Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Dziewczyny słuchajcie a właściwie czytajcie : znalazłam artukuł o łożysku przodujęcym i zacytuję Wam to co najisttniejsze: \"Łaozysko zazwyczaj umiejscawia się na przedniej, tylnej lub bocznej ścianie macicy lub na jej dnie (czyli najwyżej położonym miejscu). Ważne jest tylko, by nie było zbyt nisko i nie zakrywało ujścia wewnętrznego szyjki macicy. O łożysku przodującym mówimy, gdy dochodzi ono brzegiem do ujścia szyjki lub je całkowicie zakrywa. ... Wykryte we wczesnej ciąży przodowanie łożyska nie potwierdza się w kolejnych badaniach USG po miesiącu czy dwóch. W mierę wzrostu macicy łożysko odsuwa się bowiem ke górze. Jeśli jednak nie odsunie, może powodować bolecne krwawienia z dróg rodnych o różnym stopniu nasilenia Każde takie krwawienie wymaga leżenia w szpitalu. jeśli nie udaje się go opanoować, konieczne może być wcześniejsze zakończenie ciąży cesarskim cięciem. Zwykle jednak krwawienie ustępuje po kilku dniach leżenia i przyjmowania leków rozkurczających. Przy brzeżnie położonym łożysku czasem możliwy jest poród drogami natury, przy łożysku przoddującym centralnie (czyli zakrywającym szyjkę główną swoją masą) jedynym wyjściem jest cesarskie cięcie. Jeżeli lekarz stwierdzi przodowanie łożyska, należy jak najwięcej odpoczywać, unikać wysiłków i zrezygnować ze współżycia. Nie trzeba jednak cały czas leżeć. Ale gdyby nastąpiło krawieni natychmiast jedzie się do szpitala.\" Artykuł z \"Dziecko\" styczeń 2007, numer 1 strona 84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc nie panikujcie z tym łożyskiem , bo zwarzając, że nadal jesteście na początku ciąży to wszystko może się jeszcze zmienić :) A teraz kopniaki - w pierwszej ciązy ruchy dziecka poczułam po skońzceniu 20 tygodnia ciązy , l można je poczuć dopiero około 24, więc nie panikujcie. To moja druga ciążam, woęc jako -doświadczona Matka- wiem czego oczekiwać - wyczułam ruchy bączka znacznie wcześniej , bo po ukończeniu 17 tygodnia. Oczywiście to nie są rzadne solidne kopniaki - małe kopniaczki dostanę jak ucisnę niechcący brzucho - tak to tylko SPORADYCZNIE czuję muśniecia, głaskanie, motyla... Dziecko jeszcze teraz to głownie śpi więc jak poczujecie Go raz dziennie to już dobrze, więc nie panikujcie tylko cierpliwie czekajcie - pod koniec ciąży będziecie się modlić o spojkój, jedną normalnie przespanął noc i możliwość normalnego oddychania, bobrzdąc będzie próbował powiększyć swoją przestrzeń życiową. No i bedzie zachęcał do zbabawy. Na razie to taki susełek - śpi i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście kobieta będąca w ciązy po raz kolejny cszybciej wyczuje ruchy dziecka - (choć nie zawsze) -WIĘĆ JA NICZEGO SOBIE NIE WYMYŚLIŁAM , po prostu wiem na co czekałam !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem drugi raz w ciązy i tez za bardzo jeszcze ruchow nie czuje ale mam zupelnie na to czas a co do kopniaczkow to tak jak ty wiem dobrze ze czasami to męczy zwlaszcza ze moje dziecko mialo polozenie posiadkowe wiec glowe wsadzalo mi pod zebra,nie zawsze bylo to mile a wogole jak juz pisalam wczesniej to czekalam do porodu niecierpliwie jak konczyl sie 7 miesiąc bo mi bylo juz ciezko pomimo ze malo przytylam w pierwszej ciązy to i tak niezle sie męczylam takze wiem dobrze o czym piszesz teraz jak sobie o tym pomysle to juz tez zaczynam niecierpliwie czekac a tu jeszcze kawal czasu ale zleci wiem cos o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuję ruchy i wydaje mi się, że sa intensywniejsze niz w pierwszej ciaży. No i mój maluch bywa złośliwy :) Raz kopnął mnie w jajnik, a ostatnio kopnął lekarza w głowicę od usg aż się mnie gin spytał czy poczułam :) Pytałam się lekarza dlaczeo ja wcale nie przytyłam, a urósł mi