Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Hej Wszystkim! Anuśka niestety nie mam pojęcia z czego mogą wynikać Twoje plamienia, ale co to znaczy że lekarz nie zareagował? Nic Ci nie powiedział dlaczego tak może się dziać? Jeśli tak to dziwny lekarz. Ja się borykam natomiast z silnymi bólami brzucha. Nasilają mi się wieczorem. Nospa mi nie pomaga. Byłam u lekarza i przepisał mi wodę koperkową i jakies tabletki. Powiedzczie mi czy któraś z Was boryka się z bólami brzucha? To są typowe wzdęcia, podobno częsta dolegliwość u kobiet w ciąży. Jak sobie z nimi radzicie? Bo ja wyję wieczorami z bólu :( ewka motewka - bez komentarza! Współczuję Ci. Radzę Ci jak inne dziewczyny nie przejmuj się, bo teraz najważniejsze jest dziecko i jego zdrowie. Weźcie ślub cywilny. A co o tym wszystkim mysli Twój narzeczony? Miłego dnia Wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuśka2007
dziękuję za odpowiedź, mnie też bardzo brzuch bolał ale gdzieś do 9 tygodnia, i brałam no-spe dwie na raz, już mnie boli, tylko niepokoi mnie ta krew w śluzie, nie wiem co mam robić, najgorsze jest to że dwa lata temu poroniłam ciążę, to teraz panikuje strasznie. Lekarz nic mi nie odpowiedział, ponieważ obraz usg był prawidłowy, duphaston mam brać i to wszystko wg niego. Zastanawiam się czy nie wybrać się do szpitala czy może jednak zadzwonić do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molinezja - możesz mnie nie kojarzyć, bo kiedyś miałam inny nick, ale chyba razem kiedyś pisywałyśmy na tpoiku:\" jeszcze roczek do ślubu\". Mówi ci coś nick Stella282?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuśka2007
Molinezja jeszcze raz dziękuję, jestes kochana,nie wiem co ci poradzić na ten ból brzucha,a co na to Twój lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie używałam tego nicka od dawna, już dość długo jestem na tym nicku i jest to mój jedyny, tamten odszedł wraz z topikiem, wszystkie kontakty sie urwały i szkoda, a jak zobaczyłam ze tutaj pisujesz nie mogłam sie nie odezwać. możesz mnie nie kojarzyć, bo fotek ze ślubu ci nie wysylałam, myślałam że już was nie interesują, ja za to mam twoje i cały czas cie pamiętam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molinezjo - jak będziesz mogła to odpisz mi, proszę!!!!!!!!!!!!! Ja tym bardziej się cieszę, że cię tutaj spotkałam, bo również jestem sierpniówką, mam termin na 4 sierpnia 2007, a więc teraz mamy prawie równy termin :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie!! :) Aktualizuje tabelke suri........Żaneta.....24.....woj. kuj-pom.......11.......01.08.07...-0,5 Molinezja...............27........Kraków........... .......01.08.2007..0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.13....02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom......13......02.08.07.... pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........14......03.08.07..+2,5 moonisia....Monika....21....Poznań................14.... ..4.08.07...+2 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........14... ...05.08.07..+2 Magduśka................29.......Kraków.............13. .....06.08.07.. Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk..................12.....10.08. 07 ...-2 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........13...... 08.08.07..-1,5 Kasiaka..........28...........wielkopolskie..........12. ......11.08.07..-1 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........9... ... 12.08.07...0 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur.......11.... ..12.08.07..+1 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. .....14.08.2007.. doti....Dorota...........28......opolskie.............10 ......15.08.07...+4 beta elżbieta........... 37 .....podkarpackie .......7 .......15.08.07... jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 ......15.08.07... betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto.........11. ......15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 nati83 ...Natalia.....24......... Śrem .............12........18.08.07..+3 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie.........12........19.08.07..+4 myszka24......Ewelina.......24......Łódź............12.. . .....20.08.07.. dragonka73........33......Wroclaw/usa............11..... ..22.08.07..+0 Agnieszka31.....31...........podkarpackie........10..... ...26.08 07...+ mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ..........10....... 29.08.07..0 Anuśka2007.......24...........zach-pom.............10.. ..29.08.07..+2,5 mixtet...........25.....mazowieckie................10... .....28.08.07..+ Któraś z Was pisała ze przytyła 4 kg. Ja też :(. Ciąża ciążą ale naprawde ciałka mi przybyło!!! Muszę bardziej racjopnalnie się odżywiać!! Dziewczyny a co z opryszczką w ciąży? Zrobiła mi się i nie wiem czy mogę smarować zoviraksem, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka motewka
