Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tery

ponownie zaczynam skuteczną dietę mm

Polecane posty

Gość tery
Agaa czekam na Ciebie Zuza jak dołączysz będzie nas już czworo razem z moim M porobimy wstępne ustalenia a dalej samo pójdzie ok? Zuza jadłospisy muszę skomponować najczęściej robię to wieczorem dnia poprzedniego wtedy wiem co mam a co mi brakuje może powinnam robić to na trochę dłużej ale czasami mamy ochotę na coś innego i wtedy to robię bez żadnej szkody dla odchudzania i zgodnie z zasadami diety mm W tej diecie nie musimy liczyć kalorii, ale konieczne jest opanowanie sztuki odpowiedniego łączenia wszystkich składników pokarmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopa
w jakim tempie dieta odchudza; co jada sie na sniadania,obiady i kolacje,mozena prosic o kilka wersji tych dań ?;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tery
Jesteśmy po obiedzie godz. 14 z malutkimi minutkami - zupa krem z kalafiora na wywarze drobiowym z 1łyżką śmietany 18% - filet z kurczaka gotowany(z tego wywaru) - kawałeczek sera żółtego - surówka z pekinki pomidorka, papryki, cebulki, ziel. pietruszki (co kto ma) z 1 łyzką oleju z oliwek pokwasić, posolić, popieprzyć Kolacja będzie taka: przed kolacją na 1/2 godz owoc godz. 18.00 - ryż brązowy - mus z jabłek z cynamonem - kefir 0% kubeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tery
Jedz przynajmniej 3 posiłki dziennie o stałych porach. Nie łącz produktów z grupy pierwszej (białka) z grupą drugą (węglowodany) i trzecią (rośliny strączkowe). Wszystko możesz łączyć z grupą czwartą (warzywa). Na śniadanie wybieraj produkty bogate w węglowodany, ale z niewielką ilością białka, obiad komponuj z potraw bogatych w tłuszcz i białko. Dzień zakończ lekką węglowodanowo-białkową lub białkowo-tłuszczową kolacją. Te zalecenia dotyczą I etapu diety Montignaca. W II etapie diety możesz pozwolić sobie na kieliszek wina czy grzankę, ale ogranicz spożycie tłuszczów. Przerwy między posiłkami nie mogą być krótsze niż 3 godziny (po posiłku z tłuszczem - 4 godziny). Możesz pić wodę mineralną, bezkofeinową kawę, świeżo wyciskane soki warzywne. Pij między posiłkami, nigdy w trakcie ani przed nimi. To dieta dla każdego, kto jest zdyscyplinowany. Przynosi dobre rezultaty, pod warunkiem że nie robi się od niej odstępstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tery
dopa zerknij na 1 stronę odnośnie tempa a jadłospis to musisz poczekać mnie denerwuje gdy jest zamknięty w sztywnych ramach. Odpowiada mi robiony w przeddzień. Tak robiłam wcześniej i chudliśmy szybko i samopoczucie było super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyczę powodzemia w dietowaniu. Dietka i osoby dietujące całkiem, całkiem. Jeśli pozwolicie będę do Was zaglądać i kibicować Wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopa
ok,rozumiem,ale co na sniadanie ? a przepisy np na mus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miło mi Tery. Mam takie zapytanko. Tery,jak pisałam byłam wcześniej troszkę na tej dietce,a raczej jak to się zwie metodzie.Mam zakodowane,ze owoce można tylko przed śniadaniem. Jak to jest,czy to jest zalecenie Montignaca,czy tylko dziewczyn z topiku. Wiedzę miałam z tej stronki,którą wcześniej podała Iwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co się stało odpowiedziałam Wam dziewczyny atu ani znaku jeszcze raz Ela43 dzięki za miłe słowa i zapraszam dopa my na śniadanie na początek jemy: -twarożek 9ser chudy, jogurt 0%, pokrojone w kosteczkę warzywa (co kto ma) pomidor, papryka, szczypiorek, rzodkiewka itp. + kawa Anatol na chudym mleku 0% lub -na chudym mleku makaron razowy lub ryż brązowy lub płatki owsiane całe, uzupełnić tuńczykiem w sosie własnym do tego warzywko koniecznie a można i na tłusto -jajecznica + kawałek kiełbaski suchej + kawałek sera żółtego, może być tuńczyk w oleju i koniecznie warzywko na razie to tyle a jeśli chodzi o mus to bardzo proste: bierzemy 3 jabłka na osobę obieramy dusimy bez cukru dodajemy cynamon i już Agaa40 Jeśli chodzi owoce pestkowe jemy zawsze 1/2 godz. przed posiłkiem lub 3 godz po posiłku natomiast bezpestkowe można jeść i przed i po posiłku - to jest z zaleceń metody mnotiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za zaproszenie, na razie podczytuję Was troszkę a jak dojdę do tego, że to już jest ten moment to przypomnę się Wam. Piszcie dalej co jecie to być może pomoże i zachęci innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tery:) Twoje wskazówki są dla mnie wiarygodne,bo juz to dokładnie przerabiałas.Ja się trzymałam tych zasad i dlatego pytałam się o owoce. Zasady diety Montignaca. 