tylko brzuch i dlaczeo mam teraz dużo większy niż na tym etapie w pierwszej ciąży i mój lekarz użył cudnej metafory: Powiedział, że z tym brzuchem to tak jak z akwarium, czasami w akwarium pływa mała rybka, a czasami duza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki storczyk- wiesz ale ja mam dziecko mlodsze o 2,5 tygodnia od twojego a na tym etapie ciązy to duzo wiec mysle ze wszystko przedemną tez duzo nie przytylam jak narazie bo 1kg ale mysle ze wszystko przedemną.tak czy siak kazda ciąza jest inna tak jak i wielkosc i temperament malucha ,ciesz sie ze dziecko jest takie ruchliwe to dobrze swiadczy o jego kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy ruchy czulam wczesniej niz teraz, ale pewnie dlatego, ze moja cora byla wieksza niz przewiduje standard. Teraz czasem, jak to Solde Luna napisala musniecie motyla i dobrze. Ja w poprzedniej ciazy chodzilam 42 tyg i codziennie sie modlilam zeby to bylo juz, bo cora nadal byla wieksza niz standard a ja juz nie mialam gdzie pomiescic jej kopiacych nog i rak. Dlatego dopoki moge spac spokojnie jestem szczesliwa. Solde Luna - jak wchodze na to drugie forum to mi wyskakuje komunikat, ze mam ponad 1000 nieptrzeczytanych postow i moje konto zostalo zamkniete. Wiesz sprobuje jeszcze jutro bo dzis bede restartowac komputer wiec moze pomoze. Tabelke poprawie we wtorek jak bede po usg. Moze bede mogla juz dopisac kto tym razem do nas dolaczy ;-) Wszyscy stawiaja na chlopaka (pewnie dla kontrastu, bo juz core mamy) tylko moj maz w skrytosci ducha chyba marzy o drugiej zakochanej w nim coreczce. Ach ci faceci :-) A u Was jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż też marzy o drugiej córci, a i mnie się wydaje, że i tym razem będzie córa (chociaż w pierwszej ciązy mnie intuicja zawiodła). Ja też mam nadzieję, że dowiem Na USG, ale ja mam dopiero 16 kwietnia ( będziemy wtedy mieć za sobbą 23 tygodnie ciązy). Soprawdzę o co chodzi z Twoim kontem, ale nadal jesteś użytkownikiem. a tych postów to na pewno masz ponad 1000 do przeczytanai, bona tym nowym forum dziewczyny są bardziej wylewne i jest też pare nowych. Wiesz tak rodzinnie się zrobiło. Mam wrażenie, że zaczynamy traktować Siebie jak Siostry i stajemy się bardziej otzwarte :) Dam znać co udało mi się ustalić. Może mój mąż Ci jakoś pomożę - On jest Adminem (lukasz@komarki.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moje pierwsze dziecko wazylo 4.150 a dlugosc 58 cm to tez nie male tym bardziej ze ja jestem mala i drobna wiec w kosc mi dalo strasznie.teraz zobaczymy jak bedzie narazie jeszcze nie jest zle wszystko przedemną wiem jedno ze pod koniec ciązy wszystkie bedziemy wzdychac kiedy to juz bedzie koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem ktora z was tak ma lae ja musze w nocy 2 razy ubikacje odwiedzic i sie wysikac robilam badania i nie wyszly zle ale w nocy musze isc i juz czy Wy tez tak macie.Aha jak ktoras ma problemy z pęchcerzem typu bakteryjnego to polecam Urinal bezpieczny i skuteczny ale i tak latam do ubikacji mimo dobrych wynikow.Wiecie dziecko w 16 tyg ma wielkosc pol kubka jogurtu ti nie dziwne ze slabo go jeszcze czuje dopiero w 20 tyg macica jest na wysokosci pępka i zaczyna sie czuc wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też w nocy musze wstawac i to nawet czasem wiecej niż 2 razy a wyniki mam bardzo dobre ja czuje tylko musniecia motyla ale czasem ale i tak to jest przyjemne..... 