Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Witajcie Melduje się na kolejnej stronie. Laba w pracy pomału mi się kończy, bo za tydzień 2 kolegów idzie na urlop i zostaję na polu bitwy sama. Oby się nie okazało, że będzie to moje Waterlo. Nic z tego - nie dam się i JUŻ!!!!. Muszę sobie dać radę, przecież nie jestem patykiem robiona (tak mi się przynajmniej wydaje) ha ha. Poza tym mam problem z moją Wiki. Jest niby grzeczna wesoła i w ogóle ....ale jak usypia to strasznie szczypie. Normalnie koszmar. Jak tylko odsuwam rękę albo twarz, to ona płacze w wniebogłosy. Moja wina, bo przyzwyczaiłam ją do tego,że kładę się z nią na łóżku lub trzymam w ramionach jak usypia. No i teraz mam za swoje. Kąpie już Wiki w dużej wannie, a jak myję głowę to zakładam jej takie specjalne rondo na głowę i rach ciach ciach głowa umyta, spłukana i do oczu raczej się nic nie dostaje. Nie będę pisała na temat jedzenia żeby nie pogrążać mam niejadków. Waga przekracza pewnie normę, bo wczoraj jak ją ważyłam w ubraniach i butach, to ważyła 11 kg i ma na oko 75-78 cm (ale to mój pomiar więc mogę się mylić, bo nie chce stać grzecznie przy futrynie przy której ją mierzymy) No dobra naplotłam Wam już wystarczająco więc się żegnam i życzę miłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grako96 my w wannie kąpiemy sie już 3 miesiące a mycie głowy polega na tym że ja wolam\"głowa\"mały wtedy zamyka oczy a ja mu dawj prysznicem po łepetynie-zero wrzasku8 wrecz przeciwnie banan od ucha do ucha jak mu litry wody na oczy sie leją Co do wyników to sama jestem ciekawa rozwiązania tej zagadki Zazdroszczę mamusieom gdzie dzieci jedzą i ładnie ważą ,ja normalnie patrzec nie moge na tego szczypiorka, skóra i kości zero ,nul tłuszczyku NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gochasia :D :D :D wszystkiego najlepszego 🌻 🌻 🌻 pewnie nie uwierzysz, ale 26 lipca ja też mam urodziny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka u nas raczkowanie pelna para drugi dzien!!!!! nie daje rady ,nie nadazam)))))))))))))))))))))) horror;-) a do tego ida nastepne zabkiiiii,,,,koszmar horror i wogole pogrom ale mimo wszystko KOCHANA jest nadal hehehe grako moja Miska miala etap ,ze non stop mnie gryzla TYLKO MNIEE ale 1200000 powtarzalam nie wolno i jakos takos przeszlo,teraz czasem sie wbija zabkami ale razcej nie gryziee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka widzę, że na głównym temacie znów jedzenie! hi hi hi to chyba największy problem naszych dzieci. :) u nas trochę się poprawiło z jedzeniem. Misiek wcina takie ilości, które mnie zadowalają. Nie wiem jak z wagą, dziś idę do przychodni zważyć go, zobaczymy czy moje odczucia są współmierne z siatkami centylowymi. Marzę o tym by Misiek wskoczył na 10 centyl. Chociaż pojawia się nowy problem - nie chce jeść w nocy. a jakby nie było przez to tracimy cały jeden posiłek. Zawsze w nocy wypijał 200-250 ml mleka. A teraz nic. :( :( :( I tak jak wszystkie cieszę się z postępów w rozwoju Młodego. Od kilkunastu dni chodzimy trzymani za jedną rączkę. Mamy z tego mnóstwo radości. :) Zaczynamy się puszczać rączki mamusi i udaje się utrzymać przez kilka sekund. hi hi hi zmykam do przychodni, zajrzę wieczorkiem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jesteśmy już zważeni. Jejku, Misiek waży 9 kg!!!!!!!!!!!10. centyl pokonany. :):) teraz będziemy walczyć o 25. !!!! hi hi hi miłego weekendu zyczę. a i wszystkim Ankom, dużo zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOCHASIA TOFFIKOWA STO LAT STO LAT...a kto z nami nie wypije dziewczyny duuuuuuuużo szczęśćia i pociechy z maluszków ,ało trosk ale wiele radości!