Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Dzięki lacerata;) faktycznie nie pomyślałam żeby przeliczyć dawki;P dobrze że jest forum:) Jak odebrałam wyniki to też myślałam że 11 to dość dobrze jak na ten okres ciąży, no ale mój gin był innego zdania Mysza- ciekawe że możesz bez recepty kupić hemofer,a skąd jesteś? ja oblatałam wszystkie apteki w mieście i nigdzie mi nie chcieli sprzedać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ajk widać problem ze spadkiem hemoglobiny jest dość powszechny, ja na pewno mam poniżej 10( ale muszę jeszcze sprawdzić, lekarz mi przepisał tardyferon, zobaczymy czy mi podskoczy, osobiście uważam że tabletki na pewno dużo pomagają, ale powinno się jeść także produkty naturalne...o!!! na przykłąd sałatę zieloną, teraz jest dość tania, i do obiadku z jogurtem naturalnym i solą...ja pół sałaty jem na raz, a wiem, że na pewno nie zaszkoszi, mam też zamiar pić ten słynny sok z buraków i sama go sobie robić, pewnie taniej wyjdzie mój maluch wczoraj wieczorem jak była burza to fikał koziołki, to pewnie przez ciśnienie, a do tego jak zjadłam czekoladkę( miałą nie jeść ale mój mąż na siłę chce mnie utuczyć) to dopiero był kochaniutki, tak żywo reagował na moje \"pukanie\" w brzuszek, że aż miło :.)) myszka co do wit c to masz rację, żelazo na czczo i np popić sokiem z grapefruita albo pomaranczowego :.))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieci co, dołuje mnie ta laseczka z reklamy na prawo, taka opalona i zgrabniutka :.))) ciekawę jak ja będę wyglądała w stroju kompielowym..na pewno sexi!!!!!! hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie..ostatnio to aż się popłakałam...wreszcie kupiłam sobie wagę taką o jakiej mazyłam, elektroniczną z pomiarem tłuszczu i wody w organizmie...ale co się okazało, że tej funkcji nie powinny stosować min. kobiety w ciąży!!!! jaka była wściekła/....bo ponoć jakieś prądy przechądzą przez nogi czy jakoś tak....no to udany zakup zrobiłam...ale wydaje mi się że jak się na niej zważę nie uruchamiając tych \"prądów\" to nic mi się nie stanie..czy któraś z was ma wagę elektroniczną, i czy jej używa??? ehhh mój mąż się smieje żebym stawała na niej w adidaskach bo spód mają z gumy a przez gumę prąd nie przechodzi :.)) i żeczywiści nie zmierzyło mi poziomu tłuszczy, a normalnie mnie zważyło...to chyba mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggape
badeve - mozesz byc spokojna o tę wagę elektroniczną. Ja mam taką w domu i regularnie się na niej ważę. Poza tym podczas wizyt u mojej ginekolog, jestem również ważona na takiej wadze. A propos tej laseczki obok, tez jestem ciekawa jak bedzie wyglądało moje ciało po porodzie. Myślicie, że można teraz masować uda i ramiona szczotką, żeby były bardziej jędrne i sprężyste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może dlatego sprzedali mi hemofer,ze jestem z malego miasteczka i wszyscy się znają,więc na niektóre rzeczy przymykają oko?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aggape, dzięki za tą wagę, a co do szorowania ciała ostrą szczotką to spokojnie możesz szorować, ja ostatnio zaczęłam bo zauważyłam początki celulitu ,a ponadto traktuję je na przemian zimną i ciepłą wodą...ponoć to pomaga...ale ostrożnie bo mogą pękać naczyńka :.))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggape
dziękuję za poradę szczotkową :) a teraz jeszcze z innej beczki, co powiecie kochane o zgadze w ciąży. Dziś mam wrażenie, że mnie piecze w przełyku. Jakieś domowe sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam dzis u lekarza i nie kazala mi brac lekow tylko 2 razy dzienie falvit bo tam tez jest zelazo,pic sok z buraczkow i za 3 tygodnie do kontrloli jesli wyniki sie pogorszą to wtedy bede brac leki, Cale zycie mialam wyniki hemoglobiny 11,2 i nikt nigdy mi nie zwrocil uwagi ze to za malo takze obym tylko takie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jadopriero teraz sie uporałam ze wszystkim :( a co żelaza mi lekarz kazał brac Biofer folic bo sie podobno najlepiej wchania zawiera tez wit, c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć!!! Straszne koszmary przeżywacie z tym sokiem z buraków. Powiem szczerze nie piłam i nawet nie mam ciągutek, ale czy nie wolicie zrobić sobie taki zakwas jak do barszczu wigilijnego? Smakuje jak barszcze czerwony tylko, że na zimno i ma jeszcze kilka innych witaminek. :-) jakby coś to powiem jak to się robi i przynajmniej jest wypijalny i nie traci się czasu na wyciskanie soku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko to co robiła moja mama to nie jest wyciśnięty sok. Bierzesz przegotowaną, już letnią wodę, wlewasz do jakiegoś dużego garnka, do tego wrzucasz pokrojone w plasterki buraki, tak dość sporo, z 3 marchewki , 3 pietruszki też w jakieś kawałki (takie większe bo i tak tego się nie je), dajesz listek laurowy, trochę soli i kromkę chleba. wszystko stawiasz w ciepłym miejscu i przykrywasz gazą. po 