Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alicja______

Jezyk Geograficzny- wyleczyl ktos?

Polecane posty

Gość alicja______
ok, sparwdze na 100%, tylko bede musiala oczywiscie sama to lekarzowi zasugerowac, bo oni na to nie w2padna :o minika, leczysz ten nadmiar jakos? bo to tez niedobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brac czy nie
tez mam taki jezyk, lekarz powiedzial ze to taka uroda, ew brak wit B i pewnie zelaza....czasem ubiawy bardziej nasilone czasem mniej...tzn nie boil, nie piecze ale ladnie nie wyglada; zastanawiam sie czy nie zaczac jesc zelaza ale na wlasna reke sie troche boje i..;mam zle wspomnienia- podczas ciazy zazywalam go regularnie i dzialal STRASZNIE gazotworczo....hmm.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluba
bo to podobno jezyk geniuszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihila
ja tez to mam, na poczatku koleczko z biala otoczka,w srodku czerwone , rozrasta sie tak z tydzien, pozniej mija i tak co 2 tyg.kurcZe.czy ktos to wyleczyl.????!!!!jestem alergikiem.biore zyrtec codziennie, czytalam ze alergicy to maja, bo badalam sie dokladnie-krew, i wszystko mam ok, poza tym nie choruje wogole.tylko ten jezyk.koszmar.jak mi sie pojawia to smaruje go vagotylem wtedy biala otoczka znika, i jest tylko czerwone.co robic ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hihila
ja wiem, co robic. Leczyc sie na grzybice ukladowa.Niestety taka preawda. 1.Zmiana diety na diete nisoweglowodanaowa 2.Brac suplementy , witaminy, mineraly, probiotyki 4.Pic duzo wody niskomineralizowanej. 4.Oczyszczac sie Wiem,ze to was wkurzy,ale to jest pewne na 100%.. Leczenie jest dlugie,ale da sie to wyleczyc, to najwzniejsze. www.candida.pl owszem,ze czasem jest to powopdem braku zelaza itp ale dlaczego brakuje tego zleaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek321
hmm ;) ja chyba mam tez z tym problem... najlepsze jest to ze zaden lekarz nic nie wie na ten temat i nie potrafi pomoc ;). A mam do Was pytanie... czy od zawsze macie taki problem czy takie zmiany nastapily nagle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wmp
Jak każdy taki objaw coś oznacza. U mnie był to niedobór żelaza. Jak zażyłem Biofer na drugi dzień niemal całkowicie pozbyłem się problemu. który dokuczał mi od niemal pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wmp
do swoje wypowiedzi chę jeszcze dodać, iż miałem także grzybicę stóp i jak każda grzybica ma ona bardzo negatywny wpływ na cały organizm. Przed Biofer-em zażywałe preparat z Calivyty ParaProteX. Zdecydowanie pomógł na grzybice ale nie na mój język, przełom nastąpił po spozyciu właśnie Biofer-u. Może i komuś pomoże?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wmp
z tym braniem żelaza nie jest tak do końca, po tygodniu wróciło z tym, że zauważyłem iż stało sie to po wypitej lampce wina czerwonego. Może to uczulenie? Z dietą niskowęglowodanową też to chyba nie ma nic wspólnego. Ja jestem, na diecie " kwaśniewskiego" od sześciu lat, a objawy występuja od ok. 3 miesięcy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiacho
Hejka, ja mam dziwy problem bo 2 dni temu pękła mi śluzówka języka. A dokładnie na środku tak pionowo wzdłuż. tego wieczoru wypiłam lampkę ciemnego wytrawnego wina. A wieczorem przeżyłam szok :(. tego samego dnia byłam też na solarium, ale nie wiem czemu tak się stało. Jak byłam u pediatry zrobił się blady i nie wiedział co ma mi powiedzieć i skierował do szpitala na odział laryngologiczny. W jednym chcieli mi go zszywać, ale stwierdzili, że lepiej pobrać wycinek i zbadać ale dzięki Bogu laboratorium było zamknięte. Wylądowałam więc na drugi dzień na ostrym dyżurze w innym szpitalu. Przepisali mi witaminę B i A+E - to mam rozgryzać w ustach. I mam poczekać i zgłosić się na kontrolę. Ehh... podobno ma się samo zagoić. Ehh.. staram się nie mówić, aby się szybciej goiło. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wmp
