Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

hmm z cyklami to u mnie dziko ;) tzn w sierpniu 2006 roku odstawilam tabletki. Pierwszy cykl bez tabletek miala 42 dnia, potem 35, 32, 30. Ale lekarz twierdzi, ze cykl w ktorym zaszlam w ciaze to byl 40 dniowy. Gin mi poiwedzial, ze jest to najwczesniejszy moment kiedy mozna wychwycic tetno dziecka. wiec sie cieszyl, ze juz mozna bylo zobaczyc i uslyszaec tetno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście robiłam badania na toxo i w pierwszej ciąży i teraz, ale gin powiedział, że jesli wtedy nic nie wykazało to prawdopodobieństwo zakażenia tym razem też jest minimalne. Zaznaczam, że odkąd wiedziałam o ciążach kuwetę sprząta mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Destiny, mam pytanie: Destiny napisz coś więcej o tej klinice: jaka, gdzie i co ile kosztuje, skąd o niej wiesz i czy jest godna polecenia. Ja jestem z Chorzowa. Pierwsze dziecko rodziłam w szpitali PKP na Ligocie i byłam super zadowolona, ale jeśli gdzies może być lepiej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.narodziny.com.pl/ oto stronka. Brakuje mi na niej widoku na pokoju i sale porodowa - poprostu nie ma zadnych zdjec. ale mozna sie co nieco dowiedziec o szpitalu. mozna tam podjechac w dowolnej porze dnia i polozna na pewno oprowadzi Cie po szpitalu. Mysle, ze warto zobaczyc. Ekipa lekarzy i poloznych jest ze szpitala z Bogudzic. Sprzet caly najnowoczesniejszy i nowy. Polozna mi powiedziala, ze jesli nie ma drugiej pacjentki w pokoju, to bez problemu maz moze zostac na noc. Caly szpital slicznie pomalowany na pastelowe kolory. Pokoje male, sliczna duza lazienka. z duzym prysznicem. Szpital oczywiscie calodobowy. Wszedzie slicznie pachnie, na sali porodowej sa nawet swieczki na aromaterapie ;) Widzialam jedynie jedna polozna, ktora siedziala z noworodkiem i hustala. sadze, ze mama padla ;) polozne usmiechniete, cale chetne do pomocy. Zapewnialy o opiece, o przeszkoleniu, naukach. ja bylam u dr Wieczorka na wizycie. Usg super nowoczesne, duzy gabinet. Spokojnie o wszyystko mnie wypytal, doklanie, caly czas usmiechal sie i byl nastawiony na mnie i na rozmowe. W trakcie badanie dokladnie wszystko wyjaśnial, po kolei co robi i co teraz sie dzieje, co sprawdza. Narazie same plusy - a w praniiu sie okaze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mamy nowy dzień, ale żeście się rozpisały, aż nienadążam czytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Destiny, mój gin. pracuje (a w każdym razie pracował, musze podpytać) na Bogucicach, dr. Słonicz. Ale w tamtym szpitalu nie odważyłabym się rodzić. W PKP też miło wspominam, pokoje max 3 osobowe, w pokojach łóżeczka z baldachimami, estetyczne łazienki z bidetami, super sala porodowa + sala do porodu rodzinnego z salonikiem i TV, miłe i uśmiechnięte położne...ale to zawsze Państwówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zaczęły się mdłości. Chyba za duże śniadanie wszamałam. Zjadłam 3 małe kromeczki czarnego chleba z moją ulubioną wątróbką z ryb . Po jakiejś godzinie poczułam jakiś zapach i od razu mnie wzięło. Mało nie wymiotowałam. Pomogła woda z cytryną. Dziś muszę kupić herbatę rooibos. Zobaczcie jakie ma właściwości http://pl.wikipedia.org/wiki/Rooibos Kideyś ją piłam i bardzo mi smakowała. A tak w ogóle apetyt mam dalej marny, myślę, że nawet schudłam. Pozdrawiam Was gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie🖐️ Sisterone rooibos to moja ulubiona herbata, pije ja od kilku lat :) rzeczywiscie jest rewelacyjna, u nas jest z roznymi dodatkami smakowymi, np. vaniliowa, karmelowa, truskawkowa ze smietanka i orange. Mdlosci raczej nie miewam i apetyt dopisuje. Co do kliniki to bede rodzic na miejscu, w moim miasteczku, jest to calkiem nowy szpital, oddany do uzytku w zeszlym roku, pokoje jedno osobowe, wyposazone we wlasna lazienke podam Wam linka www.kreiskliniken-reutlingen.de/deu/albklinik_muensingen/gynaekologie_geburtshilfe.html