2 dniach jest gotowe. Acha chleb będzie pleśniał ,ale to jest ok, bo o to w tym chodzi. Trzeba go wtedy wyciągnąć i może jeszcze poleżeć z 2 dni. Potrzem wszystko przecedzasz i przelewasz sobie do butelek i pijesz albo robisz pyszny barszcz z uszkami. Mniam mniam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też pogoda nie wyjściowa. Wróciłam właśnie z pracy i sobie leżę. Ale dzisiaj jest lepiej niż wczoraj - była taka duchota, że nie było czym oddychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. No pogoda do spania akurat. Ja jutro idę robić wyniki i glukozę też. Mam nadzieję, że hemoglobina sie podniosła po żelazie, wątróbce i szpinaku. Soku z buraków nie próbowałam a barszcz czerwony myślicie, że ma dużo żelaza? Bo taki z torebki to raczej nie ale jakby kupić same buraczki w słoiczku starte i zrobić barszcz? To już trochę lepiej smakuje. A podobno truskawki mają dużo żelaza też, ale są jeszcze drogie. A ta laska po prawej w stroju to Kylie Minogue. My po ciąży dojdziemy do siebie powoli, mamy całą zimę do następnego lata się wypielęgnować, a ona przeżyła raka i wygląda super. Dzisiaj byłam w sklepie dziecięcym, chciałam kupić gruszkę do noska ale pani ekspedientka mi poleciła mi taki aspiratorek zamiast gruszki: http://www.allegro.pl/item192424348_frida_na_katar_w_pudelku_filtry_14szt_wawa.html Czy króraś z Was słyszała coś na ten temat, czy to jest praktyczne i faktycznie lepsze od gruszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mi też pani w sklepie polecała, podobno gruszki się ciężko myje i używa wogóle, a ten aspirator polecały jej położne. Widzę na allegro, że mają tam jeszcze filtry do tego, które trzeba wymieniac, także pewnie warto dokupić od razu. Ale chyba zdecyduję się na to jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesyłam wam link do ciekawej strony internetowej, warto poczytać i stosować, są tu niebezpieczne skłądniki, które znajdują się w kosmetykach, czasem też niebezpieczne dla ciąży...ja sobie z nich zrobię alfabetyczną ściągę i będę już kupowała kosmetyki z głową, np w dove nie ma takich niebezpiecznych skłądników, ale w garnier już jeden znalazłam, w dodatku rakotwórczy...wyobrażacie to sobie?? http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm jak zrobię taką sciągę to wam prześlę... to jest ten link: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stronka ok, ale jakbym miała na to wszystko uważać to bym chyba nic nie kupiła. Poza tym to chyba jest tak jak kiedyś było masło zdrowe, margaryna nie, potem odwrotnie i tak ciągle mącenie w głowie. Jak dla mnie to używam to co mi pasuje i nie przejmuję się za bardzo, a jeżeli chodzi o kosmetyki dla dzieci to ważne, żeby miały atest z Instytutu Matki i Dziecka i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też tak do tego podeszłam, ale ostatnio moja siostra dostała ostrego uczulenia od pewnego znanego kosmetyku, także wylądowała w przychodni, zaznaczam że nie jest osobą skłonną do alergii, i właśnie lekarz dermatolog powiedział jej o tej stronie...ja chyba spróbuję, po co mam płacić za coś co mi będzie szkodzić a nie pomagać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w sumie tak. Ja używam sprawdzonych dla siebie kosmetyków, bo właśnie jestem alergikiem, ale zazwyczaj nie mam problemów z wysypkami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przejrzałam kosmetyki w łazience i każdy zawiera przynajmniej jeden z podanych tam składników. Więc chyba trzebaby wcale nic nie stosować... Albo samemu zacząć robić jakieś papki z ziół i owoców :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie trzebaby było wszystkiego się wyrzec..... :.))) musimy przyznać, że teraz we wszystkim są świństwa..w jedzeniu, w kosmetykach..ehhh coż zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie że najbardziej rakotwórczy i alergenny jest pył ze startych opon i asfaltu? To jak ktoś mieszka w mieście to i tak mu wiele te kosmetyki nie zaszkodzą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też chyba sobie zrobię ściągę z tych szkodliwych składników kosmetyków:)Zawsze to lepiej wiedzieć,zwlaszcza w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) właśnie odebrałam wyniki i jestem załamana :( HEMOGLOBINA 10,2 HEMATOKRYT 28,7 KRWINKI CZERWONE 3,10 KRWINKI BIAłE 13,7 na dodtaek znowu mam bakterie w moczu .dużo leukocytów i jakieś makrofaki komórkowe ??!!?? mam stgrasznego doła :( na dodatek pani w sklepie jak zobaczyła moje nogi to powiedziałał, że to nie jest normalne i że albo to od serca albo od nerek ( a ja ciąglę myślę,ze to zatrucie) na dodatek dzidzia dzisiaj prawie wogóle się nie rusza :( szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki! czy zdecydowałyście się już na łóżeczko? jakie wymiary wybieracie? 140x70 czy 120x60?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie przed chwiolką dostałam 2 kopniaczki a jutro idę do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×