Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

megn

ZA DUZY TESTOSTERON U KOBIETY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość Aidzil
ja też mam ten problem, krosty i zaskórniki na twarzy oraz ostatnio na plecach, wąsiki (całe szczescie że jasne), jestem nerwowa i mam nadwagę 10 kg! a na domiar złego miesiąc temu w 9 tyg ciąży poronienie zatrzymane :( całe szczęście że mam juz jednego brzdąca...myślę że wysoki testosteron miał w tym swój udział. mam zamiar zrobić ponownie badania ale jakoś nie moge się zebrać...Pół roku temu wyniki w 3 DC testosteron 0,97 ng/ml (norma 0,06-0,82), FSH i estradiol w normie. Która sie dzoewczyny z Was zna taki poziom test. to strasznie dużo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowitka28
Witam ! a ja mam 1,58 przy normie 0,06 do 0,82 :-( już wiem że to dużo bo byłam na konsultacji. Dostałam Diane 35 na 3 miesiące. Cel - ciąża. Nie mam PCOS ani wysokiej prolaktyny ani też trądziku, wypadania włsów i nadwagi więc CO TO JEST w takim razie ? Problem polega na tym że mój pęcherzyk nie chce pękać. Pomocy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was drogie Panie.cieszę się że nie jestem sama ze swoim problemem i jednocześnie współczuję wam bo wiem co to znaczy..mam 18 lat i podwyższony prawie trzykrotnie testosteron i prolaktyne.kiedy zaczęlam czytać wasze wypowiedzi...hmm...zauważyłam u siebie bardzo dużo skutków ubocznych wysokiego testosteronu...jednak najgorsze są te włoski...wstydzę się tego szczególnie przed swoim chłopakiem..przez to wstydzę sie własnego ciała...niestety golenie włosków nie jest zadnym wyjściem :(włoski stają się ciemniejsze i grubsze.rzeczywiście wypadają mi włosy i mam stany depresyjne,dziwne nastroje nagłe chandry i melancholie.a włosków na twarzy i dekolcie oraz w okolicach bikini i pępka coraz więcej:( też mam problem z depilacją ponieważ włoski pod skórą są widoczne:( dlatego właśnie unikam kostiumów kąpielowych:( wczoraj byłam u lekarza ginekologa... zalecił mi wizytę u endokrynologa. jednak długo sie czeka... boję się najbardziej że podczas leczenia hormonalnego zacznę tyć... i dostanę strasznego trądziku tak jak podczas niektórych terapii hormonalnych bywa...przeraża mnie to..bo wygląd dla mnie jest bardzo ważny..nie chcę żeby to źle zabrzmiało:)ale uważam że nie jest źle z moim wyglądem..(oczywiście pomijając te \"defekty\" testosteronowe) boję się także że w przyszłości nie będę mogła mieć dzieci...:( ale rzeczywiście muszę przyznać ze moje libido jest bardzo wysokie!!:) i czasem mnie to przeraza ze jestem nie owijając w bawełnę - spragniona faceta:) ale ten szczegół może zostać:) jedyne pocieszenie:) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan1982
Witajcie! Ja całe życie miałam problem z cerą i nadprogramowym owłosieniem:-( i nie tyle może być problemem testosteron co problemy z innym organem wytwarzającym hormony -Tarczyca bądź przysadka mózgowa! proponuję zrobić badania na tarczycę. Słyszałam że psychika kobiety zmienia się niesamowicie po stosunku płciowym gdyż mężczyzna przekazuje jakiś procent swoich hormonów! ja nie zauważyłąm rróżnicy buuuu eheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agresja
To prawda , ze zbyt wysoki poziom testosteronu u kobiety powoduje pryszcze, lysienie plackowate i agresje. Na lysienie moja dermatolog doradzila mi Minoxidil, ktory bardzo pomaga. Ja go kupuje w aptekach w USA bo obecnie tutaj przebywam ale moze rowniez mozna go dostac w Polsce. Zycze powodzenia w walce z tymi dolegliwosciami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia590
Witam. Ja też mam ten problem. Po odstawieniu Diany (brałam ok 2 lata) w ogóle zanikł mi okres. Moja pani ginekolog zleciła wykonanie badań hormonalnych. W międzyczasie zaczęłam przyjmować luteinę, po której miesiączki powróciły. Jednak badania stwierdziły, że mam za duży poziom testosteronu 5,3, czyli 2x ponad normę. Nie mam problemów z nadmiernym owłosieniem ani nadwagą. Co prawda, po odstawieniu Diany moja waga wzrosła o jakieś 8 kg ale już od ok 2 miesięcy jest w normie. Dostałam skierowanie do endokrynologa ginekologa. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatharinaAnn
Witam, mam 22 lata i także mam problem z tym testosteronem co prawda jest niewiele podwyższony ale skutki tego są dla mnie bardzo odczuwalne. Nie wspominając już o wyżej wymienionych dolegliwości (które wszystkie występują w mniejszym lub u większym stopniu także u mnie) dodatkowo w przeciągu ostatniego roku przez 10 miesięcy nie miałam okresu( z jednym jedynie wyjątkiem po 8 miesiącach) a następnie gdy się pojawił po kolejnych dwóch miesiącach - był bardzo obfity i trwał aż ponad 3 tygodnie! Nigdy odkąd miesiączkuję, okres nie był regularny, ale nigdy nie było aż tak długiej przerwy a następnie takiego \"krwotoku\". Wizyta u ginekologa niewiele mi pomogła bo jedynie badania wykazały podwyższony testosteron. Tarczyca i prolaktyna mieszczą się w granicach. Czy może któraś z Was miała podobny przypadek???? Byłabym bardzo wdzięczna za jakąś odp. ponieważ po przeczytaniu wszystkich Waszych odpowiedzi zaczynam się martwi o moje zdrowie jak i przyszłe macierzyństwo :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Mam problem z trądzikiem na szyj i linii żuchwy, byłam u endokrynologa zlecił mi szereg badań i wyszła wysoka prolaktyna.Czy to może być przyczyna trądziku?Inne hormony w normie.Biorę dostinex i agufem ponad miesiąc i trądzik nie znika, nie jestem pewna czy to ta prolaktyna jest jego przyczyną czy coś innego.Wspomnę,ze jak brałam tabletki antykoncepcyjne Yasmin trądziku nie było pojawił się po odstawieniu.....ale dziwne że twarz mam ładna tylko szyja.Czy może ktoś mam podobny problem? a może to testosteron jak wy piszecie??Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia702
Mam 19 lat i ten sam problem co panie- za wysoki poziom testosteronu! Cieszę się, że istnieje to forum- sporo w nim porad. W moim przypadku testosteron powoduje nadmierne owłosienie na klatce piersiowej, brzuchu i pośladkach oraz małe piersi. Bardzo się przez to wstydzę swojego ciała i stronię od mężczyzn. :( Byłam u ginekologa zaproponował leczenie hormonalne, ale odmówiłam. Boję się skutków ubocznych.Wasze odpowiedzi utwierdziły mnie w tej decyzji. Szkoda, że żadnej z Was nie są znane naturalne metody obniżania testosteronu. Apeluję o poszukiwania!!!!! Sama tez mam zamiar poszperać. Na razie spróbuję ze wspomnianą wcześniej herbatką miętową. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyne leczenie podwyższonego poziomu testosteronu to zażywanie tabletek hormonalnych. nie ma innej rady na to, żadne herbatki miętowe nie pomogą. najlepsza jest Diane-35 ale jeśli się je zażywa i następuje nagły i duży wzrost wagi należy te tabletki natychmiast odstawić i udać sie do ginekologa po inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka08
hej, ja mam podwyzszona prolaktyne, siarczan i tesosteron -1,230 a wiecie jakie sa skutki podwyzszonego testosteronu... bralam yasminelle i nie bylo efektow, a ginekolog z racji tego, ze jestem malolata to i tym razem przepisala mi to samo, a ja chcialabym z wieksza dawka hormonow np diane35... po jakich tabletkach znacznie obnizal sie wam testosteron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lysiteja
