Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość naczyniakmózgu

naczyniaki mózgu

Polecane posty

Gość Dag_a
Witam Jestem po drugiej embolizacji wewnątrznaczyniowej tętniaka lewej tętnicy kręgowej w mózgu.Pól roku temu wszczepiono mi również stent.Przeszłam 4 angiografie.Czuję się doskonale.Jedyne co mi dolega to tzw.zespół stresu pourazowego.Tzn.dopadają mnie lęki.Zdecydowanie polecam Szpital Kopernika w Łodzi i prof.Kolasę.8 lat temu pękł mi tętniak i skończyło się rozległym krwawieniem podpajęczynówkowym.Miałam niedowład kończyn i afazję.Po embolizacji wszystko się cofnęło.Nie mam żadnych deficytów neurologicznych.2 lata temu tętniak znów dał o sobie znać.W tym roku wszczepiono mi stent,a po 6 m-cach kolejna embolizacja.Życzę wszystkim powrotu do zdrowia i odwagi.Embolizacja nie jest przyjemna,ale da się przeżyć:)To prawda,że podawane jest tylko znieczulenie miejscowe w miejsce wkłucia cewnika.Balonikowanie naczyń również nie należy do przyjemności.Osobiście źle znoszę angiografię. Ale środki uspokajające pozwalają wytrzymać te (średnio )1,5 godziny.Trzymam kciuki za wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklyczlowiek
A czy można angiografię albo tomografię wykonać bez skierowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aweqds
witam moja siostra miała 4 dni temu wylew do muzgu.okazało sie że ma naczyniaka. straciła czucie u prawej reki i nogi i nie może muwić. Czy po osuszaniu krwiaka wróci jej mowa i czucie i jakie ma szanse żeby wrócić do zdrowia? czy koś z was jest już operacji albo miał takie same objawy i z tego wyszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek 25
Witam wszystkich, Odkąd pamiętam bardzo często bolała mnie głowa, trwało to wiele lat, aż w końcu poprosiłam lekarza rodzinnego o skierowanie na rezonans magnetyczny. Okazało się, że mam malformację tętniczo-żylną(naczyniaka) w lewej półkuli mózgu i to obszernego. Od kiedy dowiedziałam się o naczyniaku, zmieniłam tryb życia. Nie pije alkoholu, sporadycznie lampkę wina, rzuciłam papierosy, staram się jak najmniej denerwować, nie przemęczać sie za bardzo. Dzieki temu bóle głowy właściwie ustąpiły:) Konsultowałam sie z lekarzami w Olsztynie, Gdyni aż trafiłam do Lublina, bo podobno tam są najlepsi specjaliści od naczyniaków. Zrobiono mi angiografie i stwierdzono, że w moim przypadku najlepsza będzie embolizacja. Termin mam za niecałe 2 miesiące i zaczynam się bać. Czy ktoś z Was wie coś na temat kliniki w Lublinie i jej specjalistów, można im powierzyć swoje zdrowie/życie? Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dużo zdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakakolwiek tomografia musi byc ze skierowaniem. Jezel zrobisz angio MR to moze byc bez.Tylko wtedy placisz za badanie.Nie mozesz zrobic tego na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Mój naczyniak objawił się właśnie niedowładem prawej strony, to było straszne, w ogóle nie mogłam się ruszyć, nawet sięgnięcie czegoś lewą ręką to była katorga, ale juz dziś wszystko jest ok, leżałam w szpitalu przez miesiąc, potem jezdziłam na rehabilitacje. potem miałam embolizacje, a teraz naświetlania, miejmy nadzieje wszystko jest spoko:) pozdrów siostrę i życz jej szybkiego powrotu do zdrowia, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awegds
a jest ktoś kto stracił mowe a potem odzyskał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malformacja
U mojego męża- naczyniak w pniu mózgu-wylew srodmozgowia ido Wnetrza naczyniaka spowodował miedzy innymi utratę mowy, a konkretnie głosu. Okazało się to czasowe- ustapilo po ok 1-1.5 miesiąca. Ale głos nie brzmi niestety tak jak dawniej, niestety:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich, od września 2010 roku mam zawroty głowy,neurolog dał mi skierowanie na TK głowy, w wyniku wyszło że mam niewielki naczyniak żylny w płacie ciemieniowym prawym. Dostałam teraz skierowanie do neurochirurga. Czy ktoś może mi powiedziec czy to może byc przyczyna zawrotów i czy jest to powazne schorzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolcia80