1. Jemy 3 główne posiłki dziennie : 2 węglowodanowe i 1 tłuszczowy. 2. Po posiłku węglowodanowym robimy 3 godz.przerwy po tłuszczowym 4 godz. 3.Owoce jemy tylko na czczo rano przed śniadaniem. 4.Jemy białka proporcjonalnie do wagi np: 70 kg - 70 g białek 5. Posiłki są : węglowodanowo-białkowe lub tłuszczowo-białkowe. 6.Do węgli zaliczamy (łączymy z tłuszczem do 1,5%): - chleb z mąki z pełnego przemiału, - makaron z pszenicy durum, - kasze , - ryż naturalny. 7. Do tłuszczy zaliczamy: - mięso, - jajka, - sery tłuste, - śmietanę, - majonez (bez cukru), 8. Jemy węglowodany do 50 IG .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaa40 a ile schudłaś i przez jaki czas czy miałaś dużą nadwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Produkty wskazane IG poniżej 20 bakłażany, cebula, cukinia, czosnek, orzeszki ziemne, papryka, pomidory, seler naciowy i korzeniowy, soja, warzywa zielone IG 20-29 czekolada (min. 70 proc. kakao), czereśnie, fasola gotowana, grejpfruty, fruktoza, groch gotowany, jabłka suszone, jogurt 0 proc. tłuszczu, kasza jęczmienna, marchew surowa, marmolada bez cukru, mleko świeże, soczewica czerwona, suszone śliwki IG 30-39 brzoskwinie z puszki, ciecierzyca, dziki ryż, fasolka szparagowa, figi, gruszki, jogurt naturalny, makaron sojowy, mleko odtłuszczone i zsiadłe, ryby, soczewica zielona gotowana, sok pomidorowy, spaghetti razowe, śliwki, twaróg IG 40-50 brzoskwinie, chleb gryczany, otrębowy, żytni pełnoziarnisty, czekolada biała, groszek świeży, mięso chude, mleko sojowe, makaron rurki, ryżowy, z pełnego ziarna, płatki zbożowe bez cukru, pomarańcze, pumpernikiel, ryż basmati, brązowy, sery żółte chude, soki owocowe świeże, truskawki, winogrona Produkty niewskazane IG 50-69 ananas, banany, bezy, biszkopt, buraki, chleb razowy, kasza manna, gryczana, kiwi, konfitury, dżemy, słodzone, kukurydza, kuskus, lody, mango, melon, miód, mleko skondensowane słodzone, morele świeże, pączki, rodzynki, rzepa, spaghetti długo gotowane, wafle ryżowe, ziemniaki w mundurkach IG 70-89 arbuz, batony czekoladowe, bób gotowany, chleb biały, coca-cola, cukier, herbatniki, marchew gotowana, naleśniki, pierogi, popcorn, ryż krótko gotowany, ziemniaki gotowane IG 90-100 bagietka, bułeczki drożdżowe, chipsy, daktyle suszone, frytki, glukoza, mączka ryżowa, piwo, ziemniaki pieczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praktycznie to nie mam się czym pochwalić,bo ostatnio to są ciągłe hustawki i tak się bujam w okolicach 90-ki :P Pamietam,ze w pierwszym tygodniu,jak tylko zaczęłam to udało mi się zgubiś 2 kilo i potem po kilogramie w tygodniu.Rezultat 4 kg,potem jakiś stresik i załamka. Od dłuższego czasu udzielam sie na topiku"30 kilogramow do stracenia.Szukam zawziętych 48-latek",atmosfera fajna,super dziewczyny,ale nie mogę pokonać swojej słabości. Marzy mi się te 72 kg,tym bardziej ,ze będziemy miały ponowny zlot dziewczyn z topiku i kazda ma się pochwalić swoimi osiągnięciami.Ma być nawet ufundowana nagroda :) To tak dla mobilizacji. Kiepsko u mnie z tą zawzietością,ale niektóre są zawzięte i to ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrzeszylam i napilam sie slodkiej nalewki :/ chyba zaczne od poniedzialku bo niestety moja rodzina nie daje sie odchudzac na takiej diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podsumujmy pierwszy dzień odchudzania; /sobota 04.11.2006r/ moja waga 93,8kg męża waga 112,8 -posiłki o stałych porach śniadanie; godz. 9.00 obiad; godz. 14.00 kolacja godz. 18.00 -owoce na ½ godz przed posiłkiem lub 3 godz. po posiłku -2 litry wody dziennie JADŁOSPIS na sobotę śniadanie; -1/2 kostki sera chudego, - pomidor, herbata z cytryną obiad; - zupa krem z kalafiora na wywarze drobiowym z 1łyżką śmietany 18% - filet z kurczaka gotowany z wywaru - kawałeczek sera żółtego - surówka z pekinki pomidorka, papryki, cebulki, ziel. pietruszki (co kto ma) z sosem (oliwa z oliwek,cytryna, sól, pieprz,czosnek) kolacja; - ryż brązowy - mus z jabłek z cynamonem - kefir 0% kubeczek na niedzielę śniadanie; -śledź w occie z cebulką -jajko gotowane -ogórek kiszony obiad; -zupa krem cebulowa -schab pieczony -kawałeczek sera feta -pieczarki i brokuły z wody kolacja; makaron razowy z kefirem truskawkowym 0% pomidor