Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa pracownica

ILE ZARABIA REFERENT-STAŻYSTA W SĄDZIE???

Polecane posty

Teraz to już za późno na odpowiedz, ale może na przyszłość się komuś przyda. W Lublinie w II etapie były trzy zadania: 1) utworzyć folder na pulpicie 2) przepisać tekst wydrukowany na kartce (chodziło głównie o sprawdzenie umiejętności stosowania indeksow, znakow spejclanych, interlinnie itd), zapisac w odpowiednim miejscu a nastepnie skopiować fargment i wkleić go do drugiego pliku. 3) wydrukować obydwa dokumenty Na 1 i 2 zadanie było 10 minut czasu. Drukowanie odbywało się jak już wszyscy skończyli. Jeżeli ktoś ze stresu lub po prostu nieuwagi wcześniej niż na sygnał komisji drukował to miał od razu 0pkt za umiejętność drukowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiek k
Bardzo proszę o pomoc - dostałam się do 2 etapu konkursu na staż urzędnicza, wiem że będzie dyktando i jakieś pismo do zredagowania, odnośnie tego pisma czego mogę się spodziewać? z czego się przygotować żeby je poprawnie zredagować. nie mam doświadczenia w pracy w sądzie wiec nie wiem na co się nastawiać, proszę o odpowiedz na kasiekk80@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiek k
czy warunkiem niezbędnym wygrania takiego konkursu na staż w sądzie na stanowisko protokolantki jest bezwzrokowe pisanie na klawiaturze? czy osoba która szybko pisze nie używając wszystkich palców da sobie radę w takiej pracy? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anytsuj0308
Bezwzrokowe pisanie nie jest warunkiem. chodzi o to zeby szybko pisać i popełniać jak najmniejszą lizcbę blędów i oczywiście znać doskonale worda i wszystkie funkcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiek k
a orientujesz się może na czym polega to zredagowanie pisma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anytsuj0308
Zwykle jest do napisania jakiś pozew itp., ale najczęściej trzeba po prostu przepisać jakiś tekst. Wzory można znaleźć w GOOGLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiek k
wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ref
może ktoś podzielić się informacją, jak obecnie kształtują się zarobki na stanowisku stażysty? Wiem, że widełki to 1500-2400 zł brutto. Prosiłabym, żeby ewentualne odpowiedzi uwzględniały podział instancyjny. Z góry dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażysta
1600 brutto - sąd rejonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusienka81
Hejka, mam pytanie jak wygląda II etap konkursu na staż urzędniczy do SO w Łodzi? Interesują mnie konkrety plus jaki MS Office używany jest w SO? Może ktoś wie. Dzięki wielkie! Chętnie usłyszę odpowiedz od kogoś kto tam pracuje po konkursie lub po prostu wie:) Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ululu
Witam:) Dostałam się do II etapu konkursu na staż urzędniczy w Sądzie Okręgowym w Bielsku -Białej. Chciała bym się dowiedzieć coś więcej na ten temat:) jak wyglada egzamin itp. moje gg351871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusienka81
To gratulacje,ale szczerze mówiąc do II etapu wchodzą w zasadzie prawie wszyscy;)bo to tylko selekcja. Tym niemniej trzymam kciuki za II etap i daj znać jak było na drugim etapie. Mój etap dopiero w październiku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusienka81
Raz jeszcze proszę o pomoc-kto wie jak wygląda II etap w SO uć:) Podaję maila bo może wolicie incognito;) agusienka81@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migrator
Hejka, czy ktoś z piszących na forum brał udział w konkursie na migratora ksiąg wieczystych? Jeżeli tak to czego spodziewać się na II i III etapie konkursu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vffgfg
na stazu 800 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o staż urzędniczy,
a nie o staż z UP, gdzie dostaje się nieco ponad 800 zł:) Staż urzędniczy wg. rozporządzenia ministra: od 1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wufi
Księgi wieczyste w większości Sądów są już zmigrowane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez znajomości
porażka widać że płace nie zminiły się od początku postu czyli od 2006 roku! ja na stanowisku stazysty zarabiałam 1500 brutto. czy kiedyś cos sie zmieni w tym zielonym państwie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandda
bo to jest jeden wielki wyszysk... co poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie1985
W sądach jest porażka jeśli idzie o pensje, zwłaszcza rejonowych. Ja w rejonowym po 6 latach pracy mam 1967 brutto, i w zasadzie żadnych szans na podwyżkę. Przy "awansie" z protokolanta na sekretarza w piśmie od pracodawcy jest napisane dobitnie "bez gratyfikacji finansowej". Nagroda przyznawana w listopadzie czyli za cały rok to 300 zł brutto, do tego zabrane wczasy pod gruszą, które i tak były co drugi rok. Jeszcze niech zabiorą 13-tki i już w ogóle umieralnia na całego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ew1k
to faktycznie dramat, czy wszyscy tyle zarabiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrr30
ja w wwie w 2009 miałam 2100 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie1985
niestety tam gdzie ja pracuję tyle się zarabia. W okręgowym jest duuużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscccc
W prokuraturach z pensjami tez jest kiepsko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SR
Referent stażysta z UP może mieć 740 zł jak ja albo staż z funduszy unijnych jakieś 1100. Za to pensja w północno-wschodniej Polsce niestety nie taka dobra jak w W-wie. Jak dostanie się taki delikwent na staż urzędniczy tzn. przejdzie przez gęste sito selekcji u konkursie, u mnie jak jest konkurs to jest początkowo 120 osób / na 1 miejsce, później w miarę selekcji ta liczba maleje i zostaje jakieś 44 osoby na 1 miejsce. To gratulacje wielkie!!!! dostanie przez rok jakieś 1400 zł a po roku jak zda egzamin sekretarski to ma 1650 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest różnica: staż absolwencki - urząd pracy, jako kierujący - status: bezrobotny A staż urzędniczy - w sądzie, prokuraturze, zatrudnienie na umowę o pracę, zakończone egzaminem, potwierdza pewne "kwalifikacje" i mieć stanowisko sekretarza sądowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wincenta
Ja jestem po dzisiejszej rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko Stażysty-urzędnika w Sądzie Rejonowym. Wyników jeszcze nie znam, ale wiem, że osoba którą zatrudnią będzie osobą już tam pracującą na zastępstwo. Na rozmowie zostałam zapytana czy interesuje mnie zapisanie na "listę rezerwowych" czyli taka listę, z której będą się kontaktować kiedy będą potrzebowali osoby na zastępstwo. Prawie wprost poinformowano mnie, że rekrutacja odbywa się pomiędzy 6 paniami już zatrudnioinymi na zastępstwie w sądzie, a ja mogę starać się o miejsce na liście rezerwowych. Okazuje się, że całe ogłoszenie I nabór to jedna wielka fikcja. Muszą umieścic ogłoszenie w BIP bo tak mówi ustawa, a tak naprawdę oni już z gory wiedzą, kogo wybiorą,bo mają "swoich z wewnątrz"! Powodzenia dla wszystkich, którzy startują na stanowiska urzędnicze. Jedno trzeba wiedzieć, nie ma równego startu dla osób ze znajomościami I dla osób 'z ulicy'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z listy rezerwowej
Ja pracuje w niedużym sądzie rejonowym i dostałam się tam bez znajomości, bez wcześniejszego zastępstwa itp. Właśnie z listy rezerwowej, chociaż trochę to trwało i wymagało ode mnie sporo zaangażowania. Dodam, że pracuje w sądzie w małej miejscowości gdzie o pracę bez znajomości (szczególnie w budżetówce) bardzo trudno, no i u nas w sądzie 3/4 to jedna rodzina, więc konkursy są zawsze z góry obstawione. Jak są testy to osoba, która ma wygrać zna ten test wcześniej etc. Dużo łatwiej jest się dostać do dużego sądu gdzie rotacja pracowników jest ogromna i tam nawet z rezerwowej w szybkim czasie zatrudniają sporo osób. I dodam, że ci spoza rodziny i innych układów odwalają najgorsza robotę. Więc nie wiem Wincenta czy ci to, że cię nie przyjęli na dobre nie wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sąd Rejonowy w Gliwichach. 1 etap -selekcja 2 etap- a)przepisanie tekstu z kartki plus wstawienie i zacieniowanie tabelki, b) na podstawie zarządzenia z Sądu w spr nabycia spadku napisać do pani x ze zostaje wezwana na świadka. 3 etap- rozmowa kawalifikacyjna, która przede mna:) powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktoś wie jak wygląda sytuacja w Sądzie Rejonowym Kielcach? Jak plasują się zarobki stażystów i jak wygląda rekrutacja na to stanowisko? Czy osoba ubiegająca się o staż powinna być po studiach prawniczych, albo administracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×