Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

megn

ZA DUZY TESTOSTERON U KOBIETY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Mam podobny problem.-wąsik,broda,palce o u stóp ,a co najgorsze o zgrozo !!!! zaczęły rosnąć na plecach.dodatkowo czerwone kropki na plecach -to właśnie z tych kropek wyrastają włoski.z wąsikiem,brodą poradziłam sobie -POLECAM DZIEWCZYNY.KREM BIOXET .Nie znałam tego kremu -kiedyś pani w aptece z takim krzyżykiem pomarańczowym ( dużo ich) poradziła mi i udało się.naprawdę polecam.oczywiście efekty nie przyszły odrazu.tylko pamiętajcie - najpierw depilacja ( z cebulkami) i przynajmniej raz dziennie wcierać.śmierdzi jak ...ale skuteczny.powoduje,że odrastające włoski są coraz słabsze i wreszcie nie wyrastają wogole.a co do moich czerwonych krostek na plecach i włoskach - szukam pomocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaNaturaSucks
Dziewczyny, Prawda jest taka, ze mamy przekichane. Przykro mi ze Was nie pociesze, ale to byloby zludne. Jasne ze antykoncepcja obnizy testosteron, ale tylko na ten czas, kiedy sie ja bierze. I biust fajny i smialosc wraca i nawet mozna pozowac do zdjec z flashem... No i co z tego, jak hormonow nie mozna brac cale zycie! Ja bralam Yasmin. Schudlam (waga sie utrzymuje- tabsow juz nie biore) ale co z tego jak wyszly mi zmiany w piersi- kilka USG, biopsja. Zadna frajda. Strach. Juz sie nie truje hormonem, ale za to testosteron kontynuuje swoja dzialalnosc Z.O.O. tak ze....niestety. RADA 1: Jedna ginekolog powiedziala mi ze ciaza MOZE (nie musi) zmienic gospodarke hormonalna kobiety, wiec to jedyna moja nadzieja, ze byc moze jak sie zdecyduje na dziecko kiedys, to to dziecko przyniesie mamusi prezent w postaci permamentnego obnizenia testosteronu. (tylko NADZIEJA) RADA 2: Znalezc sobie wyrozumialego i kochanego partnera/partnerke, ktory/a nie bedzie patrzyl/a na ciebie jak na wlochatego-pryszczatego-potwora, ale bedzie widzial/a twoje wnetrze. Nie jestem zadowolona z mojego wygladu (pryszcze, owlosienie), ale moj facet nie zwraca na to uwagi i mowi ze jestem dla niego piekna. Nie smieje sie z moich maseczek i masci Zinci na krostach. Glowa do gory, naucz sie z tym diabelstwem jakos zyc. zycie mamy tylko jedno. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaNaturaSucks
teraz znalazlam, ale kto to wie.... Treatment # To change your level of testosterone naturally, you can make some lifestyle changes including incorporating foods that are estrogenically rich into your diet. These include potatoes, rice, wheat and cherries.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga2101
cześć.mam 21 lat. po przeczytaniu tych wypowiedzi jestem wystraszona. mam ogromny problem z trądzikiem, mam go od 10 lat.. chodziłam do dermatologa. dostawałam maści tabletki ale nie pomagały. występowały u mnie ciągle skutki uboczne. również mam problem z owłosieniem. włoski rosną wszędzie są czarne i grube. usuwam je depilatorem ale po krótkim czasie powracają. ostatnio poszłam do dermatologa i dostałam skierowanie na badanie testosteronu, prolaktyny i tsh. testosteron ponad normę a reszta mieści się w granicach. wstydzę się przed chłopakiem swego wyglądu. bardzo chcemy mieć dzieci. ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi martwię się o to ponieważ mam bardzo bolesne i nieregularne miesiączki. niedługo idę z wynikami do dermatologa. ciekawa jestem co mi zaleci. nie chce przytyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki chcialam zapytac bo wynik mam 0,79ng/ml TSH 1,731 uIU/ml czy to sa dobre wyniki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotiSs
hej dziewczyny ja tez mam ten sam problem co wy nadmiar testosteronu w organizmie mam 100. równo mi wyszło jutro ide na kontrole i pewnie podejme leczenie ,dziwi mnie tylko jedno wszystkie w wiekszosci piszecie ze macie tradzik i to dosyc uporczywy u mnie go nie ma nie wiem dlaczego wlasciwie to nigdy nie miałam problemu z tradzikiem jedyne objawy ktore mi sie w wiekszosci zgadzaj to wloski pod nosem na brodzie no i co najgorsze tycie bez podowi kiedys bylam bardzo szczupła posiadalam rozmiar 34-36 a teraz ?! a teraz mam 40-42 nic mi nie przeszkadza taki rozmiar ale jednak ja sie w nim zle czuje piszcie jak idzie wasze leczenie od razu mówie ze najlpeiej isc do ginekologa ze specjalizacja endokrynolg najlpesze co moze byc i pamietajcie zeby mowic zawsze lekarzowi o swoich watpliwosciach i problemach zeby dochodzic do tego i nie bojcie sie chodzic do lekarza !!!!!nie zwlekajcie z tym to najgorsze co moze byc nie isc bojac sie ze dowiemy sie czegos gorszego lepiej isc wczesniej i działac bo pozniej moze byc po prostu za pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma_dzia
Witam Was dziewczyny, doskonale Was rozumiem, również borykam się z takim problemem. Mam jednak pocieszenie dla dziewczyn, ktore marza o dzidziusiu. Moje problemy zaczely sie kiedy mialam 19lat a wiazaly sie przede wszystkim z niereguralnymi bardzo bolesnymi miesiaczkami. Lakarz zalecil mi badanie prolaktyny, ktora wyszla barzdzo wysoka potrojnie wyzsza niz powinna byc. Bylam przerazona kiedy uswiadomil mi z czym to sie wiaze. Zdecydowalam sie na leczenie- bralam bromergon i chociaz wiele kobiet wypowiada sie, ze czuje sie po tym leku zle ja czulam sie wrecz swietnie i cieszylam sie, ze biore ten lek czulam, ze mi pomaga. Reguralnie robilam badania aby sprawdzac poziom prolaktyny. Po roku prolaktyna uregulowala sie do idealnego poziomu i wtedy udalo mi sie zajsc w ciaze to byla dla mnie najwspanialsza wiadomosc pod sloncem, poniewaz po drodze tzn, podczas tego rocznego leczenia byly problemy z jajnikami i doszedl testosteron. Ale najwazniejsze mam cudowna coreczke, udalo mi sie, a bylam w nieciekawej sytuacji, wiec glowa do gory dziewczyny. Olosienie mi nadal dokucza, potliwosc itd. Ale po ciazy mam bardzo reguralne miesiaczki i calkowicie bezbolesne, wiec to dodatkowy prezencik:) tylko ten przeklety testosteron, dziewczyny ktore nie maja tego problemu nawet nie zdaja sobie sprawy jak maja fajnie, to owlosienie, skora wpycha w takie kompleksy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luker
hej, dziewczyny, a próbowałyście herbatki z mięty?? ja też jak robiłam badania 4 lata temu to wyszedł mi podwyższony testosteron, i też miałam( wciąż mam) problemy z trądzikiem na twarzy, plecach, nadmierne owłosienie (choć nie tak bardzo widoczne), no i słabe włosy na głowie (o ironio...) .. jedna pani dermatoog chciała mi przepisać dianę, ale jak sobie poczytałam o skutkach ubocznych, to zrezygnowałam.. właściwie jak czytam teraz Wasze komentarze, to widzę, że słusznie zrobiłam, bo to nie poprawia sytuacji na dłuższą metę. Przeczytałam jednak ostatnio, że ta herbatka z mięty ma jakieś waściwości i zaczęłąm pić.. I wiecie co??? moim zdaniem ona rzeczywiście działa! Może na owłosienie nie aż tak bardzo, ale moja cera z przetłuszczającej się zrobiła się normalna. Tak, zupełnie normalna. Odkąd piję tą herbatkę (codziennie 2 razy) nie mam żadnych nowych zmian na twarzy i wcale nie muszę matować twarzy, bo najzwyczajniej w świecie po prostu już mi się nie błyszczy. Czy miałyście podobne doświadczenia?? A może znacie jeszcze jakieś inne naturalne sposoby na obniżenie poziomu testosteronu?? Nie poddawajcie się, jestem z Wami całym sercem i doskonale Was rozumiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaNaturaSucks
