Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
izulka1984

Zdrowe odżywianie

Polecane posty

Gość vela
Izulka cierpliwości :). Ja pierwsze efekty chudnięcia widziałam po tygodniu, ale nie na wadze, tylko po luźniejszych ubraniach. I cały czas powolutku chudnę. Tak pozatym w różnych fazach cyklu różnie ważysz, czasami orgamizm zatrzymuje wodę ( przed okresem). Ja nie cwicze wcale bo nie lubię, wolę basen, ale rzadko chodzę. Jak długo trzymasz dietkę? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Vela:) jesli chodzi o dietke to jakies 10 dni mało:P:P i dalej nie wiem co mam jeśc napisz mi jakies przykładowe menu na śniadanie 1 i 2,obiad,podwieczorek i kolacje:)ale tak po dwa zebym nie jadła tego samego co dziń,ale oczywiscie jak bedzie ci sie chciało:)bo straszny mam czasami dylemat co tu zjesc:(a teraz jestem włansnie po obiadku chociaz dzisiaj był śmieszny bo zjadłam otreby,siemie,2mandarynki,4daktyle,3orzechy włoskie,2laskowe i jogurt no i to wszystko zmiksowałam,kurcze chyba wysoko kaloryczne danie:P:Pco o Tym myslisz troche przwsadziłam,ale lubie takie koktajle:)A tak wogóle to ciagnie mnie do wędlin i mięsa bo niestety czasami musze stac na tym stoisku:(a jak by tego było mało to moj dział w sklepie to zgadnij jaki??....ciastka,batony i cukierki,ale naszczescie do tego mnie az tak nie ciagnie:)bo jak narazie od 10 dni nie ruszyłam nic słodkiego i oczywiscie herbarki tez nie słodze,ale to juz od dawna jakies 2 lata jak przestałam słodzic:). Dzisiaj nawet sie wydarłam na kolezanke z pracy bo mi na siłe chciała wcisnąc czekoladowe cukierki!!,tylko ze ja naprawde na nie nie miałam ochoty,a jak juz czasami mam to jem daktyle:) Nio pogadałam pogadałam i teraz ide sie troche położyc bo normalnie zmeczona jestem po dzisiejszej pracy a jeszcze jutro do szkoły:(POZDRAWIAM PAPA:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Juz jestem, zaraz coś skrobnę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Izulko 🌼 Jesli masz wielką ochotę na mięsko, to zjedz kawałek, nic na siłę. Jakieś pieczone lub gotowane, z surówką na pewno nie zaszkodzi :). 10 dni to nie jast mało, ale źle że nie wiesz co masz jeśc. Masz do dyspozycji: kasze (jęczmienna, gryczana, brązowy ryż), groch i fasola, warzywa, owoce, ryby. Moje śniadanie to zawsze płatki owsiane, tak jak pisałam wcześniej, a potem kanapki z warzywami. Twój obiadek nadaje się raczej na deser lub 2 śniadanie. Na obiad musisz zjeśc jakąś zupkę i kasze z surówką. Po obiedzie jem siemie z dodatkami (twoja wersja też jest smaczna). Kolacja to ryba wędzona lub gotowana z sałatą, pomidorami albo gotowane jajo na miękko też z warzywkami. Czasami gotuję wieczorem warzywa w niewielkiej ilości wody (kilka rózyczek kalafiora, kawałek selera, por) plus znowu surówka. To wyglada pięknie i jest b. smaczne. To wszystko polewam zawsze oliwą, cytrynką, solę. Warzywa surowe lub gotowane możesz jeśc w każdej ilości (ja nie jem gotowanej marchewki). Przed chwilą zjadłam zupę z groszku w połówkach, pora, selera i papryki. Potem rybę (panga bez ości) - rozmrożoną , posoloną rzuciłam na patelnie. Wypuściła sos i pięknie delikatnie poddusiła się we własnym sosie +surówka z zielonej sałaty, z pomidorem, porem. ale jeszcze jestem głodna, i za chwilę zetrę jabłko, sok z cytryny, mielone orzechy, słonecznik- taki deserek, bo mam ochotę na coś słodkiego. trzymaj się i fantazjuj trochę w kuchni :), na pewno coś wymyślisz. A mięsko zjedz, na prawdę nic się nie stanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Dziewczyny! Izulka, Posh jak leci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Vela:)u mnie nawet ok,ale cos POSH nie daje znaku:( Dziękuje,ze napisałaś mi ważne wskazówki do mojego jadłospisu:)napewno sie przydadzą bo juz zaczełam z nich korzystac:):) W sumie troche powoli mi to idzie,ale lepiej powoli i do celu:)na śniadanko jadłam też płatki owsiane:)z mlekiem,ale kiedys jadłam na wodzie chyba tez moze byc??a Ty jak jesz??dodajesz