Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Hej dziewczyny. Zona wspolczuje. Ja slyszalam, ze pomagaja liscie kapusty roztłuczone i położone na piersi. Mi na szczęście to się nie przytrafiło. Pamiętam na początku w szpitalu tak mnie cycek bolał, że myślałam, że zwariuję, ale to nie był zastój a mimo wszystko bolało, to co dopiero ciebie. Badeve a ja czytalam ze w 3 miesiacy jest wlasnie kryzys laktacyjny :-) To samo co w 6 tygodniu. I wtedy z dzieckiem najlepiej byloby sie polozyc do lozka na caly dzien i lezec i karmic. Cos się pasek na dole zepsuł i nie mogę podczytać co odpisać. Jeszcze tylko to dziewczyny, która pisała o macierzyństwie. Więc jedni tego potrzebują, inni nie. Ja przyznam się szczerze, ze tez zwlekalam i zwlekalam, ale w koncu sie zdecydowalam. Teraz nie wyobrazam sobie życia bez Kubolka mojego i zastanawiam, po co bylo tak siedziec bez niego. Także mysle, ze gdybyś się zdecydowala, pomyslalabys tak samo, jak mysle, każda z nas. Ale to Twój wybór i nikt tego nie powinien negować. Mój glowki jeszcze nie trzyma, tzn nie przytrzymuje caly czas, zeby cwiczyl powoli ale wtedy do tylu mu leci. Ale on dopiero co 2 miesiace skonczyl takze jeszcze ze 2 tygodnie i mysle ze bedzie ok. Ostatnio mamy jakis kryzys, ciagle placze i placze, wczoraj zaczal, dzisaj to samo, kupki nie moze zrobic i sie meczy Jak zrobi to bryka zadowolony, godzine dzisiaj machal nogami i rekami, az sie przerazilam, czy tez nie ma tego wzmozonego napiecia, musimy isc do neurologa i tak i tak, bo tą głowkę zawsze odchylal, ale teraz jest juz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Pierwszy ząbek na forum już jest - gratulacje:) Mój mały dostał jakiegos uczulenia na prawym policzku i na czole. Brzydko to wygląda. Jutro idę z nim do lekarza. Nie wiem czy z pokarmu czy z ocierania się o nasze ubranie. Zmykam go kąpać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtajcie :) :) Ja ostatnio na nic nie mam czasu :) Ale maz mial 4dni wolego i Maciek tez ma ferie,wiec to dlatego :) Sol gratuluje pierwszego zabka u Dawidka 🌼 Zonamundurowego wspolczuje,mam nadzieje,ze szybciutko Twoje piersi wroca do normalnosci 🌼 A moj maly trzyma sztywno glowke i nie podtrzymujemy jej jakis czas.ON wogole mnie przeraza bo jak lezy w wozku to sie siluje i podnosi bo chce siedziec,a jak na kolanach jest to to samo,a dzisiaj jest krzyk bo sie podnosi i siluje na nogi.Normalnie nie moge go utrzymac bo takie akrobacje tworzy :) A od kilku dni marudny,placze,wszystko wklada do buzi,ciagle rekawy mokre.A dzisiaj wieczorem nawet nie zjadl do konca,bo ciagle butelke wypluwal i to samo jak zasypial :( Teraz nie wiem czy to oze zeby ida?Ale troche wczesnie bo Mackowi pierwszy wyszedl jak mial skonczone 10miesiecy.Czy moze gardlo go boli?Zobacze bo w tym tygodniu mamy miec szczepienie. A wczoraj dalam mu troche jabluszka,ale jadl :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pięknie, już się pojawiają zeby. :-) Gratulacje dla Dawidka. Wy tutaj o nawałach pokarmu a ja mam chwilowy kryzys laktacyjny :-( Mam nadzieję, że szybko minie bo Tomek się denerwuje jak mu kiepsko leci. Wczoraj skończyliśmy leki na kolkę i teraz mam go obserwować czy się pojawi czy nie. Jeżeli jeszcze będzie z tym kłopot to mam się zgłosić po receptę. Co do trzymania główki to Tomek już jakiś czas sztywno trzyma główkę i już mu nie podtrzymuje. On najchętniej bawił by się na prosto i nie ma mowy o trzymaniu go na rękach w pozycji leżącej. :-P dzisiaj byliśmy u cioci (czyt. mojej siostry) i wykorzystaliśmy to że ma cyfrówkę i oto mój kawaler http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7599b12b4fc51785.html Ja mam coraz więcej \"problemów\" przy przebieraniu bo tak mi się mały dranciuch wierci, że czasem w ogóle nie mogę mu zapiąć pampersa. A gaduła z niego taka :-D Teraz oprócz samogłosek i agu doszły niesamowite piski i wzdychania. No po prostu super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) dzisiaj moja myszka konczy juz dwa miesiace :) ale ten czas szybko leci ... co do pokarmu to ja chyba raczej nie bede miec nigdy nawalu bo prawie zawsze mam cycki miekkie , czasami robia sie tylko lekko twardawe ale to jak mala dluzej spi :) moja Dominiczka nie lubi lezec na brzuszku nie wpomne juz o podnoszeniu glowki :( ale za to jak trzymam ja na raczkach to tak prostuje nozki jakby chciala chodzic :) a jak lezy na pleckach to podnosi na raz raczki i nozki i tancuje :) w tym miesiacu mamy drugie szczepienie ciekawe czy zniesie tez je dobrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirelaw
Czesc dziewczyny. Pamiętacie mnie jeszcze. Czasami pisałam. Moj syn skończył dzis 3 miesiące. Ząbków na razie nie widać, ale ciągle wkłada raczki do buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamuski co tam slychac u waszych malenstw moj maly wazy juz ponad 7kg i z tego co go dzis mierzylam to 66cm dl.Zaczyna cwaniak juz wkladac zabawki do buzi a wczoraj przekrecil sie z brzuszka na plecy pierwszy raz ale niezle sie napracowal zeby to zrobic.to osatnie zdjecia malego... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/63132c53aa277aee.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2fe51795108cc8e5.html i mojej corki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b16e25533ef2f79f.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko widzę, że twój Skarb też już duży :-) a cóeczka to już duża panna. Ale ten czas leci ... Jak pomyślę, że niedługo będzie mi się kończył urlop macierzyński to ogarnia mnie przerażenie. Nie wyobrażam sobie zostawić dziecka w domu. Ja na razie nigdzie się bez niego nie ruszam. dzisiaj np. byliśmy razem w banku, w pracy i na zakupach. Praktycznie z nikim go nie zostawiam. Jak idę do kościoła to zostaje z nim mąż i 1 listopada została siostra męża na 40 minut jak byliśmy na cmentarzu. Nie wyobrażam sobie żebym miała gdzieś wyjechać i zostawić go z kimś. Jeszcze nie teraz. W sumie to że mamy małe dziecko nie pokomplikowało nam naszych wolnych chwil. fakt, że trochę więcej czasu zajmuje nam wyjście z domu ale i tak wszędzie go bierzemy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwile donieść, że byliśmy dziś z małym w Szczecinie na badaniu słuchu i wszystko jest ok. mały bardzo dobrze słyszy a więc uffff to tylko mieli zepsuty sprzęt w szpitalu....eh nasza służba tylko zestresują niepotrzebnie człowieka. Nasz Filip też się już ślini ale czytałam że w trzecim miesiącu rusza produkcja sliny i to w takich ilościach, że dziecko nie nadąża z łykaniem. Może się przy tym krztusić i pokasływać. Wielu rodziców wtedy myśli, że to choroba a to tylko ślinianki wariują :) Uciekam do łóżeczka bo mąż woła :D Agunia81 bardzo ładna córa i oczywiście mały przystojniacha tylko czy to nie za wcześnie na sadzanie ? Agnieszka31 też już niezły z syncia wielkolud :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na nawał ja również polecam liście kapusty, tylko najpierw wsadzamy ją do lodówki na jakieś 12 godzin a potem tłuczemy liście, żeby pociekł soczek i na cycki... mi po godzinie mleko ciekło, aż cała byłam zalana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żona mundurowego chyba pomyliłaś Agnieszki hihihi. Mój synek to ten na brzuchu. A córeczka .. no cóż za jakiś czas trzeba będzie pomyśleć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej ja estem tutaj rzadko ale czytam wszytko gratulacje dla dawidka pierwszy ząb :) sliczne maluchy kurcze ja musze wziąci wysłac wam aktualne fotki ale jak mały spoi to nadrabiam wszytkie rzeczy no wiec w piątek mamy szczepienie :( i boje sie że znów bedzie płakał mały sie slini i pakuje piąstki do buzki ile sił poza tym uwielbia bawić sie miskami zwłaszcza żółtymi i jest rozkoszny smiekje sie i gada pełnymi zdnaiami ja chodze na basen czuje sie dobrze ,a ale mam broblem straszne zaparcia i małą hemorojde :( boli jak cholera i sama musze stosować czopki glicerymowe :P miłej nocki wam życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia81-wszystko przed tobą pewnie jeszcze bedziesz miala drugie dziecko ja juz zakonczylam ten etap dwoje dzieci zupelnie mi wystarcza nie bede juz miec wiecej...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Byłam dziś z Bartusiem u lekarza. Prawdopodobnie ma skazę białkową. Przepisał maść do smarowania, i 2 razy dziennie zamiast mleka mam mu dawac kaszkę ryżową. Jeszcze kaszki nie kupiłam bo nie ma u nas w sklepie, ale w aptece kupiłam Bebilon pepti bo jest on dla alergików. Główkę mój mały też juz trzyma sztywno, czasem mu ją podtrzymuję bo się trochę chwieje hehe Dzieciaczki śliczne, aż chciało by się je zjeść :) A oto parę zdjęć Bartka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/503ca4b5bfef3536.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/34a4fdbbe6d13060.