Hej Luker!!!! dzieki za informacje na temat herbatki mietowej. Niedawno tez o tym slyszalam ale nei zaczelam pic dopoki nie przeczytalam Twojej wypowiedzi. Dam znac czy na mnie to cokolwiek zadziala, dopiero zaczelam pic. Na szczescie nei smakuje strasznie, moglo to byc cos innego/ochydnego:) dzieki za Twoj post, pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jakas na nie
Witam was wszystkie.. Dolaczam do tego tematu, poniewaz ( niestety) dotyczy to rowniez i mnie... Mam policystyczne jajniki, jak tylko sie o tym dowiedzialam po usg zaczela panikowac... szczerze mowiac dalej sie boje i jestem przerazona :( Zaczelo sie od tego ze mam nieregularna miesiaczke.. a jak tam czytam o tych policystycznych jajnikach to i nieplodnosc moze byc..do tego mam krostki i nadmierne owlosienie... swietnie:/ I jak nie wpasc w depreche? Czy ktoras z was brala jakies tabletki na te niechciane wloski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie jedyne co Wam moge polecić to ampułki Artego na wypadające włosy lub całe kuracje z maską u fryzjera włacznie na wypadanie i odbudowę włosów. ja miałam zabiegi u fryzjera jakies 350zł 2 miesiące na odbudowę ale dodatkowo co pół roku (jesień i zima) robię sobie kuracje ampułkami Artego przeciw wypadaniu włosów. ja mam ich bardzo mało dlatego wystarczą mi 2 ampulki. a robi się to tak: jedna ampułka zużyc w ciągu tygodnia (podzielić na 2 razy). na umytą głowe nanieść pół ampułki preparatu wcierając w skóre głowy i masujac ja. nie myć głowy przez conajmniej 2 dni potem za 3-4 dni powtórzyć zabieg i też niemyć głowy conajmniej 2 dni. najlepiej by było niemyć do następnego zastosowania. potem zaczynamy rugą ampułkę w drugim tygodniu. i też podzielić ja na 2 razy. po 3-4 dniach zużyć pół ampułki a potem za tydzień kolejne pół. co do innych proporcji użycia tego preparatu polecam konsultacje u fryzjera. ampłki na allegro kosztują ok. 10PLN za szt. powodzenia. Ja sama też mam testosteron X2 zawyżony, leczę sie z przerwami od 12 lat. PCO cały czas niezmiennie półtora roku temu wykryto u mnie dodatkowo hashimoto. chciałabym mieć dziecko ale partnera nie mam tez, poza tym boje się mówić o moim problemie facetom wiec moje związki sa krótkie bardzo. zaczełam laser w stycznu. o skutkach moze za kilka miesiecy opowiem. Na razie czuje ulge bo mam wreszcie gładką skóre. 2/3 mojego życia to nieustanne golenie ud, wąsika, brody, bikini, pośladk i inne części też. A zaczeło się już w 5 klasie szkoły podstawowej, wtedy też dostałam okresu po raz pierwszy. nie wiem jak to będzie ale dla mnie największa barierą jest psychika. boję się panicznie zwiazku, że mnie facet żuci jak sie okaże że dziecka nie będzie. Bo ja juz jakoś się pogodziłam z tym (jakoś...). pozdrawiam, a nerowa tez jestem, zawsze taka byłam, mam też problemy z trawieniem (4-5 dni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanaaaaaaaaaa
Dziewczyny a mi wyszlo przy norme 20-80 az 220... jestem zalamana i nie wiem co robic.. zaczelam chodzic po lekarzach okolo lutego/marca, bo mialam dziwne objawy. Wczesniej wszystko bylo ok.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Testoja
Witajcie! Tez mm problem testosteronowy, przy normie 0,06-0,82 ng/ml mój wynik wynosi 2,15 ng/ml. Prolaktyna 18,96 ng/ml przy normie 3,5-25 ng/ml. Dodam, ze miałam USG jajników i nadnerczy i bdałam TSH i wszystko jest w porządku, mam lekkie owłosienie pod pępkiem, w okolicach brodawek i bikini. Leczyłam sie Yasminelle, ale poziom testosteronu zamiast zmniejszać, to się powiększał..Jestem szczupłą dziewczyna, przy wzroście 173cm ważę 62 kg, mam talię osy, którą wszyscy podziwiają, szersze biodra i spore piersi. Niestety mam uporczywy trądzik na plecach i jetsem bardzo nerwowa, wybucham płaczem z byle jakiej przyczyny. Lekarze tłumacza, ze tak moja uroda, ale przecież poziom testosteronu na coś wskazuje, prawda? Co z tym robić? Doradźcie, pomóżcie! Proszę. P.S. Leczę się już u ginekologa-endokrynologa, ale efektów nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia90
