Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość SUNSHINE24+1
wiomalk, a nie ma sprawy polecam się na przyszłość:) karola, zamki mini są sporo mniejsze, moja orto już tylko mini stosuje, bo podobno zwykłe są passe jak ona mawia, więc ja miałam mini. podobno od zwykłych sie odchodzi bo to przezytek, ale byc moze niektorzy ortodoncie je stosuja, nie wiem, opieram sie na tezach mojej orto. moim zdaniem lepiej na obie szczeki takie same dac, szczegolnie ze dolne zabki sa mniejsze i duze zamki na nich i male na gornych beda wygladały karykaturalnie, juz lepiej odwrotnie. czytam tu duzo o obtarciach.. uzywajcie sachol, naprawde polecam, koi i goi od razu, po jednym dniu zapomina sie o uporczywych rankach, ja do teraz wszedzie znajduje tubki tego zelu- w aucie, torebce, pod lozkiem;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUNSHINE24+1
*ortodonci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUNSHINE24+1
o , widzisz.. tak mniej wiecej wygladaja mini, zamiast zajmowac 3/4 zeba zajmuja 1/3 jego powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Dzięki ;]] To chyba zdecyduje sie i tu i tu na mini ;]] Tzn .. spróbuje rodzicow namowic ;] Hehe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunshine24+1 >>>sahol jest super, ja zakladam dopiero we wrzesniu, ale mam sahol juz od miesiaca(myslalam ,ze zaloze wczesniej), a stosowalam go lata temu jak nosilam aparat sciagany, w ogole sie z nim nie rozstawalam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morzanka
misha609 - Mam pytabko. Czy hyrax widać podczas mówienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUNSHINE24+1
Misha, ja miałam rurki i było fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUNSHINE24+1
nie chce mi się cofać ileś tam stron i sprawdzać, wśród naszych starych postów i po nich ale ciekawa jestem bardzo, może ktoś ze starych bywalczyń zagląda, albo z kolejnych orientuje się- czy Dora w końcu założyła aparat:D???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak morzanka, widać, tzn mi troszq widać. Ale to zależy od ustawienia ust i zębów. Mi zaczyna się ten akryl od czwórek (mam stłoczone zęby i dlatego widać). Zobacz, jak teraz, bez aparatu widać Ci 4 jak mówisz, to z Hyraxem będzie bardziej widać. I jeszcze zależy to na ile zębów będziesz miała Hyrax. Ja mam od czwórek do siódemek, czyli na 4 zęby. Sunshine24+1 - ja nie mam rurek, dałam link bo wcześniej, ktoś tam się zastanawiał pierścienie, czy rurki :D No rurki są bardziej komfortowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
czarne oczka, zadrutowana, monis87 wrócilam moje kochane pozdrawiam WAS i cała reszte z forum:P !!! ;) widze ze jako pierwsza z naszej 4 hehe takze jutro od rana zaczynamy korespondencje:P u mnie moge chyba nawet powiedziec jest juz bardzo dobrze, nic kompletnie mnie nie boli nic nie obciera (jedynie mały drucik na koncu którego jutro mi orto ukróci bo mam jutro po tygodniu wizyte taka chwilową konsultacje czy wszystko u moich zabkow wporzadalu:P) moge jesc duzo wiecej rzeczy chcociaz z kanapkami i tak jeszcze nie dokonca skórka nie przechodzi:D wiec ich nie konsumuje ale radze sobie z reszta( jednak jest calkiem ograniczona w dalszym stopniu) :P:P czekam na wieści co u was:P buziaki:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o dopisanie danych do listy, bo jak na razie jest tam sam mój nick i nic więcej:) Nick - Nibinwing Rok urodzenia - 1987 Ilość usuniętych zębów na potrzebę aparatu -0 Data założenia górnego łuku / rodzaj / cena - 23.07.08r/metalowy/1500zł Data założenia dolnego łuku / rodzaj / cena - ?/metalowy/1500zł Data zdjęcia górnego łuku -? Data zdjęcia dolnego łuku -? Łuk podniebienny -brak Czas noszenia - do 2 lat Miejscowość -Gdańsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
To ja bym poprosila o dopisanie do listy ;]] nick: xKarolaxD rok urodzenia: 1994 ilosc zebów usunietych : 2 górne (prawa 5 i lewa 4) zalozenie gornego : 11.09.08 / metalowy / 1650 zł zalozenie dolnego : 11.09.08 / metalowy / 1650 zł łuk podniebny : brak czas noszenia : okolo 2 lata miejscowoś: Łódź linki : brak zdjecie aparatu : ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Czarne Oczka, niusiaa00, zadrutowana -> pisze szybciutko z rana bo moge dziś być dość zajęta w pracy. U mnie troche lepiej do wyglądu probuje się przyzwyczaić, od soboty jem ziemniaczki z masełkiem :) wczoraj miękki środek chlebka z jajeczkiem :) jest coraz lepiej, w piątek miałam dziś kryzysu ale od soboty jest lepiej, a co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim :) a ja sie w koncu odwazylam i zalozylam jasno-rozowe gumeczki. Bardzo jestem zadowolona. Wkrotce dolacze zdjecie. Nastepnym razem moze niebieskie.. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie mnie tez bardzo interesuje czy Dora ma juz ten aparat. mogla by czasem nawiedzic forum ktore sama zalozyla i pochwalic sie byc moze postepami leczenia zabkow:D ja wlasnie wcinam orzeszki zeimnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
