Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

---> Samara never sleeps No wiesz co, \"za stara\"??? Na co, na dziecko?? :) Nie mamy tu wprawdzie na naszym topiku tabelki z naszym wiekiem, ale pewnie jest tu wiele przyszłych mam ok. 30-tki (ja miesiąc temu skończyłam 27 lat). Takie czasy, najpierw studia, praca, potem dziecko i to jeszcze u niektórych po długich staraniach. I ciesz się, Twoja córa bedzie miała towarzystwo :) Moja mama urodziła mnie, gdy miała 40 lat. I nie ma czego się bać, zaglądaj tu do nas regularnie :) ---> daria123 Ja muszę na razie stronić od seksu, takie zalecenie lekarza. Ale też za bardzo mi sie nie chce, czasem tylko. Trzeba jakoś wytrzymać ten czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz - za stara. Ja mam 30 rocznikowo 31 latek .Pewnie! mam obawy rózne na każdym kroku ale jestem tej dobrej mysli że wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh... chyba mnie mdlłości dopadają...czuję się jak na statku, jakbym miała \"chorobę morską\". Do tego jeszcze zimno w pracy, a pracy duuuużo. A ja z kilka dni kończę 27 lat i to moje piersze dziecko i chyba też jestem stara:) ale co tam moja mama urodziła mnie jak miała 43 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rok temu o tej porze byłam na nartach i jak się okazało w..ciąży..fajnie tak powspominać..życzę wam i waszym pociechom w brzuszku duuuużo zdrówka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha..i jak urodziłam synka miałam 34 lata:) świetny wiek na pierwsze dziecko!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki:) Zimno dzisiaj brrrrr, ale za to słonecznie co poprawia mi nastrój, daje dawkę energii. Kolejny pracowity dzień i na dodatek znowu mam mdłości, ale myślę, że jeszcze troszke i powinno się skończyć złe samopoczucie . Ja mam 23 lata właściwie niedługo skończe 24 i to moje drugie dziecko:) Całuski dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny !!! 🌼 Dzisiaj mam odbiór wyników. Jeżeli chodzi o ceny to ja za n/w badania zapłaciłam 42 zł. * morfologia z Ht. * glukoza w sur. * O.W.A * H.B.S * mocz z c.wł. Wiadomo jeżeli mamy skierowanie od prywatnego gina to niestety płacimy. U mnie moja bieże 70 zł. za wizytę, 50 zł. za USG, a za cytologie dokładnie nie pamiętam, ale idę 6 lutego i już mi zapowiedziała, że cytologię pobierze. Samara never sleeps 0 Kochana ja za równe 2 miesiące kończę 28 lat i powiem Ci, że jak dla mnie to jest to bardzo dobry wiek na macierzyństwo. A Ty kobietko powinnaś się cieszyć z małej fasoleczki. Masz już jedno można powiedzieć że odchowane dzieciątko, więc drugie tylko dopełni szczęścia. Dwójka dzieciaczków to naprawdę wielki skarb. Kurczę już nie mogę na siebie patrzeć. Tyję w oczach a jem tyle że ho ho i najgorsze, że nie mogę przestać. Co robić, co robić ... ? ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edytko ja też ciągle bym tylko jadła i jadła, jestem wiecznie głodan, a już mam trochę wiecej ciałka... zawsze miałam, a teraz to się boję że będę chodzącym potwrem, a takie mam zachcianki że chej, a to śledziowe koreczki pirackie, a to jajka w majonezie, a to oliwki, i ciągle bym coś jadła , dobrze że pracuje to w pracy nie ma takiej możliwości by ciągle jeść, z resztą biorę tylko tyle kanapek co zawsze czyli jedną i jakiś owoc lub jogurt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też zimno -3 ,-4 stopnie, ale śniegu nie było tylko wczoraj deszcz ze śniegiem padał, za to dzisiaj mamy ładną pogodę mimo mrozu, jest słońce i od razu lepiej niż taka szarzyzna od kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam z Pragi, u nas jeszcze czarno alejutro ma być biało.W Czechach służba zdrowia działa inaczej- dużo, dużo