Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

hej myszka ja też mam spodnie z dodoatkiem lnu firmy orkam, które można podwinąć i zrobić z nich rybaczki :D Limetka kobitko...pewnie że cię pamiętam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamuśki! napiszcie proszę jeśli wiecie coś więcej na temat otwierania się szyjki macicy- ja z tego względu jestem na zwolnieniu lekarskim i troche mnie to niepoki, mam wizyte kontrolną w przyszłym tygodniu, i zastanawiam się czy takie otwieranie może się zatrzymac lub nawet ustąpić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbuzka1
no właśnie czyli trzeba się patrzeć( i tak liczą lekarze) tydz. ciąży od ostatniej miesiączki i ja też licze według tej strony - co się zgadza z moimi wyliczeniami. Wiem że są stony int. które podają też inaczej. A'propos rozwierania szyjki. Ja w 21 tyg dostałam skurczy i wylądowałam w szpitalu - okazało się dopiero po 3 tyg jak zrobiłam badania na posiew że skurcze byly spowodowane zakażeniem bakteryjnym. Enterrococus Feacali- czy coś takiego.Więc biore leki : Fenoterol i Isoptin razem do tego Asmag + nospa. Troche czuje się lepiej ale naprawde trzeba uważać. Dużo leże. Jeżeli takich twardnien brzucha jest ok 10 lub mniej to jest dobrze bo macica ćwiczy i to normalne- czasem wieczorej jest więcej a rano prawie w ogóle. To norma.Najważniejsze żeby skurcze nie trwały długo i za często. Należy kontorolować się co 2 tyg czy szyjka sie nie rozwiera. Pozdrawiam wszystkie mamuśki sierpniówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika31.... Monika ......30....woj.zach-pom.....28...02.08...+6.syn moonisia....Monika......21....Poznań..............27.... 04.08...+8...córeczka Limetka82...Danka.....25....Wolsztyn...........28.....04 .08....+7,5 ponoć synek sokratynka....Ola........24....Trójmiasto........27... .05.08...+9...synek mama-i-ja...Aga....27.....Białystok.....28....07.08.07.. ...+9...KUBUŚ Dżiska.....................24....woj.lubelskie.........2 1....12.08...+5... Kasiaka....................28....wielkopolskie.......26. ....11.08...powrot do wagi wyjsciowej...Inga Barbara -dziki storczyk-.Maja...25....Śląsk............24.....10.08... +3,5..Zosia SoldeLuna...Marta.......28.5..Warszawa........27.....11. 08...+1.8..DAWIDEK NovemberRain...Paulina...22..Warszawa.......26....11-12. 08...+11... synuś Mysza30 ..Joanna..30...woj.podlaskie....27.....13.08....+12..na 99%synuś Olinka76......Ola.........30....Trójmiasto..........20.. ....15.08...+3...synek badeve....Ewa Badeve. 26....podkarpackie.......27......19.08...+9...SYNEK Agunia81 ..................26....małopolska.........26.....19.08...+3 ,5 ..synek myszka24....Ewelina....24....Łódź..................26... ..20.08...+7KG.. julianna29.............29....warszawa............20. ....21.08...+2...dz dragonka73.......33....Wroclaw/usa........20.... .22.08...+2...synek? gokata...........26.....kuj.-pom..............21......22 .08.....+1,5 KATRINA31..Kasia...............Śrem............ ......17......25.08...+4 Agnieszka31..............31....podkarpackie........25... ...26.08...+6synek Halinamalina........31....dolnośląskie......2 5.... .26.08...+4 SYNEK!!! smiglo7......Asia..........28....Wrocław.... .....24......26.08...+12...córcia? lacertaa.............27...Katowice..............25.....2 7.08....... córcia ankakoza...Anka.......30.....Wrocław...........25....... 2 8.08......+10...synek Anuśka2007............24....zach-pom.............24.. ..29.08...+8 syn Catrina33..............................................2 3__..............+6 corka Gabrysia ____________________________________________________ __ __ Suri.....Żaneta.....24..woj.kuj.-pom.....21....... ..01 .08.07....+2 syn Molinezja...............28.....Kraków...............16.. ...01.08.07.....+2 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.22....02.08.07....+4 pluszka... Beata .......31 ...woj.kuj-pom ......27......03.08.07..+9 syn enais..................24...małopolskie..........22. ......03.08.07..