witam Odebrałam wyniki MR głowy. opis badania: W obrębie prawej półkuli móżdżka stwierdzono szersze naczynie żylne 3,5 mm z licznymi rozgałęzieniami. Co robić?????. Wizytę u neurologa mam za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuszkiewicz190
ja zjezdzilem calol polske dopiero w lublinie podjeli sie zoperowania mnie jestem bardzo zadowolony iszczesliwy choc bylo bardzo zle zemnol nikt nigdzie niechcial podjol sie operacji tam mi pomogli i dzisiaj zyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdrzewko
tuszkiewicz190 moglbys odezwac sie do mnie na meila magdrzewko@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy ktoś z Was miał robioną embolizację naczyniaka w części ciemieniowo skroniowej prawej? Ja muszę podjąc decyzję. Z jednej strony wiem, że muszę coś z tym "robalem" zrobić, a zdrugiej paraliżuje mnie strach, doweidziałam się o nim przypadkiem miesiąc temu. Widzę, że dawno nikt tu nie zglądał na forum, ale może ktoś się odezwie? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eni 100
Mój syn ma naczyniaka w części potylicznej po lewej stronie głowy.Przeszedł 8 razy embolizację w szpitalu w Lublinie.Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem proszę pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni jak się czuje Twój syn po tych embolizacjach? Dużego miał naczyniaka, że potrzeba było tyle zabiegów? Słyszałam , że w Lublinie jest dobry prof Trojanowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eni 100
Syn miał dużego naczyniaka jak do tej pory nie ma żadnych skutków ubocznych .Wszystkie embolizacje przeszedł w Lublinie.Prof.Trojanowski jest szefem oddziału neurochirurgii ale zabiegi były wykonywane na radiologii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkanet
w lutym tego roku zaczely mi sie dziwne odruchy prawej reki i nogi, twarz mi dziwnie mrowiala i bolala mnie glowa z racji ze nie mieszkam w polsce lekarz odrazu dal mi skierowanie do neurologa a ten na rezonans. okazalo sie ze mam 3 naczyniaki, 1 w prawym placie czolowym (kolo 1cm) 2 za uchem (kolo 1 cm) a 3 ten co krwawil na pniu mozgu (2cm) no wiec nic ciekawego. objechalam 3 kliniki i w kazdej odradzali operacje. trafilam do Marburga (uni klinik) tam wspanialy lekarz zalecil po pol rocznej przerwie kolejny rezonans. okazalo sie ze 2 naczyniaki sie nie zmienily tylko ten przy pniu mozgu zmalal o centymetr (teraz ma tylko ok 1 cm. ) lekarz powiedzial ze lepiej jest kontrolowac naczyniaki do 2 krwawienia. klinika w marburgu specjalizuje sie w naczyniakach. mieli najwiecej przypadkow naczyniakow w niemczech. duzo zdrowia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! jestem po embolizacji, na razie czuję się dobrze, choć czasami mam zaburzenia widzenia i drętwienia palców, czy ktoś z was miał podobne objawy? jakoś tu pusto, ale może ktoś się odezwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silesius 2008
Witam, jeszcze trzy tygodnie nie minęły od embolizacji malformacji tętniczo-żylnej prawej okolicy ciemieniowej. Zabiegu dokonał wspaniały wrocławski lekarz - Sławomir Bereza. Wykonano go w znieczuleniu ogólnym zamykając podczas jednego podejścia dwie gałęzie prawej MCA, czyli tak jakby dwie embolizacje za jednym zamachem. Czuję się mocno osłabiony, mam bóle i lekkie zawroty głowy i dość mocno nasilone parestezje, zwłaszcza po wysiłku (np. po spacerze) ale pewne niepokojące objawy ustały - drętwienie lewej dłoni, zasłabnięcia. Jestem szczęśliwy gdyż mam nadzieję, że zakończyła się moja wieloletnia gehenna - miałem uogólnione napady padaczkowe od 17 do 38 roku życia o nieustalonej etiologii (po prostu wtedy nie umiano wykryć tej patologii w moim mózgu), przez wiele lat leczony byłem na depresję. Teraz jest szansa, że i to się skończy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na mój adres mailowy: Silesius_2008@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, już wcześniej pisałam na forum, od września 2010 roku mam zawroty głowy,neurolog dał mi skierowanie na TK głowy, w wyniku wyszło że mam niewielki naczyniak żylny w płacie ciemieniowym prawym. Następnie dostalam skierowanie do neurochirurga, który stwierdzil,że narazie nic nie da się zrobic bo większe ryzyko niesie sama operacja i skierował mnie znowu do neurologa. Na dzień dzisiejszy zawroty ustały ale pojawiły sie częste bóle głowy, drętwieją mi również palce prawej ręki, choc nie wiem czy to ma związek. Teraz mija już rok od mojego ostatniego badania i chcę zapytac czy powinnam zrobic kontrolne TK głowy. Proszę o Waszą opinięi podpowiedź,będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malformacja