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za życzenia! Tofikowa ale super mamy razem urodziny;-) Ja tez życze tobie wszystkiego najlepszego,zadowolenia ze swojego szkrabka i spełnienia wszystkiego co sobie zamarzysz👄👄 Lece szykowac bo mam dzis małam imprezke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gochasia tofikowa STO LAT🌼 pepetti swietnie,ze 10centyl zaliczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RCześć dziewczyny. Gochasia i Tofikowa 😘😘😘 miłości i zdrówka 🌼🌼🌼 Peppetti - świetnie, że Michaś wreszcie ładnie je, nockami się nie martw, je więcej w dzień to może już w nocy nie potrzebuje. Mój Filip przestał mi jeść w nocy w trzecim miesiącu życia, od wtedy też przesypia mi całe nocki pięknie. No i waga widzę też już piękna, więc uśmiech zapewne na mamusi twarzy widnieje częściej :) My mamy fotelik Britax. U nas z tym był mały problem :D W wieku pięciu (niespełna) miesięcy dla mojego Filipa pasy w pierwszym foteliku (Graco) były już za krótkie 😠 Rozumiecie to?????? Fakt, że on wtedy ważył prawie 9 kg i był długi, no ale bez przesady... No i problem polegał na tym, że na ten większy fotelik (montowany przodem do kierunku jazdy) było za wcześnie (mimo, że jest on od 9 kg), bo był on za maleńki, więc musieliśmy się głowić co zrobić. No i znaleźliśmy taki uniwersalny, który montuje się i przodem i tyłem, więc do 9 miesiąca jeździł jeszcze tyłem no i już miesiąc przodem. Fotelik jak dla mnie rewelacja (grupa 0+), no ale kasa też niezła (100f). Swoją drogą ile kosztują w Polsce foteliki, bo się nie orientuję... Co do jedzonka, u nas problemów brak. Wygląda to tak: 1. Po przebudzeniu z rana - Butla mleka (bez kaszki) 180-210ml (raz zje więcej raz mniej) 2. Po 4 godz. - kaszka 150ml (zamiennie z kanapeczką, itp) 3. Po godzinie: jogurcik 4. Po 3 godz. obiadek ze słoiczka 5. Po po 2 godz. deserek (jabłko, banan czy inne owoce, lub deser ze słoiczka) 6. Po 2 godz. Kolacja - mleko (bez kaszki) 240ml W międzyczasie chrupki kukurydziane, ciasteczka dla dzieci, owoc dodatkowo, no i czasem coś od nas z obiadu skubnie :) No i waga piękna bo już 11.500 :D Nie wiem ile ma wzrostu bo tu nie mierzą dzieci (ciołki jakieś 😠) no ale ciuchy różne nosi 86-92 cm a na tą rozmiarówkę to 9-12 i 12-18 m-cy zależy jaka część gharderoby ;) Za trzy dni lecimy do Polski to pójdziemy do normalnego lekarza :D No i ogólnie u nas od kilku tygodni lipa straszna, bo Filip ząbkuje i jest meeeega marudny i płaczliwy, z oczu nie mogę mu zejść bo płacze, a śpi mi po 20 minut raz lub dwa razy dziennie :( Masakra !!! Najgorsze, że po zębach jeszcze śladu nie ma :( Dziewczyny czy Wasze maluchy miały bilanse około 8 miesiąca życia???? Bo tu nie ma nic takiego, a wyczytałam gdzieś, że w Polsce robi się takie bilanse. Dobra ja zmykam bo już powoli się pakuję :D Buziaki dla Waszych słoneczek 😘 i dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka60051
