Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

W zasadzie lekarz jak go przyciskałam pytaniami, to nie chciał jednoznacznie sie opowiedzieć. Powiedział że nie innej mozliwości jak poczekac tydzień. Albo-albo. I ze gdyby nie było pecherzyka żółtkowego to od razu dałby mi skierowanie na zabieg, a tak to jest cien szansy. Sisterone - my \"staralismy sie \" całe swieta od wigilii włącznie. Więc tak dość intensywnie..... I tak byłam zaskoczona że zaskoczyło w 1 cyklu... W paxdzierniku odstawiłam tabletki anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisterone - nie sądzę aby częstotliwość starań miała wpływ na \"jakość\" ciąży. Zobacz - przecież czasami zdazaja się \"wpadki\" po jednym razie. Tak czy inaczej musimy mieć nadzieję. Kiedy masz nastepna wizytę u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu chodziło mi o to, że to, że staraliśmy się już dawno temu, ponad miesiąc. Wizytę mam tak jak Ty, za tydzień, ale w sobotę idę drugi raz robić betę, wolę wiedzieć wcześniej. I tak długo czekałam na dzisiejszą wizytę, chciałam być pewna, że na 100% zobaczę serduszko. A tu klapa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisterone, czemu się martwisz? W czwartym - piątym tygodniu od zapłodnienia pęcherzyk ciążowy ma około 12mm, a zarodek około 2mm. To że test ciążowy domowy Ci nie wyszedł za pierwszym razem to też norma. U mnie 2 testy wyszły negatywnie, drugi nawet 4 dni po terminie. Dopiero 3 test (innej firmy) 10 dni po terminie wyszedł pozytywnie, a USG w 8 tygodniu (od porzedniego okresu) wykazało ciążę w takich parametrach jak napisałam wyżej. Bądź dobrej myśli nie przyciągaj złych emocji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serduszka nie zobaczysz, USG wykrywa echa zarodka i do dopiero wyraźnie gdzieś w 7 tygodniu ciąży, a jak dobrze liczę narazie to połowa 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu kochana jesteś, że tak piszesz. Tylko, że są dwa pojęcia: wiek ciąży- od ostatniej @ i wiek płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 tydzień ciąży czyli życia dzidziusia, dlatego, że tak jak u mnie może być przesunięcie w dniach płodnych i samym zapłodnieniu. Na swoim przykładzie ostatnia@ 04.04 przy cyklu 31 dni teoretyczna data zapłodnienia 20-21.04 a następna@ 04.05, pozytywny test wyszedł dopiero 10.05 a 2mm dzidziuś miał 17.05, echo było widoczne 01.06 żeby potwierdzić żywą ciążę, tak więc głowa do góry, też miałam stracha o ciążę, czy wszystko jest ok bo miałam problemy a teraz Agata ma 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura_28
Witam, jeśli chodzi o moj przebieg ciąży to czuję się bardzo zle. Bola mnie strasznie piersi, ale nawet nie to jest najgorsze, co mdłości. I co najdziwniejsze nie mam ich rano po wstaniu z łózka, tylko zaczynają mi się kolo południa. Po zjedzeniu objadu jest mi tak nie dobrze, ze w zasadzie nie moge funkcjonowac i pozostaje mi herbata mietowa i lezenie. Poza tym czuje sie jakbym miala jakas anoreksje. Mam straszny wstret do jedzenia. Poprostu na nic nie mam ochoty!! Wmuszam w siebie jedzenie, bo wiem ze musze cos jesc. Najciekawsze jest to, ze zanim zaszlam w ciaze, słodycze jadłam garsciami, nawet zamiast sniadania i obiadu. Natomiast teraz nie moge na nie patrzec, do tego stopnia ze nie potrafie nawet zjesc jogurtu, ani napic sie soku, bo sa dla mnie za slodkie. Jedyne co mi pozostaje do picia to woda mineralna lub herbata z duza iloscia cytryny. Kawe wczesniej pilam 3 razy dziennie, a teraz odrzucilo mnie od niej. Ide 