Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tery

ponownie zaczynam skuteczną dietę mm

Polecane posty

Rosa gratuluje ubytku kilogramów, ale jak udało Ci się przez miesiąc tyle obniżyć wagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli sobie zjem jabłko pieczone,nawet 2 :D to znaczy ze potem nastepny posiłek mogę zjesc po jakim czasie? oczywiscie jabłko pieczone mozna tylko rano ,tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela43 -owoce są trawione 20-30minut w organiźmie więc gdy zjesz owoc i po tym czasie posiłek wówczas owoc zostanie przepchnięty dalej i nie będzie fermentacji gdyby było odwrotnie pierwszy posiłek który jest trawiony (w przypadku tłuszczy 4 godz w przypadku węglowodanów 3 godz)potem owoc wówczas owoc długo przebywa w przewodzie pokarmowym i ulega fermentacji co powoduje wzdęcia nie ma to nic z zaspokojeniem apetytu -do śniadania zjadam pomidor lub ogórek lub paprykę,seler naciowy1 gałąź i inne -do obiadu surówki do syta, ja lubię warzywa więc jem dużo tak na ile ma się ochotę ile możesz -do kolacji jak do śniadania a jeśli jest tylko sórówka np. z serem feta lub tuńczykiem to tak żeby się najeść każdy ma swoją miarkę -ubytku pomiarów nie robiłam tylko stawaliśmy na wagę 1 raz w tygodniu nie częściej, widzieliśmy to po ubraniach stopniowo musiałam wyciągać odłożone na potem a później niestety a może stety kupować. -ja osobiście zgodnie z zaleceniami dodawałam do sałatek ocet balsamico i winny o piciu octu jabłkowego nic mi nie wiadomo czy to nie szkodzi na nerki -jeśli chodzi o skórę ciała robiłam naprzemienne natryski i balsamy nie zwracałam szczególnej uwagi na marki byle były ujędrniające na twarz i szyję brałam maseczki kupne i robione sobie ja mam cerę suchą więc mogę podać jakie stosowałam naprawdę przynosi efekt: Miodowa- 3 łyzki miodu utrzeć z białkiem i 3łyżkami mąki pszennej. Papkę nakładać na twarz i szyję na 15 minut Z żółtka- żółtko utrzeć z 1 łyżeczką oliwy z oliwek dodać kilka kropel soku z cytryny trzymać 20-30 minut Rumiankowa- 1 fix rumianku i 1 fikx szałwii wymieszać z wrzącą wodą niech troche ostygnie dodać kilka kropel witaminy A nałożyć na twarz przykryć gazą na 30 minut i jeszcze jedna Mleczno-miodowa - 1 łyzkę sproszkowanego mleka rozmieszać z przegotowaną letnią wodą dodać łyżkę rozgrzanego miodu posmarować twarz na 20-30 minut ja stosowałam co tydzień inną i z dobrym skutkiem no i parafina do rąk czasami krem, na pięty krem Scholla Czy to trochę rozwiało Twoje wątpliwości Ela i Rosa na jakiej jesteś diecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza czy Ty jabłko pieczone chcesz zjeść jako główny posiłe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do ciebie pytanie tery. zjadlam sobie na obiad kotleta mielonego, bez bulki, jak radza na montoignacku. ale czy ilosc tluszczu ma znaczenie? czy moze sobie normalnie zmazyc, piec miesko itd? czy moze lepiej gotowac, dusic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tery dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi. Zaczynałam na diecie norweskiej i przez 3 tygodnie ubyło mnie 6 kg, następnie dieta była już dowolne układzna z pominięciem chleba, ziemniaków, makaronów, ale i niestety muszę się do tego przyznać podjadałam po trochu różnych zakazanych potraw. Od 3 tygodni ciężko mi to wychodzi i dlatego szukam innych rozwiązań, bo jak tak dalej będzie to mogę stracić to co już uzyskałam. Lubię warzywa ale 1 pomidorek do np serka to jak dla mnie stanowczo za mało na śniadanie, więc jak inaczej wypełnić żołądek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonko jeśli chodzi o kotlety mielone to podam Ci przepis z montiaca z którego krzystałam. Wychodzą nie tak pulchne jak smażymy normalnie ale też są dobre; PLACUSZKI Z MIĘSA MIELONEGO 1/2kg mięsa mielonego (wołowe, z piersi kurcza żeby było chude) 2 łyżki sera parmezana - starty na tarce(ja brałam jaki miałam) 5 listków szałwi (jak nie miałam to nie dokładałam ząbek czosnku drobno posiekany pieprz, sól Robimy spłaszczone kotleciki i smażymy na łyżce oliwy z oliwek a z mięsem można robić wszystko piec, dusić, gotować raczej chude jak kurczak to bez skórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela 43 gratuluję wyniku tylko żebyś utrzymała wagę. Na montiacu nam szło dobrze jak była ochota na słodkie jedlismy