jeszcze jakies dodatki??na 2 sniadanko owoce na obiadek w sumie nic nie jadłam bo byłam w szkole na podwieczorek sucharki no i na kolacje makrele z surówką:) Co myslisz o sucharkach b/c?? z czym to moge jesc?? Wiesz waga mi chyba spadła o 1kg,ale narazie nie mam co sie cieszyc,jak przetrwam i pozostane na takiej dietce no i waga mi spadnie o jakies 5 kg to wtedy bede miała powód do Radosci:) A jak Tobie idzie??pewnie jestes silniejsza psychicznie i masz lepsze nastawienie do tego wszystkiego,no i napewno silną wole:):) Aha nie wiesz co mogłabym zrobic, zebym miała leszą koncentracje niesłyszałas moze o jakis tabletkach z ginko...cos jakos tak. POzdrowionka z Opola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc to znowu ja:):)Niewiem czy pisałam na początku ile waże,ale chyba napisałam złą wage bo mam 158wzrostu a ważyłam 51 ale teraz waze cos koło 49-50 no ale chciałabym tak 45 i było by wszystko wporzadeczku,bo teraz to wygladam jak mały pączuś,jak myslisz, czy jakbym schudła do 45 to bym lepiej sie czuła i było by to widoczne??pozdroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
czesc Izulka! Nie jestem mocniejsza psychicznie- ostatnio strasznie ciągnie mnie do słodyczy, czekoladek... ech pomarzyc mogę. Moja owsianka na dziś tak wyglądała: pół kubka płatków zalałam wrzątkiem, dodałam pokrojone suszone morele, wsypałam tochę cynamonu, a po 10 min dodałam miód i sok z cytryny. To jest naprawdę smaczne i syte. Jeżeli masz problemy z koncentracją to czegoś tam musi ci brakowac. Jedzenie musi byc bardzo różnorodne, nie zapominaj o nasionkach dyni, słonecznika, orzechach. Nie wiem nic o ginko. Ja dietę uzupełniam jescze tranem i wit. B12, bo nie jem mięsa (od 1.5 roku). Sucharki? Ja patrzę na skład, jeśli jest mąka pszenna, to nie jem. :) Izulka, a z czego Ty się odchudzasz? :) Pączuś? Ty żartujesz :D. Ja nie odchudzam się, szukam takiego sposobu odżywiania, po którym będę czuc się lekko i zdrowo, bedę miała więcej zapału i energii. Ciągle nie wiem ile ważę, bo to mnie nie interesuje. Jakie tłuszcze jesz? Ja ograniczam się do oliwy z oliwek, ale poluję na olej z siemienia lnianego, który jest b. zdrowy. Dziś na obiadek zrobię sobie: zupę jarzynową z fasolą, brązowy ryż z marchewką, ogórek kiszony. Do wszystkiego dodam oliwę. Miłej niedzieli ! 🌼 posh co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:):)Ja dokładnie tak jak Ty nie odchudzam sie,ale równiez szukam takiego sposobu żywienia,zeby zdrowo wygladac,lepiej sie czuc,nie byc napchana,no i zeby miec lepsze samopoczucie,a mi sie wydaje ,ze jedzenie ma w tym jakis udział :)dlatego mam zamiar trzymac zdrowa diete, przez całe moje zycie,przynajmniej mam taki plan:).A co do tłuszczy to nie używam zadnych margaryn,masła tez nie a jak juz to tylko olej roślinny,rzepakowy,słonecznikowy.A tak wogóle to chce całkiem zmienic olej tylko nie wiem ,który bedzie najlepszy z sezamu,z siemienia czy z oliwek??jak myslisz?? A pszenna mąka to jakas nie zdrowa?? A z tym pączusiem to nie zartuje:P:P mówie CI mały pączus ze mnie:)pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
hej dziewczynki;****przepraszam,ze nie pisalam,ale nie bylo mnie na weekend w domku i nie mialam dostepu do komputera;),ale juz jestem i bede znowu z Wami pisala;)nie mam sie czym pochwalic,bo przez ostatanie 2 dni bardzo brzydko jadlam,slodycze,fast foody,,,ble...:(wstyd mi,ale musialam:(teraz juz przysiegam WAM ,ze bede z Wami zdrowo sie odzywiac!!!!OBIECUJE!!!;)dzis juz jadlam ladnie,wiec dietka trwa dalej;)hmmm...Wy nie chcecie schudnac,tylko sie zdrowo odzywiac,,,ale Wam dobrze...ja musze schudnac jakies 10 kg....myslicie,ze jak bede sie tak jak Wy zdrowo odzywiac,to ile czasu mi to zajmie??pozdrawiam Was i mam nadzieje,ze sie nie gniewacie,ze tyle nie pisalam?