Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Wiecie co! ja tak jak pisałam przytyłam w pierwszej ciąży 25kg i ANI JEDNEGO ROZSTĘPU NIGDZIE (niczym kompletnie się nie smarowałam) a moja siostra po pierwszym dziecku miała takie fioletowe szerokie rozstepy od piersi po kolana :-o Ja bardzo się z tego oczywiście cieszę fajnie by było żeby tym razem też mnie to ominęło :D ale faktycznie oliwkę będę stosowała :) JUTRO MAM USG boję się troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane:) ja tez mam jakis kiepski dzien dzisiaj, nie dosc, ze mnie dzieci denerwowaly w szkole i pelno uwag powstawialam, to jeszcze sie zdenerwowalam na motorniczego w tramwaju i sie z nim poklocilam, a teraz dodatkowo zaczyna mnie bolec glowa! cudny dzien:P bylam wczoraj po recepte na duphaston, bo mi sie skonczyl, i moja ginka zrobila mi szybciutkie usg przez brzuszek!:):):) widzialam mala plamke, w ktorej cos miga:) strasznie sie ciesze, bo tez co mam usg, to sie boje, czy wszytko bedzie dobrze... a co do wagi, to tez sie boje, ze bede jak armata wygladac, bo juz teraz jestem dosyc duza:) no ale pal 6;) grunt, zeby dzidzi bylo zdrowe!:) ide sie kimnac:) milego popoludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam już dość, wcale ten kaszel mi nie przechodzi, pomimo wszystkich domowych wynalazków. A na dodatek mam dziś jakiś paszywy nastrój, ciagle bym ryczała i mój mężuś chyba też już ma dość tych humorów. No i znowu pretekst do płaczu, że mnie nie rozumie i nie wspiera. Istna komedia!!! Moje gratulacje Wisniowa - ciekawe która z nas pierwsza wyląduje na porodówce, chociaż ja mam takie przeczucie że to jednak będzie sierpień, hi hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem przeziebiona!na gardlo pomoglo mi tantum werde w dropsach!ale na przeziebienie to biore tylko domowe sposoby-herbatka malinowa itp, bo niewiem jakie prochy mozna brac wiec wole nie ryzykowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jestem. Widziałam dzidzi ma cały centymetr!!!!!!!!!!! no i bijące serduszko. Cąża jest ułożona prawidłowoi w szystko byłoby ok gdyby nie to że doktorek zauważył że pecherzyk żołtkowy jest za duży. Nie bardzo wiem co to znaczy za 2 tyg mam się udać na ponowną wizytę. Może któraś z Was słyszała coś o tym co może to powodować i czy może to być niebezpieczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDZIAH
Hej dziewczyny, jestem następna, która ma termin na wrzesień, z czego się bardzo cieszę. Nasze starania trwały krótko, bo 2 miesiące. To będzie drugi nasz dzidziuś. Mam nadzieję, że będę mogła przechodzić z Wami ten czas... Pozdrawiam przyszłe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Slonko Ja tez ostatnia @ mialam 11.12. i moja fasolka na ostatnim usg tez miala 1cm. Wiec idziemy mm w mm ;) Nie martw sie zotlkiem! Na pewno bedzie oki - trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie ! Troche mnie lekarz uspokoił ...dal slowo ze z dzidzia jak narazie wszystko w porzadku według moich obliczen to 8 tydzien według pana doktora 9 ...dzidzia ma cale 25 mm tetno 140 chyba troszke bylam poddenerwowana i to sie jej udzieliło ...wyniki super nastepna wizyta za okolo 3 tyg do miesiaca ...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej 🌼 Dzisiaj odkryłam, że chyba zaczyna mi rosnąć brzuch :) Nie spodziewałam się, że tak szybko! Miałąm zamiar trzymać wszystko w tajemnicy w pracy przynajmniej do 20 marca - boję się, że nie przedłużą mi umowy (jestem narazie na okresie próbnym) :( Ale z drugiej strony z tego, co się zdążyłam zorientować w przepisach prawa pracy, to skoro zakończe trzeci miesiąc to już nie mogą mnie zwolnić i muszą przedłużyć umowę conajmniej do terminu porodu. Czy któraś z Was zna się trochę na tym i mogłaby mnie w jakiś sposób uspokoić??? Po prostu nie chciałabym starcić pracy, ale z drugiej strony cokolwiek się stanie i tak dziecko będzie najważniejsze ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tristeza to niemożliwe, żeby od dzidziusia róśł. Może dużo jesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie staram sie pilnować, poza tym jem głównie owoce - bo tylko to mogę :) Przed zajściem w ciążę nie byłam co prawda chudzielcem, ale nie miałąm też tak zaokrąglonego brzucha... Może jestem trochę \"napuchnięta\" i teraz stanie w miejscu???? No nie wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakahet
dziś niestety kolejny dzień kiedy zaczęłam jeść późnym popołudniem ... ale za to mój Ukochany Mężuś zrobił mi rosołek, który postawił mnie na nogi... bez Niego to chyba nie dałabym sobie rady- po całym dniu niejedzenie jestem zbyt słaba, by się za cokolwiek zabrać... a jutro kolejna wizyta u gina i kolejne USG- zobaczę znowu Kruszynkę, już nie mogę się doczekać pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zmykam spać, bo dzisiaj miałam wywiadówkę i ominęła mnie drzemka popołudniowa. Pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszysto możliwe, że brzuszek już rośnie :) przecież macica jest powiększona :) mi też brzuszek zrobił się większy i nie z przejedzenia - bo nie mam apetytu.. Tętno dzidzi 140 - jest akurat bo w książkach piszą że w tym okresie ma ok 144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak Wam, ale mi się wogóle nie chce spać...zasypiem grubo po północy, a już o 4,5 rano się budze - nigdy tak nie miałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonko chodzisz do lekarza prywatnie, czy z nfz? dwa tygodnie to długo czekania.....pęcherzyk żółtkowy (jak twierdzi moja gin. nie powinien być ani za duży ani za mały) ale według niej niektórzy lekarze niepotrzebnie straszą. Trzeba by za tydzień sprawdzić, jak się dalej wszystko rozwija - a skoro widziałaś serduszko - to będzie dobrze :) Niczym się nie martw i w miarę możliwoci duzo wypoczywaj... Będzie dobrze :) musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno Slonko czasem warto iść do innego lekarza, chyba że masz w pełni zaufanie do swojego i wiesz, że jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGNIESZKA79
NICK.......IMIĘ........MIEJSCOWOŚĆ.......OST. @......TERMIN......WIEK Szczęściara28....Monika...Łódź.............26.11........ 02.09........29 Wisniowa.........Ewa.....Bydgoszcz..........26.11....... 02.09........22 Agnieszka79.....Agnieszka...Wrocław.......26.11........03.09.......28 justme.............Justyna...Radom...........25.11...... .05.09.........26 missarajevo.......Monika...Gdańsk...........28.11....... 05.09........22 Edyta79............Edyta....Oświęcim........28.11....... .07.09........28 syliak...............Sylwia....pomorskie.......26.11.... ....09.09........27 aniołekjg..........Julia ......Skierniewice....26.11.........??............28 esa..................esa.......kuj-pomorskie..05.12..... ..11.09.........34 tristeza............Monika...podkarpackie..05.12........ 12.09........28 sakahet........... Gosia......Gliwice..........05.12.......12.09......... 23 ***niunia***........Dorota....Wolverhampton.05.12....... ( ? )..........30 Tofikowa ..........Gosia......Bielsko-B. .......06.12......12.09.........30 mysza,3.............Iza........Kielce............08.12.. ....13.09........32 ewapiano...........Ewa.......Szczecin.........06.12..... .14.09........27 Diana 24............Diana.....Olsztyn..........06.12. ....14.09. ........24 Kaja 72..............Kaja......Praga............08.12......14.09. ........34 Shira23............Magda.....Bydgoszcz......09.12...... 15.09.........23 *slonko*............Hania......Sopot............11.12. .....17.09.........24 monia12...........Monika.....Ciechanów.....09.12......1 8.09.........28 zielony_talerzyk...Ola.......małopolska......11.12...... 18.09.........25 destiny.............Ania.......Siemianowice...11.12..... .(?).............28 Jolla25.............Mariola.....Łańcut..........13.12... ...18.09.........26 Peppetti.......... Sylwia......łódzkie..........14.12......20.09..........31 diana shanti.......Ania.......pomorskie.......15.12......20.09... ......27 Irysek .............Ania.......łódzkie...........09.12......23.09 .........31 Miśka_26 .........Marta......lubuskie.........17.12.......23.09...... ...26 Shiva24............Klaudia....Baden Wür......18.12......23.09..........24 kamyczek-80.....kamila.....dolnoślaskie....14.12...... 25.09..........26 Samara.............Ola........Śląsk.............22.12... ....28.09.........28 julllka.....jula...............warszawa.....10.12....... ........17.9.......25 to-tylko-ja....karolina...