Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

zakładałabym zaraz po zagojeniu ranki, czyli chyba w środę, bo orto jest w środy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno takie usuwanie jest mniej stresowe. Wyrżniętą ósemkę miałam usuwaną dosłownie w dwie minuty, a tamte dwie ponad godzinę (nie było źle, ale stres był). Szwy trochę utrudniają otwieranie buzi i jedzenie. A tak od razu jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porozmawiajmy może o czyszczeniu zębów z osadu i usuwaniu kamienia :) Wiadomo, że przed założeniem aparatu trzeba byc po tych zabiegach. Robiłyście je? Oba czy tylko jeden? Ja jak byłam u dentystki pod koniec października to mi usuwała kamień. Czy jakbym zakladała aparat w marcu to musiałabym jeszcze raz usuwać? A z osadu na pewno musiałabym oczyścić, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
witam fanki i fanów aparatów; ) w ten paskudny dzień, nie dość że zimno, totalnie bez słońca, nawet jednego promyczka nie widziałam, to jeszcze z jakże uroczym deszczem, który cała warszawę przemienił w okropne błotniste coś.. fuj :o nie cierpię takiej pogody, tylko teraz nie wiem czy moja sezonowa depresja jest jeszcze późnojesienne czy już wczesnowiosenna, co nie zmienia faktu, że nie cierpię takiej pogody...... buuu... z optymistycznych newsów dzisiejszego dnia to tyle, że moja orto na kontrolce (o rany, co ona mi dziś pozakładała, taaaaak mnie bolą..) stwierdziła, że mogę przyspieszyć leczenie (ze względu na dłuższy wyjazd chciałam zdjąć aparat przed wakacjami) i do końca czerwca powinnam już zdjąć aparat! ale jestem happy:) :) :) tzn że w aparacie spędzę tylko rok a nie planowane półtora, z płytką retencyjną powiedziała, że wystarczy przyjeżdżać na kontrolki co pół roku więc luz już mam dość tego aparatu, więc nie mogę się doczekać zdjęcia, ale jak pomyślę, żę wiele z was ma zaplanowane 3 lata, to... masakra:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z wiekszym stazem: to super! pokażesz sie nam? wyslij foteczki po zdjęciu aparatu, bedą nas wspierały na duchu podczas bólu zębów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
jasne, że mogę wysłać fotki mojego od dziś super-stuningowanego aparatu ;) ale nie chcę umieszczać na forum swojego maila (z powodów osobistych, pisałam kiedyś) więc jeśli chcesz pooglądać mój w zasadzie wyprostowany już zgryz to jak tylko zrobię jakieś jego fotki - od razu wysyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka.... ja też chciałabym zobaczyć Twoje ząbki :) dora.kafeteria@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dSign za zdjęcia, bezligaturowy tzn., bez gumek? A jak on się trzyma zamków? Masz pierścienie? Jak długo nosisz aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Dora - wysłałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie, zaraz sprawdzę :) Jestem ciekawa skutków aparatu :) Szkoda, że ni wiedziałam Twoich zebó przed założeniem aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
nie mam w ogóle zdjęć przed aparatem, tak żeby było widać wadę - miałam cofniętą prawą dwójkę - widać jak ząb, mimo, że już na właściwym miejscu, ale nadal tak głębiej schowany w dziąśle orto powiedziała, że po zdjęciu aparatu zrobi się zabieg - jakas plastyka dziąsła i nie będzie widać żadnej różnicy przy innych zębach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam juz fotki, ładniutka jesteś? :) No i mamy proste ząbki! Widać, zę aparacik równiutko je ustawił, ale jaką miałaś wadę? Możesz opisać, żebym wiedziała jak patrzeć na zdj. po ustawieniu zębów. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn., jak cofniętą? Była poza łukiem w sodku buzi czy rosła schowana w dziąśle, wyżej niż inne zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
poza łukiem, "w środku buzi" jak napisałaś poza tym jedynka za którą częściowo ta 2 była "schowana" też była przekrzywiona, bo zęby napierały na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
hmmm nie bardzo wiem czym sie zwykłe od mikro różnią :) więc pewnie zwykłe, orto nie mówiła żeby miały to być mikro "rozmiarem" podobne do normalnych metalowych zamków a jest jakas różnica między nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rOMEK
Gosia 24 polecam gumki perłowe bo mniej się przebarwiają. Dora zamki bezligaturowe znajdziesz na stronie polorto-oni je sprzedają a jak dobrze poszukasz to znajdziesz tam mnóstwo ciekawych rzeczy nie tylko o zamkach Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamki mikro są o 30 % mniejsze od zwykłych. Ale nie wiem czy tak samo skuteczne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Venlaa, no to chyba dobrze ze tak sie stało, mniej cierpienia będzie:-), ja też nic nie wyrwałam dziś bo okres mam:-) Dora, przed aparatem nalezy miec wyczyszczone zabki, z osadu i kamienia, ale później jak bedziesz sumiennie myla nie powinno sie nic pojawić :-), czyli bedzie spokój, zreszta jak masz aparacik tez raz na jakiś czas należy czyścić ząbki z osadu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jak wygląda usuwanie osadu i kamienia z zębów? To chyba nie boli? I ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
to nie boli :-), a kosztuje około 100 zł, kamień i osad:-), jak robia piaskarką a kamien ultradzwiekami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Dobrej nocki aparatki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki bardzo:* poszukałam tez w necie i dowiedziałam się, że to nazywa się skaling i tak juak już napisalaś piaskowanie. Znalazłam też cennik z jakiegos gabinetu stomatologicznego :) Czyszczenie (skaling + piaskowanie) małe 60 zł Czyszczenie (skaling + piaskowanie) duże 100 - 150 zł Piaskowanie (za 1 łuk) 40 zł Też idę, spać. Jutro czeka mnie pierwsza wizyta u ortodontki! Ufff.... gdzieś ok. 15:30... ale mam stresa... Trzymajcie za mnie kciuki. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finiszująca aparatka
podobno raz w roku można usunąć kamień za darmo w ramach NFZ... byłam raz nawet zapisana u jednej dentystki, ale usłyszałam na jej temat kilka złych opinii i nie poszłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zauważyłam, że mam poranione dziąsła. Za bardzo przejęłam się szczotkowaniem po każdym posiłku. Najpierw dziąsła mnie zaczęły swędzieć, a teraz wyglądają jakby były troszkę poszarpane. Nie mam nowej szczoteczki, tylko teraz chyba za mocno szoruję, strasznie piecze. A wczoraj kupiłam znowu średnią twardość, chyba powinnam przerzucić się na miękką na jakiś czas. Jutro idę na usuwanie kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora* jak wspominalam nie ma zadnych pierscieni zamki na trzonowcach sa poprostu troszke mocniejsze gumek nie ma, kazdy zamek ma specjalna \"blokade\" w której utrzymywany jest łuk. Mam go juz ponad miesiac i prawdopodobnie bede go nosic przez okolo 2 lata no ale ja licze ze potrwa to krócej Pozdrawiam i dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa24, nie za dużo wymagasz od swojego aparatu? :) Nie zobaczysz jego efektów po zaledwie miesiącu. Daj mu trochę czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×