czesc dziewczyny mam 24 lata, no powiedzmy 25. Okolo 6 lat temu zauwazylam u siebie ieregularne miesiaczki ... na poczatku w ogole tym sie nie przejmowalam, ale raz w ogole nie wystapilam i pobieglam do lekarza. Dodam, ze od zawsze mialam problemy z nadmiernym owlosieniem, tam, gdzi ekolezanki ich nie milay- np uda, rece, wasik. Wyniki hormonalne: tarczyca ok, wszystko miare w normie, ale podwyzszony testoseron- niestety tych wynikow nie mam, ale pamietam mniej wiecej. Leczenie: najpierw zastzyki progesteron, zeby wywollac jak najszybiej @. Pojawila sie, pozniej w kazdym cyklu luteine. Oczywiscie juz w tym czasie bylam jakby 'nalana', czyli ramiona, brzuch, uda jakby opuchniete, mimo, ze sie bardzo nie obzeralam. Waga swoich czasow dosiegala 65kg(wiem, ze moze to nie otylosci, ale zawsze bylam wrecz chuda) przy 169cm. Przez te 6 lat stosowalam z przerwami diane i pomogla mi baaardzo (poza stanami depresyjnymi) poniewaz gubilam owlosienie, a to jest dl amnie udreka do tej pory. Poza tym jestem brunetka o jasnym kolorycie skory, wiec sa widoczne i oczywiscie mnostwo kompleksow z tym zwiazane. Dodatkowo zaobserwowalam nadmierna potliwosc, ale w miare juz przeszlo. Szczegolnie po dianie. Rowniez moj uporczywy tradzik zniknal (wlasciwie zaczal znikac przed diana, ale po niej naprawde sie duuuzo polepszylo). Co dziwne mam spory biust (moze przez przyjmowany progesteron) jednak skora niezbyt juz sprezysta - rowniez zwalam to na hormony. W okreie tych 6 lat lekarz nie zlecil mi powtorzenia badan :( ale kilka dni temu w koncu dostalam skierowanie. Dodam, ze rowniez na wywolanie @ stoowalam Gesto-Mikron. Myslalam, ze juz w ogole samoistnie @ mi nie wytapi, ale okazala sie bardzo mila niespodzianka, poniewaz raz przy sczegolnych problemach, gdy juz nawet ni emylalam o tabletkach dostalam okresu:)) ucieszylam sie niezmiernie, ale teraz znow nie mam, daj Boze, by wystapil niedlugo. Do czego daze- mam teraz pecherzyki na jajnikach (wczesniej nie mialam), gin.twierdzi, ze raczej owulacja u meni nei wystepuje, ale on temu zaradzi :) Wyniki (robilam kilak dni temu) hormonalne: LH 14,65, h-PRL- 17,37 i tet.0,60 (norma 0,3- 1,2), takze teraz wszytsko gra :D wiec ciesze sie niezmiernie !!! Dalej przezkadzaja mi wlosy- przyjaznie sie z depilatorem, bylam na elektrolizie oraz swietle- to na brodke, ale dalej rosna wiec zrezygnowalam. Boje ie o jajeczkowanie, poniewaz oczywiscie bede chciala miec dzidzi, takze teraz juz nie bede nic brac anty (wczesniej mi do tego sluzyla diana), a pozotawie los matce naturze, czy tez Stworcy i zobaczymy co wyniknie. Czekam teraz na @ i biore sie za przyjmowanie Duphasonu. Takze dziewczynki, testosteron mozna zbic spokojnie !!! ps. mnei sie wydaje ze rowinez pomoglo mi wspolzycie- od ok 7 miesiecy jestem szczeliwa mezatka i byc moze tego wlasnie brakowalo ;) takze dziewczyny, do dziela :D tetosteron byc moze zmaleje. Ja wierze w duchu, ze wszystko, co sie stanie jet zasluga naszego Boga, ja robie to co moge a najwazniejsza jest WIARA, ze wszytsko bedzi eok i sie unormuje nasza pokomplikowana gospodarka. 3majcie sie, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10lat brałam Diane35 w styczniu ostawiłam i od tego czasu strasznie wypadaja mi włosy głównie z przodu i z boku ( jak u mężczyzn) zrobiły sie zakola i mam okropneie duzo pryszczy na plecach.... a dodam ze nigdy wczesniej nie miałam problemów z włosami ani z pryszczami udałam sie do endokrynologa i mam testosteron w normie... Czy jest możliwość ze jak brałam tabletki to one obniżały testosteron a teraz po odstawieniu on diametralnie wzróśł mimo ze jest w normie i mój organizm reaguje pryszczami i wypadaniem włosów.... bo neie jest przyzwyczajony do takiego poziomu testosteronu co robic miał ktos taki problem czy jest cos takiego jak nadwrazliwosc n a testosteron? czy mimo tto ze hjest on w normie moze powodować wypadanie włosów i pryszce na plecach Lekarz endokrynolog powiedział ze to pewnie stres bo mam hormony w normie dermatolog i ginegolko powiedzieli ze przejdzie.....kiedynie wiem moze jak wyłysieje........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ars88
