozephnac szczeke. Roznica miedzy nim a hyraxem polega na tym, ze: a) kosztuje maks ok. 300 zl b) nosi sie dluzej bo dziala z duzo mniejsza sila ale nie rozrywa szwu podniebiennego !! c) nie boli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Dzięks Daaawid. A jeśli o te gumeczki chodzi to od razu przy zakładaniu aparatu orto zakłada czy dopiero po jakimś czasie?? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego jesli ktos sie jeszcze wacha z zalozeniem aparatu... naprawde szkoda czasu na zastanawianie sie czas zapiernicza.... a o aparacie pozniej pamieta sie tylko podczas wizyt kontrolnych. ja po paru tygodniach noszenia nawet nie czuje ze go mam. :) takze zakuwać sie poki czas :) teraz sa takie czasy ze nikt na to nie zwraca uwagi ... nikt z tego nie targa.. kiedys bylo inaczej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
`tez mam aparacik` - dzięki bardzo za podpowiedź! Na następnej wizycie zapytam się:) Albo nie zadzwonię we wtorek. Heh fajnie, że się ktoś zainteresował i umiał odpowiedzieć:) Dzięki :D Pozdrowienia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie Daaawid. Ja poszlam na pierwsza wizyte i juz na nastepnej (ok tydzein pozniej) mialam aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik! ząbki się prostuja pierwsza klasa, rzeczywscie szybko sie przestawiają :D będziemy piękni hehe pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeej:D byłam dzisiaj na wizycie...niestety nie mam gumek(mam ale przeźroczyste):( trochę smutno, ael to nic. chciałam sobie fiolet wziąc, następnym razem se wezmę;P miałam diastemę między 1 a 2 a teraz będzie między jednkami...aaaa...ciekawe, jak będę wyglądać...:P daję fotę z zeszłego miesiąca, jeszcze nie mam zdjęć z przeźroczystymi, co teraz mam:P Pa👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdazet mam pytanie czy na zdjęciu z 6 miesiąca masz przezroczyste gumki bo jak pisałam w marcu che iść do orto po aparat (wszystko zależy od tego czy szefowa podpisze ze mną umowę) i zastanawiam sie nad wyborem gumek i chciałabym takie najmniej widoczne mam tez pytanie czy jak idziecie na imprezkę to widzicie wzrok na sobie innych osób bardzo zwracają uwagę na to ze masie aparat bo ja przyznam sie ze chodzę na imprezki i nigdy jeszcze nie widziałam kogoś w aparacie a wiem ze u mnie początki będą trudne ponieważ ja się ciągle śmieje i to pełna gębą wiec od razu będzie widać ze mam aparat i na początku będę czuć sie niezręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darietta Hmm szczerze ? To najmniej widoczne sa bezowe lub szare, i sie nie odbarwiaja. A ludzie wcale nie zwracaja na to uwagi. Mnie sie zdawalo na poczatku ze kazdy patrzy i probowalam sie nie usmiechac. Ale to nie mialo sensu. Smialam sie, smieje, i smiac bede gdyz nikt nie patrzy na aparaciak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ratujcie :( urwał mi się aparat! wizyta u orto dopiero w pon..ja nie moge! najpierw odkleił się zamek, potem wysunał się drut,a teraz..siedzę przed kompem i wyplułam 1/3 drutu! co robić? czy to nie zawszkodzi jakos bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
linnea - nie wiem jak Ci pomóc. Mogę Cię tylko ostrzec, żebyś niczego nie połknęła w trakcie snu. Jutro niedziela, pojutrze poniedziałek mam nadzieje, że wytrzymasz, to niedługo. Bo co innego mogę Ci poradzić?? Sama jeszcze nie mam aparatu, ale niedługo. Może inny pomogą?? A ja chcę się "pochwalić" (pochwalić... taaa jasne jakby było czym... to tylko wstyd ale cóż) moimi zębami. Wreszcie zrobiłam zdjęcia. He he masakra. Pewnie pomyślicie "okropieństwo, jak ona może mieć takie krzywe zęby" ale ja to już mam gdzieś. Żyję myślą, że niedługo będę miała aparat, że kiedyś będę miała proste zęby, i nie będą mnie bolały i będę mogła bez skrępowania się uśmiechnąć w nieznanym towarzystwie i w ogóle. Tu osobie obejrzycie zdjęcia zębów i RTG: http://misha609.fotosik.pl/ Mam jeszcze wiele pytań co to tego Hyraxu!!! Jak ktoś coś o tym wie, niech pisze, przyda mi się to niedługo! Pozdrowienia i trzymajcie się wszyscy dobrze :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! Mialam tak samo! Spokojnie...Nic wielkiego. Nic sie nie stanie. Przykleji zameczek i bedzie ok. Tylko go nie wyrzucaj, nie zgub. Drut tez pilnuj! Bo bedziesz placic musiala!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie powinnam połknać,ten kawałek drutu leży juz na szafce..rany,ale heca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te zeby nazywasz krzywymi ? Nie widzialas jeszcze krzywych zebow. Ale chyba po to Ci aparat no nie? Ja mialam tylko jednego krzywego xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linnnea Ale uwazaj zeby inne rzeczy sie nie obluzowaly i zebys ich nie polknela badz zgubila! Za wszystko bedziesz musiala placic...A to bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak one nie są krzywe, to ja jestem ksiądz. Jak nie są krzywe, to są proste?? Nie, nie. Nie żartuj. Wiem, że inni mają gorzej ale wiesz, tak JA tak widzę i odczuwam. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z reala to jeszcze gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale powaznie Ci mowie! Znam pare osob co zeby maja jak logo CartoonNetwork xD Wiec wiesz....Ale chyba po to Ci aparat? Czy w innym celu ? Ja przezylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh. Aparat mi po to, żebym już nie odczuwała bólu wędrujących zębów, chyba przede wszystkim dlatego, no i ważną rolę zagrała także estetyka. I nie cierpię jak ktoś patrzy mi na zęby, wtedy zamykam lub przysłaniam buzię. I wiem, że jeszcze bardzie będą się patrzeć, jak będę miała aparat, ale przeżyję jakoś te 2 czy ile tam lat. :) Popatrz sobie na to zdjęcie, każdy ząb w inną stronę: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/abb8a197e4820246.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie wyolbrzymiasz fakt. A co do ludzi ktorzy sie wgapiaja na aparaciki...Tacy ludzie to wyjatki. Malo takich spotkalam, naprawde. Ja sciagam za miesiak aparat. A bola Cie zeby??? P.S Wlasnie...Powinnam pisac Cie czy raczej Pani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie na Ty oczywiście:) No może trochę wyolbrzymiam, ale to już taka moja mania. Tak, bolą mnie te zęby nieraz jak cholera ale daje się to jakoś przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam bolu zeba nie znam. Nigdy przenigdy mnie nie spotkal. No chyba ze po zmianie gumeczek (ligaturek) ale juz sie przyzwyczailam. A ja aparacik nosze...Niecale dwa lata. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to w marcu zdejmujesz?? A nie będzie Ci go żal?? Moja otro powiedziała, że będę nosiła co najmniej 2 lata i mówi także, że mam skomplikowaną wadę tzn. dość trudną do wyleczenia. Na jedną dolną dwojkę, nie przyklei zameczka, i u góry także, bo się nie zmieści i dlatego ten Hyrax potrzeby będzie do rozszerzenia szczęki. Boję się go najbardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misha >> niejestem specjalista ale na pierwszy rzut oka - gdybys zainwestowala w Damona to bez wyrywania i bez hyraxa zmieszcza Ci sie wszystkie zabki. Masz tez ciemne tzw. korytarze policzkowe, jak sie usmiechasz to miedzy policzkami a zebami powstaje taka ciemna luka. Powinnas miec zabki rozsuniete aby łuk byl wiekszy. Nie wiem jak Ci to wytlumaczyc... teraz przy usmiechu widac zeby od 3 do 3 a mogloby byc widac od 5 do 5 albo i lepiej. Warunek - nie mozna usuwac zebow bo po prostu bedzie ich za malo aby taki efekt uzyskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misha Mi zal go bedzie...Przyzwyczailam sie. A ja Hryaxa mialam i zyje. Damona ma moja znajoma i wcale zadowolona nie jest. Ale ja tez nie jestem specjalista. Wiem ze moj mi efekty dal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
` tez mam aparacik - nie wiem co sądzić o Damonie. Tyle się o tym naczytałam, jednak nie jestem do niego przekonana. Jak tyle zębów może się zmieścić w wąskiej szczęce. U Ciebie od razu widać efekt:) Fajnie się prostują. Będę czekała za Twoim zdjęciami dolnej szczęki, jak pójdzie leczenie:) Jestem tego ciekawa. I rozumiem o co Ci chodzi, jak porównałam kiedyś w lutrze zęby moje i mojej siostry to normalnie masakra, miałam prawie pół węższą szczękę od niej.... Heh. U niej wypełniały całe usta, a u mnie zastawały właśnie takie jak to określiłeś "ciemne luki". I zębów nie chce usuwać ja i przede wszystkim moja orto. To dobrze:) Ale nie wiadomo, jak to wszystko się potoczy dlaej `DuoFruo - mocno się sepleni jak się ma Hyrax?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to przeźroczyste...je wg mnie najmniej widać, chociaż sebrne też nie są widoczne. Ja etraz żałuję, bo wiem, że będę miała e ciemne korytarze między policzkami a zębami, ładniej wyfgląda jak się ma taki pełny uśmiech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha >> nie wiem dokladnie o co chodzi, dlaczego tak jest ale moja orto tlumaczyla mi, ze tylko Damonem daje sie uzyskac efekt poszerzenia łuku. I nie chodzilo o kase bo akurat u niej wszystkie aparaty kosztuja tyle samo. Spojrz na moje zdjecia - na pierwszym pomimo, ze wcale szerowo nie rozdziawilem japy to juz widac miedzy policzkiem a aparatem wlasnie takie ciemne luki. Na ostatnim - geba usmiechnieta na calego a ich nie ma. To dopiero 4 miesiace :D No i wlasnie mam przerzut zamiast hyraxa. Nie wiem dlaczego wiekszosc orto meczy pacjentow fyraxem wlasnie. Moja stosuje go w ostatecznosci kiedy zawodza wszystkie inne metody. zapytaj o to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×