Cześć dziewczyny. :) Raz już się wypowiadałam na tym forum, opisując swoje problemy z nadmiarem testosteronu. Ciągle poszukuję jakiegoś efektywnego sposobu na pozbycie się tych wszystkich dokuczliwych objawów. Jeśli chodzi o owłosienie na brzuchu i klatce piersiowej (ale nie wokół sutków) to wyrywam je pęsetką. Po paru miesiącach regularnych zabiegów zauważam poprawę, włosków jest mniej. Uciążliwe jest tylko ich wrastanie, ale na to kosmetyczki zalecają peeling, chociaż mnie za bardzo nie pomaga. No cóż, szczerze mówiąc chyba jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się owłosienia z miejsc, gdzie go nie powinno być jest zabieg laserem. Niestety nie wszystkich na to stać. Ja jestem studentką i chyba pierwsze pieniądze jakie będę zarabiać postaram się odkładać na laser i zamiast dołożyć do samochodu albo mieszkania wydam na poprawę wyglądu, no i samopoczucia też. Takie życie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaNaturaSucks
Kinia, tak trzeba, ja niezdawałam sobie sprawy przez długi czas że można się tak ładnie laserem potraktować, jakby wiedziała, to już dawno bym zaczęła odkładać! Acha, herbatka miętowa działa całkiem dobrze na pryszcze, wypryski, jest ich o wiele mniej, chociaż ja ją przezornie piję raz dziennie, ze względu na skutki uboczne (żadne badania kliniczne nie zostały ukończone ani na ludziach, ani nawet na szczurach ). Pamiętajcie, ziołą też mogą mieć poważne skutki uboczne. Polecam jednak Yasmin. Właśnie wróciłam od lekarza (mieszkam w Kanadzie). Powiedział żebym znów zaczęła brać Yasmin (miałam przerwę). Jest to bezpieczny 'lek' jeśli nie ma się jakichś poważnych problemów z wątrobą, nerkami, sercem czy zatorami w żyłach. Yasmin działała fantastycznie na mój trądzik i owłosienie. Ja również od niej zeszczuplałam i waga utrzymuje się do dziś (miałam 1,5 roku przerwy od Yasmin). Także wracam do neij z ulgą. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skayblue32
Witam wszystkich. Jestem nowa na forum. Od 3 lat zmagam się z nadmiernym owłosieniem na brodzie. 2 lata temu robiłam wyniki i okazało się jak u większości z Was, że mam podwyższonu (znacznie) testosteron. W sumie nie leczyłyłam tego. Kupiłam sobie tylko krem Biotex, smaruję sie już ponad pół roku dwa razy dziennie. Owszem włoski są słabsze, ale bywają okresy, że jest ich więcej i są grubsze. Wiem, że nie mogę przyjmować hormonów, to już ginekolog mi powiedział, więc zaczęłam szukać sama pomocy. Znalazłam ukojenie w ziołach. Od 2 tygodni piję wywar z lujrecji i białej piwonii i widzę rezultaty. Nie muszę już stać każdego dnia rano z pencetą i wyrywać włosy z brody. Piję ziółka dalej. Niedłgo zbadam poziom testosteronu i zobaczę czy jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj ginekolog stwierdził u mnie PCOS. Mam powiększony prawy jajnik (cytuję ,,dużo większy niż średnia krajowa"), a wokół niego 12 pęcherzyków. Dziś badałam poziom prolaktyny i testosteronu, ale już wiem na pewno, że wyniki nie będą dobre, bo mam typowe objawy, które są wszędzie opisywane. Jestem tu nowa i jestem zdołowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia1krk
witam.odebrałam dzisiaj wyniki badań na testosteron i mój wynik to 239 ng/dl przy czym normy laboratorium okres rozrodczy 9-109 ng/dl,doustne srodki antykoncepcyjne 13-83 ng/dl,po menopauzie 12-130 ng/dl. CO TO OZNACZA??PROSZĘ O INFO GDYŻ WIZYTE U LEKARZA MAM DOPIERO 14/09/2010. joasia1krk@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _cherry_