//;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc posh:):)fajnie ze wróciłaś,bo juz sie zaczynałam troche denerwowac:) Wiesz co z tym odchudzaniem to nie dokońca jest tak,ze ja nie chce schudnąc,oczywiście chcez zdrowo sie odżywiac,a przy okazji schudnąc 5kg,tak,zeby wazyc 45kg.Kiedys tyle wazyłam i wspaniale sie czułam,ale niestety zaniedbałam swoją wage i teraz wszystko mnie męczy,dlatego mam nadzieje ,ze odchudzając sie zdrowo to bedzie przyjemne z pożytecznym. Wiesz kiedys jadłam nieregularnie potrafiłam sie objadac,nawet jezeli nie byłam głodna az mi było nie dobrze,teraz jem małe ilości i w dodatku w innej postaci,juz nie jem słodyczy,ciast,smażonych rzeczy,sosów,margaryny ,masła,nieużywam cukru, i pomyślec,ze kiedys to wszystko jadłam.A w dodatku musze dodać ,ze kiedys jadłam bardzo mało warzyw i owoców,teraz codziennie!!:):) Zdarzało sie tez ,ze wogole przez cały dzien udało mi sie wypic tylko 1 kubek herbaty,a teraz staram sie duzo pic:):).Poczytaj sobie wczesniej co pisała Vela,ona bardzo fajnie doradza co mozna jesc i naprawde smakuje mi to:):) Nie chce juz wracać do dawnej diety,wierze ze wspólnie uda nam sie:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Ale super, że jesteście obie :). Izulka mamy podobne podejście do tematu odżywiania 🌼! Posh, fajnie, że jesteś :) .Na zdrowym jedzonku bez chemii chudnie się. 10 kg - na zdrowej diecie zajmie Ci kilka miesięcy. W tłuszczach, olejach chodzi o nienasycone kwasy tłuszczowe. Ich najepszym źródłem jest olej lniany (ale ma b. krótki termin ważności) i oliwa z oliwek. Muszą byc jedzone na surowo, bez ogrzewania. O oleju z sezamu nic nie wiem. Mąki pszennej nie jem, bo coś w niej jest nie tak, odkłada się na jelitach.... tak do końca nie wiem o co w niej chodzi :(, na pewno tuczy. Dziewczynki, co dziś fajnego, zdrowego zjadłyście? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Znalazłam coś na temat mąki: "Odrzucenie białej mąki. Biała mąka jest produktem rafinowanym i w związku z tym jest pozbawiona witamin i soli mineralnych (zawiera śladowe ilości takich związków, bądź też jest sztucznie wzbogacana). W skład ziarna zbóż wchodzi skrobia i otoczka, która jest usuwana w przypadku białej mąki. Witaminy i sole mineralne znajdujące się w otoczce umożliwiają rozkład i przyswojenie przez nas skrobi. Tak więc biała mąka i wyroby z niej otrzymywane (pieczywo białe, ciastka, herbatniki) są źródłem praktycznie tylko kalorii (cukrów) i wysokiego indeksu glikemicznego. W dalszej konsekwencji organizm potrzebuje witamin i soli mineralnych do rozkładu i przyswojenia, czerpiąc je z zapasów naszego organizmu. Najlepszym rozwiązaniem jest spożywanie produktów otrzymywanych z mąki nieoczyszczonej, czyli z mąki razowej, graham bądź też z mąki grubo mielonej. Wskazane jest też spożywanie produktów otrzymanych bez użycia drożdży."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
dziewczyny super,ze sie razem wspieramy,suuuper,ze jestescie ze mna;)))ja dzisiaj rano platki owsiane z otrebami na mleko 0.5%,potem 2 udka kurczaka male z pomidorem,potem 3 mandarynki,jablko i banan,a teraz jogurt naturalny z platkami owsianymi i otrebami.Juz nic nie zjem dzisiaj;)za duzo cos dzis zjadlam>>jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Mleko? 2 udka ? Włączyłabym do Twojej dietki więcej warzywek :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
Vela uwazasz,ze zle zjadlam???warzywa jem,ale akurat dzis malo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:)to znowu ja własnie wróciłam bo byłam na spacerku.Ja dzisiaj od rana zjadałam na sniadanko płatki owsiane z mlekiem2% i pokrojone daktyle,pózniej poszłam do szkoly to nie jadłam przez 6 godzin bo zapomniałam wziąsc ze sobą jedzonka dopiero na obiad zjadłam udko gotowane i buraczki z chrzanem, na podwieczorwekryz na mleku z jabłkami i na kolacje 2 sucharki z jogurtem naturalnym . Ide lulu bo o 4 musze wstac.pozdrawiam i do nastepnego napisania:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Witam Was 🌼 ! Widzę, że u Was też królują płatki owsiane :D. U mnie podstawą są warzywa, w postaci zupy lub w takich wielkich kawałkach gotowane w niewielkiej ilości wody. Nie wiedziałam jak zjesc buraczki, bo zawsze jadłam zasmażane ze śmietaną i mąką- a dzis zjem z chrzanem :). Nie zapominajcie o kaszach i grochu/fasoli :). Posh, nie zjadłaś źle :)- było mało kalorii, ale tochę mało różnorodnie. Poczytajcie kiedyś tę stronę, którą wcześniej podałam. Jest tam dużo wartościowych informacji. Naprawdę. Pozdrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
