Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aparatka z większym stażem
mi po zdjęciu aparatu marzy się takie porządne wybielanie u dentysty - taaaaki hollywodzki uśmiech, o taki :D ale ładnie to kosztuje, nie ma co.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatka - wlasnie moj kumpel po zdjecui aparatu zafundowal sobie wybielanie. Co ciekawe, dentystka mu powiedziala,ze nie robi roznicy,czy u dentysty z tymi dziwnymi przyrzadami,czy samemu. Kupil zestaw do wybielania - jakas chemia + zrobione dla niego specjalne wkladki. Tydzien,czy dwa sie wybielaja zeby w nocy. Zobaczymy... Ciekawe jak sie lomby wkomponuja... A ja juz mam aparat u gory!!! Jest super, juz 3 dzien, a nie boli, moze troszke jedna strona (kurcze,czemu tylko z lewej, mam przeciez symetryczna szczeke!). Jestem zadowolona, chociaz leczenie troszke bedzie skomplikowane. Poki co bylam bardzo dociekliwa co do strategii i wlasciwie podoba mi sie to, co mowila pani ortodontka, choc nie obylo sie bez niespodzianek.. Ale o tym pozniej Fajnie miec aparat, czuje teraz ,ze nie marnuje czasu :) Pozdrawiam aparatki i potencjalne aparatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no właśnie te preparaty z apteki zrób-to-sam wydają mi się jednak trochę mniej profesjonalne niż dentysta (zwlaszcza w kwestii plomb...) , chociaż pewnie ze względu na cene skończę na zrób-to-sam ;) u mojej dentystki to było coś w okolicach 1000zł więc nieźle... Kociulinda, gratuluję zaparatowania ;) ja mam juz swojego dosyć, wczoraj na kontrolce takie mi pozakłdała bajery, że spać nie mogłam z bólu..nic dzis nie jadlam, boli mnie ciągle, nawet jak nic nie ruszam... oby do wakacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
mogłybyście napisać czy przed założeniem aparatu robiłyście jakieś zabiegi na ząbkach? np.: usuwanie kapienia, piaskowanie, lakierowanie, fluoryzacja ? czy są jakieś niezbędne zabiegi, które wzmacniają zęby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ileneczka, nie musisz reklamować swojej strony kilka razy dziennie na naszym forum bo to juz staję się urytujące. Myslę, że wszyscy Ci co chcieli zalogować się na Twoim forum już to zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja też usuwałam kamień i miałam "malowane fluorem" nie wiem jak to nazwać :) iloneczka, jak tylko będę miała więcej czasu, żeby rozkminć temat, to się na waszym forum zaloguję, chociaż to lubię i na pewno tu zostanę " http://imageshack.us/ " mi nie wchodzi, jak tylko gdzieś w sieci wstawię swój aparat to wrzucę na forum link na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
a było też piaskowanie? to chyba taki dodatek do usuwania kamienia, który usuwa osady (ale brzmi dość drastycznie dla zębów) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
piaskowanie bylo:) piaskowanie robiła mi przed usuwaniem "właściwym" - jest mniej nieprzyjemne niż usuwanie tym dziwnym urzadzeniem piaskowanie to tylko "strzelanie" w zęby sodą pod ciśnieniem:) , nie boli ani nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatka Malutka - dzieki za gratulacje. Kurcze, obtarlam jezyk od tych pierscieni... A tak bezbolesnie i gladko bylo...Musze zawoskowac... Ileneczka - Cala ma racje. Po prostu bez skrepowania spamujesz topic, wystarczy juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś bylam u ortodontki. Zrobiła mi wyciski i skierowała na zdjęcie całej szczęki. Musze wyrwac tą już wspomnianą 5-tkę i chyba z drugiej strony tez, ale to się jeszcze okaże. Aparat będę miała zakladany na górną szczękę 31. stycznia o 12:00 :P a na dolną miesiąc później. Za całośc place 2800zl, za wycisk 50, za zdjęcie jeszcze nie wiem. Nie musze usuwac kamienia ani osadu. Wszytsko idzie w dobrym kierunku, ale ponoc mam taką wadę, która ciezko wyleczyc, ale bede robila wszytsko co w mojej mocy. aparat bede miala metalowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Fajnie , że się pojawiaja nowe aparatki:-), gratulacje podjetych decyzji:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka - ogolnie, aparat mnie nie boli. W szoku jestem, bo orto kazala mi tabletki przeciwbolowe zazywac na drugi dzien :) Ale moze dlatego,ze ja wspomnialam,ze mam wade postepujaca wiec zeby bylyby i tak rozchwiane. A w aparacie to sie chwieja,ale w ta dobra strone :) Poza tym ten aparat to Damon 2, on podobno dziala slabiej, ale krocej sie go nosi, bo on caly czas sam sie powolutku zaciska. A standardowy metal musi byc miesiac 'podkrecany'. Z Damonem mozna co 3 m-ce chodzic na kontrole. No, ale pohaczylam sobie jezyk o pierscienie (przy jedzeniu). To tak jakby krostka na jezyku wyskoczyla,albo jakbys sie landrynka zaciela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co mi sie właśnie stało? najpierw przygoda w wyplutym separatorem, a teraz to... Okazało się dziś, że mam mały ubytek na 6 no i mam plombę. Powinnam napisać miałam. Nitkowałam właśnie zęby i zaczepiłam o coś wystającego. Wyjęłam nitkę, ale uparłam się, że włożę ją jeszcze raz, wiedziałam, że to kawałek plomby i denerwowało mnie, że wystaje mi coś. Tak mocno pociagnęłam, że wypadła do... umywalki. Plomba oczywiście. Tym razem nie spłynęła, bo przezornie mam teraz wodę zawsze zakręconą przy myciu zebów. Ale z wypadniętą plmobą nic nie zrobię. Muszę mieć do soboty to naprawione, bo inaczej orto nie założy mi pierścienia. mam nadzieję, że dentysta przyjmie mnie bez kolejki i nie będę musiała płacić (plomba wypadła po kilku godzinach od założenia, a powodem było nitkowanie:) ). Jestem zła. Dora, nie odzywałaś się cały dzień. Wy też macie takie głupie przygody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora cos nie bywasz u nas ostatnio... mam nadzieje ze ochłonełaś i wracasz aby nam pomóc i znow bedziesz adminkiem :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://aparatki123.p2a.pl/index.php NOWE lepsze forum nie tylko o aparatach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda, dziekuję za poparcie, to miłe :) Jedak ileneczka chyba nie umie czytać ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, Ty to masz przygody z tymi zębami, jak nikt inny;) Dentysta, jeśli będzie w porządku dokona ponownie wypełnienia już za darmo. Wydaję mi się, że plomba nie powinna wypaść. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×