Molinezja dzieki za wsparcie,wlasnie byłam w kuri mój ślub został przełozony do urodzenia dziecka,jak zobaczą jak dajemy sobie radę w nowej sytuacji.Dlaczego taka decyzja? Otóż ksiądz ordynariusz uzasadnia to tym,że coraz wiecej jest sytuacji,kiedy decyzja podjęta o slubie na skutek ciązy prowadzi póżniej do rozpadu małżeństwa,przychodzą ludzie i mówią,że dziecko to nowe obwiązki z którymi sobie nie radzą ,taki mąż zbiera manatki i ...wynosi sie z domu,stąd odwleczenie ich decyzji. Pozostaje nam tylko ślub cywilny,zapytałam jak ja z sakramentami, odpowiedział ,że moge przystępować do komunii,możemy razem mieszkać,wychowywać dziecko,wspierać się ,ale nie możemy współżyć.Mamy po 38,40 lat . Ot takie jest prawo.Cieszcie sie dziewczyny,że przez to nie przechodzicie,życzę jak najmniej dolegliwości i radości z tego ,że pod swoim serduchem nosimy nowe życie dane prze Stwórcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuśka2007
ja jak miałam opryszczkę niedawno, to polałam ją wodą utlenioną i zeszła mi, oczywiście bolały mnie usta pare dni,ale już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Kasztanowo-ruda ja nie chce Cie straszyc ale powiedz swojemu lekarzowi prowadzącemu o opryszczce-moja koleżanka podobno przez bakterie wywolujaca opryszczke straciła ciąże, nie wiem ile w tym prawdy ale lepiej zapytaj lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuśka2007
kasztanowo-ruda ja czytałam że opryszczka na twarzy nie jest zagrożeniem dla dziecka, tylko opryszka na narządach płciowych moźe spowodować poronienie.a co do leków nie wiem jakie można użyć, mi znajoma położna powiedziała o wodzie utlenionej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc laseczki, a ja leże w łózku chora, wyrwałam się na chwilkę aby się przywitać i zmykam spowrotem ...papapaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bylo mnie kilka dni i czytalam zaleglosci. jestem w ciezkim szoku i totalnie zbulwersowana dalszym ciagiem Twojej historii Ewka. Przykro mi, ze tak strasznie to przezywasz. Przykro tym bardziej, ze to co sie dzieje, to jakas kretynska walka argumentow milosci i chorej doktryny. Sprobuj sie kochana skoncetrowac na sobie, na dziecku i na Twoim zwiazku. Wyglada na to, ze poki co nic nie zawalczysz, a rozmyslanie spowoduje jeszcze wieksze frustracje i nerwy, ktore w tym momencie tylko Wam wszystkim zaszkodza. Sprobuj sie jakos zrelaksowac i nie rozpaczac, bo ten slub koscielny w tym momencie na prawde nie jest najważniejszy! najwazniejsza jestes Ty i maleństwo! Glowa do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka motewka
julianna29 dziekuję Ci za słowa wsparcia,ale co zrobie jak ja mam taką naturę wrażliwą. Na poniedz.zapisałam sie do gina,bedzie to 12 tydz. i zastanawiam sie ,czy lekarz już okresli przezierność karkową w tym tyg. ciąży? Jak było u Was? W którym tyg. to wam robili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu Oliwka 2 nie strasz................... z drugiej strony na innych forach poczytałam i opinie są różne. Jedni mówią ze opryszczka płciowa jest groźna a wargowa nie. Sama nie wiem co robić, dopiero za tydzień ide do gina. Słuchajcie jezeli ja jestem w 12 tygodniu i 4 dniu to jestem jeszcze w I trymenstrze czy już II? Ewka motewka - mnie też to interesuje. Daj znać co i jak. Czy to musi byc jakieś specjalne USG( trójwymiarowe), czy zwykłe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuje tabelke suri........Żaneta.....24.....woj. kuj-pom.......11.......01.08.07...-0,5 Molinezja...............27........Kraków........... .......01.08.2007..0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.13....02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom......13......02.08.07.... pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........14......03.08.07..+2,5 moonisia....Monika....21....Poznań................14.... ..4.08.07...+2 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........14... ...05.08.07..+2 Magduśka................29.......Kraków.............13. .....06.08.07.. Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk..................12.....10.08. 07 ...-2 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........13...... 08.08.07..-1,5 Kasiaka..........28...........wielkopolskie..........12. ......11.08.07..-1 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........9... ... 12.08.07...0 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur.......11.... ..12.08.07..