Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

megn

ZA DUZY TESTOSTERON U KOBIETY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość VEGA88
lepiej...zaraz mam myć głowę i już mi słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia powiem Ci tyle,ze jesli bedziesz brała dalej Diane bo odtswieniu bedzie gorzej niz przed tem..w ogole kto Ci daien przepisał jak ten lek jest na wycofaniu bo powduje powstawanie komórek rakowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka7107
WITAM, MAM 20- LETNIĄ CÓRKĘ, KTÓRA CHORUJE NA SCHORZENIA NEUROLOGICZNE I NEUROCHIRURGICZNE, DO TEGO JEST UPOŚLEDZONA UMYSŁOWO I WYMAGA LECZENIA PSYCHIATRYCZNEGO. NIESTETY TO NIE KONIEC MOICH I JEJ PROBLEMÓW W WIEKU JEJ 17 LAT ZACZĘŁA DODATKOWO CHOROWAĆ NA HIPERPROLAKTYNEMIĘ I ZACZĘŁA MIEĆ KILKAKROTNIE PODWYŻSZONY POZIOM TESTOSTERONU, KTÓREGO NIE MOGĘ ZBIJAĆ ŻADNYMI LEKAMI, PONIEWAŻ MA NACZYNIAKOWATOŚĆ MÓZGU I MOGŁOBY DOJŚĆ DO ROZSZERZENIA NACZYŃ A TYM SAMYM DO JEJ ŚMIERCI. JESTEM BEZRADNA, ZAŁAMANA PONIEWAŻ BARDZO WYPADAJĄ JEJ WŁOSY NA GŁOWIE, NIE POMAGAJĄ DROGIE SZAMPONY, WITAMINY I SUPLEMENTY DIETY, PODCIĘŁAM JEJ NAWET NA KRÓTKO WŁOSY, GDZIE WYGLĄDA NA PRAWDĘ STRASZNIE- ALE TO TEŻ NIE POMOGŁO, PRZEŚWITUJĄ JEJ WYŁYSIAŁE PUNKTY A NOWO ODRASTAJĄCYCH WŁOSÓW NIE WIDAĆ.... DODAM, IŻ MA DOSŁOWNIE WSZĘDZIE BARDZO OWŁOSIONE CIAŁO, NAWET NA POLICZKACH POKAZUJĄ SIĘ CZARNE, TWARDE WŁOSY, NIE WSPOMNĘ JUŻ, ŻE OD 3 LAT MUSZE JĄ SYSTEMATYCZNIE GOLIĆ NA BRODZIE I WĄSIK. MA NIEREGULARNE MIESIĄCZKI,ORAZ SKŁONNOŚĆ DO TYCIA, A JEJ RYSY BUZI ZMIENIAJĄ SIĘ Z BIEGIEM CZASU NA BARDZIEJ PODOBNE DO MĘSKICH... PORADŹCIE CO ROBIĆ??????? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow 💤 wiec pozostaje mi odstawić je jak najszybciej :-o biorę je, bo mam włosy na całym ciele :( :( to mój życiowy koszmar chyba :-o no i oprocz tego pomagają mi na bolesne miesiączki, wiec po odstawieniu Diane i tak będę musiała brać coś z antykoncepcji na te właśnie bolesne miesiączki :( i co radzicie?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudia nie wiem,najlpeij zmien lekarza bo ten to jakis sadysta skoro przepisał Ci diane.... ty w ogole kiedykolwiek byles u endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U endo. nie byłam:( Mieszkam w małym miescie i na NFZ przyjmuje chyba tylko 1 :-o reszta prywatnie. Ile mniej wiecej kosztuje taka wizyta właśnie u endo.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina112
Podejrzewam u siebie za wysoki testosteron .. Mam 18 lat , nie miesiaczkuję bez hormonów (progesteronu), zaczyna nasilac sie owlosienie jak i wypryski, ciezko rowniez zapanowac mi nad nerwami tzw. "humorki". Badania mam w normie , jednak gdy robiłam badania na poziom hormonow , nie zaznaczyli mi testosteronu. Nie wiem , czy to wina lekarza , ale rzeczywiscie czytajac Wasze wypowiedzi , zaczelam powaznie sie zastanawiac ... Usg tez robilam i rowniez wyszlo dobrze , a zaburzenia sa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika6a
Dziewczyny ja ostatnio robiłam pełno badań hormonalnych bo staramy się z mężem o dziecko od 5 lat i nic :( Wyszło mi ze mam podwyższony progesteron i prolaktyne ale lekarz powiedział że mój testosteron jest w górnych granicach normy i to też juz jest problem. Dostałam leki: Bromergon, Duphaston, Glucophage XR i witaminy Feminatal. Cyz ktras y Was leczla sie w ten sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika6a
Tucholanka tak testosteron bada się od 2 do chyba 5 dnai cyklu. dziwię się że lekarz ci tego nie powiedział. przy takich badaniach powinni mówić takie rzeczy bo niby skąd my mamy się na tym znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kita365
