Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość U mnie co jeden gabinet to
inne ceny. Jedna ortodontka kasuje 1800 + wizyta co dwa miesiące 100 zł. Facet bierze 2200 to w ogóle porażka. Inna babka 1300 + wizyta co miesiąc 50 zł. Ja będę miała zakładany aparat dokładnie za 7 dni ;) o tej porze będę już zadrutowana ;) strasznie się boję tego,że będzie mnie bolało - nie samo zakładanie ale po założeniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkawoj1
witam. chcialabym zalozyc aparat w belgii. czy moze ktos orientuje sie jakie sa tam ceny? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkawoj1
witam. chcialabym zalozyc aparat w belgii. czy moze ktos orientuje sie jakie sa tam ceny? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Ja mam zakładany w piątek aparat na górę plus bi-helix. Boje się masakrycznie Marzyłam żeby w końcu sobie ząbki wyprostować, a teraz mam same czarne myśli;/;/ I jeszcze za rok we wrześniu biorę ślub, a wątpie w to, że uda mi się go ściągnąć do tego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Ja mam zakładany w piątek aparat na górę plus bi-helix. Boje się masakrycznie Marzyłam żeby w końcu sobie ząbki wyprostować, a teraz mam same czarne myśli;/;/ I jeszcze za rok we wrześniu biorę ślub, a wątpie w to, że uda mi się go ściągnąć do tego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frania41
Moja córka miała założony aparat za 1500 i wizyty po 100 co miesiąc. Po zakończeniu leczenia przez ortodontkę okazało się, że zęby wcale równo nie stoją i trzeba było szukać innego ortodonty. I tu za aparat 2200 + 150 do 200 co miesiąc i pan doktor potrafił dokończyć i poprawić to co wg. pani dr było nie możliwe. Więc tanio, nie zawsze wychodzi tanio -mam nauczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość af11af
Do Karola16101: Hej;) Nie martw się bedzie dobrze;) Ja zakładałam aparat rok temu w lutym, wtedy tylko górę i rotator (coś okropnego...). W lipcu 2011 zdjeła mi ortodontka rotator, a we wrzesniu załozyła aparat na dół. No i sprawa wygląda tak, że za 4 miesiące biorę slub, w sierpniu i juz dawno pogodziłam sie z tym, ze na weselu bede miala metalowe zęby ale cóż ;) Juz w sumie przed decyzja o załozeniu aparatu wiedzialam ze w sierpniu 2012 biore slub i mimo wszsytko zgodzilam sie na to, wiedząc ze nie zdejmę tego aparatu przed slubem na pewno. Przynajmniej bede wyglądała wyjątkowo:p i na pewno każdy zapamieta taką Pannę Młodą z aparatem:D Pozdro;) A z aparatem zyje sie spoko, przypominam sobie o tym , że go mam tylko wtedy,gdy zbliza sie wizyta u orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Mam pytanie.Duzo czytam opini "nosicielek" aparatów:) ale mam pytanie.Chodzi mi o wyrastajace osemki...Czemu je wyrywaja i czy zawsze tak jest??Dlaczego jakiegos innego zeba nie wyrwa tylko te osemki??Skoro dopiero co nowe urosly...Nie lepiej dla nich miejsce zrobic.Zastanawiam sie nad aparatem ale gora dol ale wlasnie wszystkie cztery osemki mi wyrastaja.U gory wolniej malo co je widac wiec gdybym chciala zakladac aparat to musze czekac az cale wyrosna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ceci
Ósemki się wyrywa z tego względu, że najczęściej nie ma dla nich miejsca, bądź mogą naciskać na inne zęby - tzn krzywo rosnąć. Ja mam aparat od listopada 2011 i wyrżnięte 3 ósemki ( o których nawet pojęcia nie miałam, nic mnie nie bolało) i moja orto powiedziała, że jak mi nie przeszkadzają to nie widzi powodu by je usuwać, bo są w porządku. A ta czwarta to nie wyjdzie, więc też się ją zostawi w spokoju. Natomiast jak dokładnie widzi się sprawa ósemek to niestety nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja sie zastanawiam jak on mi to usunie skoro jeszcze calkiem nie wyszly:) ...Dokladnie chodzi mi o gorne osemki.Dopiero ciutke widac... I malo co miejsca maja:/... Boje sie.Najbardziej tego ze jak sie tak beda pchac to pokrzywia mi przod:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja sie zastanawiam jak on mi to usunie skoro jeszcze calkiem nie wyszly:) ...Dokladnie chodzi mi o gorne osemki.Dopiero ciutke widac... I malo co miejsca maja:/... Boje sie.Najbardziej tego ze jak sie tak beda pchac to pokrzywia mi przod:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiczek24