witam dziewczynki;*co u Was??jak dietkowanie?ja dzis ladnie jadlam-platki owsiane z otrebami na mleku,2jablka,3 mandarynki,maly banan,jogyrt Activia maly i warzywka gotowane.Wszystko do godziny 17,a teraz poskubalam troszke otrebow granulowanych jablkowych...mniamm...;)a Wy jak dzisiaj?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczynki:):)no witam Posh widze,ze tez jestes teraz na forum. U mnie dzisiaj tez jakos zleciał fajnie dzień,rano płatki owsiane z miodem i daktylami:) na 2 sniad.2KANAPKI z warzywami i plasterkiem poledwicy,na obiad makrele z kapustą kiszoną a na kolacje tez mandarynki i banana:)Ale musze sie do czegos przyznac zjadłam dzisiaj batonika bo dostałam od jednego klienta w pracy,a że bbył fajny to musiałam od niego zjesc:)ale naszczescie umiem sie dzielic i podzieliłam go na 4 częsci i dałam kolezankom.A tak po za tym duzo spacerowałam z siostrą bo byłysmy na zakupach a do miasta mamy jakąs godzinke wiec zawsze sobie spacerujemy,zamiast autobusem. Teraz ide sobie herbatke zrobic bo cos mi sie pic chce:):)pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
No to dziś pięknie jadłyście :), a ja zaraz spałaszuję wędzoną makrelę z buraczkami . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to smacznego:):)ja juz dzisiaj tylko herbatke sobie chlipne:):) A z czym zajadasz np.kasze gryczaną??kupiłam sobie dzisiaj i jutro bede jadła na obiad,tylko nie wiem z czym??hmm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba skończe z daktylami bo są za słodkie i to pewnie nie jest dobry pomysł,zebym je jadła:(chyba morele bedą lepsze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Kaszę grycznaa ostatnio wcinałam z surówką z kiszonej kapusty (do takiej surówki udaje się przemycic duzo oliwy :D). To ja dziś też jem kaszę gryczaną. A zupka? Ja proponuję z tego żółtego groszku w połówkach. Rozgotowac, wrzucic liśc laurowy, dodac pora, selera, kalafiora i koperek. I oczywiście przed podaniem polac oliwą- mi ostatnio smakuje oliwa o smaku chili. Ale pali :D. Posh, dorzuc cos na kolację, ale wege :). 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
czesc;***ja dzis jak zwykle rano platki owsiane na mleku-wydaje mi sie,ze ja ich wogole nie umiem robic...jak Wy je dokladnie robicie?mi sie nie udaje:(,potem zjadlam 2 mandarynki,2 jabluszka i serek wiejski,a na kolacje za Wasza namowa musze zjesc cos z warzywek...ale jescze nie wiem co;)pozdr;*A Wy dzis jak??;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
No to teraz ja się wyspowiadam :D. Dziś zjadłam: -owsianka -jabłko -kasza gryczana z buraczkami -siemie lniane z orzechami, borówkami i kefirem -zupa ze wszystkich jarzyn, jakie znalazłam w lodówce A jeszcze zjem rybę z sałatą, pomidorem, porem, ogórkiem. Ciągle mam ochotę na czekoladkę :(.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
ja na kolacje zjadlam biala rzepe,jogurt Activia maly brzoskwiniowy i grejpfruta.wszystko do 17.30 i TYLE;)teraz pije pyszna brzoskwiniowa herbatke..mniam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej PIĘKNE:):) Kurde wszystko szło dzisiaj dobrze dopóki nie zjadłam budyniu na podwieczorek,hmmm kurde,ale trudno budyń to jeszcze nie zbrodnia,damy rade:)a\'le tak to wszystko oki:):) owsianka,owoce, warzywa:)no i kanapki z Wasy a na kolacje jajko z surówką:) Vela kosteczka czegolady nie jest taka zła ponoć ma magnez czy cos tam:P:P aha Vela a jak robisz zupe??Warzywa na wodzie i doprawione??czy cos jeszcze??pozdrawiam Was gorąco choć na dworze zimno:)brryyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×