ja znalazłem wreszcie odpowiedź na wyżej postawione pytanie. Jedynie należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy to język geograficzny, czy grzybica. Lekarze tez mi nic nie pomogli, aż na stronie Kafeteria - grzybica układu pokarmowego / ostatnia strona/ były wypowiedzi, iż lekarstwem na to jest czosnek, srebro koloidalne, citrosept i temu podobne, dostępne w aptece, medykamenty. Jestem zachwycony bo jedząc czosnek i pijąc srebro koloidalne praktycznbie mam już po problenie, a język różowy. No i słodycze oraz owoce, przynajmniej na czas leczenia na bok. Życzę wszystkim powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No coż
No pewnie że taki jezyk da sie wyleczyc,bo swiadczy on o zakwaszeniu organizmu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No coż
No bo słodycze tez zakwaszaja organizm kawa alkochol mieso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_23l
ja mam jezyk geograficzny od urodzenia :) i majac 12 lat bylam chora trafilam do klinki i lekarze powiedzieli ,ze język geograficzny nie jest choroba,poprostu taka moja uroda :) nie przeszkadza mi to ale czasem jak jem bardzo ostre posilki to boli takze jezyk geogr. nie jest choroba i nie da sie tego wyleczyc (tak powiedziano mi w klinice)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_23l
zauwazylam ze pojawiaja sie opinie na internecie ze osoby posiadajace jezyk geograficzny maja problemy z prochnica ,ja natomiast nie mam. Nie bylam u stomatologa 15lat i jak poszam okazalo sie ze mam 2 ubytki,wiec raczej to nie jest przyczyna.Chcialam jeszcze dodac ze lekarz powiedzial mi ze posiadanie takiego jezyka jest zadkoscia, a ja zawsze marzylam zeby miec normalny jezyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina23
kochani pomocy! po prawej stronie jezyka mam plame wyglada jak mapa, czerwone to jest i wyglada jakby nie bylo tam kupek smakowych, takie podraznione i wogole lyse. Na tym robi mi sie takie kuleczko z biala otoczka jak to sie robi to nie czuje bolu tylko troche jakby piecze. Mam juz tego dosyc mam to z miesiac nigdy czegos takiego wczesniej nie mialam. Moje objawy sa podobne do objawow alicji pojawia sie biala plamka ona sobie wedruje i zostwia takie czerwone plamy ktore laczas sie w jedna i wygladaja jak mapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiny.
Ja mam język geograficzny od urodzenia czyli od 19 lat. nie przeszkadza mi to w niczym, jedynie jest "atrakcja" dla ludzi, ktorzy nigdy nie mieli z tym nic wspolnego. ciezko jest ta przypadlosc wyleczyc. na 90% jest to nieszkodliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boli jezyk
ja mam to samo, pojawia sie mała biała plamka, rozrasta się.. pojawiają sie kolejna czerwone z białą otoczką, tworzą jakby mape, język jest opuchnięty, piecze i boli.. mam czesto bialy nalot w centralnej części języka. nie mam tego od urodzenia. Wszystko zaczęło sie 5 lat temu i trwa do dziś :( bylam juz u wielu lekarzy ale nikt nic nie wie. Mówią, że taka moja uroda, ale nie sądze, że uroda może boleć. Jesli to język geniuszy to ja chyba wole być prostym człowiekiem, tylko żeby przeszło :( miałam wiele badań, wiele prób leczenia.. nic nie pomagało. Zauważyłam, że ma to związek z cyklem mentruacyjnym. albo poprostu już doszukuje sie czego kolwiek, bo trace nadzieje na wyleczenie :( lekarzowi najłatwiej powiedzieć - "wada genetyczna, taka uroda, daj sobie spokój". Nie mają pojęcia jak to utrudnia życie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmam
ja tez mam taki jezyk - i dam sobie glowe uciac ze nie jest to normalny stan generalnie zawsze bylem zdrowy i najpierw około 3 lata temu pojawily sie afty - bolesne nadżerki na policzkach i od wewn strony warg około 1-2/ 6 miesiecy - które przyspieszyły do 2/miesiac, po czym przeszły na dziąsła; następnie na języku zaczeły sie pojawiać białe grudki dokładnie w miejscu gdzie językiem "grzebałem" w afcie.. afty przystopowały około 6 mies temu - od tego czasu nie miałem żadnej, ale zaczeły sie coraz bardziej nasilone zmiany na języku, aż do opisywanych przez was; co wygląda tak - casus picture:): http://img517.imageshack.us/my.php?image=jezyk2zb0.jpg dam sobie głowę uciąć, że nie jest to stan "normalny" - prawdopodobnie jak dla mnie odpowiedzialny za to jest jakiś wirus; ponieważ objawy zwiastujące "wysyp" to: obniżone samopoczucie, meteopatia, senność, zaburzenia koncentracji, uczucie suchości w jamie ustnej - nastepnie pojawia się biała plamka pękniecie i dalej to co widzicie; ja ide sobie zrobić ważne badania bo już mnie wpienia ten stan: test na hiv test na hpv test na hsv poziom IgE morfologia z rozmazem' żelazo, ferrytyna Aspat Alat lipidogram cukier poziom globulin i albumin pozdrawiam, jak coś odkryje to dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oskarinio