14.02 do gina, wiec zobacze co mi powie. Jak tak dalej pojdzie to nie wiem czy nie pojde na tydzien na L4, bo nie umiem funkcjonowac w pracy. Miśka_26: troche zmartwilas mnie ta ciaza obumarła i tabletkami na podtrzymanie. Mi lekarka przepisala ten duphaston bez badan hormonalnych. Mam tylozgiecie macicy i strasznie bolało mnie w podbrzuszu. Gin powiedzial mi ze macica bedzie mi sie prostowala i stad te bole. Odkad biore duphaston, nie mam juz takich boli. Mam nadzieje ze bede miala wszystko w porzadku. Jak napisalam powyzej wizyte mam w najblizsza srode wiec juz niedlugo. Dziewczyny powiedzcie czy warto zrobic trójwymiarowe USG, bo cały czas sie nad tym zastanawiam. Chcialabym isc, zeby uspokoic sie ze wszystko jest oki, a z drugiej strony boje sie tego badania, ze cos moze wyjsc nie tak. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam wpisałam sobie swoje daty i wyciągnęłam USG (a miałam ich masę w ciąży) i wyszło że 01.06 dzidzia powinna mieć 25mm a miała 12mm czyli miałam o połowę mniejsze dziecko niż wyliczanka, a 17 maja echa jeszcze nie było. Uwierz wyliczenia wyliczeniami a moje \"o połowę mniejsze\" dziecko ważyło 3800. Te wyliczanki są tylko po to żeby zdołować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura_28 miałam to samo, zero jedzenia przez całą ciążę. Koleżanka sprzedała mi patent na mdłości, przed \"spionizowaniem się\" powinnaś zjeść chociaż 1 kanapkę dosłownie na leżąco, powiem że całkiem nieźle zmniejszyło to dzienne mdłości, tak że nawet mogłam zjeść po południu jakąś zupę. Moja lekarka dostawała wysypki przy każdej wizycie bo co przytyłam 1kg i wracałam do pracy to za miesiąc miałam 1,5 kg do tyłu i znowu miesiąc na L-4. Tak więc niewiele przytyłam, tyle co przez ostatnie 2,5 miesiąca na L-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisterone nie ma za co, ja nie wchodziłam w wyliczanki tylko miałam nadzieję że będzie OK i w sumie było, życzę Ci jak najlepiej, fajnie mieć fasolkę w brzuszku. Będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura_28
Kasia74 dzieki za radę z ta kanpką. Musze wypróbowac, moze zadziała i u mnie. A mialam nadzieje ze po 3 m-cach przejda mi te mdłości i wstret do jedzenia, a z tego co piszesz to nie moglas jesc przez cala ciąże. Wiec nie kazdemu przechodzi po 3 m-cach :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura to zależy od ciąży, w pierwszej jadłam bez opamiętania i przytyłam 12kg, nic mi nie było, a w drugiej od 10 tygodnia mdłości do samego porodu, czasem miałam napady np. na piwo albo zjadłam 3kg smażonych sielaw. W sumie przysyłam 3,5 kg czyli mniej niż ważyła córcia, z sali operacyjnej wywieźli mnie chudszą niż zaszłam w ciążę, a teraz mam już 12 kg do tyłu. Mąż się śmieje że jeszcze trochę pokarmię i zniknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na drugim temacie dziewczyny zrobiły tabelkę i przy Twoim niku jest 34, Pomorze i 16.01 myślałam że to data urodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorrki za moją ignorancję, nie pomyślałam że o to chodzi. Dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia12
