Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Margot35

Ile zarabia GŁÓWNA KSIĘGOWA ?

Polecane posty

Jestem księgową w firmie zatrudniającej 25 osób - zakres moich obowiązków to: prowadzenie pkpir, vat, zus, całe kadry, sprawy młodocianych czyli refundacja z ohp, wnioski o dofinansowanie, wszyskie sprawy związane z bankami, bhp, dotacje, oferty , zamówienia....ubezpieczona jestem od najnizszej krajowej, na rekę dostaję 1700,00 zł, zero premii itp, miasto 15 tyś mieszkańców, wykształcenie wyższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyrka
miasto 2otys ludzi, jednostka budzetowa, gł.księgowy, wszystko oprócz kadr, 3000 netto, praca 8 godzin ... ale tyram tez w weekendy i po południu; średnio zadowolona z zarobków, nie mam na nic czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje doświadczenie to 10 lat pracy jako Główna księgowa, woj. śląskie a dokładnie Zagłębie. Moje zarobki kształtowały się od ponad 3500 na rękę w dużej firmie (PKM) pod koniec lat 90 do 2300 netto + bilansówka i jakieś drobne na święta (7 godzin w prywatnej spółce z o. o.) rok 2003. Praca praktycznie jednoosobowa, pod koniec pracy asystent, w zatrudnieniu 20 osób na etacie + zlecenia). Prawie trzy lata temu zrezygnowałam i przy takich zarobkach jak piszecie to za bardzo mi się nie pali żeby wrócić do zawodu. Zawsze jak pracowałam, to słyszałam jakieś dziwne opowieści od ludzi o tym ile to nie zarabiają jako główni księgowi co zapewne w naszym regionie było fikcją (ale są ludzie, którzy lubią się dowartościować opowieściami...:) albo mają dobre posady przez koneksje. Wtedy faktycznie zazwyczaj mają wysokie płace i od „roboty” mają ludzi… Podsumowując uważam, że jako ludzie wykonujący taką odpowiedzialną pracę powinniśmy się bardziej cenić i szanować (pracując po 12 godzin i to non stop można się wypalić bardzo szybko), dopóki będą chętni do pracy za 1500 zł. i po 12 godzin to raczej wiele się nie zmieni a wyobrażenie pracodawców o naszej pracy jest raczej nikłe… aby sami doszli do wniosku, żeby płacić lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje doświadczenie to 10 lat pracy jako Główna księgowa, woj. śląskie a dokładnie Zagłębie. Moje zarobki kształtowały się od ponad 3500 na rękę w dużej firmie (PKM) pod koniec lat 90 do 2300 netto + bilansówka i jakieś drobne na święta (7 godzin w prywatnej spółce z o. o.) rok 2003. Praca praktycznie jednoosobowa, pod koniec pracy asystent, w zatrudnieniu 20 osób na etacie + zlecenia). Prawie trzy lata temu zrezygnowałam i przy takich zarobkach jak piszecie to za bardzo mi się nie pali żeby wrócić do zawodu. Zawsze jak pracowałam, to słyszałam jakieś dziwne opowieści od ludzi o tym ile to nie zarabiają jako główni księgowi co zapewne w naszym regionie było fikcją (ale są ludzie, którzy lubią się dowartościować opowieściami...:) albo mają dobre posady przez koneksje. Wtedy faktycznie zazwyczaj mają wysokie płace i od „roboty” mają ludzi… Podsumowując uważam, że jako ludzie wykonujący taką odpowiedzialną pracę powinniśmy się bardziej cenić i szanować (pracując po 12 godzin i to non stop można się wypalić bardzo szybko), dopóki będą chętni do pracy za 1500 zł. i po 12 godzin to raczej wiele się nie zmieni a wyobrażenie pracodawców o naszej pracy jest raczej nikłe… aby sami doszli do wniosku, żeby płacić lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celem mojego wpisu było zwrócenie uwagi forumowiczek na fakt, że w Polsce ciągle zarobki zależą od wielu \"dziwnych\" czynników (głównie znajomości i układów, miasta, regionu, kryzysu... tak jak obecnie) a nie są bardzo często adekwatne do zakresu obowiązków i odpowiedzialności. Ja trzy lata temu zrezygnowałam z pracy jako GK bo za wynagrodzenie z 2 a w porywach 3 z przodu to nie wiele jak przy takim nakładzie pracy, stresach i życiu podporządkowanym tylko pracy. Teraz szkolę i w pół roku zarabiam co najmniej dwa razy więcej niż jako \"Pani Księgowa\" z prestiżem zamiast kasy... Pozdrawiam wszystkie Panie. Uważam, że jest to ciekawy wątek na forum i daje możliwość uzyskania prawdziwych informacji a nie bzdur o naszych płacach z raportów (patrz dzieło BIGRAM). Zapraszam do dyskusji, piszcie do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Certinka
Budżetówka - 7800 brutto wynagrodzenia zasadniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil334