I mi się przyplątał za wysoki testosteron. Zanim zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne buźkę miałam ok, tylko trochę się przetłuszczała, miesiączki też w miarę regularne- u mnie jak miałam stresowy miesiąc to miesiączka była później. Po roku brania anty cera zaczęła się pogarszać- nic nie pomagało. W końcu dostałam cyprest (odpowiednik diane). Brałam 4 msc i z cerą super, potem odstawiłam bo moje libido sięgnęło dna. Cera się strasznie popsuła po odstawianiu wiec na nowo wróciłam do cyprestu, z cerą trochę lepiej ale nadal nie jest zadowalająco. Żałuję że się pakowałam w te hormony, zanim zaczęłam je brać wszystko było w porządku. Pobiore ten nieszczęsny cyprest jeszcze ze dwa miesiące i będę chciała przejść kurację izotekiem. Będę się zabespieczać w inny sposób i zrobie sobie badania hormonalne od a do z- bo jakaś przyczyna tego testosteronu musi być...mam nadzieję że to nic poważnego :( Czytałam że testosteron może być podwyższony od jajników lub nadnerczy...więc myślę że lekarze zamiast faszerować nasz lekami obniżającymi poziom testo powinni zrobić dokładne badania żeby dociec jego przyczyny a potem dopiero leczyć. Gdybym to wcześniej wiedziała to nie dała bym sie faszerować cyprestem, bo w moim przypadku nie zrobił on nic dobrego oprócz chwilowej poprawy cery :( Ze sposobów naturalnych poziom testo obniża jeszcze wierzbownica drobnokwiatkowa (podobno lepsze są tabletki od herbatki z tego ziółka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, ja chyba tez mam za duzo testosteron;/ owlosienie ,mały biust i tradzik?dziewczyny chciałabym brac hormony,ale boje się,ze ze po nich utyje?co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(:(:((: ..23
ja nie mam problemow z cera ale mam wlosy pod pępkiem na nogach rękach taki wąsik mi rosnie:( juz mnie nic nie cieszy niewiem jak sie tego wyzbyc do tego niewiem czy to jest przyczyna wysokiego tesotsteronu ale mam rozchylone piersi uciekajace na boki:(:( tak sie teraz zastanawiam mozeto przez to iz mam wiecej tych hormonow meskich jak myslicie??:( i czy gdybym zastosowala terapie hormonalna w jakis sposob norma piersi przywrucila by sie ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _cherry_
agniesia8787 sama piszesz że masz chyba podwyższony. Ja Ci radze najpierw sprawdzić czy rzeczywiście masz (tu zbadaj testosteron i wolny testosteron- możesz prywatnie nie potrzebne jest skierowanie). Jak Ci wyjdzie że rzeczywiście masz podwyższony to nie od razu tabletki anty jak robi większość lekarzy (głupota) tylko trzeba znaleźć przyczynę jego podwyższenia i czy jest on pochodzenia jajnikowego czy nadnerczowego- i tu zasięgnij porady dobrego endokrynologa, który najpierw sprawdzi przyczynę podniesionego testosteronu a dopiero potem zaleci leczenie. Czasem podwyższona prolaktyna powoduje podniesienie poziomu testosteronu, niektóre leki. Mozesz mieć też testosteron w normie a mieć nadwrażliwość na swój hormon lub skłonności genetyczne. Gdybym wiedziała to co teraz napisałam nie miałam bym dziś problemu z hormonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyska84
Witam wszystkie forumowiczki:) Jestem tutaj nowa. Również zmagam się z tym samym problemem co wy. Od 5 lat wypadają mi włosy..z gęstych, kręconych wlosów zostało mi..ech :( szkoda pisać. Nareszczie byłam u ginekologa, który skierował mnie na badania testosteronu...itd. Okazało się że jest podwyższony 142nd/ml, i dostałam receptę na anty Yasmin,teraz tylko czekam na miesiączkę i zaczynam brać.Zastanawiam się jak mój organizm na nią zaaraguje, czy przytyję. Pytałam się mojej gin odpowieziała że nie. Dodam jeszce że mam problemy z cerą bardzo tlusta,owłosienie jest..ale widziałam gorsze;) trądzik też jest ale..wydaje mi się że kiedyś był większy. Najbardziej zależy mi na włosach i cerze:)Będę Was informować na bierząco i również czekam na Wasze opinie:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akdakira
