Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Witajcie Ja na chwile,Maciek w domu bo chory,wczoraj go chyba przechwalilam bo jest niedobry jak pies.Wlasnie wstawilam rosolek,moze wreszcie cos zje.A ja wzielam sie za prasowanie na siedzaco bo stac nie moge,ale znowu jak siedze to boli mnie kregoslup,normalnie plakac mi sie chce bo czuje sie jakbym miala z 80lat. Mi tez dretwieja rece i puchna nogi. A co do kaftanikow tez ich nie lubie,ale mam bo dala mi bratowa po malym,ale raczej nie bede ich uzywac.Najlepsze dla mnie to body i pajacyki. Nie popisze dzisiaj z Wami,obowiazki wzywaja. Zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis sobie poplakalam troche sie zalamalam tym bolem bo wiem ze bedzie mnie to trzymac juz do konca ciązy,dobrze ze wyszlam na czysto z egzaminami jeszcze jeden mi zostal z 7 miu ale facet jest spoko to mnie pusci .to byl dla mnie nagorszy rok na uczelni ale tak bylam zawzięta ze musialam to skonczyc teraz i nic nie zostawiac na wrzesien.a teraz te okropne bole plecow ani siedziec ani lezec, nawet biedna nie bardzo moge sobie obciąc paznokci u nog a co dopiero o nie zadbac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka31 taki urok ciąży ,myślisz że wszystkie mają zadbane pomalowane paznokcie ,mi ostatnio koleżanka malowała ,ale już mi głupio ją prosić ,a mąż mi głowę myję bo przez moje zdrętwiałe paluchy nie daję rady sama ,jeszcze trochę ,zobacz już bliżej końca niż początku,A potem będzie wspominać ciążę z sentymentem ,ja się cieszę każdym dniem i kopniakiem od małej ,bo wiem że to już moja ostatnia ciąża dwójka dzieci to to o czym zawsze marzyłam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale miałam czytania !!!! :-) :-0 Wczoraj miałam spotkanie z położną. Bardzo fajna kobieta. Trochę mnie uspokoiła bo zaczęłam się już denerwować. Kazała mi przygotować oświadczenie do szpitala, że nie wyrażam zgody na nacięcie krocza, bo często da się je uratować, a w szpitalu lekarze kochają nacinać pierworódki. Powiedział że jak nie trzeba będzie to nie natnie a jak lekarz się będzie upierać to mam stanowczo powiedzieć że się nie zgadzam a ona da mi znak czy tak faktycznie jest i zrobi tak żeby było dobrze. Powiedziała też, że nawet jeżeli nie będzie miał mnie kto zawieść do szitala to spokojnie sama dojadę tylko mam do niej dzwonić co i jak .... :-) już widzę się jadącą samochodem albo stojącą w korkach podczas skurczy :-) Ogólnie kobieta bardzo sympatyczna, kazałami na następny raz zapisać pytania o których zapomniałam i mam się z nią spotkać za 3tygodnie z wynikami badań, na wszelki wypadek jakbym chciała znieczulenie. Bo podobno jest tak że jak jest już zaduże rozwarcie a oni nie mają wyników i nie zdążą zrobić do nie dadzą znieczulenia. Więc lepiej wcześniej. Ale mój synek jest ostatnio aktywny, tak mocno kopie:-) No i zaczęło mi się wstawanie na razie raz w nocy do toaletki :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tez moja ostatnia ciąza tez zawsze chcialam miec 2 dzieci wiecej nie,no ale wiesz jak to jest niby tez powinna cieszyc sie kadym ruchem malego ale ja mam problem z tą nieszczęsną slabą i cienką blizną po tamtym porodzie i przy kazdym mocniejszym ruchu wydaje mi sie ze maly mi tą blizne rozwali i bedzie problem a rusza sie nieraz niesamowicie jak wczesniej byl spokojny to teraz rusza sie często ,jak mnie nieraz kopnie w pęchcerz to musze sie az skulic takze wole jak jest spokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze jedno. Będę mogła sięruszać podczas całego porodu, nawet w drugiej fazie jak tylko będę miała ochotę. i ktg mogąmi robić na siedzącą jak będzie mi