Oczywiscie trzeba zrobic kontrolne TK i powtarzac regularnie, dopoki naczyniak bedzie. Drętwienie palców moze miec zwiazek z np podkrwawianiem ze zmiany. Sugerowalabym nie poprzestawanie na wizycie u jednego neurochirurga. Warto i trzeba szukac dalej, mozliwosci są rozne, nie wszyscy lekarze maja jednakowe podejscie. Szukaj doswiadczonych w leczeniu tej dokladnie zmiany. To nie katar, ktory mozna przechodzic i zapomniec. Zycze zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za odpowiedź, mam wyznaczoną wizytę uneurologa na 24 stycznia,niestety tyle się czeka. Mam nadziję,że wszystko będzie ok. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim. Pisze z telefonu. Leze w tej chwili na neurologii i czekam na angiografie, ktora bedzie we wtorek. Od miesiaca mam napadowe mdlosci i bez przerwy boli mnie glowa, tyle, ze z roznym natezeniem. Generalnie bardzo mi to utrudnia funkcjonowanie zwlaszcza, ze prace mam umyslowa. Rezonans magnetyvczny wykazal naczyniaka zylnego w prawej polkuli mozdzku i robaku mozdzku. Angiografia ma wyjasnic co dalej. Leze w szpitalu PSK4 w Lublnie. Niewiele mi tu wytlumaczyli, wszystko co wiem, to z internetu. I w sumie dzoeki temu, ze cos poczytalam, to rozumiem chociaz enigmatycxzne odpowiedzi na moje pytania. Nie wiadomo jeszcze, co wyjdzie, martwie sie tym, co czytalam na temat niezdolnosci do pracy z powodu naczyniaka. Bardzo lubie moja prace. Wydaje mi sie, ze jezeli nie ma dodatkowych objawow uniemozliwiajacych prace, to nie ma powowdu do orzekania niezdolnosci? Wiecie cos wiecej na ten temat? Innymi skutkami ubocznymi leczenia tez sie martwie, ale na razie tlumacze sobie, ze poczekam na wynik badania, to sie bede bardziej konkretnie martwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Margerytka, nie ma co się martwic na zapas, poczekaj na wyniki badań i co stwierdzą lekarze. Wiesz ja też ostatnio mam napady mdłości ale nie wiązałam tego z moim naczyniakiem. U mnie zaczeło się od zawrotów głowy i z tego powodu miałam robione TK głowy i wyszło, że mam małego naczyniaka w prawym płacie ciemieniowym. Było to rok temu i nie miała wówczas innych dolegliwości. Teraz niestety coraz częsciej boli mnie głowa i mam drętwienie palców u rąk. Pisałam jak widzisz powyzej o poradę czy znowu wybrac się do lekarza i tak zarejestrowano mnie na 26 stycznia, takie odległe są terminy, ale chcę sprawdzic czy wszystko jest ok. Jak już cos bedziesz wiedziała, to napisz, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i życzę Ci zdrowia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Margarytka.Szkoda ze nie spotkalysmy sie ,wyszlam wlasnie w piatek ze szpitala w ktorym lezysz w piatek.Moim prowadzacym byl Filip Stoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam naczyniaka prawej okolicy skroniowej.Przeszlam 5 embolizacji w Lodzi i w Lublinie.Juz dwa razy zamknieto mi naczyniaka,ale po 1 calkowitej embolizacji po 2 latach byl zamkniety po nastepnych 3 puscil nowa zylke i potrzebna byla znow embolizacja .Dwa lata temu zakleili calego.Mialam angiografie w srode 17.11 w SPSKnr.4 w Lublinie pokazala ze jest zamkniety i to na tyle lekarz powiedzial.Dla swojej pewnosci moge wykonac rezonans za 2 lata.A sam mowil ze to taka choroba ze wypusci chore naczynko w innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radiolog ktory wykonal angiografie polecil aby wykonac rezonans ,aby sprawdzic jak duza blizna zostala poniewaz nadal mam bole glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatus, a na ktorym bylas oddziale? I co Ci robili? Mna na neurologii opiekuje sie Teresa Gustyn, ale badanie bedzie na radiologii i opinie, z tego, co zrozumialam, wydadza neurochirurdzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×