Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aparatka-
Dora nic sie nie bój, to naprawde nie jest straszne, bedzie trwało chwilke i zobaczysz nie bedziesz wymiotować:-)przed wyciskami powiedz ze miewasz takie odruchy wymiotne to napewno pani Ci powie jak oddychac:-)powodzenia, a kiedy te wyciski? No i nie moge wyrwać zeba , bo dostałam okres:-(, całe szczęście póki co ta 8 przestała wychodzic i nie boloi:-):-), ale i tak jutro ide na konsultacje do chirurga, a w środe do ortodontki, przy okazji juz czas wymienic łuk i gumeczki:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA 666
APARATKA! Czy na kazdej wizycie masz zmieniane gumki? Mówisz ,jaki chcesz miec kolor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na każdej wizycie wymieniany drut i gumki. Orto zawsze pyta też jaki kolor gumeczek zakładamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA 666
DZIĘKI KATI! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Też mi na każdej wizycie wymienia gumeczki i drucik, moge sobie zawsze wybrac kolorek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Wybielanie obu łuków w postaci nakładek wybielających oraz 4-5 strzykawek z materiałem to cena od 550-600 w górę wszystko zależy od dentysty,odradzam wybielanie z użyciem wszelkiego rodzaju lamp i nie oto chodzi że jest złe,ale o to że NIE jest lepsze!!!! natomiast duuuuuuuuużo droższe Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romku! czy wybielanie lub czyszczenie zębów jest refundowane? pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka22, MalutkaMałaJa dziękuję, że 3małyście za mnie kciuki 👄 Kochane jesteście :* Właśnie wróciłam z ostatniego egzaminu. Zdam albo nie zdam, ale mam już je za sobą. Nie było aż tak źle. Zobaczymy... Malutka22 tylko powiedz kiedy będziesz miała egzaminy to odwdzięczę się kciukami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, możesz dopisać nam do tabelki o roczek więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala - jak tak, to wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!!!!!!!! Zdrówka, pomyślonści, spełnienia marzeń i prostych ząbków! Bezbolesnych dni z aparatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, hehehe :D No urodzinek jeszcze nie mam, ale tak rocznikowo patrząc możnaby postarzyć nas o roczek. Chociaż może lepiej poczekać do urodzinek. W sumie u mnie to już niebawem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to umówmy sie tak, że jak któraś dobiegnie urodzinek to wtedy zmieniamy wiek w tabelce. Bo tak rocznikowo to u mnie pasowałoby wpisać 28 lat, a tak mam przecież jeszcze 27 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, czasem lepiej wygląda jak jest mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haskfjaskfjsak
heja tez bym chciala sobie zalozyc, mam do was pytanie czy w wiekszosci klinik ortodontycznych mozna zakupic/zalozyc staly aparat i spłacać go ratami?? niektore gabinety zgadzaja sie na to, ale jak to sie ma do wiekszosci?? chcialabym dobrego ortodonte i zeby mi pozwolil na raty wziac, bo nie wytrzasne na raz ok 3000 zl~!!! : ( :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haskfjaskfjsakm, generalnie nie ma problemu z ratami. Jeszcze nie słyszałam o przypadku, żeby orto sie nie zgodził. Ale to tzreba obgadać indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie spadam, zaraz przyjdzie ksiądz po kolędzie, nareczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cala...powiem na pewno kiedy bede miec egzaminy:) kciuki sie przydadzą, i to baaardzo:) ale chyba pierwszy bodajże 29??? zresztą nieważne, na razie jeszcze mam loooozik ja naprawde nie rozumiem tej obawy zwiazanej z wyciskami. nie wiem kto w ogole poddał taki temat i ze sie boi...????????? Dora, mówie Ci...dla mnie to było NIC, śmieszne takie coś co zastyga na zebach i to nie jest leista masa ktora spływa do gardła!!!!!!!!!!!!! to jest c.stałe ktore mozna formować( z tego co pamietam) taka papka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki malutka22 :) Juz sie nie boję! Za niecały miesiąc mam nadzieję będę mieć wicisk a za 2,5 miesiąca (daj Boże) założyłabym aparacik :) Ale daj Boże mi pracę, żebym miała kasę :D Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A chciałabym jeszcze na studia podyplomowe iść!!! Które kosztują 3400 zł :O Po jedzeniu bolą mnie zęby z jednej strony na górze: jedynka, dwójka i trójka, bo sa dziurawe. na koniec stycznia zapisałam sie na trzy wizyty do dentysty i chce je wyleczyć, wtedy cała góra byłaby zrobiona i czekanie na aparacik. Jeszcze raz ponawiam pytanie: Czy do wycisków trzeba mieć wyleczone zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, wydaje mi się, że niekoniecznie, ale nie jestem pewna. Na pierwszej wizycie miałam robiony wycisk, a potem jeszcze usuwane zęby. Więc to podobne do leczenia, tak mi się przynajmniej wydaje. Nie mam aparatu, ale kupiłam sobie drugą szczoteczkę, nową pastę do zębów do torebki ;), chciałam jeszcze nowy płyn do płukania, ale nie było tego, który chciałam (więc jeszcze nowego nie mam). Chcę sobie kupić jeszcze taką szczoteczkę, która wyglądem przypomina szczoteczkę do tuszu. Pomaga utrzymać czystość zębów w trakcie noszenia aparatu. Ale to w sklepie medycznym (Pani powiedziała, że w aptekach raczej tego nie kupię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ktos mówił, ze szczoteczki do czyszczenia aparatu daje orto gratis :) Ale chyba nie wszędzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi orto tylko pokazała szczoteczkę którą mam sobie kupić. Był to tzw \"wycior\" z oral B. Dostałam go normalnie w aptece - cena ok 10zł. Bardzo się przydaje do mycia zębów między zamkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nie wszędzie. Poczekam miesiąc i przekonam się:). Ale do tej pory pewnie nie wytrzymam i kupię sobie sama ;) Czytajcie co jest napisane na mojej nowej paście: \" .... dziąsła otrzymują żywy, naturaly kolor...\" W ogóle opis tej pasty, to prawie ósmy cud świata:). Dobrze, że z Wami mogę porozmawiać, bo inni pomyślą, że mam świra ( a już mam). Koleżanka dziś żartowała, że nie będzie mogła ze mną wytrzymać jak będę miała aparat :). Ale to przyjaciółka, więc dużo zniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ja nie miałam wyleczonych zebów do wycisków. miałam ze dwie dziurki takze raczej to nic nie przeszkasza ile masz dziur...wazne zeby zeby były:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×