Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Enais ja na pierwszą wizyt wybrałam sie w 10 tc i dlatego miałam tylko jedno, chodzę na kasę chorych wiec dlatego prawie miesiąc czekałam na wizytę. Teraz chodze tak jak mi lekarz kazał, czyli narazie co 4 tyg, wiec 22.02 idę :) Miałam się pojawic wcześniej gdyby się coś działo, ale u mnie spokój (odpukać w niemalowane )nie miałam żadnych dolegliwości związanych z ciązą, gdyby nie brak okresu to bym nie wiedziała że w ciązy jestem :D Pierwszą i jedyną oznaką był ból piersi i to tak ok. tygodnia po zapłodnieniu, czasem pojawiały sie też zaparcia i \"wiatry\". I to tyle z moich dolegliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam tyło zgięcie macicy, ale przez dopochwowe było dzidzie bardzo ładnie widać :) Ciekawe jak będzie na normalnym usg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam juz 3 razy robione bo z okresu powinnam byc o 2 miesiace wyzej w ciazy ale nie jestem..poprostu przez 2 miesiace mialam ferie hi hi teraz niewiem czy mi zrobi znow bo mam 20 lutego i chcialam wziasc męża żeby sobie looknął jak nabroił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dokładnie tak jak u mnie, Nati83, też nie wiedziałabym że jestem w ciąży gdyby nie to że się tego spodziewałam i zrobiłam test. Wszyscy mówili że to niemożliwe, bo czułam się świetnie :) Teraz już nikt nie wątpi, bo brzuszek już jest naprawdę widoczny. Na pierszym badaniu byłam w 6 tygodniu, ale nie uwierzysz jak ładnie już dzidziuś był widocznych chociaż miał 0,7cm od głowy do pośladków :) teraz już ma 12 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa pierwsze dwa mialam wewnetrzne a ostatnie mialam 23 stycznia i było na brzuszku...SUUUPERRRRRRRR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati83, założę się że dzidzię będzie bardzo dobrze widać. Ja mogłam nawet policzyć paluszki u obu nóżek :) Oprócz tego dowiedziałam się że dzidzi brzuszek się zamknął, nie wiem czy dobrze zrozumiałam bo było sporo emocji. Teraz chciałabym pójść na USG trójwymiarowe, ale to dopiero w piątym miesiącu, może uda się podejrzeć płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też bych chciała zrobic sobie usg 3d a nawet 4 d, lekarz do którego chodze wykonuje takie badania prywatnie ! Do którego tc robi się usg przez pochwę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati83, Wydaje mi się że teraz będziesz mieć już normalne. moja znajoma w 12 i pół tyg. miała już przez brzuszek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaka jest cena 3d i 4d w waszym mieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narzie nie mam pojęcie ile to kosztuje ! ale się na wizycie zapytam, u was jakie są ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie jeszcze nie pytałam dokładnie, na pewno powyżej 100 zł z nagraniem na płytę dvd. Jak tylko się dowiem to dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zmykam, idę budzić męza z dżemki popołudniowej :D mi sie też wydaje że ok 100 napewno, jak sie dowiem to wam napisze:) do klikania później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostanie USG miałam robione dokładnie w dniu kiedy skończyłam 13 hbd. i badanie było już przez brzuszek. Teraz to raczej czekają Was USG przez brzuch, chyba,że będziecie miały jakieś problemy. Jak w poprzedniej ciąży w 29 tygodniu dostałam skurczy i zaczęłam krwawić to miałam USG przez pochwę aby ocenić stan szyjiki macicy i ewentualne zagrożenie dla dziecka. (musiałam leżeć do końca) A jeśli chodzi o męża i USG trans vagina, to mój mąż w poprzedniej ciąży był ze mną na USG tym o NT i miałam właśnie takie i był tak przejęty, że widział dziudziusia, że nawet nie zwrócił uwagi nato. W warszawie można to badnie 3d zrobić już za 180 PLN odrazu z nagraniem:) Też się na nie wybieram lekarz mówi,że najlepiej w okolicy 20-22 hbd, bo wtedy wszyskie narządy wewnętrzne można obejrzeć. A co do poznania płci - to moja bratowa miała 4 razy badnie i za każdy razem mówili, że będzie córcia. wszystko tak przygotowali. nawet jak rodziłą robili jej USG i powiedzieli, ze dziewczynka a urodził się chłopak!!! Z dziewczynki zawsze może okazać się, że chłopka w drugą strone raczej nie:))) Pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nadla martwi ta wizyta z mężem, bo zaobserwowałam