niewygodnie leżeć. total luz tylko jak będzie w rzeczywistości to czas pokaże. A odnoście bólu to jak chodzęto mam wrażenie że mi się nogi urwią bo tak bolą. I nie jest to kwestia rozchodzenia, bo wtedy jest jeszcze gorzej. Kręgosłup też boli jak za dużo pochodzę i ręce dalej cierpną ale już mniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie może czasem takie uczucie jakby was maluchy łaskotały od środka w szyjkę??? czasem mi tak gmyra - śmieszne uczucie :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak nie mam ale wiem co jest chyba przyczyną mojego naglego bolu kręgoslupa tak bylo i tamtym razem w ciązy nagle przytylam 2 kg na przelomie 2 tygodni obawiam sie ze z malutkiego dzidziusia znow bedzie duze dziecko tamtym razem bylo ponad 4 gk i teraz pewnie sytuacja bedzie podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co macie dzieci już, zgadzała się Wam waga z usg po porodzie? Jeżeli oczywiście miałyście usg w dniu porodu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znaczy mi akurat lekarz nie powiedzial konkretnie wagi dziecka tylko ze bedzie to duze dziecko ale to bylo 6 lat temu wiec medycyna strasznie poszla do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza ja mialam robione usg przed porodem,ale nie powiedziala mi lekarka ile maly wazy.Przed porodem polozna wziela centymetr i zaczela mierzyc mi brzuch i powiedzial,ze dziecko wazy 4kg i tyle wazyl. Agunia to super,ze masz fajna polozna i powiedziala Ci co i jak.A chcesz brac znieczulenie??? Ja mam za tydzien spotkanie z anestezjologiem,jak mi powie,ze nie moge miec znieczulenia to wtedy zaczne sie bac nie na zarty. Tutaj na szczescie nie nacinaja krocza tak jak w Polsce,jedynie gdy naprawde jest taka potrzeba. Agnieszka miejmy nadzieje,ze z Twoja blizna bedzie wszystko ok,ja na szczescie jej nie czuje,mimo,ze brzusio jest wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika31.... ..Monika ...30....woj.zach-pom...34...02.08..+7,5 kg...syn moonisia....Monika......21,5....Poznań.............33... 04 .08...+10...Zuzanna Maja Limetka82...Danka......25....Wolsztyn...........35... 04 .08...+11...ponoć synek sokratynka....Ola........24....Trójmiasto.........34...0 5.08...+14...synek mama-i-ja....Aga....27.....Białystok.....32.........07 .08...+12...KUBUŚ Dżiska................24....woj.lubelskie.........31.... 12.08...+14... Aniusiek....Ania......25......Warszawa.....34........11. 08...+18....synek Kubuś Kasiaka............28....wielkopolskie.......34......... 11.08 /04.08...+6kg...Inga Barbara -dziki storczyk-.Maja...25....Śląsk............24.....10.08... +3,5..Zosia SoldeLuna...Marta.......28.5..Warszawa........34.....11. 08...+1,2..DAWIDEK NovemberRain...Paulina...22..Warszawa.......34....11-12. 08...+14... synuś Mysza30 ..Joanna..30...woj.podlaskie....27.....13.08....+12..na 99%synuś Kasia_22.....Kasia...22....Rzeszów....29.....14.08.2007. ...+5.....Wiktor Olinka76......Ola.........30....Trójmiasto..........20.. ....15.08...+3...synek badeve....Ewa_.26....podkarpackie.......34......19.08... +13...SYNEK Agunia81 ..................26....małopolska.........33.....19.08...+9 ..synek myszka24....Ewelina....24....Łódź......33... ..20.08...+9KG.. SYNEK julianna29.............29....warszawa............28. ....21.08...+2...dz zona_mundurowego…..26…..zach-pom…̷ ; ; ; ; 0;..33…..21.08…..+6….???? dragonka73.......33....Wroclaw/usa........33.... .22.08...+5...synek gokata...........26.....kuj.-pom.............26......22 .08.....+4...Synuś misiakówna.....Basia...24 ....Szczecin....32........23.08...+13 Córcia Agnieszka31.........31....podkarpackie........32.. ...26.08...