+5 syn Magduśka.................29....Kraków..............16. ...06.08..oliwka2 - Magda - 31 - Trójmiasto - 19tc - 12.08.07(+4kg) - 99% synek slonko26....Joanna......26.....warm-mazur....20... ..12.08.07..+4 syn dominika-80.......27......małopolska.......21.... ...13.08.07..+4 córa gosiafrancja.............27.......Francja.............8. .....14.08.2007.. doti....Dorota...........28......opolskie.......19 .....15.08.07...+9 syn? jaga77.................29.......woj.lubelskie........1 6......15.08.07...+4 betika...Beata..........30.......Toruń..............17.0 8.07 SYNEK nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ............26.......18.08.07.+12, SYNEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja mam dow as takie pytanie dotyczące właśnie skurczy..nigdy nic takiego nie doświadczyłam, ale dzis rano zauważyłam, że mój brzusio jest twardy, i przez cały dzień mam wrażenie jakby albo dzidziuś urósł( ale przez jedną noc???) albo mam ściśniętą macicę, brzusiu jest jednym słowem twardy i czuję jakby mniej miejsca się zrobiło mojemu kubusiowi..nie czuję żadnych bólów..także nie wiem co mam o tym myśleć... przez to mogę wyczuć gdzie ma główke itd... ach i jeszcze jedno: w jaki sposób mogę sobię kontrolować rozwarcie szyjki macicy..może to banalne pytanie, ale wolę się upewenić, czy po prostu sprawdzam sobie palcem..no bo jak inaczej..pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wy chcecie sobie kontrolowac szyjke macicy??? jak ona jest teraz dosc wysoko mi lekarz powiedzial ze nie jest to za bardzo mozliwe no i ja kiedys takim czyms nabawilam sie paranoi to przeciez normalne ze twardzieje nam czasami brzuch w tym okresie to juz zupelnie normalne byle nie za często i bolesnie,macica cwiczy sie do zblizającego sie porodu grupuje mięsnie.Bierzcie nospe to pomaga i niestety trzeba duzo odpoczywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika31.... Monika ......30....woj.zach-pom.....28...02.08...+6.syn moonisia....Monika......21....Poznań..............28.... 04.08...+8...córeczka Limetka82...Danka.....25....Wolsztyn...........28.....04 .08....+7,5 ponoć synek sokratynka....Ola........24....Trójmiasto........27... .05.08...+9...synek mama-i-ja...Aga....27.....Białystok.....28....07.08.07.. ...+9...KUBUŚ Dżiska.....................24....woj.lubelskie.........2 1....12.08...+5... Kasiaka....................28....wielkopolskie.......26. ....11.08...powrot do wagi wyjsciowej...Inga Barbara -dziki storczyk-.Maja...25....Śląsk............24.....10.08... +3,5..Zosia SoldeLuna...Marta.......28.5..Warszawa........27.....11. 08...+1.8..DAWIDEK NovemberRain...Paulina...22..Warszawa.......26....11-12. 08...+11... synuś Mysza30 ..Joanna..30...woj.podlaskie....27.....13.08....+12..na 99%synuś Olinka76......Ola.........30....Trójmiasto..........20.. ....15.08...+3...synek badeve....Ewa Badeve. 26....podkarpackie.......27......19.08...+9...SYNEK Agunia81 ..................26....małopolska.........26.....19.08...+3 ,5 ..synek myszka24....Ewelina....24....Łódź..................26... ..20.08...+7KG.. julianna29.............29....warszawa............20. ....21.08...+2...dz dragonka73.......33....Wroclaw/usa........20.... .22.08...+2...synek? gokata...........26.....kuj.-pom..............21......22 .08.....+1,5 KATRINA31..Kasia...............Śrem............ ......17......25.08...+4 Agnieszka31..............31....podkarpackie........25... ...26.08...+6synek Halinamalina........31....dolnośląskie......2 5.... .26.08...+4 SYNEK!!! smiglo7......Asia..........28....Wrocław.... .....24......26.08...+12...córcia? lacertaa.............27...Katowice..............25.....2 7.08....... córcia ankakoza...Anka.......30.....Wrocław...........25....... 2 8.08......+10...synek Anuśka2007............24....zach-pom.............24.. ..29.08...+8 syn Catrina33..............................................2 3__..............+6 corka Gabrysia ____________________________________________________ __ __ Suri.....Żaneta.....24..woj.kuj.-pom.....21....... ..01 .08.07....+2 syn Molinezja...............28.....Kraków...............16.. ...01.08.07.....