Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
izulka1984

Zdrowe odżywianie

Polecane posty

dzieki i wzajemnie:) A gdzie sylwestra spędzasz??bo ja chyba w domku :(bo niestety dopadła mnie grypa!!ale przynajmniej sie wyśpie:P aha jak sie robi te różne znaki kwiatuszki,serduszka,buzki??bo cos mało kolorowo na tym topiku:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikogo nie ma ,no coż widze ,ze wszyscy wolą sie chemią faszerować lub jakies beznadziejne diety cud,a w najgorszym przypadku \"głodówki tylko po to żeby schudnąc szybko\"!!niz zdrowo sie odżywiac:(ale każdy ma swój rozum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
czesc dziewczyny 🌼 Trochę mnie nie bylo.... ale dziś nadrobiłam zaległosci w czytaniu. Jeśli chodzi o mnie to bardzo długo dzielnie się trzymałam, rozwalił mnie dzień brzuszka, po którym nabrałam wielkiej ochoty na grzeszki kulinarne. Najbardziej brakowało mi słodyczy, czekoladek. W czasie swiąt złamałam się i wcinałam sałatkę jarzynową z majonezem, smażona rybka w panierce, kutia, no i ciasta, ciasta, caista- po kilka kawałków dziennie. Na szczęście juz wracam na ziemię- leci owsianka, warzywka, siemie. :) Jeszcze tylko przetrwac sylwka i potem z górki. Kupiłam wreszcie Tombaka i podczytuję sobie. Dziewczyny, nie łamcie się. W nowym roku będziemy jesc juz tylko zdrowe rzeczy :D. Pozdrowionka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
cześc Izulka! Widzę, ze jesteś najczęstszym gościem tego topiku :). To super. Już po kolacji, czy jeszcze coś spałaszujesz :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie :) niewiele osób pisze, bo to taki okres teraz, że raczej mało się siedzi przed komputerem :) topic mam w ulubionych :) jak dla mnie, to wcale nie trzeba pisać niewiadomo ile, ważne, że będzie się tu gościem \"na dłużej\" :) te z nas, które będą tu dodawać swoje wpisy również za kilka miesięcy będą mogły czuć się wygrane w walce o zdrowy sposób odżywiania :) W Święta też pozwoliłam sobie na kilka pozaplanowych wyskoków, ale grunt to wrócić na \"dobrą drogę\" :) cieszę się, że jakoś mi się to udało. Jutro poza zdrowym jedzonkiem, planuję lampkę szampana o północy :) ale chyba mogę czuć się rozgrzeszona :D nawet jeśli będzie to szampan półsłodki a nie wytrawny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam:) no musze dbac o moj topik to tu czesto wskakuje,zeby mi nie padł:P:Pa co do kolacji to własnie zjadłam sałatke i juz nic wiecej dzisiaj nie jem..hihi...dzieki ,ze tu czasami wpadacie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ad_21
jak chcecie zdrowe produkty to polecam www.zdrowazywnosc.waw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Izulka, a jaką sałatkę (szukam natchnienia) ? Mam ochotę nie wiem na co... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba mnie szlak trafi,to wszystko mnie powoli zaczyna wnerwiac!! godzi 20.30 a ja w lodówce siedze,a raczej przy stole pełnym ciast,oczywiscie sie skusiłam:(:(a było tak fajnie,cos mi tu nie gra,żeby nieszło opanować sie nad sobą to juz chyba źle ze mną hmmm??co o tym myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vela mam przepisy ,ale chyba z nich nie skorzystasz:( sałatka z makreli *makrela wędzona *słoik selera *kukurydza *ananas *jajka na twardo *przyprawy i majonez Sałatka ananasowa: *puszka ananasa *kalafior gotowany *majonez Sałatka z tuńczyka *ryż brązowy *tuńczyk *kukurydza *fasola czerwona *łyzka majonezu Jak myślicie zaniast majonezu to co mozna innego dac???? MACIE JAKIS FAJNE PRZEPISY BO TE MOJE TO CHYBA NA TO ZEBY PRZYTYC:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie przyprawy dodajecie do surówek??albo sałatek?? MAm pyszną sałatkę ,ale z piersi kurczaka,ale nie wszyscy mięso lubią to chyba sie nie przyda:) ale napisze :): *puszka kukurydz *puszka ananasa *2 piersi kurczaka ugotowac z kostką rosołową *1 cebolke pokroic w kostkę i podgotowac na tym wywarze z piersi *1 średnią pore *1 jabłuszko *jajko gotowane *przyprawy i majonez ****ja myśle,ze jak sie da 1 łyzkę majonezu do tych sałatek to az tak nie zaszkodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiast majonezu można dodać jogurt naturalny wymieszony np. z roztartym ząbkiem czosnku albo ze szczypiorkiem. Można też zrobić a\'la tzatziki: jogurt z czosnkiem i potarkowanym drobno ogórkiem kiszonym (lub świeżym, jak kto lubi). Trzeba pokombinować :) ale sosy jogurtowe są rewelacyjne:) z przypraw najchętniej używam paprykę słodką, koperek suszony, lubczyk, bazylię i cynamon:) a co do takich wieczornych wyskoków z jedzeniem to radzę przyjrzeć się wszystkiemu co zjadłaś w ciągu całego dnia. Kilka częstych powodów to: - za duże przerwy między posiłkami (optymalnie to 3-4godz) - co najmniej 2 posiłki w ciągu dnia powinny być na ciepło - brak porządnego sycącego śniadania zawierającego węgle złożone - monotonia w jedzeniu - brak jakichś witamin, których domaga się organizm... itd:) trzeba dojść samemu o co chodzi, metodą prób i błędów. Ja sama aktualnie też się uczę, i nie jest bynajmniej wcale tak łatwo... ale damy radę :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY A JAKIES POMYSŁY NA GORĄCY POSIŁEK,BO PRAWDE MÓWIĄC TO JA WSZYSTKO JEM NA ZIMNO ... MISS TEA MASZ RACJE NAJWAZNIEJSZE TO CHYBA ZEBY NIE BYŁO MONOTONII W JEDZENIU NO I TE CIEPŁE POSIŁKI TEGO MI WŁASNIE BRAKUJE:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to jest zjadłam o 20:30 ciasto i teraz czuje,ze mi stoi w przełyku i nie chce mi sie odbic:(źle sie czuje:(:(Zawsze jak zjem jakies ciasto to pozniej jest mi źle !!no i czemu ciagnie mnie do złego czyli do ciasta i słodyczy skoro wiem,ze pozniej mam problemy i źle sie czuje!!nigdy tego nie zrozumiem:(:(dajcie jakas rade:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam czasu dzis na czytanie:P tylko krociutko napisze:) Izulko pytalas gdzie spedzam sylwestra a wiec wybieram sie na mini imprezke w lokalu ze swoim ukochanym i jego kolega z laska:) Niestety pewnie to bedzie bardzo kaloryczny wieczor no ale coz..trudno liczyc kalorie na tego typu imprezkach:( dzis w miare dzien minal dobrze tylko niestety znow skusilam sie na slodycze:( eh ja chyba nigdy sie nie odzwyczaje od nich😠 jesli macie jakies metody jak przestac miec tego typu zachcianki na slodkie to prosze napiszcie.. Tymczasem zycze Wam do siego roku bo jutro raczej mnie nie bedzie na forum gdyz w poludnie wyjezdzam:)chyba ze gdzies dorwe neta:D Pozdrawiam serdecznie Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi wlasnie przeczytalam post powyzej:P Izulko mamy chyba podobny problem:P SLODYCZE😠 moze razem jakas recepte znajdziemy:)?? aby raz na zawsze odzwyczaic sie od tych kalorycznych bomb!! Damy rade:) Głowa do góry jutro bedzie lepiej:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Myszko:) no mam nadzieje ,ze wkoncu jakos bedzie trzeba postawic czoło tym SŁODKOSCIA :) KTO JEST SILNIEJSZY MY CZY ONE ??HEHEH DAMY RADE,ALE NIE WSZYSTKO OD RAZU:) DLATEGO JUTRO BAW SIE DOBRZE I NIE MYŚL O KALORIACH TYLKO O MILE SPEDZONYM SYLWESTRZE,NO TO TRZYMAJ SIE I UDANEJ ZABAWY:):) POGADAMY JUZ W 2007 ROKU I BEDZIEMY OBMYSLAC DALSZY PLAN:)PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) myszka, też bym chciała znać metodę na słodkości :) na razie podjadam suszone owoce, jabłka z cynamonem (prażone na patelni - pyszne:) ), już w Nowym Roku zakupię chyba jakiś dżemik na fruktozie i będę jadła na śniadanie np. z krążkiem ryżowym lub chlebem pełnoziarnistym. Poza tym można dodawać miód do jogurtu naturalnego, jakieś orzechy, suszone owoce i też wychodzi smaczny deser :) No i jeszcze gorzka czekolada ( powyżej 70% kakao) :) ja nie praktykuję, bo wiem, że jak poczuję smak czekolady, to koniec :D ale może z czasem nauczę się umiaru :) izulka, na ciepło można zrobić wiele b.prostych posiłków :) ja lubię np. poddusić sobie mrożoną fasolkę szparagową albo inne warzywa. Banał, a syci i rozgrzewa:) albo jajko smażone na teflonie, gotowana ryba lub chociażby kubek gorącego barszczu (kupuję w Zdrowej żywności, bez ulepszaczy, bulion zwykły też jest:) ) Jak już pisałam wcześniej, lubię proste rozwiązania :) chociaż czasami też mam ochotę powymyślać coś dobrego do jedzonka:) Ostatnio mam ciągle ochotę na sałatkę jarzynową: groszek, ogórek kiszony, marchewka, seler, pietruszka, por