witam ponownie! bylam dzisiaj u gina, który powiedział że wynik IGG świadczy o przebytej chorobie, ale musimy jeszcze zrobić IGM. Juto ide zrobić ten wynik. Tak poza tym znow miałam USG. Mój maluszek ma 18 mm i dostałam jego 2 fotki! Mam nadzieje że wynik IGM wyjdzie ujemny. Pozdrawiam Was Gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ! Czy ktoras z Was robiła sobie badania na obecnosc Chlamydii w organizmie ? ja jeszcze w czasie kiedy intensywnie starałam sie o dzidzie mialam razem z mezem zlecone takie badanie w Novum . ja zrobilam to badanie u mnie na miejscu ( Kielce) a maz w w Novum ...ja z krwi maz z nasienia i teraz mam dylemat bo u meza badanie wyszło w porzadku w 100% a u mnie z krwi wyszedł wynik watpliwy i nie wiem czy to był jakis blad laboratoryjny ...zastanawiam sie czy nie powtorzyc tego badania i nie zrobic go ze sluzu bo jest taka mozliwosc tez .Chciałabym miec 100% pewnosc ze wszytko w porzadku choc lekarz kiedy pytałam powiedzial ze nie ma potrzeby tego robic ale ja tak do konca nie ufam tym lekarzom ...co jest zreszta uzasadnione po moich wszytkich przejsciach ...pozdrawiam i jestem ciekawa co wy na to ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ale żeście się rozpisały, czytam i czytam... Dzisiaj na szczęście piątek, ledwo siedze w robocie, takie mam mdłości, ale nawet na zwolnienie nie mogę iść bo nie mam zastępstwa. eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Napisałam taaaki długi tekst i go zjadło grrrrrrrr Miśka mam do Ciebie prośbę i przepraszam że poruszam ten temat. Napisałaś wczoraj o przestaniu bólu piersi. Ja niestety dzisiaj to przeżyłam. Obudziłam się i po prostu nic nie czułam (jak po okresie) Nastraszyłaś mnie tym objawem i mam niezłego stresa. Możesz opisać mi czy jakies inne dolegliwości „temu„ toważyszą?. Mnie jedynie czasami pobolewa w podbrzuszu jak na okres ale słabiutko Zadnych plamień nie mam. Mdłości też mam znikome tylko jak jestem bardzo głodna. Nie wiem już pewnie spanikowałam dzisiaj może niepotrzebnie bo teraz jakby bolesność piersi wróciła. A może mąż gorącą atmosferę zrobił i moim balonikom zrobiło sie cieplutko i nie bolały :) bo teraz to chyba jednak bola uffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie. Mysza3 je robiłam badanie na chlamydię z wymazu z pochwy. Wynik miałam negatywny. To było w grudniu. Co do tego, czy powinnaś powtórzyć wynik to nie wiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niunia
czy znalazłaś gdzies ta polecana przez ciebie herbatke hipp. ja tak szukam ale w internecie jest tylko herbatka dla kobiet w ciazy na obrzeki, a na mdlosci nigdzie nie znalazlam. nawetjak skopiowalam Twoja nazwe i wrzucilam w google to nic nie znaleziono, na niemieckiej stronie tez nie, a tam chyba wiekszy wybor. Mam prosbe sprawdz czy w podanej przez Ciebie nazwie nie wkradl sie jakis blad, jakas literowka. bo tak sobie mysle że jesli na stronie producenta - gdzie sa wszystkie ich produkty tej herbatki nie ma to chyba nigdzie sie jej nie dostanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety wczoraj nie dałam rady zawaliło nas śniegiem i nie poszłam było bardzo slizko. Ale na tej stronie ta herbatka jest http://www.hipp.co.uk/ to taka na samym dole (zalecana jest póxniej dla niemowlaków od 6mc życia) :) w pudełku 20 saszetek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niunia
mam chyba jakies otepienie umyslowe, wchodze na ta strone, potem na sklep online i nie widze jej , moze moglabyś wejsc w ta herbatke, iskopiowac link i wkleić tutaj. :) Chcialam ja wydrukowac i chodzic z tym obrazkiem po sklepach jako dowód że jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona jest na tym linku co wyżej nie musisz więcej nigdzie wchodzić. Zjedz na sam dół w tym linku wyżej. A popołudniu wezmę zeskanuję zdięcie z poradnika dla ciężarnej w którym ona jest i wstawię w fotosika i podam link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×