+2 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.22....02.08.07....+4 pluszka... Beata .......31 ...woj.kuj-pom ......27......03.08.07..+9 syn enais..................24...małopolskie..........22. ......03.08.07..+5 syn Magduśka.................29....Kraków..............16. ...06.08..oliwka2 - Magda - 31 - Trójmiasto - 19tc - 12.08.07(+4kg) - 99% synek slonko26....Joanna......26.....warm-mazur....20... ..12.08.07..+4 syn dominika-80.......27......małopolska.......21.... ...13.08.07..+4 córa gosiafrancja.............27.......Francja.............8. .....14.08.2007.. doti....Dorota...........28......opolskie.......19 .....15.08.07...+9 syn? jaga77.................29.......woj.lubelskie........1 6......15.08.07...+4 betika...Beata..........30.......Toruń..............17.0 8.07 SYNEK nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ............26.......18.08.07.+12, SYNEK cześć :) mi również twardnieje brzuch i czasami po prostu dziecko się wypycha, a czasami macica ćwiczy sobei do porodu :) to nic groźnego, dopóki nie trwa długo, często i nie jest bolesne.. :) Lekarz kazał mi brać Magne B6 i więcej odpoczywać i się nie przemęczać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też czasem twardnieje brzusio, ale tylko na chwilkę i nie jest to bolesne. :-) Nie wiem jak u was dzisiaj pogoda ale u mnie strasznie duszno. A to dopiero początek upałów. Jak my przeżyjemy prawiecałe lato??? Jak nigdy mam nadzieję, że to będzie chłodniejsze lato. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez czasem mała tak sie ułozy ze brzuch mam twardy jak kamien..nie boli nic ale czuc jak sie dotknie malucha.przyzwyczajajcie sie bo w sumie to juz duzo tygodni hehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie też dzisiaj we Wrocławiu upał straszny. Wyszłam na chwilę do sklepu i myślałam, że nie wrócę. A brzuch mam już taki duży, że nie wiem co to będzie do 9 miesiąca. Też lubię lato ale teraz tak samo się modlę o chłodniejsze dni. Smiglo super, że idziesz na usg. Ja mam kontrolę 28go jeszcze, sprawdzić czy maluszek już dobrze odżywiony. Jem cały czas żelazo, wątróbki, szpinak mam nadzieję, że się polepszy. Jeszcze usg nerek mam w czwartek bo zastój jest i nie wiadomo co dalej. To się nabiegamy teraz po tych lekarzach. Solde Luna, nie dziwię Ci się, że się martwisz, też bym pewnie wpadła w histerię, ale musisz coś jeść, nie chodź głodna to nie pomoże. Jesteś pod kontrolą lekarza, więc wszystko będzie ok, musisz myśleć pozytywnie a Twoja dzidzia też będzie zadowolona. Zobaczysz. Dużo kobiet ma cukrzycę ciążową, potem zazwyczaj znika a dzieciaczki rodzą się piękne i zdrowe. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbuzka1
jeżeli się boicie z twardnieniem brzucha-zadzwońcie do lekarza i najlepiej się upewnić czy nie jest to zwykły skurcz( trwa kilka sek potem brzuch mięknie) i czy się czyjka nie rozwiera. Ja tak właśnie trafiłam do szpitala. Czułam twardnienie brzucha a pod wiezór był prawie cały czas twardy i jak pojechałam do szpitala to okazało się że jest rozwarcie na 1 palec- od razu kroplówka a potem fenoterol. Lepiej dmuchać na zimne. Co do cukru - to trzeba jeść często i można absolutnie się głodzić dziecku bardziej zaszkodzi głodówka mamy niż czasem za wysoki cukier- poza tym poziom cukru to wartość względna bo jak mama ma 140 to dziecko 120 a jak mama 160 dziecko 140 i to jest granica którą powinno się trzymać. Oczywiście lepiejjak jest niższy ale niedocukrzenie jest bardziej groźne dla dziecka. Polecam strone: www.cukrzyca.akcjasos.