Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Poliecam poliecam ;) ja mam błękitne zarezerwowane na następną wizytę :D a co do separatorów...mi moja orto chciała założyć na 2tyg przed aparatem!!Ale zbuntowałam się i powiedziałam,że chcę rurki.No i mam rurki.Już wcześniej pisałam o tej akcji,więc nie będę się rozpisywać ;) Dobrej nocki druciakom i druciakom w drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joni
Reniax ^^ Ja mam 26 lat i aparat od (prawie) 3 tygodni, z tego co wiem to nie ma granicy wiekowej. U mojej Orto leczą się osoby po 30, poznałam nawet koietę po 40. Jak widzisz warto w każdym wieku zadbać o ząbki :D Powodzenia!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem juz po 2 wizytce od założenia. W porównaniu do poprzedniej dziś było bardzo nie miło:(. Orto zamiast gumeczek założyła mi druciki, które później skręcała( na kazdym zębie)...hmmm zresztą bardzo mocno. Oj dopiero to bolało:(.Myślałam że wyjdę z siebie. Ząbki też bardzo szybko zaczęły mnie boleć, aż strach pomyśleć co to będzie jutro:( nie wiem jak ja przetrwam, zwłaszcza że jade za granicę na 2 mce. Moja kolejna wizyta w październiku. Mam nadzieję, że zęby nie będą mocno bolały. JAk będę miała możliwość dodam zdjęcie. A i muszę przyznać, że fajniej mieć gumeczki bo przynajmniej jest kolorowo, a te moje druty hmm przez 2 miechy bez koloru:(. Aż nie chce się uśmiechać:(. A tak mi się podobały fioletowe;) ...może się na nie skuszę przy nast wizycie;). Pozdrawiam wszystkich. Miłych wakacji i do usłyszenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia--->fajny kolorek. Hmmm , a u mnie szarości:( Miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie przeżywam pierwszy wieczór z maską twarzową xD nie jest źle, narazie założyłam cieńsze gumeczki, bo dostałam 2 rodzaje, zobaczymy jak będzie w nocy. Jest na forum ktoś kto nosi/nosił maskę twarzową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooo taka_o_silnej_woli :D Gratulacje, gratulacje :p Trzymam za Ciebie kciuki. A wiecie co?? Miałam mieć Hyrax na 6 miesięcy, a będę miała na 9!!! Wszystko przez ten zgryz otwarty :/ I do tego muszę wyrwać wszystkie ósemki... Ile bierze dentysta za wyrwanie zęba (ósemki) u Was?? Moje new photo z ostatniej wizyty. Gumki błękitno - zielone (przez pomyłkę orto...) http://img375.imageshack.us/my.php?image=02331lipca2008xt6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wytrzymałam całą noc z tą maską i jestem z siebie dumna :) wprawdzie jest to utrudnienie życiowe ale cóż się nie robi dla pięknych ząbków. Koło 4 nad ranem miałam ochotę ściągnąć to cholerstwo, ale mając moją silną wolę heh wytrzymałam i nawet usnęłam i mnie budzik musiał budzić heh a więc 10 godzin zaliczonych jeszcze 4 w dzień ponoszę i mi starczy heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
ona18____ ja też mam aparat Damona3. Ale nie mam zadnych spręzynek. Nosze go juz prawie półtora miesiąca a zęby jak stały w miejscu tak stoją.. Ciekawe co sie dzieje. A wizyta dopiero 30 sierpnia. :( Gdzie leczysz zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"misha609\" heh oczywiście że kiedyś zdjęcia wrzcucę :P tylko jakoś ciężko mi się zebrać, ale robię na bieżąco żeby z czasem efekty zobaczyć heh a potem za pare lat obejrzeć te moje krzywusy heh postaram się niebawem wrzucić zdjęcia (przed i z hyraxem po rozkręceniu obecnie) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xkasia-d
Witam wszystkich, jestem tu nowa mam 18 lat i postanowiłam załozyć sobie aparat. Moja ortodontka doradziła mi abym zdecydowała sie na aparat damon na górę i dół. co wy myślicie o tym aparacie i czym on dokładnie różni sie od zwykłego metalowego?? wady i zalety? troche tu na forum pisze o tym ale nie zbyt dużo. ile uwas kosztuje taki aparat ja musze zapłacić 2500 za jeden łuk. dzięki za pomoc pozdrawiam wszytkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkasia-d najlepiej wpisz sobie na google, wtedy znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat tego systemu oraz różnic. Jaką masz wade jeśli można wiedzieć? W Sosnowcu (woj. śląskie) Damon kosztuje 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xkasia-d