i do tego koperek. Smakuje mi bez żadnych sosów, ale trzeba jeśćna 2gi dzień, żeby smaki ładnie przeszły :) Udanego Sylwestra!!!! :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WSZYSTKICH:):) DZISIAJ OLEWAM SYSTEM,OD RANA STOJE W KUCHNI I PICHCE PRZY GARACH,NA OBIAD ROBIŁAM DLA WSZYSTKICH PIECZONE ZIEMNIACZKI Z CZOSNKIEM POPROSTU NIE SZŁO SIE OPAMIĘTAC DO TEGO PIERS Z KURCZAKA ,ALE NASZCZESCIE SOBIE ZROBIŁAM GOTOWANĄ A DLA RESZTY W PANIERCE I DOTEGO BURACZKI.WSZYSTKO BYŁO BY OK GDYBYM ZJADŁA Z UMIAREM,ALE OCZYWISCIE NIEE JA MUSIAŁAM ZASZALEC:p NIECH SIE KONCZA JUZ TE SWIETOWANIA W KUCHNI:p:p POZDRAWIAM I ZYCZE DUZO WIARY I SPEŁNIENIA MARZEN W 2007R:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy spią?? dzisiaj wpałam w szał!!ze te moje zdrowe odzywianie nic nie warte skoro dałam sie namówic na pizze i na sernik,a o alkoholu to juz nie mówi:(ZERO UMIARU W TYM CO ROBIE!!A na dodatek jak jem to jedzenie prawie połykam w całosci!!cholerka co ja mam robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich w Nowym Roku:)Mam postanowienie noworoczne ZERO SŁODYCZY!!!hehe jak narazie przestrzegam:P zobaczymy co bedzie dalej;) Izulka nie zalamuj sie kazdemu czasem zdarza sie zły dzien:) Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie! Przeciez ja jestem, tak łatwo nie zapominam. W końcu miałyśmy razem walczyć ze słabościami. Dlatego nie martw się, Izulko :) Zgodnie z obietnicą zaczęłam od wczoraj, zmuszona zresztą okolicznościami (przeholowałam z alkoholem i nie miałam ochoty nic jesć). Dziś też miałam od razu mniejszę ochotę na jedzenie :) CHyba mój żołądek nabiera normalnych rozmiarów. Witam serdecznie wszytkie nowe kolezanki 🌼 Drogie dziewczęta, czy poza zdrowym odżywianiem, macie jeszcze jakieś inne postanowienia noworoczne? Moim podstawowym jest napisać pracę mgr do końca marca. I już dzis nareszcie napisałam plan :) Trzymajcie za mnie kciuki. Obiecałam sobie też rzadziej wpadać w chandrę i nie oglądać nałogowo Casablanki i innych płaczliwych fimów. Ale po Sylwestrze znów złapałam doła. Obym tylko nie pocieszała się lodami :( Trzymajcie się ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC Professional :):) dzieki za pocieszenie,ale sama widzisz,ze mało kto tu wchodzi,ale jakos damy rade:) Wiesz zjadłam dzisiaj ryż na mleku na kolacje i jeszcze jabłka starte i cholerną zgaga mam, to chyba dlatego ,ze tak namieszałam:P:P Z tego bólu postanowiłam odrzucic całkowice mleko,ziemniaki,chleb,bułki no i wiadomo słodycze bo zawsze jak to jem to mam zgage.Zastanawiam sie jeszcze czy nie odrzucic makaronów i ryżu,zastanawiałam sie nad tym co bede jesc to doszłam do wniosku ze takie zestawy bede robic,albo osobno. *sałatka owocowa *mus owocowy np.z jabłek *owsianka wiadomo:P *warzywa z przyprawami *warzywa gotowane z przyprawami +piers drobiowa *warzywa+ryba *warzywa+jajko na miekko *ryż+warzywa *kasza gryczana+warzywa *zupa warzywna z kawałkiem chudego drobiu *grzanki z warzwami z ciemnego chleba *jogurt naturalny lub kefir+otręby twaróg chudy+np.papryka,pomidor,cebula,rzodkiewka,szczypiorek do wyboru *od czasu do czasu chleb wasa lub jakis inny pełnoziarnisty z warzywami *a zeby było kolorowo to dodaje jescze suszone morele,śliwki,orzechy włoskie,laskowe,ziemne,pistacjowe No narazie to by było tyle,a wam jak idze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczeta:)dzisiejszy dzien przelecial w miare \"chudo\" omijajac 3 kostki czekolady na ktore sie skusilam to mysle ze w miare ok:)powolutku malymi kroczkami staram sie jesc zdrowo ale niestety nie mam pomyslow na obiady:(warzywa na patelnie juz mi sie przejadly a gotowane niezbyt pyszne sa:(no coz musze cos poglowkowac jeszcze moze cos wymysle;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Czesc wszystkim! Izulka, jeśli wykorzystasz swój plan, to sukces gwarantowany :). Ja muszę przyznac się do jednej rzeczy, która mi pomagała przedtem trzymac dietkę. Ja paliłam :(. Ale teraz rzucam- trzeci dzień, dlatego dietę lekko złagodziłam, pozwalam sobie na małe słodkie conieco. Najpierw muszę wygrac z papierosami. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×