wiec opieke bede miala bez zarzutu, zwazywszy na to, ze bardzo malo dzieci, rodzi sie w Niemczech, wiec z kazda ciezarna obchodza sie jak z jajkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten ponury dzień. Ja sie dzisiaj kiepsko czuje mama od rana gotuje i piecze bo babcia ma imieniny i sie impra szykuje. A ja tylko zaykam drzwi od kuchni bo te zapachy przyprawiaja mnie o mdlości mimo że ich na ogół nie mam. Dzisiaj wypiłam tylko actimela i nic więcej nie chce mi przez gardło przejść. Wogóle miałam kiepską noc strasznie bolą mnie piersi (są duże normalie jest D a teraz to chyba już E) koszmar. Nie mogę się wogóle ułożyć. Ale miałam miłą niespodziankę mąż powitał mnie dzisiaj pieknym bukietem kwiatów. w pracy system padł i wrócił po 2 godzinach pracy do domciu. Superrrrrrrrrr :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*slonko* ja też mam ten problem co Ty. Normalny rozmiar stanika to D a teraz to nie wiem bo jeszcze nie kupowałam. A co do pozycji spania to polecam leżenie na boku. Mnie to pomaga i można się względnie wyspać. Z resztą jak nam urosną wielkie baloniki to wtedy do spania polecana jest pozycja na lewym boku, bo nie szkodzi maleństwu.:-) Warto więc się przyzwyczajać ;-) A zapytam was dziewczynki o spray damsko-męskie.Lekarz zalecił mi abstynencję w tym względzie, choć żadnych problemów nie mam z ciążą. A mnie tak ciągnie do męża!!!!!!!! Czasem sobie pozwalamy ale potem mam wyrzuty sumienia. A jak tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie ma przeciwskazań zdrowotnych, zagrożenia ciąży, to ja przynajmniej nie widze przeszkód. Mój gin nawet namawiał. Zresztą, jest tyle sposobów na sex bez penetracji ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ginekolog też nie widzi przeciwwskazań do seksu w prawidłowej ciąży. Należy jednak unikać stosunków w dniach, w których przypadałaby miesiączka - u niektórych kobiet macica jest wtedy bardzo wrażliwa i dlatego lepiej się powstrzymywać. Ale teraz mam taką awersję do seksu, że niestety nici z przytulanek. Ponoć taka niechęć przechodzi po 12 tc. Zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za pocieszenie. A ja już się martwiłm czy ze mną wszystko ok.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!! Ze mną to jest jakoś dziwnie poniewaz mdłości łapią mnie dopiero po południu i niestety ale czesto tzymają do momentu aż zasne. Jeśli chodzi o sprawy damsko-męskie to mój mąż boi się że maleństwu zrobi krzywde i jest bardzo ostrozny, ale ma to swoje zalety. ja czytałam że jeśli nie ma zagrozenia ciaży to jest to nawet wskazane a tymbardziej przed samym porodem. Gdzie mozna kupić ta herbatkę ROOIBOS?? POZDRAWIAM ZYCZE MIŁEGO DNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) u mnie tez p. dr powiedziala, ze nie ma przeciwskazań, ale tak jak tofikowa, kompletnie nie mam na nic ochoty, na szczescie malzonek sie bardzo boi o dziecko, wiec tez nie nalega, choc widze, ze mu ciezko! a przewaznie bylo na odwrot:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tristeza
fakt, przeciwwskazań nie ma, poza tym, że mdłości nawiedzają mnie właśnie wieczorem - przed pójściem do łóżka :( Myślę, że jeszcze troszkę wyczekamy i będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! myślałam,że tu juz kolejna stronka przybędzie...ale cośdzisiaj cisza.. ja wróciłam właśnie od lekarza - jednak poszłam dzisiaj - i bardzo dobrze zrobiłam :) uspokoiłam się :) didzia rośnie, juz nie ma tylko echa -ale jest pikające serduszko :) jestem taaaka szczęśliwa, tymbardziej że mam takie przejscia za sobą. Teraz mam iść 13.02 i wtedy dopiero dostanę skierowanie na komplet badań. Dobrze,ze pracę mam spokojną i mogę dużo wypoczywać. Gin chciała mi juz dać L4, ale ja z pracuje z meżem więc nie jest mi one potrzebne.. Bałam się tego,że nie mam objawów ciążowych -ani tkliwych piersi, trochę tylko czasem pobolewają, nie mam