Nie wiem czy mój syn ma język geograficzny czy nie, ,ale od urodzenia miał plamy czerwone,z białą otoczką .Czasem były mniejsze czasem większe,ale zawsze były(nigdy nie znikały nawet na chwile)Od wdóch dni nie ma zadnej nawet najmniejszej plamki.Od miesiąca stosujemy: . >zestaw witamin z żelazem >codziennie czosnek w tabletkach >witamina c >Tran w kapsułkach >probaktil 4 >od dwoch tygodni pije świeżo wyciśniety sok z marchewki i jabłka. To nie jest recepta na wyleczenie języka geograficznego(bo nie wiem czy to był jezyk geograficzny)ale mojemu synowi na razie pomogło.NIE WIEM NA JAK DłUGO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajra
mam wszystkie objawy jak we wcześniejszych wypowiedziach jestem pewna że to nie jest urok tylko wynik jakiegoś stanu chorobowego według mnie lekarze po prostu lekceważą to bo tak jest najłatwiej. W medycynie chińskiej język jest odzwierciedleniem tego co dzieje się w środku i plamy te są związane z niedomaganiami pewnych narządów. Chciałabym znaleźć dobrego eksperta w tej medycynie ale zdaje mi się że u nas z tym będzie problem jak na razie to jacyś samozwańczy eksperci od medycyny chińskiej. W moim przypadku problem o takim natężeniu pojawił się w tamtym roku byłam leczona różnymi lekami nawet hormonami, miałam testy alergiczne,różne badania i nić na trochę sie uspokoiło ale od 4 dni wszystko wróciło mam olbrzymi ból języka puchną mi wargi jeszcze brak nadżerek na policzkach, ale jak widzę to kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelek
ja też mam podobne problemy z jezykiem , wizyta u 3 dermatologów i 4 laryngologów wygląda żałosnie bo patrzą sie na mnie jak na zjawisko ... Jedynie lekarz ogólny powiedział miże to język mapiczny i w skrocie że mam to zignorować. łatwo mu powiedzieć niech sam to zignoruje .... Mam pytanie do do mmam ... jak Twoje badnia pytam bo sama się zastanawiam nad nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajra
wczoraj byłam u lekarza i prosiłam o badanie krwi i tej ferratyny i klapa oni na rejnie nie mają takiego badania w wykazie jedno co mi poradził to iść do szpitala na solidne przebadanie. mmam napisz koniecznie co zdziałaleś z tymi badaniami i czy robiłeś(aś) je z rejonu czy prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedź
tez taki mam, poszedłem do lekarza okazało się ze ten nalot nie jest np. od mocnego szorowania języka, a mam grzybicę. wyleczyłem. ale jeśli was coś niepokoi idźcie do lekarza. mam taki język, ale nigdy nie miał żadnych nalotów ani tym podobnych rzeczy, jedynie jest taki pocięty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PawlaQ
Witam ... Mam jezyk geograficzny, od kilku lat ... Porazka ! Zdrowy jak ryba jestem, a jezyk wyglada jak wyglada, olac wyglad... Od ponad pol roku przy calowaniu NIC na jezyku nie czuje, niektorych smakow tez, niektore powoduja potworny bol ... jezyk jest dziurawy bardziej od sera szwajcarskiego, naliczyc mozna okolo 40 glebokich prawie na wylot dziur ... Jestem załamany totalnie ; (( Ide do lekaza, okaze sie czy bede miec czucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja88
Ja też to mam:( i jest to dla mnie strasznie uciążliwe!!! Wydaje mi sie, że coś jest nie tak skoro na jężyku występują takie pleśniawki!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja88
Jestem zdrowa, robiłam badania wszystyko mam w normie więc co jest powodem tych dolegliwości??? Powiem szczerze, że wstydze się takiego języka:( wydaje mi sie, że coś jest nie tak i musi być jakiś sposób na wyleczenie tego!!! Czy ktoś mi powie jak się tego pozbyć raz na zawsze??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pooooolka
Mam rowniez tkai język od dziecka paskudny w wyglądie a lekarze mówią że to taka uroda , tylko to jest męczące nie dosyć że są w nim popękane bruzdy to bardzo często piecze i wieczorem jest uczucie szorstkości ble ale co jak na to nie ma rady :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×