+9synek Halinamalina........31....dolnośląskie......31.... .26.08...+6 SYNEK!!! smiglo7......Asia..........28....Wrocław.... .....32......26.08...+16...Dominika lacertaa.............27...Katowice..............25.....2 7.08....... córcia ankakoza...Anka.......30.....Wrocław.....32....... 28.08......+15...synek Kubuś Anuśka2007............24....zach-pom.............26.. ..29.08...+15 syn Catrina33........Śrem............25...........26.08.2007 __.....+7 córka Gabrysia gosiafrancja....28...Francja....36...........??????????? ??........+17.. ....sy nek Nicolas _______________________________________________ __ __ Koleżanki z drugiego forum: Suri.....Żaneta.....24..woj.kuj.-pom.....21....... ..01 .08.07....+2 syn Molinezja...............28.....Kraków...............16.. ...01.08.07.....+2 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.22....02.08.07....+4 pluszka... Beata .......31 ...woj.kuj-pom ......29......03.08.07..+9 syn enais..................24...małopolskie..........22. ......03.08.07..+5 syn Magduśka.................29....Kraków..............16. ...06.08.. oliwka2 - Magda - 31 - Trójmiasto - 19tc - 12.08.07(+4kg) - 99% synek slonko26....Joanna......26.....warm-mazur....20... ..12.08.07..+4 syn dominika-80.......27......małopolska.......32.... ...13.08.07..+5 córa doti....Dorota...........28......opolskie.......19 .....15.08.07...+9 syn? jaga77.................29.......woj.lubelskie........1 6......15.08.07...+4 betika...Beata..........30.......Toruń..............17.0 8.07 SYNEK nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ............33.......18.08.07.+16 Noi zaczal sie u mnie 36tydzien ciazy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę, centymentrem. Nieźle. No a swoją drogą z tym nacinaniem to dziwne, że u nas trzeba w niektórych przypadkach, czy nawet szpitalach. A co jeżeli pęknie? To chyba o to chodzi, że liczy się na farta. Nie wiem w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link zle wchodzi to wklejam tekst o Gdy nie chce się obrócić Wiadomo: tuż przed porodem maleństwo powinno być ułożone główką w dół, bo tak łatwiej mu przyjść na świat. Aby było to możliwe, musi się obrócić. Jeśli z tym zwleka, z pewnością się niepokoisz. Inne niż główkowe ułożenie dziecka nie zawsze jednak oznacza coś złego. Poród jest wówczas co prawda bardziej skomplikowany, ale lekarze potrafią sobie radzić z każdym niezdyscyplinowanym dzieckiem. Wyjaśniamy wszystko, co chciałabyś o tym wiedzieć. Kiedy dziecko powinno ułożyć się główką w dół? Większość dzieci przyjmuje takie położenie (podłużne główkowe) między 32. a 36. tygodniem życia płodowego. Jeśli twojemu maleństwu nie spieszy się z tym, nie martw się na zapas. Niektóre dzieci trzymają w niepewności swoich rodziców i lekarzy aż do kilku, kilkunastu dni przed porodem. Jakie są sposoby, aby zmienić położenie maleństwa? Niektórzy lekarze lub położne zalecają wykonywanie w ostatnich ośmiu tygodniach ciąży specjalnych ćwiczeń. Choć nie ma dostatecznych dowodów, że taki trening pomaga, można próbować. Dwa razy dziennie układaj się tak, żebyś miała miednicę wyżej niż żołądek. Gdy leżysz na plecach, podłóż pod pośladki kilka poduszek albo klękając na podłodze i podpierając się na zgiętych ramionach, jak najwyżej unieś pośladki. Trzeba pozostać w takiej pozycji przez minimum 10 minut. Wypróbuj też wizualizację. Będąc na czczo, skup się na rozluźnieniu mięśni brzucha i wyobraź sobie, że dziecko się obraca. Powinnaś tak robić dwa razy dziennie przez dziesięć minut. Lekarka, autorka tej metody, ocenia jej skuteczność na 89%. Jest też inna możliwość – obrót zewnętrzny. Wykonuje go jedynie