ze inne babeczki wchodzą od razu z mężami. Od początku do końca tatusiowie są z nimi. Ale zrobię tak jak mówicie: wejdę sama i w odpowiednim momencie zawołam męża. :) Zapytam jeszcze lekarki jakie USG bedzie i czy badanie tez jest konieczne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha: a jeżeli lekarz robi USG dopochwowe to oznacza ze ma również głowice do USG przez powłoki brzuszne? Może pytanie wyda Wam się śmieszne, ale ja nie zauważyłam tej głowicy przy sprzęcie mojego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Na ostatniej wizycie miałam robione usg dopochwowe-podobnoe lepiej widac w tej fazie ciąży (13tydzien i 5 dni). Lakarz najpierw mnie zbadal, potem zrobil usg-"zbadal " malucha a potem poprosil mojego męża na oglądanie dzidziusia. Jak bylam w pierwszej ciazy to nie mialam pojecia o usg dopochwowym i wybrałam sie na pierwsze usg z męzem, moj mąz nie wiedział za bardzo o co chodzi i gdzie sie patrzeć, byla to trochę krepująca sytuacja. teraz juz wiedzielismy czego sie spodziewac dlatego go zabralam. Sa to naprawde wzruszajace chwile. Tak sie zastanawiam dlaczego tylko moj lekarz byl w stanie juz pleć okreslić. 13 tydzien to strasznie wczesnie-mam nadzieje ze sie nie pomylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Nie wyobrazam sobie za bardzo , a własciwie wogole nie wyobrażam mojego męża obecnego przy badaniu. Bleee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanowo-ruda.. do usg wewnetrznego i tego na brzuszku słuzy ten sam sprzet:) tylko do wewnetrznego lekarz zakłada prezerwatywe a do tego \"normalnego smaruje brzuch żelem do usg:) jeju ja juz sie niemoge doczekac na kolejne usg bo znow zobacze malucha..pędze przytulic sie do córci bo śpi... KOLOROWYCH SNOW 🌼 ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darias
suri......Żaneta.....24..woj.kuj.-pom.........16....... ..01 .08.07....+1 Molinezja...............28.....Kraków...............15.. ...01.08.07......0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.13....02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom......13......02.08.07.... pluszka... Beata .......31 ...woj.kuj-pom ........16......03.08.07..+3 enais......................24...małopolskie..........15. ......03.08.07..+2 amoonisia....Monika....21....Poznań................16.... ..4.08.07...+2 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........15... ...05.08.07..+2 Magduśka................29.......Kraków.............13. .....06.08.07.. Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 Kasiaka..........28...........wielkopolskie.......13/ 14. ....09.08.07..-3 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk..................12.....10.08. 07 ...-2 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........14...... 11.08.07..0 oliwka2 - Magda - 31 - Trójmiasto - 14tc - 12.08.07(+2kg) - 99% synek slonko26....Joanna......26.....warm-mazur.......11.... ..12.08.07..+1 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. .....14.08.2007.. doti....Dorota...........28......opolskie.............10 .....15.08.07...+4 beta elżbieta........... 37 .....podkarpackie .......7 .......15.08.07... jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 ......15.08.07... betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto.........11. .....15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ............12.......18.08.07.+3 kasztanowo-ruda......26......woj.śląskie........12.... ....19.08.07..+4 myszka24......Ewelina.......24......Łódź............13.. . .....20.08.07.. mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ..........12....21.08.07..+1kg julianna29......29.............warszawa...........12.... .....21.0807...-2 dragonka73........33......Wroclaw/usa............11..... ..22.08.07..+0 Agnieszka31.....31...........podkarpackie........10..... ...26.08 07...+ Halinamalina .....31..........dolnośląskie...........10.........26.08.07. .. Anuśka2007.......24...........zach-pom.............12.. ..29.08.07..+4 mama-i-ja.........27............podlaskie..........15... ......07.08.07..