witam Dziewczyny! ja właśnie odebrałam dzis wyniki i sama nie wiem czy jest dobrze czy złe bo mam testosteron 1,53 nmol/l a norma jest u mnie 0,35-3,12 ogólnie mam problem z owłosienie :( mam bardzo ciemne włosy na udach i nawet na palcach u stop i na brzuchu no i rekach i mały wąski wasik wyrywam , stopy- ukrywam, a nogi to moja porazka- nie pamietam kiedy ubralam spodnice, bo mam problem z depilacja- czerwone kropki po biore tabletki i mam masc ale na razie jest mala poprawa moj dermatolog pow ze nie wie od czego to jest a ginekolog pow ze moge byc nosicielem gronkowca i nie kazał używać golarki tylko wosk ale uzywam krem teraz kazał mi zrobic poziom testosteronu i prolaktyny jezeli chodzi o skutki podwyzszonego testosteronu to ja mam nieregularne miesiączki, wspomniane owłosienie,zmienny nastrój casem łatwo popadam w smutek jak miałam 14-16 lat przechodzilam chyba z 3 razy torbiele na jajniku leczono mnie tabletkami anty co myslicie?prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ars88 \"sama nie wiem czy jest dobrze czy złe bo mam testosteron 1,53 nmol/l a norma jest u mnie 0,35-3,12\" Jeśli Twój wynik to 1,53nmol/l a norma sięga do 3,12nmol/l, to nie masz powodu do zmartwień. Wynik mieści się ładnie w normie i nawet nie zbliżasz się do górnej granicy. Włoski... jaką masz urodę? Jeśli południową (śniada cera, ciemna oprawa oczu, ciemne oczy, włosy, etc.), to musisz liczyć się z tym, że włoski na ciele będą bardziej widoczne niż u koleżanek o słowiańskiej urodzie :) Coś za coś, taka jest cena za odrobinę egzotyki. Na Twoim miejscu oznaczyłabym jeszcze androstendion - również wpływa na włosy na ciele. Podobno różnica między oddziaływaniem andro i testosteronu na owłosienie jest taka, że: - przy nadmiarze androstendionu włoski są ciemne, mocniejsze i jest ich i więcej niż zwykle, ale nie są twarde i mocne jak u mężczyzn - przy nadmiarze testosteronu - włosy są typowo męskie, tj. grube, mocne, idealnie czarne, itd. Może być jeszcze tak, że hormony męskie będą w normie, a mieszki włosowe są nadwrażliwe na działanie męskich hormonów i nawet na niewielkie ich stężenia reagują wzmacnianiem się. agaaga80 - brałaś DIANE 35 przez 10 lat bez przerwy? Jeśli tak, to było to szaleństwo... DIANE nie stosuje się tak długo, to lek siejący pewne spustoszenie w organizmie, mocno inwazyjny... Możliwe, że organizm był osłabiony tabletkami, a poważne zachwianie hormonalne jakie wywołano właśnie odstawieniem tych tabletek, spowodowało dodatkowe osłabienie i stąd takie objawy. Współczuję Ci szczerze, bo wiem, jak bardzo kobieta cierpi, gdy widzi takie zmiany u siebie. Trzymam kciuki za Ciebie, cokolwiek to jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ascha33
CZESC dziewczyny! mam te same dolegliwosci co wy.robilam kilka lat temu badania testosteronu i byly w normie.mysle o ponownych badaniach.moje pytanie-czy ktöras z was ma dzieci?Bo ja mam problemy z zajsciem.mam takze pco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ars88
dakota-dakota Dzięki za pomoc tak mam południowa urode zobaczymy co powi moj pan doktor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam podwyższony poziom testosteronu mam prawie 20 lat mój wynik to 3,243 a norma jest 1,200. Do ginekologoa pojde jakos w sierpniu -we wrzesniu. U mnie objawy sa takie, ze zawsze mialam za duzo zbednych wloskow chociaz jestem brunetka, ale od ponad pol roku ciagle wypadaja mi wlosy i szybko sie przetluszczaja, no i od ponad 6 lat wieczne problemy z cera.Brałam wczesniej przez rok CYPREST na tradzik od ginekologa i z cera bylo lepiej.OD roku jestem po odstawieniu i nadal problemy z cera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z testosteronem już tak zazwyczaj jest, że trzeba go cały czas blokować lekami. Jak się je odstawi, to problemy wracają. I tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wygląda to tak: 23 czerwca miałam badane ogólnie hormony w związku ze staraniami , gdzie wykazano że hormon DHEAiS jest podwyższony lekko zaś wolny testosteron w normie. 7 lica ponowne badanie tym razem DHEAiS w normie zaś testosteron w górnej granicy normy 38,6 na 40,0. Diagnoza: jedząc cukier moje ciało wytwarza za dużo insuliny a ta wpływa na poziom hormonów. 28 sierpnia mam ACTH-TEST, oGTT dostałam również DEXAMETHASON 0,5MG , SYNACTHENE KOLPHATPHARMA AMP 1 ST N1 które mam przyjąć na 23 godziny przed badaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość col31