lekarz pod kontrolą aparatu USG. Nie jest to jednak obojętny zabieg i może go robić tylko doświadczony położnik. A jeśli dziecko pozostanie ułożone pośladkami do dołu? W takim położeniu ma główkę w górze, nóżki może mieć zwinięte ze stópkami w okolicy pośladków (położenie miednicowe zupełne) lub może być zgięte w pół z nóżkami wyciągniętymi wzdłuż tułowia i stópkami na wysokości twarzy (położenie miednicowe niezupełne). W ten sposób układa się większość dzieci (82%). Inne ułożenia to stópkowe (zupełne i niezupełne) i kolankowe. W tych sytuacjach nie zawsze trzeba robić cesarskie cięcie. Ale poród naturalny wymaga ostrożności. Pod koniec ciąży lekarz wykona badanie, by zmierzyć średnicę miednicy mamy i wielkość dziecka. Gdy różnica jest za duża, wykonuje się cięcie. Jeśli nie, poród następuje siłami natury. Zapobiegawczo wykonuje się nacięcie krocza. Jeżeli są komplikacje, np. szyjka rozwiera się za wolno, w każdej chwili lekarz może zdecydować o cięciu. Może też leżeć w poprzek. Co wtedy? Jeśli dziecko ułożone jest w poprzek macicy mamy i nie uda się go obrócić (np. przez obrót zewnętrzny), poród naturalny nie jest możliwy. Czy dziecko skierowane główką w dół zawsze ułożone jest prawidłowo? Zamiast potylicą (z przygiętą główką) w kierunku ujścia macicy, może się ustawić na dwa sposoby: czółkiem (1% dzieci) lub twarzyczką (jedno na 1000). W pierwszym przypadku cięcie cesarskie jest konieczne, w drugim – jeśli dziecko dokona korzystnego zwrotu bródką pod spojenie łonowe mamy, poród drogami natury jest możliwy. Położenie główkowe To optymalne ułożenie, przyjmowane przez 95% dzieci przed przyjściem na świat. Zwykle dziecko jest ułożone pleckami po lewej stronie twojego brzucha – jest to ustawienie lewe. Gdy główka dziecka kieruje się do ujścia macicy (wstawia się do miednicy), a potem obraca się, plecki dziecka kierują się do przodu twojego brzucha. Jeśli podczas porodu plecki dziecka są skierowane w stronę twojego kręgosłupa, może to wywoływać bóle pleców i przedłużanie się porodu. Położenie miednicowe Zdarza się, że około 3–4% dzieci aż do końca ciąży pozostaje stópkami lub pośladkami do dołu. Wtedy poród siłami natury stanowi ryzyko, ale jeśli nie ma innych przeciwwskazań (np. dziecko nie jest zbyt duże, a miednica mamy za wąska), niektórzy lekarze je podejmują. Większość od razu wykonuje cesarskie cięcie, zwłaszcza u mamy rodzącej pierwszy raz. Przed porodem można próbować obrócić dziecko. Położenie poprzeczne Pozycję w poprzek w łonie mamy przyjmuje mniej niż 1% dzieci. Przy takim ułożeniu jedynym bezpiecznym postępowaniem jest cięcie cesarskie. Wyjątkowo próbuje się zmienić pozycję dziecka, stosując technikę przechylania go (po 32. tygodniu ciąży) lub obrót zewnętrzny (w 37. lub 38. tygodniu). Tekst: Aleksandra Sobieraj Konsultacja: dr n. med. Bożena Kowalska, ginekolog położnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie miala polozenie miednicowe w pierwszej ciązy i niestety maly nie chcial sie obrucic takze miala to nieszczęsne cc niby nie narzakalam ale teraz przez to mam bolączki teraz znow ulozenie jest dobre a rodzic sama nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko wspolczuje Ci,ja na poczatku przez pol roku tez odczuwalam bol,ale teraz jest ok i ni mam zadnych problemow z szfem,mam nadzieje,ze tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie znieczulenia to nie wiem czy będę brać, wszystko okaże się w trakcie ale chcę być przygotowana jakby coś. A jak pomyślę że muszę za niego zapłacić 200 zł to na pewno ból mi przejdzie :-) coś za dobry mam dzisiaj humor Odnośnie nacięcia krocza to położna powiedziała że to