Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa pracownica

ILE ZARABIA REFERENT-STAŻYSTA W SĄDZIE???

Polecane posty

Gość a mi się udało
do lara0408 ja myślałam podobnie, przeszłam I etap gdzie było 25 osób na jedno miejsce, też myślałam żeby nie iść, ale się odważyłam i co się okazało, że pare osób nie przyszło i z 25 zrobiło sie 20 osób, no i przeszłam II etap, jest chyba 5 osób do III i mam takie pytanie jak wygląda ten trzeci etap, to znaczy z czego mogą pytać? czy tylko taka to jest luźna rozmowa czy coś podobnego do egzaminu ustnego, gdzie pytają z ustaw itd.? proszę o odpowiedź z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młodszy refernt...
DO REFCIO Po zdanym egzaminie urzędniczym w prokuraturze dostałam 1960zł brutto... Dodam, że w Warszawie... Porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość previs
Wszyscy tak pytacie i narzekacie na zarobki stażysty, a czytając ten wątek można stwierdzić, że jest naprawdę duże zainteresowanie pracą na tym stanowisku. Ja w sądzie pracuję od niespełna 3 lat i mogę powiedzieć tyle na temat zarobków; na początku jako stażysta dostałem 1550 brutto. Po zdanym egzaminie po roku miałem prawie 1800 brutto. Aktualnie jest dokładnie 1818 zł brutto, co daje nieco ponad 1,3 tys. zł netto. A jeśli chodzi o rzetelność przeprowadzania konkursów, to ja nie mam nic do zarzucenia. Startując do konkursu w zasadzie po raz pierwszy w życiu byłem w sądzie a mimo to dostałem się. Teraz zaś stawałem do innego konkursu (do Sądu w innym mieście) i wybrano mnie do pracy spośród prawie 50 osób chętnych, gdzie zaznaczam w tym mieście również w sądzie nikogo nie znałem. Tak więc odpowiedź na Wasze pytania nasuwa się chyba sama ;) wszystkim przyszłym stażystom - wielkie POWODZENIA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Refcio:-)
do previs elo, mam pytanko, tzn., że zarobki się kształtują w zależności od oceny z egzaminu urzędniczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara0408
Witam wszystkich ponownie, wyżej pisałam że nie pojechałam na drugi etap do Opola,bo było 90 osób zakwalifikowanych i mi się odechciało. Ale złożyłam papiery na konkurs do innego Sądu i tam było znacznie mniej osób. Przeszłam już drugi etap i podzielę się wiadomościami jak wyglądał, bo widzę że jest sporo zainteresowanych. Dodam,że Sąd jest Rejonowy. Najpierw pisanie pod dyktando przez 3 minuty. Sędzia ze stoperem w ręku dyktował, chodziło o to żeby w tym czasie jak najwięcej wyrazów napisać i jak najmniej zrobić błędów. Dokument trzeba było zapisać i wydrukować. Kolejne zadanie to odpowiedź na pytania z ustawy i rozporządzenia. Leżały rozłożone na biurku i losowałam. Moje brzmiały: na czym polega praca sekretariatu, co to są urządzenia ewidencyjne i do czego służą? I ostatnie zadanie napisać odręcznie podanie o przyjęcie do pracy (obojętnie gdzie, obojętnie na jakie stanowisko). Napiszę jeszcze,że do trzeciego etapu przeszło nas 7 osób z 56 które złożyły dokumenty na konkurs. Wśród tych siedmiu są cztery laski które już tam pracują od kilku lat na umowę zlecenie i trzy osoby z zewnątrz w tym ja, gdzie byłam pierwszy raz w Sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna KKK
Hej, czy ktos moze orientuje sie jakie moga byc pytania na tescie na staz urzedniczy do prokuratury okregowej:)? baaardzo prosze o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiennka86
Witam., a czy ktos wie jak wyglada II i III etap konkursu w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach?? bo wiem ze w każdym sądzie wymagaja czegos innego. W gliwiach jest tylko dyktando i praktyczne zadanie na komputerze, natomiast w olkuszu już pytaja z ustaw. To moze ktos byl na konkursie w TG i sie orienutuje bo na ich stronie niestety nic nie pisze czego wymagaja.... Pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttttttttttttttt
II etap to test komputerowy- pisanie po dyktando, potem przepisywanie tekstu z kartki a na końcu redakcja własnego tekstu. III etap to rozmowa kwalifikacyjna przed komisją- pytania np. jakie sądy są w Polsce, opisać swoje doświadczenie itp. ogólnie wygląda to wszystko spoko, ale mogę się założyć, że już kogoś mają na to stanowisko, albo stażystę, albo kogoś kto jest tam na zastępstwo... wiem, bo tam pracowałam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kur
