Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

ja spadlam 11kg musze sie pochwalic ale zostalo mi jeszcze z 2kg wlasnie w brzuszku no ale i tak chyba niezle:) Moj maly niestety bardzo nerwowy jest moze sie to uspokoi z czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, wpadlam zobaczyc jak sobie radzicie:) wszystkim mamusiom gratuluje, a oczekujacym zycze cierpliwosci, dwa razy mi sie dzieci rowno tydzien spoznily i wiem co to za bol, bo rowno miesiac temu musialam tak czekac:) alez ten czas leci:) smigielko, sproboj meza wykorzystac w celach niecnych, u mnie tak ruszylo;) a nie wiecie co z misiakowna??? bo ona moje miasto i moj rocznik i tak sobie za nia kciukasy po cichu trzymam, choc rozmawiac nie mialysmy przyjemnosci:) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka moj synus nie lubi na brzuszku lezec, wytrzymuje tylko kilka min w lozeczku, troche dluzej u taty na brzuchu :) myslalam ze umre ze smiechu jak maly lezal na tacie i sie wiercil, az znalazl jego sutek - possal i sie wkurzyl ze nic nie leci i nie chce pozowac do zdjec... probowalam udokumentowac jak wysoko synus podnosil glowke w czwartym tygodniu zycia, ale zanim mi sie udalo wlaczyc aparat, to postanowil lezec plasko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm 3 godzinki płaczu..ja już nie wiem o co temu głodomorowi chodzi...moze się nienajada..bo nigdy mu się pokarm nie ulewa, a to słyszałam jest znakiem że mały jest już najedzony...kładłam go do łóżka no chyba z 50 razy za każdym razem karmiłam, ale on może tak na raty nie chcę...tylko raz a dobrze..? gosiafrancja, po czym ty stwierdziłaś, że powinnaś dokarmiać małego butelką? bo ja się nad tym zastanawiam czy po karmieniu piersią jeszcze nie dokarmić tą buteleczką, żeby poszedł sobie lulu i spał spokojnie.... mój kubuś dłużej jak 3 godziny nigdy nie spał...1,5, no raz 3 godzinki spał, ale to rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka a mi zostało 7 do zrzucenia!!! katastrofa...chociaż brzuszek mi ładnie spada jedynie pupa została i łapska!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze forum odzywa i zostalo opanowane przez mamuski juz rozpakowane bo takich jak juz prawie nie ma hehehehe bardzo sie ciesze jak urodze to wy bedziecie mi doradzac itp. teraz zmykam na zakupy z mezem bo trzeba na wszelki wypadek zapelnic lodowke i jaks chemie kupic :) co do seksiku to nici z tego bo chlop nie chce a mi tez juz sie odechcialo jakies opory przed tym dostalam :P co ma byc to bedzie najwyzej w poniedzialek do szpitala i zobaczymy chyba ze mala sie przestraszy i wczesniej wyjdzie :) trzymajcie za mnie kciuki to moze sie uda w weekend urodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Na początek gratuluję wszystkim mamuśkom 🌻🌻 i wszystkim dziękuję za zdjęcia, śliczne wszystkie dzieciaczki są. Nic tylko przytulać. Smiglo nie martw się doczekasz się, a tak wogóle to się wyśpij, ja nawet nie mam czasu was doczytać narazie, chociaż mały grzeczny i smacznie śpi ale wiecznie coś. W sumie dopiero wczoraj wróciliśmy, także może jakoś doczytam do niedzieli :-) Oj, posypałyśmy sie w końcu trochę. Mam pytanie, czy też Was tak strasznie kręgosłupy bolą??? Ledwo siedzę. I pytanie co do karmienia piersią. Dzwoniłam do położnej i mówi, żeby jak mały zje z piersi, odciągnąć potem pokarm do końca z tej piersi, też tak robicie?? Bo ja już zgłupiałam. Myślałam, że mały ma sam sobie opróżniać