Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allegra8

POLSKIE PRAWO JAZDY

Polecane posty

Chcialabym was o cos zapytac:ze wzgledu na to ze nosze okulary,moje polskie prawo jazdy mam terminowe tzn.musze je odnawiac co pare lat po wizycie u okulisty.Jego waznosc mi minie teraz w 2007 roku w styczniu,a ze obecnie przebywam w USA i nie wracam do Polski(planuje powrot za jakies 2-3 lata) chcialabym wiedziec czy po tak dlugim nie odnawianiu,ono mi przepadnie ,czy po prostu kolejna wizyta u lekarza wznowi jego wartosc.Ja osobiscie mysle ze tak ,ze to nie przeszkadza ,ale chcialabym sie upewnic.Czy jest tutaj ktos ,kto zna polskie przepisy.Odpowiedzcie ,bo to dla mnie BARDZO WAZNE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ale dziwi mnie to...jak ja zdawalam na prawko tez nosilam okulary ale nie mam okreslonej waznosci prawka...od czego to zalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przepadnie Ci prawo jazdy, tylko po powrocie do Polski nie możesz jeżdzić, z aktualnym badaniem lekarskim, starym blankietem i jeddnym zdieciem udajesz sie do Wydziału Komunikacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To są przepisy na dzień dzisiejszy! a czy się nie zmienią, tego nie mogę zagwarantować !! fisiowna to zależy od lekarza, masz bezterminowe, ale na pewno z kodem, ze musisz w okularach jeździć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona.jjj
cześć moje prawko też traci ważność w styczniu 2007, bo ze zwględu na wadę wzroku wydali mi tylko na 5 lat. Co zrobić, żeby teraz mieć je już bezterminowo? Dogadać się z okulistką, żeby napisała że wada mi się "cofnęła"? poradździe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poproś okulistę a potem lekarza uprawnionego do badań kierowców zeby napisął ci bezterminowo z kodem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZiekuje gagatko,a tak przy okazji tez nie wiedzialam,ze tak mozna z kodem-tylko ze w okularach trzeba jezdzic,bylo by super takie miec,bo nie trzeba odnawiac,placic za odnawianie i problemy z tym zwiazane z glowy,ale czy to tak w kazdym woj.mozna i czy to bez wzgledu na to jaka wade wzroku sie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepisy w całym kraju są takie same :) ale podobno bedziemy znowu wymieniać, wszystkie kraje UE na jednolity wzór!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi Ci o wade wzroku jaką się ma?? Pewnie łatwiej jest dostać z kodem jak się ma mniejszą wadę!! Ale to głownie od lekarzy zalezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....o jestes ,o tym tez slyszalam ,ale to dopiero za pare lat,ale jak myslisz z tym kodem to kwestia dogadania z lekarzem......czy normalnie to jest osiagalne i znasz takie osoby,co maja takie prawo jazdy ,bo ja jak zyje o tym nie slyszalam i nie znam nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam wiele takich osób, zreszta jak pracowałam w wydziale i przychodzili ludzie i pytali się co mają robić to mówilismy im żeby szli do lekarza i prosili o bezterminowe z kodem, zazwyczaj lekarz dawał!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche mnie dziwi to, co piszecie, bo sama mam taka sama sytuacje i gdu zapytalam cz moze mi dac bezterminowo lekarz stwierdzil ze przy wadzie wzroku do 30 roku zycia moge miec tylko na max 5 lat. Tzn co 5 lat badanie, a po 30 roku zycia daja bezterminowo z adnotacja ze musze jezdzic w okularach lub szklach kontaktowych. Ponoc przepisy zabraniaja dac na wiecej niz 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz dlaczego tak jest , ze do 30 roku zycia,nie wiem jaka masz wade wzroku,ale ja mam krotkowzrocznosc i lekarz powiedzial ze do 30 lat ta wada rosnie a potem juz stoi w miejscu,wiec przypuszczam ze dlatego tak ci powiedzial;po 30 ona juz sie nie zmieni,wiec chyba sie zalapie na te z kodem,bo gdy wroce do kraju to bede juz po 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×