łódzkie.........20.12......... ....??.............24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten pochmurny poranek. Życzę Wszystkim miłego dnia i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki !!! ***niunia*** jak Ty to zrobiłaś, że bez żadnego rozstępu? Naprawdę mnie to martwi. Nie jestem szczupłą osobą, zawsze miałam problemy z wagą, ale jakoś dawałam sobie radę. Moja przemiana materii nigdy nie była rewelacyjna, a teraz po rzuceniu palenia to praktycznie jest zerowa. Już trochę przytyłam a gdzie do końca ciąży? Ale tym się tak nie martwie. Trzeba będzie schudnąć to schudnę, ale rozstępy to dla mnie koszmar. I chyba nie ma na to reguły. Ale zacznę smarować się oliwką dla dzieci i stosować naprzemienny prysznic z ciepłej i zimnej wody. Może choć troszkę zmniejszy zagrożenie. Tristeza - ja mam brzuch jakbym była w zaawansowanym 4 miesiącu ciąży. Nikt by mi nie uwierzył, że to 11 TC od OM. Wczoraj u ginekologa było tak ... Pani doktor założyła mi kartę ciąży. Stwierdziła, że palnowany termin porodu to 07.09, ale żebym nie była zdziwiona jak będzie tydzień później. Wg jej obliczeń to 10 TC, a wg moich to 11 TC od OM, którą miałam 28.11. Tym razem nie miałam robionego USG, pobierała mi tylko cytologię. No niestety mam jakieś zapalenie i bakterie, przepisała mi urosept i ny..... cos tam, takie globulki dopochwowe. Jak skończę je brać to mam powtórzyć badanie moczu. No i ostatnia rzecz to moja waga. Porażka !!! Uwaga ... 65,5 kg :-( No cóż ... Kolejna wizyta to 06.03.2007r. Kobietki chciałam Was zapytać czy robicie badania prenetalne? Ja chciałabym je zrobić, żeby mieć pewność że dziecko póki co jzdrowo się rozwija. Kiedy można je zrobić i na czym to badanie polega? No zabieram się do papierów ... ❤️ dla Was !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta w 12 tygodniu zrób usg genetyczne to powinno rozwiać twoje wątpliwści. Ale warunek na dobrym sprzęcie usg musi wykonać lekarz który ma do tego uprawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki:):) Tristeza..tak to prawda, jezeli przepracowalas 3 m-ce..tou mowa utomatycznie jest pzredłuzana do dnia porodu:):) na pewno...chyba ze jestes zatrudniona w formie zastępstwa:/ Jedynie moga rozwiazac umowe..gdy ogłosza upaadłość lub likwidację firmy:):) Art. 177 Par. 3 umowa o prace zawarta na zcas okreslony lub na zcas wykonania okreslonej pracy lub na okres probny przekraczający jesden miesiac , ktora uleglaby rozwiazaniu po upływie trzeciego miesiąca ciązy automatycznie ulega przedłuzeniu do dnia porodu:):) Jakie samopoczucie maja moje kmobitki??:):):) Ja chodze do pracy na 8 a wstaje ostatnio o 7.15.. takze zanim dobije jest 8.30:P:P na szczescie szef przychodzi najwczesniej o 9:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten za duzy pecherzyk stwierził bardzo doświadczony lekarz idę do niego za 2 tygodnie. Ale w przyszłym tygodniu tak dla kontroli pójdę do mojej lekarki z NFZtu i ona da mi skierowanie na badania i usg (przynamniej będzie za darmo) Czyli cały tydzien iepewności. Najgorsze że niemogę niczego konkretnego znaleźć na temat tego pęcherzyka . jedyne co wiem to że mogą być wady rozwojowe albo poronenie. Boże jak to groźnie brzmi :-O Ale oczywiście może być wszystko ok. I trzymajmy się tego ostatniego Pozdrowienia na cały dzionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogole kiedy zaczyna sie zaokraglac brzuch?? bo jestem w 10t.c prawie 11 wg ginki...a mam brzuch jak zawsze:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soophiee
witam was! zaraz po nowym roku zrobiłam tescik i wyszły dwie kreseczki! strasznie sie ciesza choć nie staraliśmy sie o dziecko bo mam dopiero 22lata. termin też mam na wrezesień! mam do was pytanie, czy są jakieś witaminki, które postawiłyby mnie na nogi. ciagle jestem zmęczona i senna, a przynajmniej w pierwwszych tygodniach chciałabym normalnie funkcjonować. Pozdrawiam, wszystkie przyszłe mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sophie..no wiesz..mi ginka mowila ze mam brac tylko kwas...a takie inne wspomagacze sa raczey nieewskazane...zeby nie przelepszyc..ale najlepiej jak gin zapytasz:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :-) Czytam Was sobie na poprawę humoru, bo mam dziś kiepski dzień. Ledwo zwlekłam się z łóżka a już głowa i żołądek zaczęły się buntować :-(( A tu trzeba się stawić w pracy. Koszmarrrrrrr!!!!!!!!!! Mnie też dopadają zmienne humorki. Wczoraj przepłakałam pół dnia a dziś nie wiem dlaczego. I jak tu być spokojnym w takim stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Ja na 12,15 pierwszy raz do lekarza na USG boję się troszkę idę z mężem. Mam takiego stresa i jakieś dziwne uczucie podniecenia nie wiem dlaczego. PROSZĘ TRZYMAJCIE KCIUKI ŻEBY BYŁO DOBRZE. Edyta79 ja sama nie wiem jak tosię stało z tymi rozstępami ale to może po mamie, Moja mama rodziła dwa razy i nie ma ani jednego rozstępu/a. Ale za to siostra tak jak pisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×