Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

justka_pl , jestem zdecydowana ale wizytę mam dopiero 13 sierpnia. Ale już się boję . :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dużą wadę i leczenie powiedziała ok 3 lat :( da sie tyle wytrzymać? Taka stara juz jestem a sie za aparat biorę :) odbiło na stare lata czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniax otóż nie!! Człowiek właśnie mądrzeje na stare lata [ bije się w pierś ] Głowa do góry :) Perspektywa prostego uśmiechu jest w zasięgu ręki :) Wszystko zależy od Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Justys93_xD - bylabym wdzięczna ;) dancerka1994@autograf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Proszę dopisać w rubryce łuk podniebienny - Hass 8.08.2008 :) oraz czas noszenia - ok. 2 lata :) dzięki i pozdrawiam all!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniax Oczywiście że da się wytrzymać, jeszcze będziesz tęsknić za aparatem jak ci zdejmą. :D Co do wieku to się nic nie przejmuj ! Do mojej orto chodzi kobieta która jest po 40 ! Nie ma to wiekszego znaczenia, ważne że będziesz się dobrze czuła z prostymi ząbkami i coś co kiedyś było nieosiągalne teraz będzie na wyciagniecie ręki a mianowicie szeroki, hooliwoodzki uśmiech ! Przecież to nie ma ci zaszkodzić tylko pomoc spełnić marzenia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wam dziewczyny jesteście kochane:) odrazu mi lepiej . Co tak późno ta wizyta ? :) :) :) nie moze byc jutro ?:)haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniax ja tez mam przewidziane leczenie na 3 lata..Damy rade napewno, chociarz do tej pory bylam pewna ze mam wade ktorej nie da sie wyleczyc.. a tu sie okazuje ze moja orto potrafi zdzialac cuda :) trymam za Ciebie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
setsi.ja mam miec zakladany taki mikroimplant w gdyni i kosztuje 500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3miasto wita
Witam aparatki! Mam 21 lat. Dzisiaj założono mi hyrax. Strasznych rzeczy o nim się naczytałam... U mnie wygląda to tak: -zakładanie absolutnie NIC nie bolało! Nawet przez sekundę -zaraz po wyjściu coraz lepiej mi wychodziło mówienie (ok- slynne KONIKI wychodzą mi jeszcze KONIKY, ale niektorym wychodzilo KONYKY, wiec jest jakiś postęp;) -najbardziej denerwującym faktem jest ta zbierająca się ślina oraz jak dla mnie absolutny zakaz jedzenia na mieście (chyba, że jest możliwość umycia zębów zaraz po posiłku)- jedzenie wchodzi pod niego strasznie:) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3miasto wita
W ramach ścisłości - mam mieć 28 rozkręceń. Przewidywany czas noszenia hyraxu - 2 miesiące. Powód? Zgryz otwarty, tylna cześć górnej szczęki styka się z dolną, górna paszcza, wysunięta trochę nad dolną;) Po tych 2 miesiącach dowiem się jakie czeka mnie dalsze leczenie. (u góry mam 1 wystający kieł - reszta idealnie prosta, nosiłam aparat wyjmowany, natomiast na dole wszystkie proste, do 1 zęba możnaby się przyczepić, ale to tak na siłę). Tak więc czekam na aparat stały i mam nadzieję wymówić niedługo KONIKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też MONISIAUK trzymam kciuki za ciebie. I tak jak ty myslałam ze mam tak straszna wade ze nic sie nie da zrobić:) no zobaczyny. na bierząco bedziemy komentowac nasze sukcesy:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno dość mnie tu nie było:) nie pisałem nic:D ale wracam do Was, bo temat mojego aparatu wraca:D w piątek mam separację:D TAK, to już:P szybko... martwię się tym że usunąłem zęba już dość dawno tj.21.07 a nadal to miejsce mnie boli, przy myciu zębów nie raz krwawi...:( nie wiem co zrobić... wy też mieliście tak, że tak długo Wam się goiło miejsce po ekstrakcji? :( Fanta88 ---> Jak Cię nie było to dopisałem kilka osób do listy (czyt. pełniłem Twoje obowiązki:P) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip**--> to razem z justka_pl będziecie mogli wymieniać się relacjami ;) życzymy powodzenia!! :) jak ten czas szybko leci... :) kolorowych snów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
3miasto wita : ja również mam 21 lat i aparacik też zakąłdałam w Gdyni, pozdrowinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
Fanta88 - przy damonie się nie stosuje wcale pierścieni... No, ja widziałam tylko u jednej osoby, ale to dlatego, bo miała hassa czy hyraxa... Swoją drogą nie wiedziałam, że przy damonie stosuje się łuki podniebienne... Widać u niektórych trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the truth Nio ja właśnie nie słyszałam żeby ktoś z damonem miał rurki stąd moje pytanie. Sugerując się fotkami \"też mam aparacik\" myślałam że stosuję się pierścienie, cała ta konstrukcja bardzo solidnie wygląda. Chyba że tak jak piszesz pierścienie stosuję się tylko u osób z łukiem podniebiennym. :) W ogóle mam wrażenie że ortodonci chętniej stosują pierścienie. Wiadomo to od wady zależy itd ale przecież tu na forum były przykłady osób które mogły mieć rurki a jednak ortodonta miał założyć pierścienie. **Filip** Nio ładnie ładnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
tez mam aparacik -> Widziałam pierścienie u Ciebie właśnie, a na dole masz hyraxa, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bety777
jak widzę jakie niektórzy maja wady to się ciesze ze nie muszę nosić aparatu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bety777 Nikt z nas nie chciał mieć wady zgryzu, traf wybrał inaczej. Po za tym aparat to nie taka straszna sprawa. Można powiedzieć że dzięki niemu jesteśmy bogatsi o doświadczenie i bardziej doceniamy piękne i zdrowe ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bety777
no ja też właśnie zaczęłam doceniać swoje zęby. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"3miasto wita\" -> ja też posiadam hyrax, już prawie 2 tygodnie od 23.07 i jest całkiem ok, jem już coraz więcej, wcześniej bałam się, że mi to odpadnie, ale z każdym dniem mam więcej pewności w jedzeniu xD a ty masz hyrax akrylowy czy na pierścieniach? heh ja \"koniki\" mówię całkiem normalnie xD a i miałam 10 rozkręceń pozdrawiam ;) i witam kolejną posiadaczę tego \"cuda\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żona Gargamela P
Hejka, górny aparat mam od 7 miesięcy, a dolny od tygodnia więc przede mną długa droga... Moje pytanie brzmi: Jak długo trwa ściąganie aparatu i czy to boli? Pozdrowionka dla wszystkich aparacików!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dydusia
Ściąganie aparatu nic nie boli :) przynajmniej ja taksłyszałam :) więc sięnie martw :) a ja mam pytanie .... ma ktoś może stronki z kolorami gumek do apratów ? z góry DZX :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sciaganie nie boli ale jest nieprzyjemne tak mi kolezanka powiedziala :D bo juz minely jej 2 lata i ma supoer zeby od orto dostala album wspomnienia z aparatem :D super jak mi to pokazywala co 4 miechy miala zdj robione i orto jej stworzyla album jak postepowalo jej leczenie normalnie bomba ciekawe czy moja tsak ma ale raczej nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×