Taka jest moja propozycja co o tym sądzicie? wiem, że mogę popełniać błędy w jadłospisie proszę poprawcie mnie jeśli ktoś miał doczynienia z dietą Montiaca trzymajcie się cieplutko i zapraszam do wspólnego odchudzania. Proszę o propozycje jadłospisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja tu widzę że niewiele dziewczyn jest chętych na tę dietę chodzę sobie i czytam o Montiacu a tu klops ciekawa jestem dlaczego? przecież jest skuteczna i komfortowa nie chodzi się głodnym a chudnie trudno będę wytrwała może coś z tego wyjdzie a jak nie to będę sama z mężęm ciągnąć ten balast i gubić - sprawdzałam więc się nie boję tylko więcej osób to łatwiej i przyjemniej jest wtedy większa motywacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonko Ty masz zacząć od poniedziałku więc nie martw się nalewką widocznie jesteś jeszcze nie gotowa to musi przyjść samo Ja pewnie gdybym była gotowa wcześniej bym zaczęła tą dietę myślę jednak że to jest ten dzień tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tery, zagłębiam się w tę diete od pewnego czasu i wydaje mi się,że popełniasz podstawowy błąd - dziewczyny na forum pisały,że owoce i jogurty wyłącznie rano, a tutaj piszesz o dodawaniu truskawkowego kefiru do ryżu, albo o jabłkach z cynamonem :) Czytałam,że kolacja powinna być na słono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosa dzięki że jesteś bystra masz rację ale uwież mi stosowałam tą diete w ubiegłym roku i jest ok nawet jeśli sama coś zmienię mus z jabłek jak i jabłka pieczone lub gotowane możesz zjeść w trakcie jak i po posiłku i jest w porządku, do jogurtu dokładam zmiksowane truskawki (bezpestkowe więc można) a jesli chodzi o makarony to bardzo przyspieszają chudnięcie (jak znajdę cytat w książce montiego to przytoczę) oczwiście ten razowy - ja kupuję w markiecie lub spagietti gotuję al dente. Jeśli chodzi o herbatę z cytryną piliśmy filiżankę po posiłku podczs poprzedniego odchudzania ponieważ mój mąż bardzo lubi ja nie przpadam ale jak robiłam rodzince to i sama się napiłam i tak zostało a nie wpłynęło na wynik wagi myślę, że nawet pomogło bo nie było kłopotów z wypróżnianiem a niekiedy dziewczyny narzekały. Co do kolacji Monti mówi także że powinny być lekko strawne więc jest ok. a jego ulubioną potrawą jest zielona szoczewica z olejem. Nie zawsze mogę skomponować posiłki według ram niekiedy nie mam czasu, niekiedy produktów, z kosztami też trzeba się liczyć więc żeby to wszystko pogodzić muszę być bardziej elastyczna a niekiedy mamy po prostu na coś ochotę więc pytam rodzinę i przygotowuję posiłek dla Nich ale zgodnie z zasadami mm. Będziemy na bieżąco w soboty rano ważyć się wtedy będziemy mieli obraz jak metoda przebieganiewykluczoneże może trzeba będzie coś poprawić ale będę bazować na poprzednim odchudzaniu było super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza zależy co jadłaś na śniadanie i obiad czy to były posiłki tłustye czy węglowodanowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha,czyli najlepiej gdybym zjdła 2 weglowodanowe to wtedy moglabym tłuszczowy ? a jakie są najlepsze kolacje,weglowodanowe czy tłuszczowe? -chyba ma to znaczenie w przypadku odchudzania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza najważniejsze, żeby były lekkostrawne a kawkę pijemy bekofeinową - nie podnosi poziomu cukru we krwi Zuza w tej chwili nie mogę dłuzej być bo córcia siada do komputera do miłego pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podoba mi sie taka wymiana informacji. Mam jeśli można takie pytania - rola owoców przed posiłkiem - to jest jakaś konieczność tej diety czy mają za zadanie zaspokojenie apetytu - ma ile ważyw dodawanych do potraw można sobie pozwolić, przynajmniej oriętacyjnie ile Wy jecie - oprócz ubytku kilogramów interesuje mnie ubytek w centymetrach - czy pamiętasz może jeśli robiłaś pomiary wcześniej jak to wygląda - w tej chwiki na pól godziny przed posiłkiem piję ocet jabłkowy - czy przy tej diecie można też stosować nadal - mamy jeż więcej(ja 43) niż 18 lat, co ze skórą przy tak znacznym ubytku kilogramów Od prawie 2 miesięcy jestem na dieci z bilansem minusowym 10 kg ale w ostatnich 3 tygodniach poluzowałam i wyniki mizerne dlatego interesuje mnie podejście do innych diet. Ta mi się podoba, myślę, że nie powinno się na niej głodować. Ważę 77 kg przy wzroście 161 cm ale chcę ważyć przynajmniej 70 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×