Witam Panie mój wynik testosteronu jest w górnej granicy tj .97 a norma to 109 od roku mam problem z włosami zaczeły mnie opuszczać na głowie a rośnie mi wąsik a do tego te pryszcze .Wąsik nie jest jakiś strasznie widoczny ale łysa głowa tak .Z tym trafiłam do dermatologa po seri badań w tym kierunku które nie dały jednoznacznych wyników zbadałam testosteron mimo tego że mieści się wnormie moja pani ginekolog twierdzi że dla mnie jest i tak zawysoki !przepisała mi Diane-35 .po tym co tu przeczytałam troche boje sie zacząćgo brać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarinka92
Hej.. Ja mam 17 lat. Leczę się na trądzik już bardzo długo bo 5 lat i nie mija. Już byłam u wielu lekarzy... Począwszy od dermatologów i nieumiejętnych ginekologów którzy tylko zniszczyli moje zdrowie. Teraz znowu podjęłam próbę walki z trądzikiem. Nie wiem czy to ma coś wspólnego tym że mam okropne owłosienie... Na rękach, nogach, brzuchu- pępek, na brodzie a nawet na pośladkach...Puchnę w oczach... Wypadają mi włosy.. Mam ropne zmiany na twarzy... Okropne... Nie wiem co mam już robić. Poszłam na badania hormonalne. Ale tak tu czytam i wychodzi na to że nie byłam w tym dniu co trzeba. Wyniki są dobra... I ja już nie wiem co mam robić! Proosze pomóżcie... ;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku mężczyzn stężenie testosteronu we krwii znacząco spada gdy się regularnie biega. Może wam też to pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianna19
Podsumowując, leczenie hormonalne zbyt wysokiego poziomu testosteronu we krwi u kobiet prowadzi do szybkiego przybierania na wadze oraz do problemów z zajściem w ciążę, a nawet do bezpłodności...? Jestem załamana...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wosy/
cześć dziewczyny.Mam 15 lat i od niedawna zauważyłam że znacznie przybyło mi drobnych włosków:na piersiach,udach ramionach a nawet dłoniach.Zawsze byłam dość owłosiona no ale to już toche dziwne.Narazie nie są zbyt widoczne ale strasznie się martwię.Dodam jeszcze że nie mam miesiączki od prawie 4 miesięcy. Postanowiłam iść do ginkologa.Czytałam że to może być podwyższony testosteron.Chciałam sie tylko dowiedzieć czy to sie trudno leczy,po jakim czasie widać efekty i jakie mogą być ewentualne skutki uboczne.Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izooooo
Witam:) Mam pytanie poniewaz nasza polska sluzba zdrowia jest jak jest i oczywiscie zeby sie czegos dowiedziec od jakiegos lekarza trzeba sie najpierw samemu rozeznac i zadac mu konkretne pytanie wtedy jest nadzieja ze odpowiedz padnie... wiec ja pytam w ktorym dniu cyklu nalezy robic badania na poziom testosteronu i co ile trzeba je powtarzac...? chodze do lekarzy i trafiam albo na niedoinformowanego albo na nieprzyjemnego ktory wie jak zalamac pacjetke... wiec musze wziasc sprawy w swoje rece... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 15,0 a norma jest 4,2 w fazie owu;/ jestem bardziej meska chyba niz moj narzeczony:( ale damy rade wyleczymy to!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela.
Ja mam 17 lat i też mam znacznie podwyższony testosteron zawsze myślałam że to że jestem nerwowa to nie jest wina tego, nie dawno jednak sie dowiedzialam ze moje popadanie w zlosc z byle powodu jest wina testosteronu. Wypadaja mi wlosy nic na to nie pomaga a na prawde wszystko juz probowalam mam wloski nad ustami przy uszach na brzuchu przy piersiach... nie dlugo ide do lekarza zeby ustalil mi odpowiednie hormony mam pytanie czy moge po nich przytyc? i tak mam problemy z nadwaga na 170 waze 87 kg :( przyznam szczerze ze sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×