tyle ile chce i wtedy organizm sie przywyczai i będzie wiedział ile potrzebuje wytwarzać mleka. Cycki mam jak worki :D Jak znajdę chwilę i wszystkie urodzicie to opiszę swój poród. Narazie lecę położyć się póki mały drzemie, pewnie zaraz wstanie hehe. Pozdrawiam Was wszystkie i życzę dużo zdrówka dzieciaczkom a nierozpakowanym mamuśkom lekkiego rozwiązania. oo, lece bo wstal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Gratulacje dla wszystkich mam. Co tam słychać u Waszych maluchów? Bedeve - ja wprowadziłam butelkę miesiac temu tzn jako dokarmienie. Miałam tak jak Ty co godzine płakał i chciał jeść. Stwierdziłam że się nie najada wiec od czsu do czasu daje mu butle. I poskutkowało. Spi po oki 3 godziny choc czasem marudzi po godzinie snu. Ankakoza - z tego co ja wiem to nie odciaga sie pokarmu po karmieniu. Powoduje to że coraz wiecej produkujesz mleka. Położne w szpitalu stanowczo powiedziały zeby nie odciagać. Najlepszym odciagaczem jest nasz bobas. To nie prawda że musisz miec pusta piers po karmieniu. jeżeli masz obrzmiałe piersi to po karmieniu rób sobie okłady z mrożonych liści kapusty. Pomaga. Z pół godziny przed karmieniem trzeba je wyjąc. Mój mały ważył dwa tyg. temu 3700. W przyszłym tyg. idziemy do szczepienia. W nocy wstaje mi dwa razy. Kolo 2 potem miedzy 5 a 6. Do południa nie chce spać co najwyzej po parę minut zasypia. Popołudniu jestgrzeczny i spi po 3 godziny. szkoda że jeszcze sie nie smieje jak mnie widzi. Usmiecha sie tylko jak zasypia. Słodki widok. Zamówiłam mu na allegro nosidelko. Bede nosic go na plecach lub z przodu hehe.Chciałam chuste ale jest strasznie droga. Kupiłam mu tez czarne body (frak) jak wam się podoba? http://allegro.pl/item227485305_jedyne_w_polsce_eleganckie_body_74_kolekcja_2007.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę napiszcie mi jak ubrałyście i w czym przewiozłyście maleństwo ze szpitala. Czeka mnie to niebawem i nie wiem, czy w rożku da się dziecko umieścić w foteliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info, widzisz, też tak myślałam, a każdy inaczej mówi. Co do wyjścia to mój miał kaftanik, śpioszki, skarpetki, na to spodenki polarkowe, i bluzy już mu nie wkładałam bo w samochodzie upał był. Zapiętego przykryłam ciepło kocykiem polarkowym i dojechał grzecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w rozku przywiozlam i foteliku pod spodem ubrany byl w body i pajacyk i czapeczka ale bylo cieplej niz teraz wiec musisz ubrac jeszcze jakis sweterek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak pielęgnujecie po kapieli siusiaczki; kremem czy oliwką?i czy jak zakładacie pieluchę to dajecie mu go w dół czy w górę, położna powiedziała mi żę w górę, a słyszałam gdzieś, że w doł?! no i dylemacik...zaraz poszperam w internecie tylko nie bardzo mam czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyneczki ufff nawet nie wyobrazacie jaka ulga:) wrócilśmy dziś ze szpitala:) pobyt wspominam miło,sam poród też:) Jasieczek jest raczej głodomorkiem a mleczka mam niezbyt dużo:( dokarmiam go biedaczka a to licząc na mnie chłopak wiecznie głodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badeve ja po kąpieli całego go oliwkuję a jeżeli chodzi o pieluszkę to zawijałam na 2 razy podpępusiem. Mojemu Tomaszkowi pępuś już odpadł w czwartek więc problem mamy z głowy. Mam mały prblemik bo mały cały czas się tak nadyma i stęka jakby nie mógł zrobic kupy a robi je po troszku. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ze mną bo ja też mam straszne zatwardzenie. Od kilku dni nie byłam w toaletce i nie wiem czy to też wpływa na szkraba. :-( Odnośnie pokarmu to ja nigdy nie odciągam. W dzie/n synek więcej je i w nocy nie wyrabia ze zjedzeniem więc czasem pokarm mi cieknie i wtedy podkładam pieluszkę a rano nadrabia zaległości. Jutro Tomcio kończy 2 tygodnie i od ponbiedziałku zaczynam podawać mu witaminkę K. A od kiedy podaje się wit. D i kiedy powinna być pierwsza wizyta u lekarza???? gratulacje dla wszystkich mamuś i powodzenia dla oczekujących :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!!! Macro witaj w domku 🌼 Ankakoza ja tez nie slyszalam zeby odciagac pokarm,bo to malszek przeciez robi.A jak bedziesz odciagac to faktycznie bedzie go coraz wiecej!!!!! Badve moj maly tez po zjedzeniu piersi plakal i nie wiedzialam co jest,az sprobowalam dac mu po piersi butelke i jeszcze zjadal 30ml.Teraz karmie juz tylko butelka,bo przedwczoraj dalam piers (dawalam 2-3 razy dzinnie) i mial taka mega kolke,cala noc i wczoraj caly dzien.Nie pomagalo masowanie,koperek nic dopiero pomogla mi suszarka i na razie spokoj.Moj maluszek tez budzi sie w nocy dwa razy,tylko,ze nie budzi sie doslownie,tylko delikatnie steka i przez sen je :) Dobra ja uciekam bo idziemy do miasta. Zycze milego dnia. Smiglo 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siusiaka w dół daję, tak mi kazali w szpitalu. Położna która do mnie przychodziła tez tak kazała. Jak dasz go w górę to może ci zmoczyć ubranko. Ja tylko myję siusiaka w kąpieli i nic wiecej nie robię. Dzisiejszej nocy mój mały jak obudził sie o 3 to zasnął dopiero o 5. Dałam mu piers jak zwykle na leżąco a on possał chwilę i w ryk. Napinał się, stękał i strasznie plakał. Masowałam mu brzuszek, przewracałam na brzuszek i nic nie pomogło. W końcu dałam mu butle i jak reką odjął. Zaraz usnął. Na to wyglada że się do butli przyzwyczaił i nie chce już moich piersi :( Dobra zmykam bo jade na zakupy kupic sobie jakies spodnie bo w zadne nie wchodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyneczki jakim mleczkiem dokarmiecie Wasze maluszki? U mnie tego mleka niby więcej ale...Piję herbatkę na laktację,kawę Anatol z mlekiem:) a jak to jest u Was ze smoczkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) jeszcze nie urodzilam i zostalam wrzesniowka hehe cos sie nie zapowiada na to ze w wekend urodze takze w poniedzialek szpital niestety , najpierw obserwacja a pozniej wywolanie chyba a dzisiaj mam strasznie zly humor wszystko mnie wkurza i wogole :( mama nadzieje ze mi przejdzie mlej soboty kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka 31
ja karmilam NAN ale maly nie mogl zrobic kupki wiec zmienilam na babilon drozszy ale mniej tlusty lekarka mi doradzila najbardziej oplaca sie kupic duze opakowanie 900gram wtedy sie na tym jakos w miare wychodzi. a wogole maly strasznie duzo je bo juz 120 i za 3 godziny jest glodny.kupowalyscie dziewczyny lezaczek dla malego......