Setsi dzięki za odpowiedż, moja wada to hmm nie umiem opisać tego specjalistycznie ale z tego co zrozumiałma od mojej orto to mam zwężenie łuków zęby mi nachodzą na siebie z przodu i na dodatek mam wysunięte je na górze do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
xkasia-d --> ja mam rowniez prawie 18 lat i jutro bedzie 2 tygodnie jak nosze wlasnie ten aparat;) zastanawialam sie miedzy tym damonem (aparat bezligaturowy) a ceramicznym niewidocznym jednak ceramiczny musialabym nosic 1,5-2 lat a damon nawet pol roku i najwyzej rok:) wiec odrazu sie na niego zdecydowalam no i oczywiscie jesli komus nie chodzi o kase to bardzo polecam wkoncu chodzi chyba o to zeby jak najszybciej go zdjac i jak najszybciej cieszyc sie pieknym usmiechem bez drutow;P rozni sie on bardzo przyspieszonym tempem leczenia dziala z jakas szybsza i mocniejsza sila dlatego tak szybko prostuja sie zabki i szybko go sie zdejmuje, wizyty bede miala co 6 tygodni a nie co 3-4 czyli rowniez dalsze wizyty, podobno mniej bolu:P a rozni sie od zwyklego tym ze nie ma kolorowych ligaturek jak sama nazwa wskazuje aparat bezligaturowy bo damon to tylko firma;) czyli taki delikatny metal chyba nawet bardziej srebro i bardzo malutkie zameczki;) zaplacilam 2200 za łuk i jestem bardzo z niego zadowolona ;) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
moje dziewczynki jak sie macie?:) cos dawno tu nie zagladalysmy:P jutro juz 2 tygodnie jak nosimy aparat i jak tam u was?? ja moge szczerze powiedziec ze u mnie wszystko dobrze a nawet bardzo dobrze;) nic mnie nie boli oprocz jedynek i dwojek ale tylko na dole bo one najbardziej krzywe no chyba ze jakos zle spie to poboli policzek jak sie obetrze:P:P jem praktycznie wszystko z rzeczy ktorych nie ruszylabym jeszcze kilka dni temu jadlam juz chipsy, paluszki i nawet kanapki z tym ze koreczki:P bo jak gryze tylem to kompletnie nic mnie nie boli i jest juz normalnie z tym ze wszystko musze pokroic (np koreczki) polamac i dopiero male kawalki do buzi bo doł mi sie prostuje i tak boli ze o ugryzieniu przodem nie ma zbytnio mowy:P ale gryzienie tylem nie stwarza wiekszych problemow;) pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niusiaa00 słyszałam że zameczki aparacika Damon bardziej odstają...to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xkasia-d
niusiaa00 --- w środę mam kolejną wizytę i raczej napewno zdecyduje sie na ten damon, najwazniejsze tak jak mówisz żeby go jak najszybciej ściągnąć, uspokoiłaś mnie troche swoją wypowiedzią bo w internecie mie ma zbyt dużo na ten temat... :) mam nadzieje że już nie długo dołącze do grona aparatek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
setsi--> NIEPRAWDA!!!:p:p to sa najmniejsze zameczki z mozliwych:) naajbardziej odstaja porcelanowe czy tam ceramiczne jak je zobaczylam to sie przerazilam :P bo to jednak porcelana to grube tworzywo i caly zamek jest o wiele wiekszy i potezniejszy od zwyklych metalowych;p bo metal jest cienki;p a ten damon to jak juz mowilam aparat bezligaturowy czyli bez tych kolorowych gumeczek (ligaturek) czyli taki jak ten zwykly z ligaturkami za okolo 1500 tylko pomniejszony jeszcze bo nie ma tych kolorowych ligatur;) moim zdaniem jest calkiem drobny bo to sam metal i dosc cienki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