Witam mam ten sam problem co większość z was a więc tak byłam w szpitalu na oddz.endokrynologicznym i porobili mi badania i mam zawysoki testosteron 1.2 a norma wynosi 0,2-0,8 i jeszcze jeden hormon androstendion 5.29 a norma wynosi 0.3 -3.3.niewiem za co odpowiada ten drugi ale np.w przeciwieństwie do niekturych z was niemam nadmiernego owłosienia czy pryszczy,pioprostu strasznie tyje i bardzo mi ciężko z tego powodu pozdrawiam i prosze o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, przeczytałam cały topik i jestem przerażona:( Mam 22 lata, regularne w miarę miesiączki, nie mam zadnych wyprysków itp., moim wielkim problemem jest owłosienie. O ile z tym na nogach i rękach jakoś sobie radzę, to zaczynam się coraz bardziej załamywać, bo ostatnio zauważyłąm włoski między piersiami, wokół brodawek mam już od jakiegoś czasu.... W połowie stycznia idę do ginekologa - endokrynologa, ale boję sie... Dziewczyny napiszcie szczerze, czy leczenie hormonalne może zlikwidować ten problem? Czy będzie tak, ze dopóki będę brała leki będzie ok, a potem jeszcze więcej problemów niż teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankahooliganka
odswieze temat, bo jest pomocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa2909
dla wszystkich zainteresowanych na naturalne obnizenie testosteronu,otoz duzo czytam na ten temat bo sama sie z tym borykam. proponuje wpisac w wyszukiwarke -ekstrat z korzenia lukrecji -wierzbownica podobno sprawdzony sposob jest o tym na forum -laboratorium urody znajdziecie tam duzo roznych watkow sama przymierzam sie do zarzywania jednego z wyzej wymienionych produktow, mozecie rowniez zajrzec na strone doktora henryka rozanskiego, rowniez wiele ciekawych artykolow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarusia
Mam okropne owłosienie pod pachami, na nogach i w okolicach bikini. Depiluję te miejsca, ale zarost bardzo szybko powraca. Na szczęście na nogach tragedii nie ma, chociaż i tak widoczne są kropki (włosy pod skórą). Najgorsze jest owłosienie wokół brodawek... To mnie strasznie irytuje. Mam też dziwną sylwetkę (bardziej męską) i lekką nadwagę. Bardzo przetłuszczają mi się włosy. Na szczęście nie wypadają. Od około roku z moim narzeczonym staramy się o dziecko, ale bez skutku. Wszystko wskazuje na to, że mam za wysoki poziom testosteronu w organizmie. Boję się czy to czasami nie PCO. Nie wiem nawet jak to sprawdzić. Nie byłam co najciekawsze jeszcze ani razu u ginekologa. Wiem, dziwnie to brzmi, ale ja nie wiem jak się do niego dostać w Wielkiej Brytanii. Słyszałam, że to jest dosyć trudne. Błagam! Niech któraś z Was coś poradzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam za duzy i od wczoraj biore tabletki sylvie 30 mam brać 9 dni i do lekarza zobaczymy co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagabry
hej jestem agata pisze do was bo ja mam 2,02 testosteronu co to oznacza prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephora333daglas
Podobno soja podwyższa poziom estrogenów - hormonów żeńskich, więc możliwe że przy podwyższeniu estrogenów poziom testosteronu się obniży. Wyczytałam że herbata miętowa obniża testosteron, a także wywar z lukrecji i białej piwoni. Może warto spożywać wszystko naraz i czekać nawet na niewielkie efekty :) aha i jesli chodzi o soję, podobno dzięki niej piersi mogą troche urosnąć - może nie bardzo ale zawsze cos ;) należy być dobrej myśli, ja od jutra zaczynam ziołową kurację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephora333daglas