musisz isc do ginekologa endokrynologa bo tak to cie beda przerzucac od lekarza do lekarza. ja w srode robie badania ale pewna jestem ze mam za duzo testosteronu. wlosy mi wypadaja ale najgorsze ze mam wasik po 7 zabiegach depilacji laserowej nic sie nie poprawilo wiec przyczyna jest na pewno w hormonach. do tego wloski na brodzie mi zaczely rosnac, brzuch to nie sciezka milosci tylko cale pole. pale u stop rowniez. masakra. a do tego wszystkiego mlekotok. takze ja mam chyba wszystkie hormony nie tak jak byc powinny. albo po prostu hiperprolaktynemie przy niej tez jest niewielki hirsutyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akdakira
a jesli chodzi o tabletki hormonalne, to na ta chwile ryzyko tycia jest male, dlatego ze idziemy do przodu caly czas. po dianie slyszalam ze sie tyje ale to dlatego ze to jest konska dawka estrogenow a estrogeny wiaza wode. wiec to bardziej sie puchlo niz tylo. aczkolwiek nie pociesza mnie to bo i tak mam brzuch jakbym szla do porodu wiec srednio bym chciala miec jeszcze wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyska84.... Szczerze Ci poradzę, żebyś lepiej zaczęła leczyć podwyższony testo u endokrynologa a nie tabletkami Yasmin. W ogóle żadnymi tabletkami antykoncepcyjnymi. Po 8 latach brania tabsów jestem ich największym przeciwnikiem. Po tabletkach poprawia się cera, praktycznie nie wypadają włosy, miesiączka jest regularna i bezbolesna - ALE JEST TAK TYLKO PODCZAS BRANIA TABLETEK!!!! Jak będziesz chciała je odstawić to cera znowu się pogorszy, włosy będą wypadać - mało tego w pierwszej kolejności praktycznie na raz wypadną Ci wszystkie które miały wypaść ale powstrzymywały to tabletki. SKUTKI UBOCZNE (nie spisane z ulotki tylko zaobserwowane u siebie): - pogorszenie się pracy żył w nogach (w konsekwencji zwiększone ryzyko żylaków i zatorów) - nadmieniam,że nie palę papierosów (co pogłębia następstwa) - okropne migreny, ale to akurat nie występuje u każdego -i najgorsze ze wszystkiego: cera 100 razy gorsza po odst. niż przed rozpoczęciem zażywania!! Być może na jakiś czas pozbędziesz się jednego problemu ale na dłuższą metę przysporzysz sobie kolejny, ośmielę się stwierdzić, że jeszcze gorszy. Przemyśl branie tabsów, możesz je jeszcze odstawić "bezboleśnie", bo z tego co widzę dopiero zaczęłaś. Acha,jeszcze jedno: Twojej Pani ginekolog jest wygodnie spławić Cie receptą na Yasmin. Oni jeszcze mają z tego profity... Przykre ale prawdziwe :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie prosze
a czyte badania,moze zlecic zwykły ginekolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, badanie poziomu testosteronu zleca właśnie ginekolog. Też mam za duzo tego hormonu, przyjmuje Diane juz 5 mies. i po 6 mies. ponownie go sprawdze,mam nadzieje ze coś spadło:) Włosy na głowie tez mi wypadały, owłosienie na ciele dosłownie wszedzie :-o Po Diane juz troche sie polepszyło. Włosy na głowie już mi tak mi wypadają, a te na ciele eh..efekt marny, ale coś tam sie rozjaśniły. Powiedzcie mi, czy jak biorę te Diane to inne hormony mi sie od tego nie poniosą? Bo tylko ten testosteron mam wysoki, reszta ok. I teraz sobie pomyślałam ze może od diane inne podskoczą?:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodababciazemnie
Klaudia przeciez jak skonczysz brac diane to wszystko powróci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×