czekoladę powyżej 70% cacao, suszone śliwki, suszone morele piłam więcej. Ela o jakim serku piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza monti zaliczył mielone do dań głównych. Ja nie podawałam inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Tery,piszesz,ze mało jest topików o mm.Na pierwszej stronie Iwona podała fajną stronkę,ja wcześniej czerpałam z niej przepisy.Trzeba wejśc na forum. Podam jeszcze jedną stronkę http://www.forum.montignac.com.pl/index.php Tak jak napisała Iwona,ze jeść owoce raz dziennie i to rano .Słyszałam czy czytałam,ze owoce podnoszą jednak poziom cukru i dlatego najlepiej na czczo. Zalecane też jest,zeby obiad był posiłkiem tłuszczowym. Ja nie mam nic do stracenia,bo jak pisałam że ciągle się bujam,więc się jeszcze raz bujnę i będe się stosować do zalecen,przepisów Tery.:) Mobilizuje mnie ,ze Jej wcześniej się udało. Ruszam jutro i zobaczę co będzie po tygodniu,dwóch. Przepisy,które wypróbowałam chętnie podam.Najbardziej mi przypadł do smaku \"gyros z kurczaka\" Muszę poszukać i wkleję. Miłego popołudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza sory jabłko pieczone możesz zjeść przed posiłkiem i po posiłku nie musisz czekać 3 godz ale najlepiej jeść jabłka na 1/2 godz. przed śniadaniem czy innym posiłkiem i to surowe ja z reguły nie podjadałam pomiędzy posiłkami nie łączymy również warzyw z owocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tery jako serek miałam na myśli .....prawdziwy wiejski biały serek lub lekki serek wiejski bodajże z Pątnicy. No więc taki serek do tego duży pomidor, trochę cebulki i papryki - jak dla mnie to jest super i często robię sobie takie śniadanko lub kolację a jak jestem bardzo głodna to do tego jeszcze dodaję zieloną sałatę lub kapustę pekińską. Tery jak ma się takie danie do diety na której Ty jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorism03
witam i z przyjemnoscia dolaczam.ta dieta jest b.podobna do zasady nie laczenia diamondow ktora lubie i stosuje przy kazdorazowym odchudzaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chcę wyjaśnić sprawę jabłek oto cytat z książki montiego \"Szczupła bez wyżeczeń\" ; \"Należy wyzbć się nawyku jadania owoców pod koniec posiłku, ale też koniecznie właśnie od nich zaczynać przynajmniej śniadanie. Godne zalecenia byłoby wręcz odczekanie od 15 do 20 minut po spożyciu owocu by pozwolić mu na spokojne przedostanie się do jelita cienkiego. Pozwoli to uniknąć zablokowania go w żołądku przez inne produky. Jeśli chodzi o owoce gotowanenie nie są tu konieczne aż takie ograniczenia, gdyż owoce takie nie powodują ryzyka fermentacji\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny !! Śledzę sobie Wasze poczynania i moooooocno trzymam kciuki za Was. Tery---> masz dar przekonywania, potrafisz jasno wszystko zoobrazować, super że dzielisz się tym z innymi, dlatego życzę powodzenia i wytrwałości !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela 43 w diecie mm spożywamy twaróg chudy 0% z np. dodatkiem warzyw jeśli chcesz chudnąć. Może być też z dżemem własnej roboty oczywiście bez cukru. Chleb zastępują plastry sera. Podam innym razem pyszny dżem z suszonych śliwek lub suszonych moreli. Ser biały 0% raczej nie na kolacje no może sporadycznie. Warzyw nigdy nie za dużo Witam Dorism03 oraz awenidę i dziękuję za miłe słowa zapraszam wpisujcie się od jutra zaczynamy (ja zaczęłam w sobotę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tery ja chyba na razie nie muszę, wyglądam jak gęś wyścigowa hihi oczywiście żartuję, ale chętnie Wam pokibicuję !!! już Was wsadziłam do \"ulubionych\" Moja znajoma z pracy walczy z nadwagą i muszę powiedzieć że stosowała już chyba wszystko i guzik pomogło:-( myslę że polecę jej ten topik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wszystko jasne jeśli chodzi o jabłka. Tery napisz jeszcze jak u Ciebie przedstawia się rozkład godzinowy posiłków, przeczytałam gdzieś o tej dietce, że nie powinno się pić kawki czy wody na pusty żołądek aby nie spowodować jego złej pracy więc jak ja mam wytrzymać do godz 10 czy 11, a może to można jakoś przeskoczyć. Zeby jakoś dać radę ja stosuje taki system: - śniadanie o 11 - obiad o 15 - kolacja o 19 Taki system pozwala nie jeść wieczorem podwójnie, dużo piję a rano przed śniadaniem zdąże wypić