Co ważne! Herbatka miętowa to nie ma być taka zwykła ze sklepu, tylko miętowa kłosówka. Najlepiej popytać w zielarniach, herbaciarniach, ponoć trudno ją zdobyc, pije się 2 razy dziennie. Efekty są takie, że włoski mniej odrastają, takze warto chociaż troche sobie pomagac :) w skrócie: na nie regularny okres - olej z wiesiołka na osłabienie włosków - miętowa herbata jeśli depilujecie włoski to warto smarować te miejsca maścią Bioxet, która działa na cebulki i zmniejsza wzrost włosów - dziala tylko na depilowane miejsca (warto jeść także pestki dyni, słonecznika, orzeszki pistacjowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita28
Czesc Dziewczyny :) Nio ja miałam smieszny przypadek. Mianowicie poszłam dolekarza po tabletki antykoncepcyjne a ze nie naleze do drobnych kobietek Pani Ginekolog skierowała mnie na badania hormonalne. A tu okazało sie ze mam dwa razy tyle testosteronu ile powinnam miec. Jeszcze jak mi powiedziała ze ogólnie to ja jesli tego nie zmiejsze nie mam szans na zostanie mama myslałam ze ktos mi dal w pysk tym stwierdzeniem . Nie spodziewałam sie ze tak może byc. Ja mam regularnie okres i strasznie mnie zdziwiło jak powiedział; mi ze przy takim testosteronie ja wogole nie potrzebuje zadbnej antykoncepcji bo i tak nie jajeczkuje . i prawdopodobnie jajeczkowanie u mnie odbywa sie moiże raz w roku :( Zaleciła mi ranie tableten antykoncepcyjnych na uregujowanie gospodarki hormonalnej, i oczywiscie powiedziała ze koniecznie musze schudnac jesli mysle o tym zeby kiedykolwiek miec dzieci :/ ja mam 28 lat i zawsze miałam problemu z nadwaga w zyciu nie spodziewalabym sie ze to przez hormony. Kurcze ze wczesniej jak chodziłam do dietetykow i innych debili nikt niue zrobił mi badań !!!!! A tylko ciagle wysłuchiwałam ze powinnam mniej jesc i wiecej sie ruszac!!!! A ja raczej ruszam sie sporo a i jedzenie preferuje zdrowa , dietetyczna zywnosc .pani ginekolog wogole powiedział mi ze ona sie nie dziwi ze ja nie moge schudnac:( Mam nadzieje ze po lekach i przy moim wysiłku jakos uda mi sie doprowadzic do tego zebym kiedys została mama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prima asparas
Ja piłam lukrecję (uwielbiam ją :) tylko zaparzania/gotowania nie lubię) i na owłosienie bardzo mi pomogła. Mam grube czarne włosy pod pępkiem, co jakiś czas je wyrywam ale rzadko bo a) i tak szybko odrastają b) strasznie wrastają w skórę, potem muszę je wydłubywać, robią się rany i przebarwienia i jest jeszcze gorzej. Raz wyrwałam jednocześnie zaczynając pić lukrecję, włosy odrastały o wiele wolniej, były słabsze (cieńsze, nie takie czarne druciory) i odrosło tylko kilka. Niestety potem dostałam okres i myślałam, że zdechnę z bólu. Także lukrecję odstawiałam. Jest sporo ziółek obniżających testosteron i/lub podwyższających estrogen (szyszka chmielu, wierzbownica, czerwona koniczyna, palma sabałowa, lukrecja), i kilka z nich brałam (wierzbownicę, szyszkę chmielu, lukrecję). Na syfy mi nie pomogły, piersi być może zrobiły się odrobinę pełniejsze, i pomogły na włosy na ciele (nie na łupież/wypadanie), ale boję się brać ziółka, żeby sobie za bardzo nie namieszać. Wysoki estrogen = bolesne miesiączki, o ile się nie mylę. Już wolę być obleśnym pryszczatym paszczurem niż skręcać się z bólu jak mam ciotę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita28
czesc :) Wiekszość dziewczyny z was pisze ze macie problemy ze skora tzn macie tradzik i nadmierne owlosienie :/ Ja nic takiego nie mam fakt przed okresem potrafi mi wyskoczyc pare pryszczy ale to tylko pare i raz w miesiacu lub wogole. Choc włosów na głowie mam sporo nie wypadaja mi i nie jestem jakos strasznie owłosiona w innych intymnych miejscach . Jedynie chyba chym moj wysoki testosteron sie objawia to nadwaga i wysokim libido ( ale z tego wzgledu akurat nie placze ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowysok19