lepiej. Lekarze są mili, nie słyszałam o łapówkach, nie ma kolejek. Ja chodzę do ginekologa prywatnie i płacę 30 PLN za wizytę, ale cytologia, USG - wszystko refunduje kasa chorych, mim, ze gabinet prywatny, ale też podpisują umowy z kasą chorych. Jeśli chodzi się do państwowego ginekologa to wszyscy mają na miejscu aparat do USG, pobierają wymaz do badania cyt. Każdy lekarz bez względu na specjalizację ma pielęgniarkę, która mu pomaga, także pediatra więc z dzieckiem nie trzeba chodzić na pobranie krwi do laboratorium, wszystko się odbywa u pediatry. Jeśli chodzi o leki to te na receptę są dużo tańsze niż w Polsce, a antybiotyki są w całości refundowane, ja za antybiotyk zapłaciłam 20 GROSZY, tak to nie pomyłka.Nie martwcie się tylko na początku jest tak dużo badań, potem będzie mniej.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja, no niestety nasza służba zdrowia jest poważnie chora::D! A ja na razie jakoś nie mam apetytu...przeszedł mi apetyt na słodycze i mam nadzieje, że tak już zostanie:p:p:D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za słowa wsparcia. To \"za stara\" to nie w kwesti wieku :), tylko czuję się taka \"za wygodna\". Nie chodzi o to, że się nie cieszę, ale wszystko zaczynało mi się układać, wychodzić na prostą, nabierać rumieńców, a tu taka niespodzianka ... mimo zabezpieczeń. Poza tym ... chciałam to zaplanowac, chciałam, żeby było tak jak ja chcę. Wiem, marudzę :-0 I cholerka, wiem że to dobry wiek na 2-gie dziecko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie wrzesniowki :) w piatek zrobilam tescik i wyszly dwie kreseczki bardzo sie ciesze,staralismy sie od roku i nic ale wkoncu sie udalo.mamy juz 3.5 letnia coreczke i tez z wrzesnia :)jest bardzo radosnym i ruchliwym dzieckiem wszedzie jej pelno.w kwietniu bierzemy slub,zaplanowalismy zanim dowiedzialam sie o ciazy i mam nadzieje ze bede w stanie wytrzymac w ten jedyny wpanialy dzien :) jak narazie jestem bardzo zmeczona,spiaca i nerwowa i zaczynaja sie mdlosci pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samara never sleeps ja tez mam 28lat i uwazam ze to najlepszy wiek na drugie dziecko,mimo ze jest tak jak pisalas-stalysmy sie juz troszke wygodne ale pomysl za dwa -trzy latka znowu bedziemy mogly odsapnac i stac sie \"wygodnymi\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZANIEPOKOJONAAAAAA
dziewczyny czy któras z Was robiła badanie poziomu progesteronu, jęsli tak to napiszcie jaki macie wynik i jaka jest u Was norma. Ja mam wynik 26 , norma 9 - 33, a i tak lekarz każe mi brać luteine rano i wieczorem. Jak każe to biore ale zdziwiło mnie jak stwierdził że 26 to nie tak dużo jak na ciąże. Skoro norma jest od 9 do 33 ( I trymestr) to myślałam ze jestem dobrze powyże średniej. Napiszcie jak u Was wygląda ten progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny co ja dzisiaj przeżyłam. Dostałam w pracy plamienia i udałam sie do lekarza cała roztrzęsiona, okazało się, że moja ciąża jest zagrożona, dziecko zagnieździło się za nisko i póki co jest to niebezpieczne, w II trymestrze nie powinno to już stanowic zagrożenia. Oprócz tego zrobił mi się guz na szyjce macicy co również jest zagrożeniem dla mojego skarba kurcze byłam dwa tygodnie temu u lekarza i wszystko było ok a tu nagle coś takiego. Dostałam duphaston i zwolnienie narazie na 2 tygodnie. Miałam usg i serduszko mojego skarba bije i maluszek dobrze sie rozwija to mnie pociesza. mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze. Całuski dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Zapraszam wszystkie przyszłe mamusie do drogerii internetowej http://www.drogeria4u.com Znajdziecie tam wiele fajnych kosmetyków