dużą kawę z cynamonem plus conajmniej litr ciepłej wody z cytryną. Muszę to wszystko jakoś przetrawić i od jutra coś postanowić a raczej decyzja zapaść musi już a od jutra do dzieła z tym, że jak dla mnie to musi być coś bardziej restrykcyjnego chociażby na parę dni aby znów zmniejszył się żołądek rozepchany właśnie jabłkami jedzonymi zaraz po posiłkach a o słodyczach to już nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tery a ja tak lubię biały ser, mówisz zerówka a jakiego producenta polecasz? Lubię jogurt,mięso,ser żółty,jajka,ryby wędzone i z tego jakoś muszę pokombinowć, a tych warzyw mało to znaczy ile 30 dkg czy 50 dkg jak dla mnie jest to dość istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzyw mozna ile sie chce. mozesz zjesc jednego pomidora, a mozesz i piec. zalezy ile ci trzeba, zeby sie najesc. mam pytanie do tery, znasz moze przepis na ten budyc montignaca ? bo bardzo lubie ale ten z torebki to chyba nie bardzo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awenida miła jesteś to pozytywne dzięki ela nie zwracałam w zasadzie uwagi na producenta brałam w różnych sklepach i były różne nie miało to większego znaczenia zdarzały się gorsze to wtedy z tego sklepu nie brałam np. były za miękkie najlepszy jest o konsystencji ścisłej. Jogurt czy kefir zawsze mamy 0% z reguły Piątnicy to samo dotyczy mleka też zawsze 0%. Ja też lubię warzywa zjedz ile chcesz do zaspokojenia głodu nic na siłę może to być 30dkg a jeśli dasz radę 50dkg nic się nie stanie ale jeśli zaczniesz stosować dietę przekonasz się że dużo nie można zjeść po prostu nie ma się apetytu i nie ciągnie Cię do jedzenia. Jedz obfitsze posiłki przez pierwsze dni tak żeby nie być głodnym a potem tojuż pójdzie ela ja to rozkładam tak; ś. 9.00, o. 14.00, k. 18.00 tak tylko mogę dopasować a przerwa 5 godz. do obiadu nie jest dla mnie problemem nie mam ochoty na jedzenie ważne jest żeby były 3 posiłki koniecznie i w miarę o tych samych godzinach, wówczas organizm się przyzwyczai i nie będzie gromadził zapasów tłuszczu na wypadek gdyby nie otrzymał pożywienia wogóle lub o innym czasie. Jeśli chodzi o picie bezpośrednio przed posiłkiem i bezpośrednio po posiłku to nie należy tego robić, należy unikać mocnej kawy(tylko bezkofeinowa) i herbaty, pijemy tylko pomiędzy posiłkami. ta dieta hamuje apetyt ja np. jadłam kolację o 18.00 i do tej pory nie czuję głodu żadnego więc i u Ciebie będzie podobnie daj sobie trochę czasu. Dziewczyny polecam Wam: http://republika.pl/metodam/FazaI.htm http://www.dietamm.com/forum/viewtopic.php?id=460

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korekta do niedzielnej kolacji - wyrzucam pomidor ( nie łączymy warzyw z owocami) JADŁOSPIS na poniedziałek 06.11.06 śniadanie; -płatki owsiane na mleku 0% -kawałek papryki, pomidorka obiad; -duszona kapusta kiszona ze śmietaną 12% lub18% -żeberka pieczone -surówka z warzyw z sosem śmietanowym 12% lub18% kolacja; -surówka z pekinki i tuńczyka w sosie własnym -kefir 0% oczywiście 2 litry wody Dziewczyny musimy mieć gdzie wpisywać przepisy potraw ażeby się nie pogubić, otworzyłam nowy temat będzie bardziej czytelnie Temat dyskusji: tery przepisy do diety M. Montignac zamieszczajmy tam przepisy z FAZY I odchudzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam się przywitać i zgłaszam chęć przyłączenia się. Tery dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi i cierpliwość bo przecież wszysto to o co Cie pytałam było już przez Ciebie napisane wcześniej i jak wół jest ma 2 stronie. Aktualnie jestem z dziewczynami na topiku \"odchudzanie xxl\", bardzo fajne dziewczyny ale ostatnio coś pouciekały, zresztą większość z nich mogłaby być moimi córkami. Nam po 40 jest trochę trudniej zgubić sadełko niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tery przepraszam, ale dla mnie to dość istotne. Ile dajesz tuńczyka do pekinki na 1 na osobę, całą puszkę? - a ten kefir to do wypicia, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela witam Jesteś pierwsza super Życzmy sobie powodzenia Do surówki z pekinki i oczywiście innych warzyw na trzy osoby daję puszkę tuńczyka wsw (w sosie własnym) ale Ty możesz dać na osobę 1/2 puszki i na pewno będzie smaczniejsze i zgodne z mm tak kefir jest do wypicia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×