Witam, mam pytanie do kogos zorientowanego. Mam nadmierne owłosienie, tzn. nie jest jeszcze tragicznie ale musze depilowac brzuch,plecy , szyje itd. Sylwetke mam kobiecą, nie mam problemow z cera ani z wlosami na glowie. Zrobiłam badanie na testosteron. Wynik jest w normie tzn. 0,471 ng/ml. Teoretycznie wszystko w porzadku. Dodam jeszcze, ze okres od okolo roku mam regularny, wczesniej jakies 4 lata mialam bardzo nieregularny. Skąd wiec te wlosy? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikuliszka
Dziewczyny! mam podwyższony testosteron bo 80 , gdzie dopuszczalna norma 76, włosy mi nie wypadają , za to rosną:/ wąsik, broda, wkoło brodawek, pod pępkiem, generalnie jest to koszmar dla kobiety! Ale zanim zaczęłam się leczyć, nie starając się zaszłam w ciążę!!! Ciąża bez komplikacji, mój kochany bobasek ma już roczek jest zdrowym ślicznym chłopcem!!! Dodam że miesiączki miałam i teraz jest tak samo, co 4 miesiące! Wiadomo że w takiej syt. cieżko trafić w dni płodne! Mało tego lekarz podejrzewa PCO robie na razie badania. A jednak zaszłam w ciążę! ZDROWA ciążę! Więc dziewczyny nie załamujcie się , może ciężej przychodzi zajście w ciążę ale nie jest niemożliwe! Myślę że najgorszą przeszkodą jest stres i bzykanie się tylko z myślą o ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielka_zabawa
Ja mam poziom testosteronu 45 przy normie do 47 ale androstendion mam 5,4 przy normie do 2,5. Mam zamówioną wizytę u endokrynologa bo KOSZMARNIE wypadają mi włosy od 1,5 roku (mam ich już tak mało że gumka się nie trzyma), mam trądzik i strasznie tłustą cerę (a właściwie całe ciało) , mam 31 lat dopiero i rośnie mi broda i wąsik a owłosienie na nogach to masakra, nie nadążam golić. Do tego okropne wahania nastrojów: płacz, nerwy, agresja, lęki, nie wiem co robić... Nie umiem schudnąć a tyję głównie w talii. Okres mam w miarę regularny od 28 do 34 dni i nic mnie nie boli, mam jedno dziecko: synka, nie miałam problemów z poczęciem. Progesteron mam w normie więc to chyba nie PCOS. W takim razie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela.
Dziewczyny, mój poziom testosteronu to 7,19... Jest okropnie podwyższony. Jak zobaczyłam ile wynosi norma dla kobiet to dopiero teraz zrozumiałam jaki jest mój problem. I do tego zespół policystycznych jajników. Jestem pod opieką ginekologa. Dostałam do zażywania tabletki antykoncepcyjne i po którymś opakowaniu nie dostałam miesiączki. Okazało się, że tabletki przestały na mnie działać. Zaczęłam brać inne, również hormonalne i tak samo nic... Ginekolog powiedziała mi, że jeżeli nie wystąpi miesiączka u mnie po tabletkach, które zażywa się w okresie menopauzy to już nic nie będę mogła zrobić, tylko dalej zażyć antykoncepcje i czekać bo być może coś mi się 'odblokuje'. Ale skoro nie występuje okres to po co brać tabletki.. A no po to by 'zbić' testosteron, a raczej robić to po to by owłosienie nie było coraz większe i aby mi się nie 'utrwalało'. A życie bez okresu jest przecież cudowne.! :) Ale... nie do końca. Oczywiście będą problemy z ciążą. Szczerze mówiąc wcale się póki co nie przejmuję tym. Jestem jeszcze młoda i nie myślę o dziecku (mam 17 lat). Na razie wkurza mnie moje owłosienie, z którym ledwo sobie radzę. Ale da się przywyknąć. Niekiedy ryczeć mi się chcę bo nie mam do tego siły, ale przecież to tylko owłosienie, z którym da się żyć. Inni ludzie mają gorsze problemy, także nie ma się co użalać chociaż niekiedy nie ma się już do tego sił. Pozdrawiam Was gorąco.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×