pod tym adresem można znaleźć raport dotyczący zarobków oraz zakresu obowiązków głównego księgowego: www.karierawfinansach.pl/praca/g--wny-ksi-gowy,raport/g--wny-ksi-gowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość południe Polski
Mam 10 lat doswiadczenia, z tego 5 jako główna, wykształcenie wyższe po kierunku. Pracuje w 2 firmach świdczących usługi edukacyjne(podzielony etat), duże miasto, pracownicy 40 w jednej i około 200 w drugiej, bez naliczania wynagrodzeń, praca 8 h, czasami dłuzej jak coś pilnego (co ostatnio zdarza sie b.często), wolne soboty, łączanie obie pensje 3700 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 lat w księgowości, wykształcenie wyższe mgr + podyplomówka (wszystko z finansów), certyfikat księgowy MF, firma: 300 osób, usługi, 5 podległych księgowych, 8000 brutto; dodam, że zero znajomości, czysty fart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majdaska
hm.. a ja jako samodzielna księgowa zarabiam 3 tys na rękę i myślałam, że to niewiele :( Posiadam certyfikat MF i 3 lata praktyki w księgowośći, studia wyższe. Załamać się można. Uważałam, ze gówna księgowa powinna zarabiać od 5tys netto wzwyż i że tak jest. W szkołach wiem, że zarobki określa rozporządzeniei są bardzo niskie, ale że reszta firm daje taką jałmużnę za tak ciężką i odpowiedzialną pracę? Wstyd. Wyzyskiwacze w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jary
Główny księgowy w szpitalu publicznym, duże miasto, ok. 500 osób zatrudnionych, 14 podwładnych, 18 lat pracy, w tym 11 jako główny księgowy, wykształcenie mgr i podyplomowe - 4.300 zł netto. Odpowiedzailność duża, obowiązki i nadzór do ogarnięcia. Ponoć w służbie zdrowia są największe dysproporcje, to taki "wolny rynek" w płacach. Ja chyba jestem poziżej średniej, ale lubię to co robię. Zawsze można by jeszcze bardziej lubić za jeszcze więcej... No nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek RZESZOW
Firma zatrudniająca 20 osób 6 lat stażu główny ksiegowy 5000 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodsza ksiegowa wawa
w moje firmie - korporacja branza FMCG glowna ksiegowa zarabia ponad 15 tys, reszta ksiegowych od 3,5 brutto w gore (wiekszosc powyzej 5000)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salta
i tak naprawde śmiesznie wyglądają zatrudnieniua księgowych na 1/2 etatu gdzie w zakres pracy oprcz pełnej księgowości są tez i kadry , płace , rozliczanie magazynów, aptek itd.... za marne grosze ale wymogi i znajomość programów i wyższe wykształcenie , doświadczenie , duża wiedza i praktyka , język angielski . na boga za 1/2 etatu to praca na cały etat - takie ogłoszenie to na dzień dobry kant pracownika. jak wiemy pracodawcy uwazają księgowego za kulę u nogi i darmozjada bo nie zarabia pieniędzy a za prace księgowego trzeba płącić . obrzydzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tefeferek
Ja zarabiam około 12000,00 netto. Pracuję w Warszawie w 2-ch firmach. W każdej zatrudnienie 15 etatów + 20-30 zleceń. Do przygotowywania dokumentów mam pracowników. Księguję, robię analizy finansowe na gwizdek zarządu, sprawozdania finansowe. Tyram 12-14 godzin na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tefeferek
Ja zarabiam około 12000,00 netto. Pracuję w Warszawie w 2-ch firmach. W każdej zatrudnienie 15 etatów + 20-30 zleceń. Do przygotowywania dokumentów mam pracowników. Księguję, robię analizy finansowe na gwizdek zarządu, sprawozdania finansowe. Tyram 12-14 godzin na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Independent Group
Witam, poszukuję Głównej Księgowej, CV na adres: m.nawrot@independentgroup.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna12345
Witam. Ja także poszukuję głównej, samodzielnej księgowej.Praca w Warszawie od zaraz tel 501 139 676.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy praca ksiegowej
w duzej firmie rózni sie od pracy w duzej firmie? ma ktos porównaie? Ja przez 15 lat pracowałam w firmie ktora zatrudnia 20 osób za 3200,- netto. teraz mam propozycje przejscia do duzej firmy za kowtę 4000,-. Ale sie boję, ze nie dam razdy. ma ktos doswiadczenie w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasylda
Mam olbrzymie doświadczenie zawodowe. przeszłąm żeby nie skłamać ponad 20 firm.W kazdej pracowałam od kilku do kilkunastu miesiecy.Powód? Nie jestem idiotka i nie chcę podpisywać lewych dokumentów czy też prowadzić kreatywną księgowość. Pracowałam w przeróżnych firmach o szerokim przekroju usług lub produkcji. Również pracowałam "po znajomości" i to dopiero był niewypał! Wyszkoliłam wiele koleżanek i są na eksponowanych stanowiskach. Niestety po wyszkoleniu one zostawały(bo młodsze) a mnie dziękowali. Cóż takie jest życie. Zawsze w takich przypadkach słyszę to samo; pani ze swoim wykształceniem i wiadomościami szybko znajdzie pracę.Tak więc wykształcenie wiadomości to nie wszystko. Musi być odpowiedni wiek (po 45 jest to już wiek przedemerytalny i nie chcą zbytnio trzymać dłużej jak kilka miesięcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgadzam sie ze w ksiegowo
sci liczy sie wiek. Tutaj chodzi o wiedze i doswiadczenie. 45 lat to atrakcyjny wiek...dzieci odchowane, dyspozycyjnośc w zwiazku z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegly rewident
Znalazlem ten watek przez przypadek. Jestem bieglym rewidentem i moze moje doswiadczenia sie przydadza. Srednio we Wroclawiu obserwuje zarobki na stanowisku GK w granicach od 5 do 9 tys brutto do tego premie np bilansowke (dodatkowa pensja). Zazwyczaj badam firmy srednie, zagraniczne, gdzie wystepuje koniecznosc raportowania w specyficznym ukladzie do grupy co miesiac, a wiec konieczna jest jako taka znajomosc angielskiego lub niemieckiego i dosc elastyczny umysl, bo zasady rachunkowosci i prezentacji moga sie bardzo roznic. Raczej GK maja ciezka prace ;((. Musza sie uzerac z audytem, kontrolami, wlascicielami no i pracownikami goniac ich, zeby dostarczali papiery na czas, bo zamkniecie miesiaca na przyklad jest 5 dnia. Czasem zdarza sie ze taka ksiegowa jest jedyna ksiegowa w firmie i dodatkowo robi place, prowadzi kase, cala sprawozdawczosc w cyklu miesiecznym i rocznym, wszelkiego rodzaju windykacje, kontrole naleznosci etc. Przez przepracowanie nie ma czasu sie szkolic i czasem sa niezle wpadki np w podatkach, ktore sa niezle popaprane w Polsce jak wiecie. Samo ksiegowanie to moze 30% pracy, reszta to analizy, sprawozdania i szukanie bledow. I jeszcze uwaga: przy zarobkach rzedu 5-7 tys zl obserwuje spora rotacje, co jest bardzo nieporzadane na tym stanowisku dla szefow, wiec placcie wiecej ;))) !!! Moze we Wroclawiu jest inaczej, ale mamy to sporu centrow obslugi ksiegowej off-shore ktore sporo ludzi wyssalo z rynku, choc praca w nich jest raczej debilna, bo sie np caly czas klepie tylko naleznosci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grej
a ile zarabia głóny księgowy np.w sądzie rejonowym?Będę wdzięczny za inormację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowas
Księgowi w Polsce mogą liczyć na spore zarobki. Według badań przeprowadzonych przez firmę Hays w najlepiej opłacanym mazowieckim samodzielny księgowy zarabia przeciętnie 7 tys. PLN brutto, główny księgowy może liczyć na średnio 15 tys. PLN. Jednak wynagrodzenia różnią się znacznie w zależności od regionu i rozmiaru firmy. Księgowi otrzymują tez różne dodatki pozapłacowe – najczęściej są to telefony i laptopy. STANOWISKO WYNAGRODZENIE Średnie Minimalne Maksymalne Asystent Księgowego 4 000Średnie Minimalne Maksymalne 2 000 5 000 Młodszy Księgowy 5 000 3 500 6 000 Samodzielny Księgowy 6 000 5 500 9 000 Główny Księgowy 15 000 10 000 20 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowa2
Księgowi w Polsce mogą liczyć na spore zarobki. Według badań przeprowadzonych przez firmę Hays w najlepiej opłacanym mazowieckim samodzielny księgowy zarabia przeciętnie 7 tys. PLN brutto, główny księgowy może liczyć na średnio 15 tys. PLN. Jednak wynagrodzenia różnią się znacznie w zależności od regionu i rozmiaru firmy. Księgowi otrzymują tez różne dodatki pozapłacowe – najczęściej są to telefony i laptopy. STANOWISKO WYNAGRODZENIE Średnie Minimalne Maksymalne Asystent Księgowego 4 000 2 000 5 000 Młodszy Księgowy 5 000 3 500 6 000 Samodzielny Księgowy 6 000 5 500 9 000 Główny Księgowy 15 000 10 000 20 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość główna
Miasto 65 tys. ludzi. Pracuję w dość małej jednostce budżetowej, odpowiadam za finanse na poziomie 1mln 700tys. Nie liczę płac i ZUS- ów. Mam brutto 3780,00 - uważam, że to mało!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość główny
Ja jestem GK w spólce finansowej w Warszawie - 10250 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada_1211
Hi, mam 2,5 roku doświadczenia i jest samodzielna księgową w firmie z kapitałem zagranicznym. robie wszystko co sie da kadry, finanse, księgowość, czasami też sprzedaż i zarabiam 8000 brutto, obroty do 2 mln. uważam, że zarabiam dosyć dobrze, ale mogłobyc lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×