Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość gość
To ortodonta, jeśli jest dobry, powinien zaproponować Ci najlepszą metodę leczenia, adekwatną do Twojej wady. Jeśli musisz przyjść do swojej lekarki z pomysłem na swoje leczenie, to może warto zmienić lekarkę :) Każdy, kto się tutaj wypowie, ma inną wadę i inne leczenie zda egzamin w jego przypadku niż w Twoim. Mnie moja pani doktor, a chodzę do dr Chruściel w Rock Your Smile w Wawie, zaproponowała możliwość leczenia lingwalnego, http://centrum-ortodontyczne.pl/leczenie-lingwalne/, noszę więc aparat niewidoczny, bo montowany na wewnętrznej stronie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już od ponad dwóch miesięcy noszę aparat i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Nie przeszkadza mi wcale w życiu codziennym. Aparat miałam zakładany w klinice stomatologiczno-ortodontycznej Saska Smile w Warszawie. A Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aparat to wbrew pozorom nic strasznego. W dobrym gabinecie stomatologicznym nawet nie zauważysz a leczenie zaraz się skończy. Tak było u mnie. Półtora roku temu założyłem aparat w Zamościu u http://www.bezbolesnie.pl/specjalizacje/estetyka-i-bizuteria-nazebna i tydzień temu został zdjęty. Teraz mogę cieszyć się ładnymi zębami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolonakobieta
Ja aparat zdjęłam tydzień temu po 14 miesiącach noszenia go. Mam 26 lat i obawiałam się, że przy tak krzywym zgryzie jak mój i w tym wieku to już nic się nie da zrobić. Na całe szczęście trafiłam do Unident Union Dental Spa do pani Iwony Gnach-Olejniczak.Dbałam o higienę jamy ustnej zgodnie z zaleceniami pani doktor co spowodowało, że nie krwawiły mi dziąsła ani nie powstawały afty. A od 7 dni cały czas się uśmiecham i chwale wszystkim dookoła moimi pięknymi ząbkami:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dbałaś o zęby w trakcie noszenia aparatu? Bo ja korzystam ze szczoteczki sonicznej i irygatora od Panasonica. W ten sposób zapewniam sobie czystość jamy ustnej i mój ortodonta mnie chwali pod tym względem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta Edyta
Nie chcę Was martwić jakie skutki powodują stały aparat ortodontyczny po 20 latach od noszenia .Jestem tego przykładem nie chce nikogo zniechęcać sami wyciągniecie wnioski.W latach 90-tych w Polsce zaczęły dopiero pojawiać się te aparaty nie były na wyciągnięcie ręki zwłaszcza w mniejszych miastach .Bardzo marzyłam o takim aparacie ,po wielu trudach znalazła się ortodontka ,która je zakłada .Miałam wtedy 18 lat .Od 2 lat zaczął się koszmar mojego życia .Zęby osłabione zacznają po kolei boleć ,leczenie kanałowe pomaga na krótko ,reendo nic nie daje ,ząb tak boli ,że w końcu nie daję rady i wyrywam .I tak po kolei tony leków p/bólowych ,antybiotyki ,dentyści rozkładają ręce nie ma prawa boleć zęby przeleczone książkowo .W ciągu roku wyrwałam 7 zębów ,nie mam też ósemek .Zęby te co zostały bolą ,mam uczucie chwilami jakbym znów miała apart ortodontyczny i świeżo dokręcone zamki na zębach ,dziwnie boli jakby korzenie ,nerwy w zębach.Inne schorzenia laryngologicze ,neurologiczne -wykluczone .W rezonansie wyszła martwica jałowa stawu skroniowo -żuchwowego ,pamiętam że jeszcze podczas noszenia aparatu miałam z tym stawem problem bo coś przeskakiwało ,przeszło zapomniałam a po latach wróciło.Nikt nie uświadamia jakie skutki niesie aparat ortodontyczny.Przeszłam jeszcze wiele badań aby wykluczyć inne choroby od których mogą boleć zęby Wszystko wskazuję ,że to" odległe skutki noszenia stałego aparatu ortodontycznego "o którym nikt nie chce głośno mówić bo stoją za tym nie małe zyski .Jeśli bym miała ten rozum co teraz i wiedzę nigdy nie założyłabym aparatu .Pozdrawiam wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jestem na początku swojej drogi... Aparat noszę od 2 tyg. Póki co wciąż się oswajam :) Są lepsze i gorsze momenty, choć teraz już głównie te lepsze :) Czuję się bardzo dobrze przygotowana przez swoją ortodontkę (dr Borzymowska-Sawicka z Centrum Rock Your Smile) i może dlatego jest mi teraz łatwiej :) Na pewno dobry ortodonta to podstawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleśka903
