Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anna_sz

Pomysł na firmę

Polecane posty

Tak, na marginesie. Jeślibyś zdecydował skorzystać i ze sklepu i z biura nieruchomości, to łączny koszt wyniesie tylko tyle co koszt nieruchomościowego biura. Czyli sklep i całą resztę masz GRATIS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosc_wykorzystywania
jestem osoba fizyczna wic bardziej nastawiam sie na cos realnego bardziej materialnego cos co moge dotknac , moze usługi, czekam na wasze komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to uważaj
to uważaj na posty powyżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosc_wykorzystywania
tak tez mysle wiec zapraszam do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosc_wykorzystywania
zeszlismy na temat ktory jest mi zupelnie obcy,i tak wole trzymac sie z daleka od bankowosci ,nieruchomosci ,kart kredytowych itp. wiec moze uslugi np.montaz okien ,dzwi i bram ogrodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosc_wykorzystywania
moze inne pomysly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to /
a po co inne - pisałeś że chciałeś to właśnie robić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosc_wykorzystywania
jak to , a ty co takiego robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płacenie podatku w przypadku zagranicznej giełdy praktycznie nie różni się od podatku z Warszawskiej GPW. Podatek od zrealizowanych zysków opodatkowany jest stawką 19%. Podatek naliczany jest wyłącznie od transakcji faktycznie zrealizowanych tzn. takich w których dokonano sprzedaży papierów wartościowych. Podatek obliczany jest jako różnica pomiędzy ceną zbycia a ceną nabycia akcji. W przypadku akcji istnieje możliwość kompensowania zysków zrealizowanych na jednych akcjach ze stratami osiągniętymi na innych. Straty osiągnie z inwestycji giełdowych można rozliczać w okresie kolejnych 5 lat. Odliczenia w danym roku nie mogą jednak być wyższe niż 50% straty poniesionej w latach poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie płacę tych podatków w Polsce gdyż jestem obywatelem innego państwa i tam rozliczam się (to znaczy, będę się rozliczał, bo dopiero od kilku miesięcy próbuję swoje siły na giełdzie.) Na ile wiem, w PIT-38 musisz wykazać z amerykańskich giełd jedynie dochody (straty) z Nowojorkskiej giełdy NYSE. Z pozostałymi podobno nie zawarto jeszcze porozumienie w sprawie uniknięcia podwójnego opodatkowania. W tej sytuacji podatek odprawadzany jest w Stanach. Jeszcze nie wiem, jak to można wykorzystać w rozliczeniach z tutejszą skarbówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawie głupich komentarzy dotyczących międzynarodowej hipoteki. Nie wiem, czy to trafne określenie, ale powiedz mi - jak inaczej mogę określić hipoteczne zabezpieczenie kredytu na zakup nieruchomości w innych krajach? Nazywamy to między sobą międzynarodową hipoteką. Jest to nieoficjalna nazwa, ale co w tym tak trudnego do zrozumienia???!!! Tym bardzie nie rozumiem, co to ma wspólnego z czarnym kotem? Chyba że chodzi o kota, jakiego ma w głowie autor tamtego głupiego komentarza! :-D A co do "gównianej gierki", to chcę zaznaczyć, że wychwala ją New York Times, jest stoswana na zajęciach i wszelako polecana na studiach MBA wielu amerykańskich i europejskich uczelni, na przykład w Harwardskiej szkole biznesu. A w Polsce na przykład w Akademii ekonomicznej we Wrocławiu. Na bazie tej gry w całym cywilizowanym świecie powstają Kluby Cashflow, które odwiedzają bardzo znani i szanowani biznesmeni. Poleca ją również dobrze znany Donald Trump (książka współautorstawa D. Trumpa