+3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja zabrałam meża na usg dopochwowe. Najpierw miałam badanie, a później lekarz kazał mi się położyć a sam zawołał męża. Nie ma w tym nic krepującego, przynajmniej dla nas, bo mąz był tak podekscytowany dzidzusiem na monitorku, ze nawet nie zauważył mojej szparki, zwłaszcza że był z boku. Po usg jeszcze porozmawiał sobie z moim ginekologiem, zapytał o rzeczy, które mi w tym momencie na myśl nie przyszły. I było na prawde super, całą droge do domu obgadaliśmy, a po powrocie zaraz poleciał do teściów opowiedzieć :) Ja myślę, ze to dużo zależy od faceta i od wzajemnych relacji. W pierwszej ciązy mój maż był przy porodzie i jest to coś za co jestem mu niepomiernie wdzięczna i nigdy mu tego nie zapomne,az nawet teraz po tylu latach myślę o tym z wzruszeniem. Jeśli chodzi o usg 3d to w Katowicach kosztuje 180 zł i ja się cały czas nad tym zastanawiam. Wychodzę z załozenia, ze co ma być to będzie, że takie jest moje przeznaczenie i nie wiem czy je zrobić czy nie. Mój lekarz mówi ze z dzidzią jest wszystko dobrze i prawidłowo, ale wiecie jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-dziki storczyk- myślę że oprócz tego że można się przekonać czy z dzidziem napewno jest wszystko ok,to główną zaletą badania 3d jest możliwość nagrania tego badania na płytę - w ten sposób jest to miła pamiątka dla ciebie i dzidziusia, poza tym możesz się pochwalić całej rodzinie puszczając im film. Załozę się że dziadkowie też bardzo chcą zobaczyć wnuczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Ja tez zastanawiam sie nad usg 3d-4d, tu w gadnsku koszt takiego usg to 100zl bez nagrania a 180zl z nagraniem. Mój lekarz mowi ze z maluchem wszystko ok, także sama nie wiem czy sie zapisywać, filmu nie chce nagrywac , pierwszej ciązy nie mam nagranej i dlatego drugiej tez nie chcę, chce żeby bylo sprawiedliwie, zeby potem dzeici nie pytały czemu jedno jest nagrane a drugie nie. Moze to głupie ale ja mam młodsza siostrę i duzo więcej zdjęć z okresu dziecinstwa, a to dlatego ze mój tata studiował na ASP i miał zajecia z fotografii. Moje siostra do tej pory mu wypomina ,że ma tylko kilka zdjęc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
znalazłam fajna stronke z ubraniami ciążowymi, troche drogie ale można zaszalać, potem zawsze można po dobrej cenie te ubrania na Allegro sprzedać. http://www.e-mama.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
www.e-mama.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko 3d można nagrać ja mam nagranie z 2d w 13hbd jak miałam badanie NT i kości nosowej. U mojego lekarza są 3 różne głowice do USG. jedna wąska i długa - per vagina, jedna mała wyglądjąca jak depilator do badaia przez brzuch i jedna taka ogrągła jak taka drewniania łyżka do kręcenia ciasta, ale nie wiem do czego ta jest, bo mnie nią nie badał. Na co miesięczne badania do lekarza chodzę sama bez męża, inne kobietki też wchodzą bez mężów do gabinetu, więc nawet nie pytam czy ma to sens. Ja też rodziłam z moim mężem. Lekarka i położna były zachwycone jego podejściem i opanowaniem jakim się wykazał. nie wyobrażam Sobie drugiego porodu bez Jego pomocy:) A po porodzie był zachwycony, że mógł w Tym uczestniczyć i wcale nie wydawałam mu się mnie atrakcjna czy coś atkiego. Piszę o Tym bo wiele kobiet sie o to martwi i chciałabym Was w tej kwestii uspokoic. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja u mojego lekarza zauważyłam dwa sprzęty do usg, jeden przy foteliku, a drugi przy \"łózku - kozetce\", a wiecej się nie rozglądałam bo byłam tak podekscytowana dzidzią , że tylko prawie to pamiętam i jeszcze to że u mojego lekarza wszystko jest różowe...krzesła, fotel, kozetka :) Jade zaraz po mężusia do pracy i wejdę do jednego sklepu z odzieżą ciążową zobaczyć co mają ciekawego. Muszę sobie coś na 18-tkę kupić na którą idziemy w niedzilę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja na razie dzwoniłam do jednej przychodni gdzie robią USG 3D, koszt wynosi 75zł z nagraniem na płytę, więc chyba niedużo. :) Już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam sobie pierwsze ciążowe spodnie :D:D:D Nareszcie nic mnie cisnąc nie bedzie, bo na zakupy jechałam z odpiętymi guzikami :) Enais to bardzo niewiele kosztuje u ciebie usg 3D, a mogę wiedzieć gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enais z tego co widze to małopolska tak jak ja..tez chcialabym takie usg wiec popytam gdzie tak tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×