Ja również zakładam aparat ortodontyczny. Skuszona pozytywnymi opiniami jestem po wizycie w Dental Park w Modlniczce. Jestem umówiona na założenie aparatu za 2 tygodnie. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i po odpowiednim czasie będę cieszyła się pięknym uśmiechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam od jakiegoś czasu myślę nad założeniem aparatu, teraz dysponuję odpowiednim budżetem dlatego poszukuje wszystkich niezbędnych informacji na ten temat. Mam pytanie, gdzie najlepiej w Łodzi założyć aparat ortodontyczny i na jaki się zdecydować? Moja przyjaciółka radzi, żeby wybrać metalowy, najbardziej praktyczny. A jakie wy macie doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy po ściągnięciu stałego aparatu ortodontycznego można używać szczoteczki elektrycznej ? Nie skrzywi to zębów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dopiero co ściągnęłam aparat z zębów. :) Około 2 lat zajęło mi leczenie zębów za pomocą stałego aparatu, który założono mi u http://kaiserziorkiewiczbeata.pl . Z jego pomocą mój uśmiech prezentuje się pięknie i świeżo. Czuję się znacznie bardziej pewna siebie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie zakończyłam dwuletnie leczenie wady zgryzu. Odbywało się ono w w gabinecie Orchidea Dent http://ortodontawroclaw.com.pl/ , ale również z aparatem stałym, który tam mi założono. Z ich pomocą mój największy kompleks został wyeliminowany, a moje zęby prezentują się bajecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry ortodonta na pewno doradzi i szybko pomoże w nagłych przypadkach, więc zdecydować się trzeba na taki gabinet, który jest zawsze otwarty w razie czego jak się coś poluzuje czy uwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nosze szafirowy i jest super polecam wklejam filmik dla ciekawskich jak wyglada na moich zebach hpps://m.youtube.com/watch?v=yyzRxNI3IVU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja starsza córka ma stały aparat ortodontyczny. Musi dwa razy bardziej dbać o higienę jamy ustnej, niż przeciętne dziecko. Ostatnio kupiłam jej nawet acidolac dentaix, żeby dbać o odpowiednią mineralizację zębów. Nie chciałabym dopuścić do próchnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama stoję przed wyborem aparatu dla mojej córki, chciałabym, żeby miała ładne zęby. Sama mam kompleksy związane z własnym zgryzem, dlatego nigdy nie żałowałam jej na dentystę czy ortodontę. Przyznam, że mało się zastanawiałam nad mineralizacją zębów. Poczytałam o acidolac dentifix i kupiłam. To dobre wsparcie, szczególnie jeśli człowiek ma osłabione szkliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja będę za kilka dni zakładać aparat ortodontyczny, chodzę do dr Krakowiak w Rock Your Smile, bardzo się cieszę, że w końcu założę aparat, bo krzywe zęby są moim dużym kompleksem. Pani doktor zrobiła na mnie świetne wrażenie swoim profesjonalizmem, cieszę się, że mam wszystko zaplanowane i określone także kosztowo w planie leczenia, za 1,5 roku będę miała zupełnie nowy uśmiech i już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A próbowaliście invisalign? Mi to poleciła moja doktor, pani Pniok z dental care, ale się zastanawiam czy warto. Dajcie znać:classic_dry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelka24