pielęgnacyjnych np marki WELEDA oraz środki pielęgnacji domu, proszki do prania i wiele wiele innych. Jest tam tez masa kosmetyków dla dzieci i niemowlat. Marka Weleda jest mercedesem wsród kosmetyków \\\"od pierwszego dnia\\\" Także inne super marki dla domu, dzieci i mamuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, shira uważaj na siebie, wypoczywaj ile wlezie... Ja też siedze na zwolnieniu, jeszcze w sumie 3 tygodnie, potem raczej wrócę do pracy. Ale jak mnie wkurzą maksymalnie to machnę na nich ręką i tyle mnie zobaczą. Ja też biore Duphaston od początku ciąży, jeszcze zanim poszłam do gina brałam luteinę na własną rękę (została mi z poprzedniej ciąży) no i okazało się że słusznie. Oprócz tego magnez przeciw skurczom, w razie czego no-spę no i oczywiście folik. Żadnych innych preparatów witaminowych lekarz mi nie zapisał, ale nic nie szkodzi, ponoć są różne szkoły - jedni lekarze mówią, że od razu witaminy typu \"Feminatal\" a inni, że do 3 miesiąca nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Łezka zakręciła mi sie w oku bo rok temu to ja byłam w ciaży a teraz mam malucha który urodził sie 1 września :) Okres ciazy i oczekiwania na dziecko to czas który jest wyjatkowy i chciałąm Wam powiedzieć ze nie ma nic piękniejszego na świecie niż uśmiech Waszego dziecka więc dbajcie o siebie i swoje maluchy Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justme
Witam wszystkie przyszłe mamy i maleńkie fasolki. Niedawno dowiedziałam się o mojej dzidzi, teraz ma ona 6t 2dni i z tego co twierdzi moja gin urodzi się ok 8.09- więc chyba dobrze trafiłam? :) Mam nadzieję, że mogę z Wami zostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tristeza
hej, to znowu ja :) Jutro idę do lekarza z wynikami badań. sama nie potrafię ich zinterpretować, więc trochę mam obawy, co lekarz z nich wyczyta. ale mam głęboką nadzieję, że wszystko będzie o.k. P.S. mam 27 lat, rocznikowo 28 i uważam, ze to doskonały czas na pierwsze dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny !!! 🌼 Justme witaj 🌼 Shira23 - kobietko musisz teraz dbać o siebie. Bierz to zwolnienie i do łóżka odpoczywać. Naprawdę nie ma żartów. Musisz leniuchować ile się da. Trzymam za Ciebie. Wszystko będzie dobrze, tylko przestrzegaj zaleceń lekarza. ❤️ Odebrałam wczoraj wyniki. Jednego badania nie potrafie zinterpretować, a reszta chyba dobrze. HBS - noreact - czy coś takiego, no to chyba znaczy, że nie mam. Glukoza - 91 - a przedział jest od 70 do 110 - więc w normie Mocz - to nie wiem, coś tam popisali, ale chyba ok. Kurcze nie pamiętam co tam jeszcze było.Coś z krwi, ale to już czarna magia. A na badanie dopiero 6 lutego. Zastanawiam się czy nie za wcześnie zrobiłam te badania. Zasypało Was dziewczyny? Ja miałam problemy żeby dokopać się do samochodu. Pozatym było całe zasypane. Odśnieżyłam tylko szyby, a reszta była pod śniegiem. Na szczęście udało mi się dotrzeć do pracy. W ten zimowy poranek może mała czarna na rozgrzewkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym chętnie wypiła małą czarną z dużą ilością mleka ale czy nam wolno? Ja też idę na badania krwi ale chyba w sobotę, bo w inny dzień nie mam czasu, a do lekarza też wizyta dopiero koło 10 lutego. Kurcze coraz bardziej zaczyna mnie mdlić mam nadzieję że nie będę wymiotować bo mam raczej daleko do wc w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shira, Boze, az mi ciarki przeszly, jak przeczytalam, co Cie spotkalo! Musisz o sieie bardzo dbac, wylezec sie i wszytko bedzie dobrze:) ja dzis nie poszlalm na moj kurs, bo jest strasznie slisko i sie balam, poza tym, strasznie mnie mdlilo dopoki nie zjadlam drozdzowki. Nie wiem, jak to bedzie jak bede w pracy:) chyba