i R. Kiyosaki "Dlaczeo chcemy żebyś był bogaty"). Ale jak ktoś uważa się za mądrzejszego od wszystkich na świecie, to mogę tylko polecić sprawdzenie - czy przypadkiem nie cierpi na manię wielkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już pisałem - lekarstwa na głupotę niestety nie wymyślili jeszcze. Ci biedni ludzie musza się tak męczyć, kompromitować się i poniżać się na forum! Na chamstwo, tym bardziej niema leku! Więc, nie mamy wyboru, musimy jakoś znosić takich obok siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie wiesz ale
dosc_wykorzystywania uważaj!!! pomysłodawca to naciągacz!!! żadnej firmie nie musisz płacić by zarobić. albo cię zatrudniają albo nie. nie ma wpisowych. nie daj się omamić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, jak \"ładnie\" przekręcają fakty? Teraz wymyślili jakieś wpisowe, jakieś opłaty za zatrudnienie. BREDNIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosc_wykorzystywania
tak tak smierdzi mi ten tem od samego poczatku,wiec pomyslodawco zmien portal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmierdzi ci temat, bo go nie rozumiesz. Masz prawo nie rozumieć - jest nowy i jeszcze nie rozreklamowany. Zadam tu pytanie - jako biznesmen wolisz być pierwszy na rynku czy przedostatni? Nie zrozumienie na tym etapie jest normalne, nienormalne jest to, że nie chcesz trochę się poświęcić i poznać szczegóły. Rozglądasz się za biznesem, a więc masz ambicję osiągnąć sukces. Bardzo dobrze!!! A czy słyszałeś wypowiedż Aristotelesa Onasisa - prawdziwy sukces w biznesie jest wtedy, gdy ty wiesz coś czego inni jeszcze nie wiedzą i wykorzystujesz to? Bo jak już wszyscy o tym się dowiedzą i przyjdą po to coś, ty będziesz już tam i powitasz ich w pełni uzbrojony. A oni cię wzbogacą!!! Bardzo typowy przykład - komórkowa telefonia. Jakieś 12-15 lat temu żaden \"normalny człowiek\" nie wszedłby w biznes telefoniczny, gdzie rozmowa przychodząca kosztuje 3 dolary, a sam aparat jest tak drogi, że go nie sprzedają tylko dają w dzierżabe za kilkaset dolarów miesięcznie. Pamiętasz te czasy? Ktoś jednak wtedy zobaczył perspektywę i dziś ma ogromny sukces. Dzisiaj masz podobną sytację. Nowoczesne metody marketingowe i biznesowe mogą wydawać się być dziwne, ale za chcwilę staną się normą i wówczas ktoś na tym zbije fortunę. To się juz zaczęło. Nie namawiam cię na coś, ale za swój obowiązek uważam poinformowanie jak najszerszego grona ludzi o tych mozliwościach. Szukam jednomyślników, bo zależy mi na dużym sukcesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz, jak często ludzie popełniają ten sam błąd. Ktoś podobnie jak ty zebrał trochę grosza i zastanawia się nad własnym biznesem. Szuka pomysłu obserwując to, co się dzieje naokoło. Widzi odnoszący sukces salon samochodowy, gabinet kosmetyczny, sklep czy cokolwiek innego i myśli - JA TEZ TAK CHCĘ! Co robi? Stawia obok taki sam salon, sklep czy gabinet. Tworzy konkurencję, co jest dobre wyłącznie dla konsumenta! Ale dla właściciela biznesu konkurencja to najgorszy wróg!!! W lepszym przypadku sprowadza na lokalny rynek pomysł podpatrzony gdzieindziej. I co się dzieje? Zaczyna walczyć z kimś, kto ma już pozycję na tym rynku, za zwyczaj przegrywając. Wówczas żegnajcie ciężko zarobione pieniądze i witaj rozczarowanie!!! Ja proponuję coś, co jest absolutnym nowum na polskim rynku. Nawet z wejściem Polski do Unii bardzo mało pojawiło się biur nieruchomości, oferujących usługi poza granicami kraju. Pomijam fakt, że bardzo niewielu są na tym światowym rynku sobie dobrze poradzić i nie wpędzić klienta w kłopoty. Możesz być jednym z pierwszych i wziąć