29. marca ide na badania i usg juz sie nie moge doczekac a i teraz mnie wzieło na jakja ciągle mam ochote je jesc i mleko pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Oliwkę urodziłam : 3740 gram i 57 długa. słyszałam ,że podobno każde nastepne dziecko jest większe. Tak było u mojej bartowej (3 porody) i kuzynki (3 porody). A ja mam ciągle chcice na jajka w majonezie lub po prostu majonez - do niedawna go nie znosiłam ( w poprzedniej Ciąży też nie tknęłam). A co do siusiania to ja nie wstaje w nocy ale ja sypiam tylko po 5-6 godzin. A badania będę robiła dopiero w tym tygodniu, bo w czwartek idę na kontrole. Miłej niedzieli życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w niedzielne popołudnie. Ja też latam co chwilę do wc i w nocy też, nawet jak przed pójściem spać zrobię co trzeba 3 razy :-) to chyba dzidzia uciska na pęcherz.W nocy jeszcze często się budzę np. jak się przekręcam z boku na bok . Póżniej nie mogę zasnąć - wy też tak macie?? Ja bardzo lubię spać na plecach a słyszałam, że w ciąży nie można . A poza tym to strasznie bolą mnie plecy, kręgosłup. Pewnie dlatego, że zawsze byłam szczuplutka i drobniutka a teraz nagle przytyłam prawie 10kg. Ruchów dalej nie czuję ale się już tym nie przejmuję, w końcu to dopiero 17 tydzień.Poczekam jeszcze do 20 tygodnia jak nie będę czuć to zacznę się wtedy martwić. A macie jakieś zachcianki??? bo ja na słodkie strasznie i lody .podobno to wróży ,ze będzie chłopak :) pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zachcianki to ja tez mam na lody śmietankowe uwielbiam ja sie chyba dzis wybiore na basen bo mam jakis dziwny dzien może mnie to rozweseli bo ukochany sie martwi moim wisielczym humorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyneczki od czwartku meczy mnie zgaga czy znacie jakieś sposoby na nia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zgage to ja bralam tabletki do ssania zapomnialam nazwy ale są bez recepty,mnie dzis tak wybulilo ze az mi sie humor zepsoł,plecy tez mnie bolą zwlaszcza rano jak wstaje jestem polamana, z sikaniem juz mowilam koszmar musze latac w nocy i koniec a co do wielkosci dziecka jak drugie moze byc wieksze od pierwszego to juz pękne oby jednak to nie byla regola....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w to ponure popołudnie🌻 U mnie mokro i zimno stąd pewnie nie najlepsze humorki. Ale wszystkim zycze poprawy samopoczucia. Ja ruchy dzidziusia czuję już od ok 2 tyg( pisałam już otym). Do tej pory były bardzo delikatne, ale dziś w takcie oglądania filmu synek sie wyjątkowo rozruszał, tak że pierwszy raz mąż też mógł poczuć \"namacalnie\" jego obecność. Chyba się wzruszył bo co innego wiedzieć o maluszku, co innego widzieć go na monitorze usg no a co innego poczuć. Kolejne nowe doświadczenia:) Buziaczki dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na zgagę ratuje się na dwa sposoby - po pierwsze Reni (dostałam zgodę od lekarza) a jak mi zabraknie to piję jogurt lub kefir oczywiście naturalne a jak i tych nie mam to parę łyków mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smiglo7 póki co możesz spać na plecach im większe dziecko tym gorzej - wtedy lepiej nie bo uciskasz tętnice i za mało powietrza dociera do Ciebie i do dziecka. Na razie jeszcze trochę możesz pospać na plecach. Sama się zorientujesz kiedy już nie - będzie Ci się robiło słabo a dziecko będzie Cie mocno kopać dopominając się o więcej tlenu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei uwielbiam spac na brzuchu, no a teraz już nie mogę i czasami w nocy budzę się na brzuchu, po prostu przez sen się majgam. Nie wiem co z tym faktem zrobic. Nie bedzie mnie w sieci przez parę dni, wiec trzymajcie sie zdrowo mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej! widz, ze sie kafeteria reaktywowala! nie bylo mnie ani tu ani tam przez kilka ostatnich tygodni, bo slub, duzo pracy i malo czasu :) najpierw aktualizuje tabelke i moge sie pochwalic dziewczynka :) caluski dla Was wszystkich! Suri......Żaneta.....24..woj.kuj.-pom.........16....... ..01 .08.07....