Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość anioleq3
Nie to skoro trzeba po ściągnięciu aparatu coś nosić żeby to utrzymać to nie chce żeby wada wróciła. Tylko przeraża mnie aparat ruchomy. Już kiedyś nosilam i koszmar był poprostu. Myślałam że po aparacie stałym wszystko będzie ok. A ile kosztuje ten drucik czy coś z drugiej strony zębów? Bo u mojego ort. aparat ruchomy {dwa} 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
A można nosić zawsze tylko na noc? Czy trzeba nosić w dzień? { ZAŁAMKA } :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona18__
^ nie pamiętam, chyba z 400zł..i oczywiście wizyty kontrolne co kilka lat. ale ten drucik to chyba tylko na moją wadę bo miałam diastemę i mi orto powiedziała że mogą mi się te zęby jeszcze rozjechac, więc tak prewencyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
mi się raczej nie rozjadą. bo ja mam trochę krzywe zęby dlatego ze nie mam miejsca w szczęce. + rosną mi wszystkie 8 xxDD ale jak narazie nie kazał mi nic wyrywać i 27,08 bd. mieć aparacik na górze .a na dole po 3,4 msc/ xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona18__
anioleq3 no co ty, w dzień nie trzeba nie martw się mi orto kazała nosic taki niby aparat na dolnej szczece kompletnie nie mogłam mówic, wyglądałam jak bokser z tym czyms w buzi a ona mi kazała nosic to 24/7 przez 3 miesiące i zdejmowac tylko w porze jedzenia!! oczywiscie nie nosiłam tego cały czas więc efekt był mierny ale od początku nie byłam do tego przekonana ale orto się zawzięła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
czyli jeśli nie bd. nosić w dzień to efekt bd. mierny ?:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie. Mam dół już 5 miesięcy, a za ok. 3 zakładam cała góra. Czyli będzie ok. 8-9 miesięcy przerwy pomiędzy zakładaniem dolnego i górnego łuku. PYTANIE: Zdejmą mi ten dół szybciej, czy będę czekała za wyleczeniem góry, żeby ściągnąć razem oba łuki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
Gdzie można kupić specjalne szczoteczki do aparatu stałego? Oprócz u ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
Gdzie można kupić specjalne szczoteczki do aparatu stałego? Oprócz u ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co wy z tymi aparatami ruchomymi?????????? Ludzie?? czy wy nie rozmawiacie ze swoimi orto????? Po zakończonym leczeniu ortodontycznym nosi się tzw aparat retencyjny. jest to albo drucik albo płytka przypominająca aparat ruchomy, ale to nie jest aparat ruchomy - nie po to nosicie teraz stałe. Ja zanim podjęłam decyję rozwamiałam z ortodontą o calym leczeniu (a to tez zalicza sie do leczenia - bo to utrzymanie efektu) nie wiem o czym wy myslicie kiedy zakładacie aparat chyba tylko zeby go miec ale całą reszta sie nie interesujecie!!! Sory ale to aż smieszne - aha i taki aparat RETENCYJNY kosztuje ok 300zł zalezy u jakiego ortodonty (każdy ma swoj cennik) Dziękuje i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona18__
misha609-raczej będziesz musiała czekac, bo z reguły zdejmuje się aparat jednocześnie: górę i dół anioleq3 tamto cos toi nie był aparat tylko szyna to miało mi wyprostowac szczękę a specjalną szczoteczkę to ja w Rossmannie kupiłam..; P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
dzięki. dobrze że aparat retencyjny nie jest taki jak ruchomy xD ja tak słyszłam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Hej ;] Mój orto nic nie wspominał o separatorach .. Czy takto bede miała te rurki zamiast pierścieni ? [bo nie wiem czy pierscienie by sie zmieściły bez separacji] Ktos tu wczesniej mówil ze jak nie ma separacji to prawdopodobnie beda rurki ale nie wiem czy to prawdaa ;P A te rurki czym sie dokladnie różnią ? Bo chyba tym ze są mniejsze i nie obcierają tak ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Cześć dziewczyny, troche zarobiona jestem, więc szybciutko Wam napsize, że u mnie już dużo lepiej :) jem coraz więcej, ząbki mniej bolą no i przyzwyczaiłam się do wyglądu :) 3majcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halkatla21--> wyciski brzmią groźnie,ale są bezbolesne :D orto nakłada do foremki taką masę,wkłada Ci do pyszczka i odciskuje Twoje ząbki,u jednych płaci się więcej u innych mniej,u innych w cenie aparatu :) ja płaciłam 30zł za wycisk obu szczęk. xKarolaxD--> rurki i pierścienie również były niedawno...ja właśnie się dopomniałam o rurki.Więc zapytaj się co Twój orto planuje,bo rurki są o wiele wygodniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia Opowiadaj ... jak tam wrażenia w nowym cudeńku ? :D Wszystko ok ? Nie boli ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misha609 Rewelacja ... poprawa duża :D oby tak dalej szło :D PS. Fajne zielone gumeczki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za zainteresowanie :D boli torszkę- cały czas plewa strona i martwa dwójka.A tak to jest git!Jem wszystko:nawet paluszki,herbatniki(choć z nimi jest ciężko :P),normalne obiady.Jestem bardzo zadowolona. Aparacik jest piękny i cieszę się,że oficjalnie przyłączyłam się do Was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Dzięki waDzia ;]] Hmm .. co myślicie żeby za pierwszym razem wybrac ligaturki na góre jasne zielone a na dół jasne fioletowe ? albo .. na odwrót ? ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
monis87;) u mnie tak samo jem prawie wszystko zeby nie bola i z wygladem tez juz ok;) wkoncu dzisiaj 2 tygodnie i u mnie to tak prawie rowniutko bo kolo 15 bylam juz zadrutowana:P buzka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia No to super :D ... mi na ból pomagały lody może i tobie pomogą. :D A teraz zapuszczam się w lekturę bo mam kilka stroniczek (zaledwie z 2 tyg) do przeczytania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 ->> Nooo i oczywiście ja jeszcze jestem :D W prawdzie jeszcze nie \"zadrutowana\" ale już skarżąca się na ból :// Grrr... Mija piąty dzień z separatorami i dalej boooli. Najgorsze jest to, że ta wystająca trójka, wysuneła mi sie przez te separatory jeszcze bardziej do przodu :|||. Grrrr oby do czwartku... Czekam na dopisanie do listy linku do mojej galeri :D :D. Reniax ->> Nie ma za co. I jak zdecydowana na założenie? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anioleq3--> z tego co czytałam to na początku trzeba płytke nosić cały czas (chyba przez miesiąd) potem 16 godzin i tak coraz mniej az tylko na noc.xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to ciekawi jedna rzecz.. zalozyli mi tego hyraxa i juz po tygodniu zrobily mi sie takie straszne szpary miedzy jedynkami ze jak tak dalej pojdzie to za miesiac bede mogla tam wcisnac kciuka :) wam tez tak szybciusko porozsuwaly sie zabki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo przebiłam się przez te wszystkie strony !!! :D justka_pl Trzymaj się ... dasz radę !!! Potem będzie lepiej zobaczysz. :) Link dodany do listy. Wiecie ... się zastanawiam czy przy damonie można stosować rurki ? Co prawda nie mam damona ale ciekawi mnie to. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×