Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

megn

ZA DUZY TESTOSTERON U KOBIETY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość yabka
Dziewczyny czy kobieta ktora ma zbyt wysoki poziom testosteronu moze cierpiec na lysienie androgenowe?Moze ktoras z was ma ten sam problem prosze napiszcie.:(. p.s bralam przez 3,5 roku tbletki antykoncepcyjne po ktorych niestety strasznie mi wlosy zaczely wypadac.Niedawno zjadlam ostatnie opakowanie tabsow i przerwalam . Czekaja mnie wizyty u endokrynologa i dermatologa.Moj stan wlosow jest beznadziejny po bokach mi sie przezedzily i na czubku glowy:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka27
Ja mam ten sam problem co ty, też strasznie wypadają mi włosy. Byłam u endokrynologa i lekarka zleciła mi badanie hormonu tarczycy oraz testosteron. Ten pierwszy wyszedł dobrze, ale mam za duzy poziom testosteronu i podejrzewam ze od tego własnie wypadaja mi włosy garsciami:(!! Jeszcze nie wiem jak bede to leczyc, bo dopiero umowilam sie na kolejna wizyte. Ale mam nadzieje ze temu zaradzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana 18
Witam ciesze sie że jast takie forum o naszych wspólnych problemach.Witam w gronie. mam 18 lat i od ponad 3 lat nie urosły mi piersi nawet troszke ledwo je widać . leczyłam się hormonalnie ale zle sie czułam po lekach więc ja odstawiłam teraz postanowilam wrócić do ginekologa gdyż zobaczylam u siebie na klatce piersiowej włoski długie na dekoldzie. pomine to,że na twarzy mam typowe owłosienie męskie. np. baczki broda wąsik to straszne depiluje je sobie. oprócz tego nieregularny okres bywało,że go nie było aż 4 miesiąące i nie wiadomo było kiedy się go spodziewać. mam tego dość jestem tym zalamana a mam dopiero 18 lat martwie sie że nie będę mogła mieć dzieci :(. to jakis koszmar jak patrze na dziewczyny które mogą sobie normalnie związać włosy(ja sie ukrywam pod moimi) które i tak wypadły w połowie, wypadaly mi tak jak widać u facetów łysiejacych czyli na czubku. nie chce mi sie zyć z tym wszystkim czym mnie życie obdarowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana 18
zrobilam badania i mam testosteron 99,92 ng/dl gdy narma u kobiet to 14,00-76,00 ng/dl :(:(:(:(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizkaaaaaaaaaa
przepraszam za pytanie, byc moze na odpowiedz juz padla, ale ja niestety nie zauwazylam... jak sie bada poziom testosteronu? chce sobie zrobic prywatnie, kiedys jak chcialam zrobic proby watrobowe to musialam podac konkretnie jake... czy tutaj tez musze podac konkretna nazwe? ????? i czy wysarczypobrac krew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizkaaaaaaa
ja mam wlosy miedzy piersiami i na piersiach, oraz brzuchy i posladkach sa jasne ale dlugie i wg mnie bardzo widoczne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalie85
hej! mnie również spotkał ten sam problem- mnóstwo włosków na rekach, brzuchu oraz klatce piersiowej, nieregularny okres... :-( chciałabym zrobic badania na poziom testosteronu. nie wiem tylko, w której fazie cyklu takie badania powinny zostac przeporwadzone? proszę o dopowiedź kogos doświadczonego ;-) pozdrawiam Was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc.jak wiekszosc z was ja tez jakoby mam za duzy testosteron.moj wynik wynosi 2,35ng/ml a norma wynosi (0.06-0.82) tak bynajmiej pisze na wyniku z laboratorium.od września staramy sie o dziecko i nic z tego.brałam clo i duphaston i nie pomogło.teraz przepisał mi daien 35 na zbicie testosteronu.chciałabym dowiedzieć sie czy moze ktoras z was tez miala takie problemy jak ja.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdulka28latek
ja brałam diane na wyski testosteron pomogło ale po odstawieniu wrociło brałąm ją kilka lat z przerwami odstawiłąm w grudniu bo zdecydowałąm sie na dziecko teraz nie moge zajsc w ciaze i prawdopodonie mam zespół policystycznych jajnikow a to wszytko przez diane :-( odradzam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja tez mamz az duzy tersosteron!!! jak to jest z tabletkami hormaonalnymi!!!!mam mały bius nadmierne owłoseinie przez ten testosteron i chciałabym jakos to leczec.Czy jak bede brała hormony,to czy ten biu mi urośnie?zalezy mi tez zeby nie przytyc>jak to jest prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diane brałam
piersi moga ci troche urosnąc ale jak odstawisz tabsy to wroca to poprzedniego stanu one nie tyle rosna co sa bardziej jędrne i wydają sie większe przyjanmniej u mnie tak było a co do owłosienia to tez poweinno sie zmneijszyc a co do tycia to kazdka kobieta reaguje inaczej jedne tyja a drugie chudną-zlaezy tez od rodzaju tabletek ja mialam tradzik który w treakcie brania tabsów ustapił jak rowniez przetłuszczanie sie włosów ale po dstawieniu w przeciagu poł roku wszytko wrociło :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulka20