najwyższe nagrody. Nazywać coś takiego naciąganiem jest co najmniej bardzo nierozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na samym początku napisałeś " mam do dyspozycji ok20 tys ". To rzeczywiśie niewiele. Teraz policz sobie. Jeśli założysz kawiarenkę - dobra sprawa - ale czy są już kawiarenki w okolicy? Czy wystarczająco naokoło potencjalnych klientów? Czy wysokość inwestycji pozwoli ci zatrzymać dla siebie kilka tysięcy by żyć w okresie, kiedy kawiarenka nie będzie jeszcze na siebie zarabiała? Nie czepiam się, tylko próbuję uświadomić ci, że stworzenie właśnego systemu biznesowego, nawet takiego malutkiego jak kawiarenaka, to nie lada wyzwanie!!! Jest ogromne ryzyko niepowodzenia. Zaproponowałem ci interes, którego koszt uruchomienia to zaledwie niecałe 1500 zł. To jest mniej niż 10% sumy, którą zamierzasz zainwestować. Oznacza to, że masz poziom ryzyka poniżej 10%. Gdyby nawet ci nie wyszło (chociaż - co tu może nie wyjść, skoro wszystko obliczone i przemyślane przez fachowców do każdego poszczególnego kroczka), to i tak nic nie stracisz. Dosłownie nic, bo ten zestaw narzędzi, który otrzymasz możessz bez trudu odstąpić innym ludziom, odzyskując całą inwestycję. A może nawet trochę więcej. Ja swoją inwestycję w ten interes "odbiłem" po 2 tygodniach. I zero problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZCZYPA
JA CHĘTNIE BYM OTWORZYŁA WŁASNĄ FIRMĘ TYLKO NIE MAM ZA DUŻO POMYSŁÓW.JEDNO MI CHODZI PO GŁOWIE SKLEP DZIECIĘCY ALBO SOLARIUM WYDAJE MI SIĘ ŻE TE DWA POMYSŁY MIAŁY BY OBRÓT PRZEZ CAŁY ROK BO WIADOMO SOLARIUM JEST TERAZ NA CZASIE. JA UWAŻAM ZE W TYCH CZASACH DUŻO LUDZI KORZYSTA Z TAKICH WŁAŚNIE SALONÓW.ZAWSZE JEST JAKAŚ OKAZJA .PROSZĘ POMÓŻCIE CZY WARTO WASZYM ZDANIEM COŚ TAKIEGO OTWORZYĆ .CZEKAM I POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za brednieeeeeeeee
Ludzie jaka kwiaciarnia za 7-10 tys??!! No nie rozsmieszajcie mnie, za taka kwote to nawet kiodku sie nie da otworzyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynek
WITAM SAMA CZYTŁAM O KWIACIANRII POWIEM WAM TAK ŁATWO MÓWIC JAK KTOS NIE MA O TYM ZIELONEGO POJĘCIA..SAMA MIAŁĄM KWIACIARNIE.. ale ludzie burzyli sie ze dodatki kosztuja,.negocjowali ceny.kwaity więdną,usycxhaja,przekwitaja, trzeba miec kase na wynajem lokalu,.prąd,woda,ogrzewanie,lub klimatyzacja w lecie@!!!! same straty były dlatego po roku zaknełam.. z żalem strasznym ale niestety.aha i z 7 tys na początek to nie ma po co startowac..bo zwykłych bud z wiązankami wyrobowymi jest od groma a zysku wcale takiego nie przynosza..i jeszcze teraz kazdy duzy super market ma tanie kwaity!!!!!!wyobrazcie sobie ze ja na giełdzie płace za storczyka 35 zł a w auchan sa po 20 zł!!!!!!!!! i jak tu życ z kwiatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jest łatwo
Witam, ja prowadzę działalność gospodarczą od ok. 7 lat i z przykrością muszę przyznać, że nie jest to łatwy temat. Najtrudniejszą kwestią jest zabezpieczenie finansowe - jeśli ktoś dysponuje kwotami typu 10-20 tys zł. to ciężko będzie cokolwiek zdziałać, dlatego, bo: 1. Inwestycje są potrzebne, by firma wyglądała wiarygodnie (strona internetowa, lokal, sprzęt itd.) - skończyły się juz dawno czasy gdzie klient wybacza błędy i niedociągnięcia 2. Mając niewielkie zabezpieczenie działamy pod ogromną presją co utrudnia wszelkie decycje. Nie mniej aby nie było tak bardzo pesymistycznie muszę przyznać, że pomysł organizacji ślubów bardzo mi się spodobał i może być ciekawym biznesikiem. Najlepsze są biznesy, gdzie sprzedaje się wiedzę, pomysł itd. Wybaczcie mi, ale solarium może kupić każdy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jzee