+1 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. .....14.08.2007.. doti....Dorota...........28......opolskie.............10 ......15.08.07...+4 beta elżbieta........... 37 .....podkarpackie .......7 .......15.08.07... jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 ......15.08.07... betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto.........11. ......15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 nati83 ...Natalia.....24......... Śrem .............12........18.08.07..+3 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie.........12.... ....19.08.07..+4 myszka24......Ewelina.......24......Łódź............12.. . .....20.08.07.. dragonka73........33......Wroclaw/usa............11..... ..22.08.07..+0 Agnieszka31.....31...........podkarpackie........10..... ...26.08 07...+ mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ..........12....21.08.07..+1kg Anuśka2007.......24...........zach-pom.............10.. ..29.08.07..+2,5 mixtet...........25.....mazowieckie................10... .....28.08.07..+ Witam dziewczyny, wczoraj byłam na wizycie u lekarza. Mam zdrowe i silne dziecko, które mierzy 5 cm . To było takie niesamowite uczucie widzieć na monitorze takiego małego człowieczka 5 centymetrowego, który pomachał do mnie:) Wg wzrostu to mój 12 i 1 dzień ciaży. Przezierność karku wynosi 1,6, a wiec w normie. Mam wszystkie bardzo dobre, krwiak któy miałam w 6 tygodniu wchłonął się. A wiec same pozytywne wieści. MAm nadzieję, że Wy też takie usłyszycie od swoich lekarzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka, ja mam w sobote usg na przeziernosc, a tez jestem w 12, wiec pewnie i u ciebie pomierza co trzeba. tylko sie nie zacznij tym teraz martwic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mientuska powiedz mi prosze kiedy mialas ostatnią miesiączke bo ja juz sie pogubialm z obliczniami bardzo Cię prosze jesli oczywiscie mozesz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, w ciazy niebezpieczna jest opryszczka narzadow plciowych. Natomiast wragowa opryszczka nie ma zadnego wplywu na ciaze. Ta opryszka narzadow plciowych jest najgrozniejsza zwlaszcza wtedy kiedy ma stan aktywny w trakcie porodu. A w czasie ciazy leczy sie ja normalnie. Mozecie smarowac wragi zoviraxem i nic sie nie stanie. Ewka motewka w 12 tyg bada sie juz przeziernosc wiec mysle, ze lekarz powinien Ci juz powiedziec ze wszsytko jest ok :-). A z tym slubem to naprawde jestem bardzo zdziwiona procedura. Gdybym sama nie uczestniczyla w takim przedsiewzieciu to bym moze nie wiedziala. Ale mowie Ci bylam swiadkiem i panstwo mlodzi nie musieli uzyskiwac zadnej zgody biskupa. Ani nikt im nie powiedzial, ze maja sie najpierw sprawdzic. Jakies SF. Trzymam kciuki za Was i nie denerwuj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLIWKA2
Była dzisiaj u lekarza i wszystko w najlepszym porządkku, widziałam malucha szalał jak wariat i wiecie co na 99% to chłopiec. Mój mąż szczęśliwy jak gwiazdek. Pytałam tez o opryszczeke na ustach-faktycznie nie jest grozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Limetka - cieszę się że znów jesteśmy razem na topiku. Przeslij mi jakieś fotki ze slubu. :) :) :) Masz moj email? Anuśka - lekarz jak to lekarz powiedzial ze tak bywa czasem w ciąży. Nie jest to w kazdym bądz razie niebezpieczne dla ciąży. Zaraz ide się położyć bo mnie zaczął mocniej brzuszek boleć. Ściskam mocno - miłych snów Wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka motewka To dobrze,że wiesz na czy stoisz. trzymajcie się i nie dajcie się. Natomiast jeśli chodzi o badanie przezierności Karkowej (NT) wykonuje się je pomiędzy 11 a 14 Hbd (czyli jak ciąża nie jest starsza niż 13 tygodni i 6 dni, więc myślę, że nie masz się czego obawiać, bo badanie powinno się udać:)) Spokojnej nocy wszystkim:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakbyście chciały zobaczyć moją córcie to zajrzyjcie na stronkę: www.komarki.pl stronka jest dopiero w budowie, więc jest tylko strona tytułowa, ale możecie obejrzeć Sobie moją śliczną córeczkę:)) Pozdrawiam i spokojnych snów:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuśka2007