witam poszukuję wzoru pism procesowych, typu wniosek prokuratora do sądu, podanie itp. wiem że wchodzi tutaj dużo osób które pracują w sądach i prokuraturach więc może ktoś mi pomoże,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiennka86
do tttttttttttttttt DZiekuje, bardzo mi pomogłas:) a orientujesz sie moze jak wygladaja zarobki w Sądzie w Tarnowskich Górach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttttttttttt
1600 brutto, czyli na rękę 1100...szaleństwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiennka86
o kur... ale porazka to juz zaluje ze tam zlozylam papiery :/ masakra wyzyzk w biały dzien ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttttttttt
po co ludziom mieszają w głowach? jak mają kogoś na to stanowisko, to niech GO zatrudnią a nie robią nadzieję innym...szkoda słów...co za kraj...kolejny ściemniarski konkurs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kur
podawiam prośbę, może mi powiedzieć jak sie pisze wnioski w prokuraturze do sądu np, albo podania, ewentualnie prośbę o wydanie akt? Mam w szkole przedmiot wstęp do nauki o prawie, i tak wykładowca sobie namanił pisanie pism procesowych na ocenę, więc może ktoś mi pomoże?? Będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiennka86
Witam, czy ktoś się może orientuje jak wygląda II I III etap konkursu w Sądzie Okręgowym w Gliwicach???? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyleta
mam pytanie jak wyzej ale w kielcach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jums
hej kasiennka86, widzę, że się spotkamy 28 czerwca w gliwicach pozdrawiam i mimo wszystko życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girl90
Witam. Orientujecie się ile zarabia stażysta w sądzie rejonowym? Dodam, że zostałam tam skierowana z urzędu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiennka86
Jak masz staż z urzedu pracy to dostaniesz 890 zł na reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaa.......................
Hej:) Ja też zapytam czy ktoś wie jak jest w Kielcach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girl90
To chyba zalezy od miejsca, bo ja dostaje z urzędu 784 zł. Może tez zalezy od tego czy ktoś ma z funduszy unii europejskiej czy z powiatu. Ja mam z tego drugiego... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaa.......................
Girl i co należy do Twoich obowiązków, jeśli moge zapytac? Pewnie robisz to samo co normalny pracownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko,że referent
stażysta w sądzie to stanowisko pracy, czyli osoba, która dostała umowe na czas określony - do momentu ukończenia przez nią kursu na pracownika sądowego. Po kursie i zdanym egzaminie otrzymuje nowy "tytuł" stanowiskowy: protokolant czy coś w ten deseń. Ten staz o którym Wy piszecie to staz z UP, dla osoby bezrobotnej, któa dzieki niemu ma możliwosć zdobyć praktykę, doświadczenie lub przekwalifikowac się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girl90
Tak. Robie to co normalny pracownik. Jeszcze tylko jednej rzeczy musze się porządnie nauczyć, ale poza tym wszystko robie. Zaczełam dopiero 3 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaa.......................
A jaka szybkość pisania jest pożądana , wiem, że najszybsza:) ale jak to określić? i jak i czy wogóle sprawdzali obsługę urządzeń biurowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qizi
wszyscy piszą, że są pytania z ustaw ale może by ktoś napisałz jakich ustaw bo mi o to głównie chodzi żeby wiedzieć z czego się przygotować, może ktoś z was wie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iillloonnnaaaaa
proszę bardzo :) 1.ustawa prawo o ustroju sądów powszechnych, 2.rozporządzenie min. sprawiedliwości - regulamin urzędowania sądów powszechnych, 3. zarządzenie min. sprawiedl. w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych oraz innych działów adm.sądowej 4. ustawa o pracownikach sądu i prokuratury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qizi
wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś jak wgląda II etap w Sądzie Rejonowym w Lublinie (sprawdzający umiejętność obsługi komputera -system operacyjny Windows XP Professional, Word 2010)? Czego mogę się spodziewać, czy tylko pisanie, drukowanie, itp. czy jakieś pytania i znajomość przepisów? Przeszedłem weryfikację - I etap, teraz tj. 09.03.2012 będę miał ten praktyczny. Na ten etap - 5 dni zakwalifikowało się aż 402 osoby, czyli będą sprawdzać ok. 80 osób dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×