monis87;) biedak zapracowany:P u mnie lepi pisalam wczoraj pozno jak wrocilam:P:P i zaczynam jesc tez powoli ale dalej lepeij jak jest cos do popicia zeby jedzonko zmieklo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
niusiaa00 a widzisz u siebie już jakieś zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
monis87 widze zmiane w jedynkach tzn i korzystna i nie:( mialam koniec jedynek bardzo równy zeby konczyly sie w jednej lini rozumiesz?;d koniec jedynek byl rowny ta prosta linia a teraz jedna jedynke mam wyzej druga nizej i taki mi sie schodek jakby zrobil;(;( ale dzis mam wizyte u orto to zapytam:( a korzystna ich zmiana to ze minimalnie na siebie nachodzily a teraz juz jest idealnie płasko( z tym ze to nachodzenie bylo naprawde minimalne dlatego sie porpawilo bo nic wiekszego nie ruszylo z miejsca) tylko martwi mnie ze jedna zeszla na dol a druga siedzi na swoim miejcu i tak wyzej w dziasle jest dlatego krotsza troche:( ajak u Ciebie ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
niusiaa00 -> nie martw się wkońcu dziś masz wizyte u orto :) (ja mam dopiero za miesiąc). Ja widzę, ale tylko taką minimalną miałam na dole wystającą jedynke więc przed założeniem aparatu musiałam ją usunąć no i widzę, że szpara po tej dziurze robi się coraz mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
oo to dobrze;) ja nie mialam nic wyrywane;P ale martwi mnie to:P wizyte tez mam normalnie za miesiac tzn u mnie sa co 6 tygodni i juz jest umowiona ale ona chciala zebym na taka krotka kontrol przyjechala po tygodniu cos jak bede chciala spytac czy jakies watpliwosci i ona chce zobaczyc jak mi tam sie dzieje w buzi:P a rozumiesz o co mi chodzi??;d bo nie umialam wytlumaczyc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
niusiaa00 tak mniej więcej wiem o co chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :P Ja juz tez lepiej, nie bola mnie juz tak ząby podczas jedzenia, aczkolwiek strasznie mnie denerwuje że wszystko włazi w pierscienie, i gryzienie tymi zebami, to żarcie nie ma smaku, tzn nie jakies wielkie gryzienie, zaczełam jeśc ziemniaka z masełkiem - dokładnie tak jak tkoś wczesniej pisał :) I dzisiaj tata wpadł na pomysł że parówki są miekkie więc parówki tez wcinam ale smaku jako tako nie wyczuwam. Ogólnie druty miedzy dwójką a trojką na dole, z obu stron, tak mi poprzecinały wargi że to nieporozumienie, wzbraniałam się przed tym woskiem no ale w końcu musiałam, od wczoraj południa ciagle go nosze i powli się tamte miejsca goja uff :) pozderki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
monis87, czarne oczka wlasnie wrocilam od orto:P jest zaskoczona moją poprawa (aczkolwiek ja widze tylko minimalna) mowi ze widac ze szybko wszystko sie ukształtuje i bedzie równiutenko:P ja mam dosc małą wade juz wspominalam;) monis87 co do moich jedynek to powiedziala ze pewnie ta druga tez zejdzie w dol i beda rowne albo tamta dluzsza mi wypoleruje do dlugosci tamtej i ze nie mam sie czym bac bo to juz sprawa kosmetyczna:P takze jestem zadowolona orto tez :D i jest dobrze;p przyzwyczailam sie do aparatu juz a jak u was z zaakceptowaniem ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ale Wy dużo piszecie :) Mam czytania a czytania. Niestety w pracy odcieli nam neta i nie jestem na biezaco :( Tylko jak mam wolne to moge sobie pozwolic na czytanie zaległości. 23 byłam na wizycie i bolą mnie ząbki. W końcu czuję że coś się tam zaczyna bardziej ruszać. Już nawet mi się większe odstępy zrobiły między dwójkami a trójkami. Czuje to dzięki nici dentystycznej :) hihi I mam do Was pytanie. Bo ja mam wrażenie że prawa strona mi się bardziej przesuwa. Bardziej mnie bolą tam zęby no i większa ta szczelina między tymi zębami. Czy Wy też tak mieliście? Czy mi się tylko wydaje. A, no i różnice w zgryzie czuje. I też większą po prawej stronie. Czy to tak ma być? CZy mam moze mniejszą siłe przyłożoną na lewą strone...? Bo chciałabym widzieć takie same efekty po dwóch stronach. Może do orto zadzwonie i się zapytam. A jak to wygląda u Was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
mariemi -> najlepiej spytaj się orto bo pewnie niepotrzebnie się martwisz :) niusiaa00, Czarne Oczka ja już się w miare przyzwyczaiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
mariemi; dobrze Ci sie zdaje,ze jedna strona bardziej dziala na aparat,u mnie jest tak samo i nie wiem dlaczego.u mnie o lewej stronie zeby maja wieksze dzialanie na aparat a prawa tez sie ruszyla,ale minimalnie!tez musze sie zapytac orto dlaczego tak jest.pozdrawiam z ranca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula09.04.84
witam:-) ja sobie zakładam aparat tak pod koniec sierpnia albo na poczatku września na razie jeszcze czekaja mnie trzy wizyty u dentysty w tym jeszcze wybielanie zeba po nieudanej wizycie u dentysty z poprzednich lat...no ale reasumując szczerze już sie nie moge doczekać kiedy będę mogła sie uśmiechac pełną buzią to moje marzenie od bardzo wielu lat...zapewne każda z was to doskonale rozumie...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×