pomyslow mam wiele na business, jednakze nie zdradze ich - byl bym niemadry , wiem jedno jest gro ludzi hamskich , nie milych , pnacych sie poszczeblach osob podpie_ldolonych do szefa , czy tez poprostu zniszczonych w imie prawdziwosci slowa nad rzeczywistoscia , znam mnostwo osob rzetelnych i bardzo otwartych , niewiarygodnie otwartych - sam taki jestem , niestety w naszej rzeczywistosci ktora ma miejsce w 2009,02,28 takie slowa nie wystarcza, szkoda gdyz jestem kim jestem , lecz chcialbym miec wlasna firme poparta setkami osob ktore sa w mojej biednej sytuacji - w kropce mimo ze chca ale nie zabardzo maja jak to wlasnie wyjawic jak sie czlowieka rozumnego traktuje w imie poglebszania majatku wlasnego, nie milosci blizniego traktuje, itak dalej tak dalej ,hm Pozdrawiam - brak mi slow choc chce cos zmienic, pytanie jak ,czy znajde sponsorow, ludzi wciaz wierzacych w sile jednostki, w sile ludu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinaaaaaaaa
Witam. Ja w grudniu 2008 wzięłam dotacje na firmę prowadzoną w domu. 14 tys z PUP, teraz można wziąść 18 tys. Pracuje w dumu, ponieważ mam małego synka i chce go wychowywać sama. Pracuję ok 2 godz dziennie. Praca polega głównie na telefonicznym pozyskiwaniu klientów. Współpracuję z międzynarodową firmą. Po 2 miesiącach mogę powiedzieć, że nie jest łatwo ale nie żałuje swojej decyzji. Po pierwsze mogę sama opiekować się dzieckiem, po drugie mam opłacany ZUS, po trzecie nie bede miała czarnej dziury w cv jeśli chciałabym kiedys szukac pracy na etacie, po czwarte zarabiam, po piąte i najważniejsze zawsze marzyłam o własnej firmie, a to dobry początek. Jeśli ktoś chciałby znać szczegóły czym dokładnie się zajmuje i na czym polega ta praca to prosze pisac na maila, odpowiem, podam szczegoly. Pozdrawiam. Mój mail to magda_n@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję osób chętnych do pracy , do dorobienia do pensji .Mieszkam na Śląsku z osobami z pobliskich miast spotkam się osobiście . Osoby z innych regionów Polski kontakt telefoniczny , gg , mailowy . Mam prośbę do zainteresowanych PISZCIE na maila w ten sposób będę mogła szybciej z wami się skontaktować . pozdrawiam (może Wasz przyszły pracodawca );)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdus84snk
Witam, Chciałabym Cię zaprosić do Klubu Oriflame. Od 2 lat jestem konsultantką tej, jednej z najlepszych na świecie firm kosmetycznych, produkującej naturalne szwedzkie kosmetyki. Firma Oriflame działająca w systemie sprzedaży bezpośredniej, została założona ponad 40 lat temu, a na polskim rynku funkcjonuje od przeszło 18 lat. Oriflame oferuje swoim klientom bogatą ofertę kosmetyków, opartych na naturalnych składnikach, produkowanych według nowoczesnej receptury, zgodne z trendami kosmetycznymi, w funkcjonalnych opakowaniach. Konsultantem Oriflame może zostać każdy kto ukończył 16 lat i chce zarobić dodatkowe pieniądze lub rozpocząć własną karierę. Praca konsultanta pasuje do każdego stylu życia, dzięki niej możesz zawrzeć nowe znajomości, przy jednoczesnym rozwoju osobistym i zawodowym. W Oriflame zarabiasz na trzy sposoby: 1) na marży 30 % ze sprzedanych kosmetyków, 2) z indywidualnego rabatu (0 21%), wyliczonego od sprzedanych kosmetyków 3) z bonusu wynikowego (0 21 %), wyliczonego od sprzedaży całej Twojej grupy Jesteś zainteresowana zapraszam!! Napisz a odpowiem na wszystkie dodatkowe pytania i pomogę Ci zacząć Twoją karierę w Oriflame, gg 2215353 lub e-mail Magdalena.gazdowicz@interia.pl!! Zapraszam na swoją stronę http://my.oriflame.pl/mgazdowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×