widać czy trzeba nacinać bo jeżeli bieleje to znaczy że pęknie. Ona uważa że nie zawsze trzeba nacinać (chociaż lekarze uważają że zawsze) i na wszelki wypadek kazała mi masować krocze specjalnymi olejkami a że ich nie mogłam kupić to można też oliwką z oliwek. I tu wkracza mój mąż .... ja to umię wykorzystać każdą sytuację :-) Położna z uśmiechem na twarzy oczywiście potwierdziła że najlepiej jakby robił to mąż hihihi. To się nazywa łączyć przyjemne z pożytecznym. no i jeszcze powiedziała że jakbym chciała troszkę wcześniej urodzić czyli około 38 tygodnia to mąż musi stanąć na wysokości zadania, bo zazwyczaj seksik przyspiesza poród. Więc cóż nam zostało jak oddawać się przyjemnością :-) :-) Naładowałamnie kobieta niesamowitą pozytywną energią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia ja tez mam zamiar powykorzystywac meza na maksa jak bedzie na miejscu hihihihihi,zobaczymy czy pomoze. A co do lekarza,to tutaj nie ma przy porodzie,sa dwie polozne,a lekarz tylko jesli cos sie dzieje nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobaczymy jak będzie. Jeżeli będzie jakieś ryzyko dla dziecka to wolę ja cierpieć niż żeby mój kochany Skarbek cierpiał. Nie mam nic przeciwko nacinania krocza w uzasadnionych przypadkach ale rutyna lekarzy mnie wkurza :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia to prawda,nie zawsze przeciez trzeba naciac krocze. Moja bratowa niedawno urodzila synka 4.100kg i 51dl,wiec byl pulpecik.Nie nacinali jej,pekla tylko w dwoch miejscach i to minimalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika31.... ..Monika ...30....woj.zach-pom...34...02.08..+7,5 kg...syn moonisia....Monika......21,5....Poznań.............33... 04 .08...+10...Zuzanna Maja Limetka82...Danka......25....Wolsztyn...........35... 04 .08...+11...ponoć synek sokratynka....Ola........24....Trójmiasto.........34...0 5.08...+14...synek mama-i-ja....Aga....27.....Białystok.....32.........07 .08...+12...KUBUŚ Dżiska................24....woj.lubelskie.........31.... 12.08...+14... Aniusiek....Ania......25......Warszawa.....34........11. 08...+18....synek Kubuś Kasiaka............28....wielkopolskie.......34......... 11.08 /04.08...+6kg...Inga Barbara -dziki storczyk-.Maja...25....Śląsk............24.....10.08... +3,5..Zosia SoldeLuna...Marta.......28.5..Warszawa........34.....11. 08...+1,2..DAWIDEK NovemberRain...Paulina...22..Warszawa.......34....11-12. 08...+14... synuś Mysza30 ..Joanna..30...woj.podlaskie....27.....13.08....+12..na 99%synuś Kasia_22.....Kasia...22....Rzeszów....29.....14.08.2007. ...+5.....Wiktor Olinka76......Ola.........30....Trójmiasto..........20.. ....15.08...+3...synek badeve....Ewa_.26....podkarpackie.......34......19.08... +13...SYNEK Agunia81 ..................26....małopolska.........33.....19.08...+9 ..synek myszka24....Ewelina....24....Łódź......33... ..20.08...+9KG.. SYNEK julianna29.............29....warszawa............28. ....21.08...+2...dz zona_mundurowego…..26…..zach-pom..........34…..21.08…..+4….???? dragonka73.......33....Wroclaw/usa........33.... .22.08...+5...synek gokata...........26.....kuj.-pom.............26......22 .08.....+4...Synuś misiakówna.....Basia...24 ....Szczecin....32........23.08...+13 Córcia Agnieszka31.........31....podkarpackie........32.. ...26.08...+9synek Halinamalina........31....dolnośląskie......31.... .26.08...+6 SYNEK!!! smiglo7......Asia..........28....Wrocław.... .....32......26.08...+16...Dominika lacertaa.............27...Katowice..............25.....2 7.08....... córcia ankakoza...Anka.......30.....Wrocław.....32....... 28.08......