+1 Molinezja...............28.....Kraków...............16.. ...01.08.07.....+2 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.15....02.08.07....+2 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom......20....02.08.07....+3 pluszka... Beata .......31 ...woj.kuj-pom ........16......03.08.07..+3 enais......................24...małopolskie..........16. ......03.08.07..+3 amanda81...............26....mazowieckie................ ...03,08,2007 moonisia....Monika....21....Poznań................19.... ..4.08.07...+4, córeczka sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........15... ...05.08.07..+2 Magduśka................29.......Kraków.............16. .....06.08.07.. mama-i-ja.........27............podlaskie..........15... ......07.08.07..+3 Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 Kasiaka..........28...........wielkopolskie.........18. ....09.08.07..-2 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk..................20.....10.08. 07 ...0 SoldeLuna...Marta....28.5......Warszawa..........19..... . 11.08.07..+3 oliwka2 - Magda - 31 - Trójmiasto - 14tc - 12.08.07(+2kg) - 99% synek slonko26....Joanna......26.....warm-mazur........14... ..12.08.07..+2 dominika-80.......27...........małopolska.........15.... .....13.08.07..+0,5 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. .....14.08.2007.. doti....Dorota...........28......opolskie.............15 .....15.08.07...+5 jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 ......15.08.07... betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto.........18. .....15.08.07..+2 nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ............14.......18.08.07.+4 myszka24......Ewelina.......24......Łódź............17.. . .....20.08.07.. mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ..........12....21.08.07..+1kg julianna29......29.............warszawa..........17.. .....21.0807...0 dz dragonka73........33......Wroclaw/usa............17..... ..22.08.07..-1 Agnieszka31.....31...........podkarpackie........16.... ...26.08 07...+ Halinamalina .....31..........dolnośląskie...........10.........26.08.07. .. Anuśka2007.......24...........zach-pom.............13.. ..29.08.07.. smiglo7............28..........dolnośląskie............. ..17..........26.08.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć!!! dzisiaj samopoczucie dobre w przeciwieństwie do pogody za oknem. Ja jeszcze nie mogę się pochwalić dziewczynką lub chłopcem bo nie wiem co mam w brzuszku :) Do lekarza idę w przyszły czwartek i będzie to 19 tydzień nie wiecie czy już wtedy lekarz będzie mi mógł powiedzieć co mam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wizyte 29 marca i też zobaczymy u mnie pogoda też nie najlepsza a nastrój mam o wiele gorszy bo ostatnio mamy jakiś problem w łózku ni możemy sie zgrac i nic nie wychodzi nie wiem co sie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jeszcze gorzej - zero seksu , lekarz zabronił z powodu tego łożyska przodującego . Poza tym od początku ciąży nie ma seksu bo były same problemy , krwawienia i plamienia , pobyt w szpitalu i takie tam Facet załamany bo już chyba do końca nici z seksu i po porodzie to też zero przynajmniej przez 3 miesiące . Obliczyłam ,że z tego wszystkiego wyjdzie ponad rok :) Ale za to co będzie się działo po wszystkim ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no napewno bedzie gorąco a u nas nie wiem co sie stało zawsze było cudownie i baaaardzo namiętnie a teraz to jest lipa,,,, ja sie troche podłamałam bo nie mieliśmy problemów a teraz od jakies miesiąca to albo nie ma nic albo jest coś ale nie za bardzo iskrzy i dajemy spokój bo jest mi cięzko współczuje wam to musi byc cięzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×