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e05ae9b60a6dea96.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6788483942c61030.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,ja na chwilke Molinezja Twoj Bartek tez ma super fryzure :) I ta minka :) Agnieszka,Agunia sliczne szkraby a Twoja coreczka Agnieszko to juz pannica :) Agunia to powodzenia przy coreczce :P Ja mam chwolke bo wlasnie uspokoilam malego,caly czas placze i marudzi,wczoraj przez dwie godziny nosilam go na rekach :( wszystko mnie dzisiaj boli.Wyszlam wzoraj az na spacer a on jak sie rozplakal to poszlam do apteki i kupilam zel na dziasla i po dwoch minutach zasnal.Nie wiem moze to zbieg okolicznosci?Jutro mam wizyte u lekarki,ale moze po obiedzie pojde,tylko nie usmiecha i sie czekac tam z dwie godziny jeszcze z Mackiem :( Nasza lekarka miala tydzien urlopu i wczoraj jak poszedl moj brat to nie mogl wejsc do poczekalni tyle ludzi wwrrrrr Zona mundurowego super,ze ze sluchem ok,ten sprzet......Mam do Ciebie pytanie czy Ty krwawisz bo ja od ponad tygodnia jakbym miala okres i to wcale nie sa plamienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiafrancja-slyszalam ze przy spirali okres to są wieksze plamienia czasami moze masz okres. Dziewczyny mam pytanie kiedy bedziecie dokarmiac czyms wiecej jak tylko mleko początkowe bo mi sie wydaje ze te mamusie ktorych maluszki są duze powinny wprowadzic inne produkty typu kaszki troszke wczesniej ale sie zastanawiam czy to nie za wczesnie czy w 4 miesiącu mozna juz sprobowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka powiem Ci tak ja ze wzgledu na wage mojej kruszynki :P od trzech dni daje mu jablko ze sloiczka,je az uszy mu sie trzesa.I daje mu od wczoraj kaszke,ale bardzo delikatna,ale z tego wzgledu,ze bardzo mi ulewa i kupilam specjalne mleko zageszczone i nic nie pomoglo,wiec daje mu od wczoraj normalne mleko z kaszka.Nie robie gestej,bo musi sie przyzwyczaic zoladek.Po malu bede wprowadzac inne tez rzeczy,ale w odstepach gdzies tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiafrancja-przeczytaj to ciekawy artykul tylko nie moglam wkleic akurat 4 miesiąca ale tam pisze wyraznie ze mozna dokarmiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki aga zaraz przeczytam.Wiesz ja Mackowi desereki zaczelam dawac jak mial .miesiace i 10dni a reszte to nie pamietam bo karmilam piersia,ale tez dosc szybko i nic mu nigdy nie bylo :) A jak mial 6miesiecy to na noc gotowalam mu ksze manna ze zwyklym mlekiem,mimo,ze lekarze nie pozwalaja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny spokojnie z tym drugim dzieckiem. To są plany na przyszłość. :-D Agnieszko nasze dzieci są podobne wagowo i mnie pediata powiedział, że stał posiłki zaczniemy od 5 miesiąca. Będziemy o tym rozmawiać w styczniu. U nas na razie tylko cycuś, nawet go nie dopajam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka jestem w szoku,bo przeciez lekarze pozwalaja wprowadzac inne pokarmy oprocz mleka dopiero w piatym miesiacu :) Ale kiedys zupelnie inaczej dzieci byly zywione,np my i jakos zyjemy :P Agunia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm na koncu tego artykulu ktos stwierdzil ze to są rady z 80 lat hmmm juz sama niewiem wiem jedno ze takie duze dziecko potrzebuje wiecej niz tylko mleko sztuczne,inaczej jak karmi sie piersią bo mleko matki jest bardziej przyswajalane a mi chodzi wlasnie o zelazo moze wprowadze soczki w polowie 4 miesiąca a wczesniej zaczne tylko tak po lyzeczce dawac na smaka .... Bo mi sie wydaje ze moj maly szybko sie męczy jakby nie mial sil bardzo duzo spi i niewiem czy to nie jest spowodowane brakiem zelaza bo kiedys robilam mu badania to mial go za malo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tych czasach są strasznie rygorystyczne zalecenia ale inaczej sie ma maluch 5 kg a inaczej 7kg w tym samym wieku moze poprosty wyposrodkuje i dam mu w polowie 4 miesiąca albo delikatnie zaczne i bede obserwowac czy mu nie szkodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Agnieszka ja nikogo do niczego nie namawiam,bo kazdy ma inne poglady na ten temat i kazda matka inaczej wychowuje swoje dziecko :) Sama musisz zdecydowac co dobre dla Twojego dziecka. Dobra ja uciekam bo maly usnal wiec moze cos zrobie w domu. Zycze milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×