+15...synek Kubuś Anuśka2007............24....zach-pom.............26.. ..29.08...+15 syn Catrina33........Śrem............25...........26.08.2007 __.....+7 córka Gabrysia gosiafrancja....28...Francja....36...........??????????? ??........+17.. ....sy nek Nicolas _______________________________________________ __ __ Koleżanki z drugiego forum: Suri.....Żaneta.....24..woj.kuj.-pom.....21....... ..01 .08.07....+2 syn Molinezja...............28.....Kraków...............16.. ...01.08.07.....+2 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.22....02.08.07....+4 pluszka... Beata .......31 ...woj.kuj-pom ......29......03.08.07..+9 syn enais..................24...małopolskie..........22. ......03.08.07..+5 syn Magduśka.................29....Kraków..............16. ...06.08.. oliwka2 - Magda - 31 - Trójmiasto - 19tc - 12.08.07(+4kg) - 99% synek slonko26....Joanna......26.....warm-mazur....20... ..12.08.07..+4 syn dominika-80.......27......małopolska.......32.... ...13.08.07..+5 córa doti....Dorota...........28......opolskie.......19 .....15.08.07...+9 syn? jaga77.................29.......woj.lubelskie........1 6......15.08.07...+4 betika...Beata..........30.......Toruń..............17.0 8.07 SYNEK nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ............33.......18.08.07.+16 WItam, dziewczynki ja dziś byłąm u swojego gina i aktualizuje. Coś mi waga leci schudłam 2 kg w ciągu tygodnia, a brzunio rośnie prawidłowo. Szyjka się nie pogorszyła na szczęście ale leżenie dalej mam :/ . Narazie uciekam jakiś obiadek zjeść :) Trzeba nadrobić Apropo kłucia w szyjce, też tak nieraz mam jak młode atakuje główką i mrowienie w dole podbrzusza dziwne uczucie. Niby brzuszek mam nieduży ale ostatnio też miałam problem z obcięciem pazurków jakoś mi się młode dupką wypina i albo się chowa pod żebra albo się klinuje i nie ma sposobu żeby się schylić. Wtedy to juz się robi bolesne albo odczuwam dziwne pieczenie w tym miejscu. Kręgosłupik też już daje znać :) takie uroki ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza co do wagi z USG ja miałam w dzień porodu i tak jak powiedział mała tyle miała 2500 więc dobrze wyliczył. Myszka dzięki za informację od dziś ćwiczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirela W
Czesc dziewczyny. Ja tez bylam dzis u mojej lekarki. Syn czuje sie bardzo dobrze. Przez dwa ostatnie tygodnie przytylam 1.5kg. Jestem w 36 tygodniu ciazy. Maly wazy ok.2400? Lekarka powiedziala, ze to dobra waga. A ile waza wasze fasolki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd wy wiecie ile wasze maluchy ważą ? Mi lekarz ani razu nie podał wagi :/ ostatnio jedynie powiedział, że małe ma wymiary na 30 tyg. płód co sie zgadzało z terminem zajścia w ciąże. Mozna gdzieś po wymiarach określić wagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała 2390 waży prawie 35 tydzień też w normie waga.Lekarz mierzy objętość główki i tłowia ,oraz dł.kończyn ,a usg ma już funkcję wyliczania wagi z norm.Choć zawsze jest +- 350 gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprasowalam nareszcie,w komodzie i szafie zrobilam male przemeblowanie,jeszcze musze zrobic pozadek w komodzie w salonie i w szafce w kuchni i moge isc rodzic!!!!!!No jeszcze bym chciala myc okna,ale nie wiem czy dam rade z moim brzuszkiem hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej sierpinóweczki:) Ja nie bardzo sie dzisiaj czuje bo pogoda do niczego i ciśnienie mam duze...ojej moja głowa:( Musze poczytać co mądrego napisałyście więc tak krótko dzisiaj. Aha kupiłam wanienke tą w biedronce ale mam wrażenie że jest strasznie duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×