xkasia-d ;) przeczytalas o nim malo bo on prawde mowiac bardzo niedlugo jest na rynku;) malo osob jeszcze go zaklada bo to nowosc, bo drogi, bo sie boja itp setki roznych powodow;p jak sie dowiedzialam ze czas leczenia u mnie to 6-8 miesiecy to juz nie mialam zadnego "ale":P a problem tez mialam z wyborem bo zalezalo mi zeby malo bylo widac aaparat jednak nie chcialabym siedziec z ceramicznym az 2 lata! nie jesc zadnych sosow, pizzy, barwiacych cukierkow, polowy owocow bo bedzie zolty a nawet brazowy z brudu:D a przy tym o nic sie nie martwie;p naprawde jhestem bardzo zadowolona;p mozecie poprosic orto na wizycie np przy zakladaniu separatorow zeby pokazala wam wszystkie zameczki jakie ma od ceramicznych po zwykle metalowe i te bezligaturowe (jest firma damon i jakies ejszcze amerykanskie rownie dobre bo to tylko firma a cale leczenie polega wlasnie na tym ze jest on bez ligatur i dziala bardzo szybko) a po zobaczeniu ich napewno decyzja bedzie latwiejsza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja własnie tez słyszałam ze demon jest najlepszy i malutki. Ale to juz jak załozyłam normalny więc... Jak bym wiedziała to bym chyba tez demona załozyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
ksztalt moich zameczkow to typowe kwadraciki bo w zwyklym metalowym sa one bardziej prostokatne czy podluzne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
justys93 ile czasu nosisz aparat'?? bo dol to masz prosciutki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam ze Damon ma też zamki mniej widoczne tzn. ze połowa zamka jest estetyczna a połowa metalowa. Czy ktoś z was nosi taki aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 powody: albo za malo dala kleju albo zle zabka przeczyscila... mi na poczatku 3 razy odkleil sie ten sam zamek i zalozyla mi pierscien i od tej pory nie mam zadnych problemow. fakt faktem zamek moze w kazdej chwil sie odkleic nawet przy gwaltownym ruszeniu szczeka... ale takie sa poczatku. radze ci olej ten aparat przestan o tym myslec to szybciej przestanie bolec i nie bedzie sie odklejac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona18__
martaaa1102 -- sprężynki jak już założą ci dopiero po paru miesiącach. Ja na początku [tj po miesiącu] też nie widziałam ŻADNEGO efektu. Dopiero po ok 3 miesiącach coś ruszyło. Mam całego metalowego Damona [ orto się POMYLIŁA - bo mowiłam że chcę tego mniej widocznego - ale już pomyłki nie chciała poprawiać, bo po co]. Chodzę do orto w Elblągu, a tutaj jest tylko jedna znana, wszyscy do niej chodzą więc... Eh ogólnie jestem trochę podłamana, bo czytałam że Damona nosi się ok. 16-18 miesięcy a w umowie moja orto chyba napisała że 2 lata (nie wiem bo nie dostałam umowy do ręki)...nie wiem w ogóle czy ta kobieta się zna na tym aparacie, no ale cóż...wizyty co 3 miesiace..a ja bym chciała jak NAJSZYBCIEJ zdjąć to paskudztwo. a ta mi każe jeszcze na dół [za miesiąc] założyć. ale ja nie chcę, bo to byłaby udręka - góra i dół. chcę jak najszybciej to skończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiauk
Zalozyli mi hyraksa i dymona (na gorze od 3-ki do 3-ki narazie) we wrocku w klinice orthosmile. narazie jest luz tylko ze w moim przypadku konieczna byla operacja na szczece ktora mi wykonali w opolu( jak sie pozniej dowiedzialam pierwszy taki zabieg w polsce) Narazie wygladam jak balon ale mam nadzieje ze to szybko zejdzie i ze to wszystko sie oplaci... Pani Strzalkowska jest bardzo profesjonalna a moja wada zgeyzu to chyba dla niej takie troche wyzwanie :) bede wam zdawac relacje, no i postaram sie dodac niedlugo jakies fotki. Pozdrowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
Setsi -> Jest Damon półprzezroczysty, ja mam taki. ona18__ -> Ja miałam sprężynkę od samego początku, to jest raczej kwestia indywidualna. monisiauk -> Hyrax przy damonie? O tym jeszcze nie słyszałam... No cóż, pewnie masz bardzo trudną wadę do wyleczenia Damon to nie jest firma, to system leczenia. Zainteresowanych odsyłam do tej strony: http://www.polorto.com.pl/pl/index.php?tytul=Film+o+Systemie+Damon%2COrtodoncja%2COrtodoncja+dla+pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the truth i faktycznie go mniej widać niż taki standardowy Damon ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×