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja dzis lepiej sie czuje mam dobry nastrój był u nas wczoraj pediatra i zezwolił na spacery i bylismy na spacerku :) mały spał cały czas i było super :) a co do karmienia piersią to poelcam herbatke HIPP natal super pokarm jest po niej bo tez miałm problem a teraz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dokarmiałam babilonem, a teraz mam humane. Ale chyba zostane przy babilonie. Mój szkrab tez je 120. Godzine temu wtrynił 90 a teraz sie obudził i jest głodny. Nie kupowałam leżaczka. Myślę nad tym :) Ide dać cyca małemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmigło może to i lepiej. Dziecko przynajmniej będzie obchodziło urodziny w roku szkolnym i nie będzie problemu z zaproszeniem koleżanek i kolegów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie a moja kruszynka wychodzi na to ze jest najspokojniejsza osobka na swiecie ale za to glodomorek niesamowity w nocy tylko raz wstaje do karmienia a karmie z obu piersi i jeszcze 100 z butelki wypija ale spi od 5 do 9 godzin bez przerwy kocham ja za to bo nie czuje sie jeszcze po tej cesarce wpelni na silach a od poniedzialku niestety maz idzie juz do pracy jeszcze jakas woda mi z tej rany cieknie ja juz sie chyba rozlatuje cala ale do szpitala nie pojade pozdrawiam wszystkie mamusie i przyjemnego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlencia26 -raczej nie ryzykuj i jedz do lekarza pokazac rane radze Ci bo bedą problemy to znaczy mogą byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze ze się sączy
a nie zalega , to płyn surowiczy nic nie bedzie tez tak miałam po każdej z trzech cesarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. W końcu Was doczytałam. Gratuluję jeszcze raz wszystkim mamuśkom. Smiglo Ty się nie wygłupiaj, szpital już owarty :P możesz rodzić. Leżałam z dziewczynami na sali, co miały rodzić na brochowie i leżaly już tam wcześniej parę razy to mówiły, że nie ma porównania. I chyba się nie myliły. November uśmiałam się z tego podobieństwa naszych dzieci. Mój facet był jeszcze lepszy, bo pstryknęłam zdjęcia córeczce koleżanki z sali jak leżała w inkubatorze. A on potem patrzy i mówi oooo pstryknęłaś mu parę zdjęć z naświetlań. No nieźle, dosyć że dziewczynka to z króciutkimi włoskami. Nam do sali wstawiono dwa inkubatory i same wkładałyśmy i wyciągałyśmy maluszki. Najgorzej było założyć mojemu małemu okularki ochronne bo się wściekał jak diabli. Mój tez chyba myli dzień z nocą. I mam nadzieję, że się najada, skoro tak smacznie śpi. Pierwsze dni w szpitalu po karmieniu były koszmarne, dosyć że strupki na brodawakach miałam to cycki mnie tak bolały, że szok. Raz aż trzęsawek jakichś dostałam ale mi przeszło na szczęście. A dziewczyny jakim spirytusem smarujecie bądź smarowałyście pępek? O, lecę bo się obudził. to sobie pogadałam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was, mamuśki...ja dopiero teraz trochę czasu mam ale malutko napiszę, bo krocze boli i stoję zgarbiona przy kompie, więc zrozumcie :D chciałam się zapytać was o kąpiel...czy kąpiecie maluszki o jednej godziniie, bo my tak chcemy ale teraz maluszek tak słodko spi i nie chcę go budzić..ehhh ja się cieszę każdą ghodzinką jego snu.. wczxoraj byłą u mnie położna i powiedziała że wszystko dobrze, tylko kubus ma wodniaczka na jąderku..że to nie jest nic strasznego i że do roku czasu ma się ta woda wchłonąć...po prostu jedno jąderko ma większe od drugiego..niewiele ale jednak...i kazała mi dawać przy przewijaniu siusiaka do góry...dziś w nocy tak zrobiłąm ale 4 razy go przebierałam, bo się cały zamoczył...nie wiem sama co robić..poczekam do wityty u lekarza i wtedy on zdecyduje...nie starczyłoby mi ubranek na takie przebieranie co 2 godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×