Hej. Tak zrobi że rozetnie Ci dziąsło, chirurdzy mają bardzo mocne i dobre znieczulenia więc nic nie poczujesz, gorzej jest później ale ja nawet nie musiałam brać środków przeciwbólowych. Nie trzeba się bać to wszystko tylko tak strasznie wygląda. Mi dolne ósemki w ogóle nie wyszły ale już ich się pozbyłam właśnie przez rozcinanie dziąsła. pozdrawiam i powodzenia wszystkim życzę. NIE BÓJCIE SIĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim. czy moge miec zalozony aparat jesli wyrwe sobie zeba tego ostatniego na dole? nie wiem jak sie nazywaja poszczegolne zabki :) Bo czytalam gdzies ze nie mozna jak sie ma braki w uzebieniu ale jesezli to jest zab calkiem z tylu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiek 22
grzesiek 22 witam wszystkich, chcialbym przedstawic swoja historie. nosze aparat juz z 1,5 roku, ...i dopiero teraz zaczalem bardziej zaglebiac sie w temat ortodoncji i stwierdzilem ze mam podniebienie gotyckie....moje zeby układają sie w podkowę, w ksztalt U.... i cholera nie wymawiam tez do konca dobrze RRR i tutaj pytanie czy bede teraz musial hyrax a pozniej znowu stały>?> kur***...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti.1986
hej, ja 6 sierpnia już mam mieć zdejmowany aparat stały i ortodontka zaśpiewała 700 złotych za to, tylko nie spytałam się,czy wliczona jest w to cena aparatu retencyjnego, który mam nosić po zakończeniu leczenia aparatem stałym. Może jest tu ktoś kto leczył zęby u Dr Lewartowskiej w Białej Podlaskiej i może mi rozjaśnić trochę ten temat?? Czy będę musiała jeszcze ponieść koszta aparatu retencyjnego, czy jest to wliczone w tą cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti.1986
hej, ja 6 sierpnia już mam mieć zdejmowany aparat stały i ortodontka zaśpiewała 700 złotych za to, tylko nie spytałam się,czy wliczona jest w to cena aparatu retencyjnego, który mam nosić po zakończeniu leczenia aparatem stałym. Może jest tu ktoś kto leczył zęby u Dr Lewartowskiej w Białej Podlaskiej i może mi rozjaśnić trochę ten temat?? Czy będę musiała jeszcze ponieść koszta aparatu retencyjnego, czy jest to wliczone w tą cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malyrycerz
Oj nie niestety nie leczyłem się u tej pani doktor to niewiele Ci mogę powiedzieć, ale sam się przymierzam do tego, żeby aparat założyć. Prawdopodobnie pójdę do pani dr Kowalczyk z Galerii Uśmiechu, bo mam zaufanie do tego gabinetu, więc ortodonta też powinien spełnić moje wymagania. A tak swoją drogą to trochę dziwne, że nikt cię nie uprzedził o kosztach ściągania aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malyrycerz
Oj nie niestety nie leczyłem się u tej pani doktor to niewiele Ci mogę powiedzieć, ale sam się przymierzam do tego, żeby aparat założyć. Prawdopodobnie pójdę do pani dr Kowalczyk z Galerii Uśmiechu, bo mam zaufanie do tego gabinetu, więc ortodonta też powinien spełnić moje wymagania. A tak swoją drogą to trochę dziwne, że nikt cię nie uprzedził o kosztach ściągania aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regn
Ja po zdjęciu góry i dołu muszę się liczyć z kosztem 1200 pln (po 600 za łuk). W tą cenę wliczone jest zdjęcie obu łuków, retainer stały podklejany i retainer ruchomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris.
