Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość zatroskana
Czesc Dziewczyny i Brzuszki :) Jak tam po swietach?? Ja mam takie mdlosci, ze ledwo siedze na miejscu... a to przeciez 10 tydzien juz skonczony... Masakra... Ja tez nie mam jeszcze karty ciazy. Ale to nie jest najwazniejsze. Lekarze sa coraz bardziej ostrozni, u mnie w miescie powoli staje sie zwyczajem, ze zakladaja ja dopiero po I trymestrze. (A z drugiej strony mam karte ciazy z I ciazy, ktora stracialam tydzien po zalozeniu karty... nic przyjemnego natknac sie na nia w czasie porzadkow...) Wiec rozumiem, dlaczego tak z tymi kartami ostroznie. A jesli chodiz o informowanie pracodawcow to ja dalej jestem za. Moze nie zaraz po tescie, ale w 6-7 tyg to juz na pewno. Zwlaszcza jak mecza Cie mdlosci ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Pluszka my również idziemy na bal sylwestrowy. Bilety kupilismy na początku listopada i jeszcze wtedy nie wiedziałam ze jestem w ciązy, a teraz to mi sie juz nie chce isc, najchetniej to odstapilabym komus te bilety, ale wszyscy mnie namawiaja zebysmy szli bo za rok bedziemy w domu siedziec. No i idziemy, najwyzej po północy pojedziemy do domu. A jesli chodzi o karte ciązy to lekarka wypisała mi na drugiej wizycie, mierzyła mnie tez, warzyła, sprawdzała ciesnienie i usg. Skierowanie na badania dostane na trzeciej wizycie tj. 16 stycznia. PS. Czy macie jakies zachcianki na dobre jedzonko? Hmmm ja bym sobie teraz zjadła pierogi i wypiła ciepły barszczyk. Mniam mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A własnie był ranking szpitali i pierwszą nagrode \"rodzic po ludzku\" dostał szpital w Pucku. To całkiem niedaleko mnie wiec rozwazam poród w tym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
A ja zaluje ze nie kupilam gazetki... bo dzis jej juz nie kupie-co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!!! Jestem tu dopiero 2 raz. Często czytam Wasze wypowiedzi ale rzadko sama coś piszę, nie zawsze jest o czym. Wczoraj byłam u mojego lekarza, i po raz kolejny stwierdzam, że coś mnie w tym człowieku denerwuje, jest kulturalny ale taki bardzo sztywny i małomówny. Zastanawiam się nad zmianą lekarza. Przed ciążą nie miałam stałego lekarza więc gdy okazało się, że jestem w ciąży poszłam do tego , którego poleciły mi koleżanki. Ale nie jestem za bardzo z niego zadowolona. Poradźcie coś!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja tez bylam dzisiaj u gin. ale tylko po skierowania na badania: mam zrobic : mocz, morfologie, glukoze i PTA ( to dlatego ,ze mam gr. krwi Rh. minus) w sobote rano mam isc na USG--bedzie pelny 6 tydz. ciekawe czy bedzie juz cos widac a pierwsza wizyte mam na 18.01 juz sie denerwuje ja w pracy jeszcze nie mowilam---od 1.01 ide na 2 tygodnie urlopu a pozniej wizyta i wezme chorobowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatroskana dzisiaj juz jest za pozno zebys kupila ta gazetke, sprawdz na stronie gazety wyborczej moze mozna ją zamówic? Anik31, zmien lekarza jesli ci nie odpowiada, to ze twoim kolezankom odpowiadał nie znaczy ze tobie musi. Ja przed ciązą miałam stałego lekarza (a włascieiw lekarke) wiec jak zaszlam w ciaze to nawet nie zastanawialam sie zeby ją zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada wazne zeby byl konkretny moj tez podobno jest humorzasty chociaz jak dotad nie trafilam na jego zly humor do tego zawsze preferowalam gin. starszych no i takich jakichs nie za przystojnych no a ten ( wszyscy mi go polecali jako dobrego specjaliste i majacego czas dla pacjentek)jest mlody, przystojny i super zbudowany! wiec kazda wizyta wiaze sie ze stresem, ale staram sie myslec tylko o tym ze jest dobry w tym co robi po porodzie zastanowie sie czy do niego pojde czy wroce do starego--zero stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Ada zmien lekarza i juz! Ślubu z nim nie bralas wiec nie ma sie co szczypac :) Lekarz ma budzic Twoje zaufanie i ma byc Ci podpora w czasie ciazy, a jesli nei jest to olej go i idz do innego :) Im wczesniej tym lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokratynko chyba chcialas napisac do Ady ja jak na razie na swojego nie narzekam, a ze jest przystojny to nie jego wina problem we mnie ze zawsze mialam stresa jak mi sie facet podobal--nie wiedzialam co do mnie mowi , a i ja tracilam jezyk w \"gebie\" myslalam , ze mi to po 10 latach malzenstwa przeszlo , ale widac nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie wazne jest-- zeby sluchal co do niego mowie, pracowal w szpitalu , mozna sie bylo umowic na godzine ,a nie czekac w kolejce dawal potrzebne skierowania na badania i swoj nr. telefonu w razie potrzeby , no i wszystkie znajome sa z niego zadowolone --podczas porodu przyjezdza do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy ktoras z was ma grupe Rh minus i jest to jej druga albo trzecia ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba ten topik jest też dla mnie według własnych wyliczeń tez będę miała termin na sierpień 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za szybkie odpowiedzi!!! Muszę się dobrze zastanowić na zmianą lekarza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Jaga to nie chyba tylko na pewno !! Gratulujemy i witamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Sokratynko-moja koleżanka urodziła miesiąc temu w Pucku (rodziła w wodzie), warunki, personel i sam poród wspomina bardzo dobrze. Ja chyba pozostanę przy Redłowie - rodziłam tam już raz, mój lekarz prowadzący jest z Redłowa. Dobór lekarza jest bardzo ważny, przy pierwszej ciązy 2 razy zmieniałam lekarza az trafiłam na tego do którego teraz chodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik przepraszam miało być do Ady :) Ja mam grupe krwi A RH- a mój maż AB RH+ ale to jest moja pierwsza ciąża, wiec mam nadzieje ze nie bedzie zadnych komplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po pierwszym porodzie dostalam anty-globulinne a teraz mam robic 3 razy odczyn Cumbsa--musze cos o tym poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszystkie. Podczytuje Was od jakiegos czasu,ale dopiero pierwszy raz sie wpisuje.Ja tez rodze w szierpniu 2007.To moja druga ciaza,mam 3letniego synka i teraz w 7 cyklu dopiero sie udalo!Termin mam na 14.08.Mieszkam we Francji,ale tutaj inaczej licza termin porodu,w Polsce bym miala na 7.08. Ja tez mam grupe krwi Rh-,a moj maz Rh+,tez po porodzie mialam podana immuglobuline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia robilas sobie to badanie PTA (odczyn Cumbsa) to cos zwiazanego z ewent. konfliktem serologicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoaskaPelaska
Czesc Dziewczyny, wstepny termin mam na 31 sierpnia, ale jest za wczesnie zeby robic sobie nadzieje, wszystko moze sie jeszcze wydarzyc, mam pytanie do Betitki, bo widze ze rowniez torunianka:) do kogo chodzisz? jesli chodzi o lekarzy to ja mam mega pecha.... pozdrawiam przyszle Mamy z Fasolkami:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciazy mialam robione to badanie chyba dwa razy. Teraz bylam u lekarza 17.12,widzialam moja dzidzie i slyszalam bicie serduszka.Dostalam skierowanie na badania.8fiolek krwi mi pobrali.Mialam tez robiona grupe krwi i jakies jej podgrupy,ale odczynu Cumbsa nie mialam jeszcze robionego.4.01 mam kolejna wizyte wiec sie dokladnie o to wypytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik31,a Twoje pierwsze dziecko jaka ma grupe krwi,bo z tego co wiem to moze byc problem gdy dziecko urodzi sie z grupa krwi ojca,a nie matki.Tak jest w moim przypadku,ale mam nadzieje,ze wszystko bedzie ok.Wiem,ze wlasnie bardzo wazne jest podanie immuglobuliny po porodzie,ja mialam podana podwojna dawke,bo mialam cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia nie wiem jaka corcia ma Gr. krwi nawet nie wiem czy jej robili Corka ma juz 9 lat a wiesz jakie teraz konkretnie badania mialas robione? czy toxoplazmoze tez? bo ja sie nad nia wczesniej zastanawialam--tak na wlasna reke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po poronieniu w sierpniu tez mialam ta anty- podawana mysle ,ze bedzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marijela
Witam Wszystkich!!!!!!!!!!!!Ja mam termin na 8 lipca.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijela -----hmmmm, ale to jest topik dla sierpniówek, jak zapewne zdazyłas zauwazyć:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Yola ja tez jestem lipcoweczka ale fajnie tu u Was i czasem zagladam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik31 juz Ci pisze jakie mialam robione badania leukocyty i formuly leukocytow krwinki czerwone hemoglobina hematokryt V.G.M T.G.M.H C.C.M.H SEREOLOGICZNE:treponematoses,toksoplazmoze,hiv,rubeole,cytomegalovirus i grupe krwi i antygeny Nie wiem co to sa niektore badania. Anik31 to dziwne,ze nie zrobili Twojej corce grupy krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×