no i nie dodzwoniłam sie do lekarza, ale on do mnie zadzwonił, zwiekszył mi dawke duphastonu, i nos-pe kazał 3razy dziennie brać, napiszcie mi proszę, że słyszałyscie o takim przypadku i było ok, bo ja chyba zwariuje, mój mąż mnie cały czas uspakaja, chyba ma mnie dosyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, suri........Żaneta.....24.....woj. kuj-pom.......11.......01.08.07...-0,5 Molinezja...............27........Kraków........... .......01.08.2007..0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.13....02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom......13......02.08.07.... pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........14......03.08.07..+2,5 moonisia....Monika....21....Poznań................14.... ..4.08.07...+2 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........14... ...05.08.07..+2 Magduśka................29.......Kraków.............13. .....06.08.07.. Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk..................12.....10.08. 07 ...-2 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........13...... 08.08.07..-1,5 Kasiaka..........28...........wielkopolskie..........13/14. ......09.08.07..-3 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........9... ... 12.08.07...0 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur.......11.... ..12.08.07..+1 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. .....14.08.2007.. doti....Dorota...........28......opolskie.............10 ......15.08.07...+4 beta elżbieta........... 37 .....podkarpackie .......7 .......15.08.07... jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 ......15.08.07... betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto.........11. ......15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 nati83 ...Natalia.....24......... Śrem .............12........18.08.07..+3 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie.........12.... ....19.08.07..+4 myszka24......Ewelina.......24......Łódź............12.. . .....20.08.07.. dragonka73........33......Wroclaw/usa............11..... ..22.08.07..+0 Agnieszka31.....31...........podkarpackie........10..... ...26.08 07...+ mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ..........12....21.08.07..+1kg Anuśka2007.......24...........zach-pom.............10.. ..29.08.07..+2,5 mixtet...........25.....mazowieckie................10... .....28.08.07..+ Ja bylam u ginki w srode i wlasnie mialam robione badanie genetyczne przeziernosci, nosek, głowke i raczki. Wszystko w nalezytym porzadku i w normach. Te badania nie trzeba robic w 3D. Ale z tego co wiem to rzeczywiscie do 14 tc. Babelek sie wiercil i krecil - juz taki duzy - ma 8,6 cm :) rośnie jak na drozdzach tylko mama coraz chudsza. Czy wy tez jeszcze walczycie z wymiotami/mdlosciami?? Ewka - niewiarygodne i niezyciowe podejscie kosciola. Brakuje słow.Ale głowa do góry - Malenstwo i wasza milosc teraz najwazniejsze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiaka -ja znow nie moge poradzic sobie ze zdęciami bolą mnie cale jelita ruszają mi ,bulgoczą mecze sie juz tak od 3 tyg,lapie kolki itd czy macie podobne obiawy bo powiem Wam ze nie jest to mile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka 2 - dziękuje ze pytałaś lekarza o tę opryszczkę!! Kochana jesteś ❤️ Słuchajcie co z tym moim tygodniem ciąży? Jeżeli jestem w 12 tygodniu i 5 dniu to który jest to trymestr I czy II? Przezierność karkową robi się przy USG dopochwowym czy przez brzuch? Czy same dopominałyście się lekarza aby zrobił to USG czy inicjatywa była ginekologa? Wczoraj zemdlałam w sklepie w kolejce. Szczęście w nieszczęsciu ze byłam z mężem. Nigdy nic takiego mi sie nie przytrafiło. Dosłownie jakby mi ktoś zakręcał dopływ powietrza. Czarno przed oczami mi się zrobiło. Na szczęście nie upadłam tylko tak powolutku słaniałam się. Koszmar. Ostatnio martwiłam się ze może coś jest nie tak jak powinno bo nie miałam zadnych dolegliwości a tu to omdlenie. Może to głupio zabrzmi ale troszkę ucieszyłam się. Odebrałam dzisiaj wynik moczu i mam książkowy (jak to określiła laborantka). Po południu odbieram jeszcze krew. Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka ja nie mam jelitowych dolegliwoscie ale za to strasznie przez caly dzien mi sie zbiera na odbicie i potem konczy sie to wymiotami. Straszne!! juz nei wiem co robic bo to takie meczace. No i chudne przez to bo nei mam za bardzo apetytu. Ginka mnie pociesza ze mam sie nei martwic waga bo jeszcze przytyje. Co do badan i tygodni , Kasztanowa - sa rozne szkoly liczenia tygodni na trymestry. Ja trzymam sie tego ze jak teraz skocnzy mi sie 13 (w niedz zaczynam 14) to wchodze w II trymestr. Ale roznie rozni ludzie licza. Nie jestem pewna czy kazdy lekarz robi badania genetyczne. Ja chodze prywatnie i pani dr sama powiedziala o tym i zrobila te badania. A to omdlenie to moze z braku zelaza?? bierzesz juz jakies witaminy? ja wlasnie zaczynam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanowa - mi probowala zrobic USG dowcipnie ale maluszek sie ulozyl tak ze nie moglaby wszystkiego sprawdzic wiec zrobila mi brzuszne. Tak juz wszystko bylo widac bo odpowiednio lezal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×