ja zdecydowałam się na aparat estetyczny lingwalny, który jest praktycznie nie widoczny i założono mi go w Corten Medic w Warszawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 8.01.2019 o 09:57, Gość Gość napisał:

A próbowaliście invisalign? Mi to poleciła moja doktor, pani Pniok z dental care, ale się zastanawiam czy warto. Dajcie znać:classic_dry:

Mi tez polecała, ale w końcu się zdecydowałem  na klasyczny, bo mi się wydawało, że nie jest aż tak skuteczny. Ogólnie opinie są dobre w necie co do tych nakładek...A dr Pniok jest najlepsze 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulin92

Ja się przymierzam do tego, moim zębom by się przydała taka kuracja 😄 I teraz nie wiem tylko, na którą klinikę się zdecydować... Jestem z Warszawy. Póki co na górze mojego rankingu jest Rock Your Smile, mają super opinie i koleżanka się u nich leczy. Tylko niestety żadna z 3 klinik nie jest mi po drodze, ale w sumie to co kilka tygodni się chyba chodzi? Więc nie musi być jakoś mega blisko 🙂 A jednak dobry lekarz to chyba podstawa sukcesu. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janek83

Ja sie bardzo bałem zakładania, ale faktycznie w dentalcare są fajni, spokojni, wyważeni lekarze i bardzo przyjemna obsługa 🙂  a ząbki proste dzieki systemowi invigilasin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bisska

A ja z kolei zakladalam w centrum demed i jestem szczerze mowiac bardzo zadowolona. wszystko zostalo zrobione sprawnie i szybko.mila i profesjonalna opika tam jest jak dla mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbaratrokarska

Mnie prowadzi pani doktor Hornik-Pietrzyk w swoim gabinecie  www.ortodonta-katowice.eu przy Słowackiego. Po każdej wizycie i naciąganiu aparatu zęby strasznie rwą, ale to znaczy, że działa 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy.śka

Ja chodzę do dr Krakowiak w Rock Your Smile w Warszawie. Noszę zwykły aparat i jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia. Panią doktor polecił mi kolega z pracy, już na pierwszej konsultacji wiedziałam, że to jest lekarz, który wzbudza we mnie 100% zaufanie. Nie myliłam się co do pani doktor 🙂 Jest super specjalistką, a moje leczenie przynosi stopniowe efekty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludka345

Ja planuję założyć aparat ortodontyczny, zastanawiam się nad takim zupełnie niewidzialnym, widziałam kilka takich na insta i zainteresowało mnie że mogę leczyć zęby bez tych metalowych zamków i gumeczek, to mi się kojarzy ze szkołą podstawowa 🙂 W pracy muszę się prezentować więc taki dyskretny aparat dla mnie byłby najlepszą opcją. Bardzo dobre opinie słyszałam o klinice Rock Your Smile w Warszawie, mają ponoć kilka gabinetów i zatrudniają najlepszych lekarzy, może właśnie tam skieruję swoje pierwsze kroki... Zależy mi na najlepszej opiece 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abba

Byłam dziś u ortodonty. Chciałam założyć aparat ale chyba mnie ten lekarz trochę zniechęcił. Po pierwsze stwierdził, że będę musiała usunąć zęby z łuku, a zdrowych zębów usuwać nie chcę. Po drugie myślałam o aparacie samoligaturujacym i też lekarz stwierdził, że to droższa opcja i on na koniec będzie miał trudniej z nim, więc poleca mi taki zwykły. A z tego co czytałam to aparaty Damon są lepsze,nie powodują takiego dyskomfortu jak zwykły aparat. Po trzecie chciałam aparat na jeden łuk, a lekarz stwierdzil, że lepiej na oba. I jestem w kropce.

Jakie macie doświadczenia? Spróbować u innego ortodonty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×