Witam. przedwczoraj założyłam aparat stały na górny łuk.Samo założenie nie bolało, choć wiadomo godzina z otwartą buzią to żadna przyjemność. Po samym założeniu nie czułam bólu, zjadłam nawet mięciutkie frytki. :) Ale noc to już inna sprawa, wstałam po tabletki przeciwbólowe i już nie zasnęłam - nie mogłam wytrzymać, taki ciągnący ból. Dzisiaj minie 3 dzień, mam podrażnione ślinianki i zęby bolą, ale ból jest znośny. Dieta raczej papkowa. Jak zaciskam szczęki to czuję jakby zęby wciskały mi się w dziąsła czy to normalne? no dwójka która była z tyłu teraz czuje jakby była na równi z dolną szczęka i nie mogę do końca zamknąć buzi. po ilu dniach będę mogła zjeść w miarę normalny posiłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris.
Witam. przedwczoraj założyłam aparat stały na górny łuk.Samo założenie nie bolało, choć wiadomo godzina z otwartą buzią to żadna przyjemność. Po samym założeniu nie czułam bólu, zjadłam nawet mięciutkie frytki. :) Ale noc to już inna sprawa, wstałam po tabletki przeciwbólowe i już nie zasnęłam - nie mogłam wytrzymać, taki ciągnący ból. Dzisiaj minie 3 dzień, mam podrażnione ślinianki i zęby bolą, ale ból jest znośny. Dieta raczej papkowa. Jak zaciskam szczęki to czuję jakby zęby wciskały mi się w dziąsła czy to normalne? no dwójka która była z tyłu teraz czuje jakby była na równi z dolną szczęka i nie mogę do końca zamknąć buzi. po ilu dniach będę mogła zjeść w miarę normalny posiłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris.
dodam że wczoraj podczas szczotkowania zębów leciała mi krew z dziąseł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlajklhkjhsfkjhsjdfs
ja przez dwa tygodnie sie meczylam po zalozeniu, a pozniej juz ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlajklhkjhsfkjhsjdfs
ja mam natomiast pytanie, czy ktos mial bihelix? jak dlugo mniej wiecej sie to nosi? myslalam ze niedlugo bede sciagac a ona (ortodontka) mi dzisiaj z tym wyskoczyla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka odpowiedzi na niektóre p
Witam wszystkich tych, którzy maja ból głowy co do założenia aparatu. Szybko wam napisze co i jak. W maju 2011 postanowiłem, że założe aparat. Miał być na górę tylko ale zdecydowałem sie na dół także. Było troszke problemów z ósemkami na dole i górze, których chirurg jednego zęba wyrywał mi 8 godzin i kolejnych 3 sie nie podjął więc musiałem wyrwać 2 zdrowe zeby 4 oraz 5 na górze... Żałuje tylko tego ze tak pozno to zrobilem ale ciesze się ze juz niedlugo sciagne gore. Co do aparatu trudno sie przyzwyczaic ale naprawde po kilkunastu dniach czlowiek sie przyzwyczaja i zapomina o tym wszytskim a efekt jest zdumiewajacy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelovelove<333
Witam. Mam pytanie i fajnie by było gdyby ktoś znał na nie odpowiedź:) Ortodonta zrobił mi wyciski gornej i dolnej szczęki po czym kazał zagryść taki ciepły pasek wosku chyba ostatnimi zębami. Do czego mu to ostatnie jest potrzebne?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelovelove<333
Witam. Mam pytanie i fajnie by było gdyby ktoś znał na nie odpowiedź:) Ortodonta zrobił mi wyciski gornej i dolnej szczęki po czym kazał zagryść taki ciepły pasek wosku chyba ostatnimi zębami. Do czego mu to ostatnie jest potrzebne?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TyskaKa
Witam, właśnie dołączam do grona aparatów i aparatek. Pomyślałam, że lepiej dzielić się z Wami, niż zamęczać znajomych dookoła, którzy nic nie wiedzą w tym temacie i patrzą na mnie zniesmaczeni, kiedy opowiadam o szczegółach ;). Odnośnie tego paska, jakby woskowego - też wczoraj zagryzałam (tylko na przednich zębach). Nie mam pojęcia do czego to służy, może jakis dodatkowy odcisk, żeby precyzyjnie dobrać aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiczek24
Ja też coś zagryzałam i też nie wiem o co kaman z tym, ale skoro wszyscy to zagryzali to czemuś musi służyć. Może faktycznie to jest po to żeby dobrać właściwie aparat, ale nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×