mdłości, ani sennosci, czy wstrętu do zapachów , ale jak widać nie każdy ma te przypadłosci. Współczuje tym, któe cierpią, choćwszystko możliwe że i mnie to jeszcze dopadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbatę Rooibos można kupić we każdym sklepie spozywczym. Ja jej nie lubię, uwielbiam natomiast zieloną i owocowe. Apropos mdłości, to mnie w sumie trzymaja cały dzień, ale wieczorem nasilaja się strasznie, obiadów nie jadam wogóle, nie jestem w stanie nic przełknąć, cos tam skubnę najwyżej. Na seks też nie mam ochoty, biedny mój mąż :( Ale i tak w sumie mam zakaz, więc trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś tu tak cicho i pusto.... jeśli chodzi o herbaty - to ja uwielbiam Teekanne Irish Crem - smakuje jak toffi :) pyszna :) i w sumie nie jest droga.. Jak tam Wasze samopoczucie? moje znośne :) zażyłam folik i duphaston i biorę się za lekkie porządki sobotnie. Dziś przychodzi do mnie mama, więc gotowanie obiadu mam z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiva - piękna ta twoja klinika , tylko pozazdrościć :) w mojej okolicy nie ma nawet takiej prywatnej, a najbliższa to 40 km - więc nie ma sensu się tam zapisywać, bo nie wiem jak będzie i czy dojechałabym tam na czas...hehe :) Jedyne co to mogę zmówić sobie w szpitalu rodzenie w wodzie, ta sala jest piękna i opieka dodatkowa (bo jest płatna) i słyszałam,że taki poród jest mniej bolesny i szybszy...ale jeszcze kawał drogi do tego :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tristeza
Witajcie 🖐️ Uwielbiam weekendy, wreszcie mogę się wyspać i dzień od razu jest jakiś lżejszy :) Pracę mam w sumie nie za ciężką, ale potrafi być bardzo stersująca - pracuję z tzw. trudną młodzieżą. Czasem wyprowadzają mnie z równowagi, ale pracuję bardzo krótko i nie chcę zaczynać od L4, zresztą nie widzę takiej potrzeby, bo myślę, że jakoś dam radę. Siedziałam w domu przez ostatnie pół roku, zdążyłam i wypocząć i wynudzić sie, teraz chciałabym wreszcie popracować. Jakoś będzie :) Życzę wam udanego weekendu :) 🌼🌼 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tristeza
Wam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam wczoraj tę herbatę. Właśnie ją piję i szczerze mówiąc nie najlepiej mi wchodzi. Zobaczymy czy będzie efekt, czy rzeczywiście zmniejszy mdłości, które mnie dopadły. Apetyt dalej mam marny. Kompletnie nie ciągnie mnie do słodyczy, wręcz przeciwnie i to mnie bardzo cieszy :) Najgorsze jest to, że muszę chłopakom robić obiady (te zapachy), ale jakoś daję radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tristeza, ja też pracuję z młodzieżą - uczę w gimnazjum :) Teraz mam ferie, został mi jeszcze tydzień, więc sobie odpoczywam. Boję się jednak co będzie po feriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tristeza
Moi "gimnazjaliści" sa trochę zapóźnieni, mają 15-21 lat i bogatą przeszłość :) Ale wiem też, co się dzieje w zwykłych gimnazjach, więc nie twierdzę, że masz lekko! Tym bardziej odpoczywaj :) Ja będę miałą w lutym tylko tydzień ferii, ale dobre i to - już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja już mam dosyC mdłości, niech się skończą bo nie wytrzymam. Po prostu od rana do wieczora, już nie gotuję, nie jem, i w dodatku mam taką śpiączkę że jakbym mogła to spałabym na stojąco. Na szczęśćie nie pracuję bo nie wiem co bym zrobiła. Idę się połóżyć :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie ciekawostka po normalnym porodzie wychodzi się ze szpitała na następny dzień, a po cesarce po dwóch dniach do domu. Tyle że połóżna przychodzi do domu codziennie i pomaga przez jakis tam okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tristeza ---> ja pracuje w świetlicy profilaktyczno-wychowawczej, więc też różnie, mam dzieciaki w wieku 12-17lat. urwanie głowy czasem ale na zwolnienie też sie nie wybieram. Zycze miłego weekendu!!!!!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×