witam chcialabym sie dowiedziec czy moje wyniki testosteronu i progesteronu sa w normi czy tez nie bo ja sie na tym kompletnie nie znam i bym prosila o pomoc w ich odczytaniu a badania byly robione w 20 dniu cyklu Tes 1.01ng/ml Prog 1.00 ng/ml z gory dziekuje za jakie koliwiek inf pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wysoki testosteron, normy miałam coś do 4, a mam mam 15. Nie pamiętam dokładnie według jakich danych. W każdym razie 3 razy więcej. Mam PCO, czekam na leczenie. Włosy blisko tragedii, na głowie zawsze mi wypadały, nie mam trądziku ani nadwagi, ale mam inny, równie uciążliwy problem ze skórą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania31
paulla progesteron masz za mały jak na 20 dzień cyklu, progesteron należy najlepiej badać w 22 dniu cyklu. Co do testosteronu to zależy od norm obok wyniku. Nie masz napisane obok wyniku wartości? Jeśłi w jednostkach ng/ml chyba normy są od 0,1 d 0,9 przynajmiej ja tam mam. Więc masz troszkę powyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulka20
moja gignekolog kazala mi robic w 20 dniu cyklu wiec tak zrobilam a normy sa napisane tylko ja nie wiem na ktore patrzec ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania31
Patrz na fazę lutealną przy prg. Przy testo. całk. nie ma faz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulka20
no to przy prog jest 0,95-21 ng/ml czyli mam za malo jak mam 1,00 ng/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulka20
elizkaaa z wynik wykonuje sie w laboratorium tam ci krew pobieraja i potem sie przychodzi po wynik przynajmniej ja tak mialam robione pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pryszczata i włochata
Jakieś dwa lata temu badałam hormony w szpitalu położniczym. Dwa dni leżenia w różnych fazach cyklu. Powodem był trądzik, łojotok i ciemne włoski na ciele (nie są zbyt grube i widoczne, jestem szatynką) NIC NIE WYSZŁO!!!!!! WSZYSTKIE HORMONY W IDEALNEJ NORMIE!!! Jak myślicie, czy to możliwe? Czy powinnam powtórzyć badania? Może były źle wykonane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pryszczata i włochata
Byłam też badana ginekologicznie, bardzo dokładnie od podszewki. W badaniu też nic nie wyszło. Wyszła tylko bardzo gruba śluzówka macicy, na granicy normy. To by wskazywało raczej na wysoki estrogen. Sama już nie wiem. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guiaa
w ktorym dniu cyklu robi sie badanie na poziom testosteronu i ile takie badanie kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIC NIE KOSZTUJE.PRZEPISUJE CI TWOJ GINEKOLOG ALBO INNY LEKARZ I ROBISZ BADANIE Z KRWI.A CO DO DNIA TO RACZEJ NIE MA OKRESLONEGO BYNAJMNIEJ MI NIC NIE MOWIL KIEDY MAM ZROBIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos23
witam... siedze i ryczec mi sie chce! staram sie o dziecko ale nie wychodzi :( bylam dzis u lekarza i okazalo sie ze nie mam owulacji. wiem ze mam za duzo testosteronu ... w trakcie miesiaczki ide na badania :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga2001
Mam testosteron na poziomie 100 ng, a max to 80, czy przyczyną może być przyjmowanie leków antydepresyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga2001
A i wiecie czy możliwe jest obniżenie testosteronu bez tabletek hormonalnych?Bo z tego co czytam to też mają niezłe skutki uboczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka27
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka27
hej a jesli mam takie objawy: wloski nad warga na brodzie po kilka z kazdej strony, wloski pod pepkiem wloski na udach z tylu i na bikini wychodza sporo na uda to co ja mam zrobic mialam badania u ginekologa USG i nie stwierdzil zespolu policystycznych jajnikow a kosmetyczka ktora robi mi laser mowi ze to moja uroda, ale ja nie dowierzam chcialabym sie dowiedzic jakie zrobic sobie badania i w jakim dniu cyklu(czy to wazne) mam nadwage, ale to zawsze byla i tlusta cere i jestem nerwowa ale sama nie wiem czy to przez ten problem czy z powodu podwyzszionego testosteronu!!!!!11 blagam pomozcie!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka27
czy jest tu ktos kto moze mi pomoc, prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidzil
do martynka87 musisz zrobić badania na poziom hormonów w tym na testosteron , wtedy bedzie wiadomo. Najlepiej idź do lekarza ginekologa i poproś o skierowanie na badania. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×