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam rozwarcie na 1 palec w 8 miesiącu ( w pierwszej ciąży) i tak chodzilam do konca bez zaqstrzykow..itak urodzilam 4 dni po terminie hehhe no ale to była juz wysoka ciąża nie to co teraz.. milego dnia wam życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff dzisiaj brzusio jest już bardziej miękki, poszłam wczoraj wcześnie spać, może dlatego jest lepiej, bo odpoczęłam... codziennie pracuję po ok 7 godzin, więc też może z tego mi tak twardnieje..mój mały smyczek zrobił się spokojny, w nocy jak się budzę to pokopuje, ale w dzień teraz to rzadziej..rano też troszeczkę, ale nie panikuję bo już tak parę razy miałam...nauczyłąm się po prostu że to jest taki człowieczek jak i ja..i tak go podziwiam ,że tyle dni potrafi mieć dobry humor :.))) od tego tygodnia mówię STOP słodyczom, może nie przytyłam bardzo dużo, ale zostało mi jeszcze 3 miesiące jakby nie było, a ponoć tych najbardziej się tyje, więc mam zamiar jeść same zdrowe rzeczy, warzywka, owoce...a na szaleństwo np. lodowe jak zasłużę będę miała dyspenzę w niedzielę!!!! dziewyczny, kiedy wybieracie( i jesli w ogóle się wybieracie ) na szkołę rodzenia? ja myślę że początkiem czerwca się zapiszę...chyba nie za późno, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) jeżeli chodzi o twardnienie brzuszka to ja jeszcze takich typowych skurczy nie doświadczyłam :) czasami mam tylko wzdęcia po zjedzeniu i czasami dzidzia mi dupkę wypchnie i wtedy jest twardy brzuszek :) a ostatnio to dzidzia cała przeszła na lewą stronę, która była napieta na maksa a po prawej stronie brzuszek był prawie wklęsły :) wczoraj byłam na wynikach )hemoglobina i mocz) po 3 tygodniach przerwy, ciekawe jakie będą wyniki??? najważniejsze, żeby z moczem było ok bo ostatnio nogi mi puchną coraz bardziej :( już nie tylko stopy ale i łydki :( do lekarza idę za tydzień we wtorek to zobaczę co powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve ja nie idę do szkoły rodzenia bo mój mąż tak pracuje , że nie mógłby ze mną chodzić na zajęcia :) Agnieszka31 za 3 dni pyknie nam studniówka :) robimy jakąś imprezkę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja,mam pytanko a studniówka oczywiście ta ciążowa to początek 26tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggape
Cześć Dziewczyny, Jestem w 28 tygodniu ciąży. Jeśli chodzi o szkołę rodzenia, to w zeszłym tygodniu rozpoczęłam zajęcia i jestem z nich bardzo zadowolona. Trwały 2 godziny i w zasadzie były wstępem do prawdziwej nauki. Pani położna omawiała zasady 'rodzenia po ludzku", a później fizjoterapeuta rekomendował ćwiczenia mięśni Kegla i pokazywał 5 rodzajów oddechu. Suma sumarum polecam! Robi się coraz cieplej i ja też mam coraz większe obawy. Niższe temperatury odpowiadałyby mi jak najbardziej. Ciąża w lecie nie jest łatwa. Czytam Wasze teksty o twardniejącym brzuszku i zastanawiam się czy potrafiłabym odróżnić skurcz od kłucia. Ostatnio odczuwałam co pewien czas jakieś kłucia w okolicy lewej pachwiny, a potem do tego doszedł lekki ból nerek, który przewędrował sobie od lewej do prawej strony i ustał. Nie wiem czy to efekt rozciągania? Generalnie nie jest łatwo funkcjonować z tymi wszystkimi dolegliwościami, nie mając wiedzy, które z nich mogą być niepokojące. Mój brzuch to wielki warsztat, a ja jestem póki co niewykwalifikowanym mechanikiem :) Dzisiaj idę do lekarza na kontrolną wizytę. Mam nadzieję, że wrócę z samymi pozytywnymi informacjami. Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggape --> ja też mam takie bóle, czasem nie mogę rozróżnić czy to pęcherz boli, czy nerki czy co innego. Ale lekarka powiedziała żeby zawsze w takim przypadku zrobić sobie badanie moczu, to kosztuje 5 zł a jakby coś było nie tak to od razu wyjdzie w moczu. No i zawsze jak mam silne bóle to sprawdza na USG czy nie ma jakiejś cysty na jajniku, i zastoje w nerkach (bo zazwyczaj jakieś mam). Jak na razie wszystko jest ok, a czasem boli mnie tak że w ogóle nogi nie mogę zgiąć w pachwinie, tak więc pewnie to coś się tam rozciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggape
Lacertaa, dziękuję za szybką informację. Dziś idę do lekarza, więc opowiem jej jak to zwykle co mi się działo od ostatniej wizyty. 3 tygodnie temu mialam bardzo dobre wieści lekarskie, wszystko prawidłowo. Wcześniej w moczu wychodziły mi bakterie, ale łykałam urosept i piłam wodę zdrojową Jana i później wszystko wyszło ok. Odstawiłam te medykamenty, ale być może powinnam do nich wrócić skoro odezwały się nerki. Lekarz zdecyduje. Moja lekarka unika częstego usg, kolejne mam mieć za 3 tygodnie, ale niewykluczone, że z uwagi na te dolegliwości będzie chciała zrobić coś wcześniej. Słuchajcie, a od którego tygodniu wizyty u lekarza stają się częstsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smiglo7-no tak pyknie nam stodniowka mam nadzieje ze szybko minie bo zaczynam miec coraz mniej cierpliwosci w czerwcu mam 5 egzaminow niewiem jak je przetrwam.ja dzis rano wstalam i tez mi stwardnial brzuch ale poki co sie tym nie przejmuje ja mam problemy z dusznosciami wieczorami dzis polecialam zrobic morfologie zobaczymy czy to nie jest przyczyna tych dusznosci jak tak to ide po leki do lekarza.Dziewczyny jakie leki zazywacie na niską hemoglobine i w jakich dawkach.Daj Znac smiglo7 jak twoje wyniki ja tez dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka31 wyniki będę miała dopiero w środę bo u mnie w przychodni tylko pobierają próbki do badania a potem wioza to do labolatorium :) ale dam znać napewno :) kupiłam sobie ciśnieniomierz i mierzę codziennie3xrazy ciśnienie i przeważnie mam niskie i nie wiem czy to źle ( że wysokie jest złe to wiem bo mi ostatnio lekarz powiedział bo takie miałam ) jeżeli chodzi o leki na hemoglobinę niską to ja nic nie brałam tylko piłam sok z buraków jedniodniowy ale nie codziennie bo jest ohydny :( zobaczę w środę czy wogóle to miało jakiś sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym to nie chce mi się już do pracy chodzić( zaraz będę musiała iść) chętnie poszłabym na l4 ale muszę wyszkolić nową dziewczynę, która będzie moim zastępcą ( jestem kierownikiem sklepu z odzieżą) bo moja poprzednia zastępczyni awansowała i jest teraz kierowniczką w nowo otwartym sklepie :) założyłam sobie, że popracuję tylko do połowy czerwca i spadam ( mam nadzieję, że nie będzie takiej pogody jak wczoraj )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ze wyni8ki mamy słabe to normalne jest to okres przełomowy i dziecko wszystko ciągnie tak mi lekarz mówił mi brzunio czasem stwardnieje ale rzadko za to mam skurcze łydek i to okropne bior magne ale cóz czasem złapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie ze powinnas spadac na ostatnie miesiące ciązy wkoncu masz nisko lozysko wiec musis sie oszczędzac.ja niestety musze przetrwac czerwiec na uczelni jaz teraz ubolewam.ja dzis bede miala wyniki ale tylko morfologi bo robie sobie prywatnie .mam tez od lekarza ale zrobie sobie w czerwcu narazie robie dla siebie czy wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszko, ja na przykład biorę tardyferon 1 tabletkę dziennie, najlepiej wieczorem żeby nie kumulować z witaminami. ( co może powodować nudności itd)i dobrze jest przegryźć czymś z wit. C na przykłąd ja jem kiwi.... to chyba dobry lek bo rozkłada się etapami i dostarcza organizmowi co chwilę odpowiednią dawkę ja do lekarza idę dopiero początkiem czerwca, jeśli oczywiście obejdzie się bez komplikacji tfu...tfu... muszę też zacząć pić sok z buraka...smiglo, a ile takich buraczków wyciskasz dziennie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam skurcze lydek czasami bolą mnie cale tak jak na zmiane pogody,obiawaim sie dzisiejszych wynikow bo nurtują mnie te dusznosci wieczorne ale wiecie co zauwazylam ze dzieje mi sie tak jak sie najem moze to jest ucis na przepone przez zolądek no zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve ja dzis zobacze jak bede miala hemoglobine ponizej 10 ciu to lece do lekarza po leki nawet na oddzial do szpitala bo boje sie cos zaniedbac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o skurcze łydek to mnie też takie łapią ale tylko w prawą biorę tez magne b6 ale nie codziennie bo nie chcę się faszerować lekami za bardzo :) jeżeli chodzi o wyniki to ja też robię prywatnie (tzn, za wszystkie płacę) ale robię to w mojej przychodni ba mam blisko a nie chce mi się jeżdzić gdzieś dalej :) sok z buraczków kupuję gotowy taki jednio dniowy bo nie mam sokowirówki a poza tym nie mam czasu na wyciskanie soczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×