moje dzieci sie od razu zorientuja, jak bede wychodzila z klasy co chwile :P Najgorsze jest to, ze to dop. poczatek, a ja juz sie ledwo w spodnie zapinam! ;) ewa, mala czarna, slaba w dodatku to mozemy spokojnie pic. a najlepiej to sobie kup anatola, zbozowy, a smakuje naprawde dobrze:) i mozesz pic bez wyrzutow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ciężarówki!! Zazdroszczę Wam objawów ciąży. Ja na razie nie mam żadnych i bardzo mnie to martwi. :( Na dodatek od poniedziałku jestem na zwolnieniu lekarskim, bo się rozchorowałam. Mam okropny kaszel i katar. Nie mogę wziąć żadnych porządnych leków i tak się męczę. Boję się, że ta choroba zaszkodziła mojemu dzidziusiowi. We wtorek trochę krwawiłam, teraz lekko plamię. Biorę leki na podtrzymanie i leżę. Wczoraj zrobiłam sobie b-hcg. Mam nadzieję, że wyjdzie dobrze, że wynik potwierdzi mi, że wszystko jest dobrze z maleństwem. Na usg muszę jeszcze kilka dni poczekać, jutro kończy się 6 tydzień. Pójdę w poniedziałek.. wtedy powinno być już widać serducho. Mam nadzieję, że zobaczę to cudo!! Odnośnie lekarzy - ja też chodzę prywatnie. Nie wyobrażam sobie by iść do przychodni, czekać w kolejce godzinami , tylko po to, by ktoś mnie olał. Niestety opieka prywatna kosztuje:( Ale jak czytam Kaję72 to portfel skręca mi się z zazdrości. Za wizytę płacę 100, usg 70, a cytologia 50. No i jeszcze płacę za dojazd do lekarza, bo mam do niego 60 km. Na szczęście nie płacę za badania w laboratorium, bo mój lekarz pracuje w Centrum Zdrowia Matki Polki i daje mi zlecenia na badania w tamtejszej przychodni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Peppetti
Witaj, pozwoliłam sobie napisać maila do Ciebie na adres w Twoim profilu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,ja tez 2 dni po spodziewanej miesiaczce 3 testy wykazły 2krechy :) Z tego co sobie obliczyłam to przewidywalny termin to 1.10.07 także chyba moge sie załapac do Was ? Mam juz córe,która ma 25 m-cy.Jest super łobuziara :) Kurcze najdziwniejsze sa dla mnie te (liczac od dnia spodziewanego okresu)bóle brzucha takie jak na misiaczke ,lub takie delikatne kłucie ,bolła mnie tez kręgosłup w odcinku ledzwiowym.Strasznie sie stresuje tym,nie w wiem co z tego bedzie.Za wczesnie jescze do lekarza.Miałyscie cos podobnego ,matko strasznie sie martwie :( POzdrawiam serdecznie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj dynio. Myslę, że powinnas duzo odpoczywać, w razie mocnych skurczów wziąć no-spę, którą zalecają lekarze. Podczas ostatniej wizyty lekarz powiedział mi, że tępy ból jest znacznie bardziej niebezpieczny niż ból kłujący. Tępy ból brzucha, skurcze, ból kregosłupa może oznaczać zblizające się poronienie. Nie pisze twgo żeby Cie straszyć czy martwić, ale po to by uswiadomoć Ci, że takie odczucia moga być zupełnie naturalne u jednej ciężarnej kobiety, a z kolei zwiastujące najgorsze u innej. Czy masz plamienia, krwawienia? Jesli nie, nie powinnas się martwić na zapas. Jesli dokuczają Ci te skurcze, weź no-spę - nie zaszkodzi, oprócz tego leż w domu jesli masz możliwość, odpoczywaj. Ja dostałam zwolnienie i nakaz oszczędnego trybu zycia oraz wolnego chodzenia własnie po to, żeby \"to co ma się zagnieździć, zagnieździło sie bez problemu\" jak powiedział mój gin. Nie wiem, czy czytałaś nasze poprzednie wpisy - ja pisałam już o tym, że poroniłam 5 miesięcy temu. Tyle że u mnie to nie był tylkio ból, ale stałe wielodniowe plamienie, wychodziły ze mnie jakies tkanki, nie miałam mdłości, specjalnych zachcianek itp. Nie martw się więc na zapas, tylko wypoczywaj i kiedyu przyjdzie czas, czyli... za jakies 2 tygodnie idź do lekarza. Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×