Gochasia i Tofikowa wszystkiego najlepszego, zdrowka, spelnienia marzen i pociechy z dzieci. aneta76 z tymi alergiami tak jest, ze moga wyjsc w kazdej chwili, a ktos w rodzinie ma takie problemy, bo ja i maz jestesmy alergikami, wiec 95% ze wtedy dzieci maja alergie kaska0110 u mnie w Stanach bilans byl na 9 miesiecy Lece sie pakowac i pare dni mnie nie bedzie, bo jedziemy na maly wypoczynek na atrakcje wodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio wpadałam tutaj tylko na chwilkę, czytałam pobieżnie i za wiele nie wiedziałam co u Was się dzieje. Teraz nadrabiam. :) aneta - ale narobiło się z tą sraczką :) Biedactwo. Kiedy idziesz na badania, a może już byłaś, kiedy będziesz miała wyniki??? mam nadzieję, że to nic poważnego, że to błaha przyczyna.. tylko musicie na nią wpaść i szybko wyeliminować. Mleczko, które pije też może uczulać. Piszesz, że pije je od 3 tyg życia, ale przecież wtedy pił mleko początkowe, teraz pije następne. Może następne ma jakiś składnik, który nie odpowiada jelitkom dzidziulka. ewciau - podajesz dzieciakowi jajecznicę?? ale gotowaną na parze, nie smażoną??? choć wiem, że już można, mam opory z wprowadzeniem ryby do menu Michałka. Właściwie nie bardzo wiem jaką wprowadzić, w różnych miejscach proponuja różne ryby i jestem głupia!! Jakie Wy podałyście ryby?? myszka60051 - ja aby przytuczyć swojego malucha, dodaję włąściwie do każdego posiłku trochę kaszki (dwie trzy łyżeczki) - nawet deserek (owoce) i zupę też podawałam z kaszką. Zawsze parę kalorii więcej. Mój misiek teraz ma 9 kg, ale jeszcze całkiem niedawno dlugo borykałam się z przekroczeniem 8 kg!!! Oj ciężko było. A mmoże jak skończą sie upały, to wszystkie nasze dzieciaczki zaczną ładnie jeść. :) gochasia - mam tak samo ze spaniem. :( Michał budzi się go godzinę, dwie. Teraz nie je w nocy, więc dla nas jest jeszcze gorzej, bo mały obudzi się i marudzi.Jak uda nam się go ululać to mija 30-40 minut. idziemy spać, a on za godzinę znów na nogach. Jakby miał nerwy, że rodzice chcą spać. wrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!! tak samo jak córeczka grako, Michał kąpie się w dużej wannie. Jest to najlepsze co go spotyka. Uwielbia kąpiele, jak ma zły humor, wystarczy wsadzić go do wody i już radość aż kipi!!!!! :) hi hi hi w wyobraźni widzę scenkę jak aneta76 myje główkę małemu i krzyczy \"głowa\" cudny widok!!! kaska0110 My też wozimy Michałka w foteliku przodem do kierunku jazdy. Gdy leżał tyłem i patrzał w sufit to wytrzymywał 3-5 minut. Teraz siedzi jak gość, patrzy na auta przez przednią szybę. Rekord to 20 kilometrów bez płaczu. W Polsce rozpiętość cen fotelików jest ogromna. Możesz kupić fotelik za 30 złotych (ale on chroni tylko przed mandatem), takie przyzwoite są od 200 złotych, a kończą się na około 1000 zł. ja mam fotelik firmy Recaro, model YoungSport. Jestem z niego mega zadowolona. bilanse 8 miesięczniaków - nic o tym nie wiem, teoretycznie są robione bilanse przy wizytach na szczepieniach, ale jak to wygląda w praktyce, pewnie zależy od podejścia lekarza. no, ale się napisałam!! he he he michał zaczyna się wiercić, pewnie za chwilę się obudzi. Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos kąpania, w mojej stopce, przy Michałku jest jego zdjęcie z basenu, jeśli któraś ma ochotę, to zobaczcie ile radości sprawia mu kąpiel w wodzie. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka60051 alergoikiem jest mój brat,mama ,teściowa, babcia, najstarszy syn z którym tez przechodziłam meksyk Pepetti musze pomyslec nad tymi mlekami bo faktycznie dopuki była na bebilon pepti 1 nie było takiego meksyku z tym wszystkim, wyniki bede miała około środy ale nie sadzę aby coś mi pokazaly licze na wymaz z odbytu czy jakiejś bakterii nie ma ale bardziej stawiam na alergie od kilku dni podaje mu jedzonko z Hippa i soczek dla dzieci alergicznych ,wybieram takie które normalizuja stolec i sa bezglutenowe i cois w tym jest bo kupsko mu się poprawia no chyba ze zje mleczko to z niego leci A widok kapieli jest cudowny mlody uwielbia prysznice z góry cieszy sie wtedy że hoho, a straszy który ma 9 lat do dnia dzisiejszego jak mu płucze glowe to wpada w histerię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepeati swietna radocha wypisana na twarzy:-) jajecznica z zoltka najpierw robiona na parze a teraz juz normalnie leciutko podsmazam na maselku co do bilansu ,dokladnie u nas tak samo,przy okazji szczepien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamcie! No kochane, wróciłam z \"wypoczynku\" w górach. Lało ciągle, więc trochę było utrudnione spacerowanie w deszczu. Ale nie było źle. dzieci nawet dobrze się sprawowały. Wspólczuje mamom niejadków. powiem szczerze, że mnie j mialam problemów w Zakopanem z nakarmieniem Natalki niż Norberta. on od urodzenia totalny niejadek i w tej chwili równiez niesamowicie wybredny i kapryśny, jesli chodzi o jedzenie. A ta mała glizda jadła co popadło - rosół, frytki, szaszłyk, kiełbasa z grilla, golonka, mizeria, ruskie pierogi, no mówię wam jaja były. Oczywiście jadła to wszystko rozdrobnione. A w każdej karczmie czy restauracji , po naszej wizycie pod stolikiem zostawał chlew, tyle narozwalała jedzenia. Mój mąż mówi, że jakby świnka za nami chodziła toby się szybko upasła :) Aneta76 - zazdroszczę sprawnego mycia głowy. Nie zazdroszczę sraczki :( Mi przychodzi jeszcze do głowy jedna sprawa - zbadałabym kilka razy kał na pasożyty i grzyby Candida - zwłaszcza jeśli brał kiedyś antybiotyki . przy grzybicy ukłądu pokarmowego też występuje biegunka, która potęgują mleczne przetwory. Może gdzieś tam tkwi przyczyna. mam nadzieję i tego Ci zyczę, żeby się wreszcie udało ją znaleźć. Gochasia i tofikowa - z okazji urodzin - życzę samych radości i miłości do starości słońca plaży pomarańczy, i niech mąż Wam NAGO tańczy!!! 🌻🌻🌻 I tym miłym akcentem ( tańczący nagi mąż ) kończę mój wpis. Pozdrowiaski Pa!Pa! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej buzka dla wszystkich Ja maiałam a dokładnie Kacper bilans 9miesiecy, u nas w przychodzni tak jest, bo jest za duza przerwa miedzy szczepieniami. i był badany, mieżony i ważony...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez ścinam lekko jajeczko na masełku i Kacpruś zajada, wogóle jeśli chodzi o jedzenie to nie ma z nim problemu. nie mamy ustalonego jadłospisu, a je wtedy kiedy jest głodny czasem co 3 a czasem co 5 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ostatnio taka jestem zabiegana że nie mam na nic czasu Ktoś pytał o rybki, otóż moja Jula już jadła rybcię i bardzo jej smakowała. A przygotowałam jej tą rybe co nam na obiad - akurat wtedy była to panga czerwona. Ugorowałam kawałek na osolonej lekko wodzie (ja przyprawiam Julce zupki tak jak nam tylko troszku łagodniej). Osobno gotowałam jarzynki i potem razem miksuje. Jak gotuję z mięskiem to wówczas gotuję razem mięsko i jarzynki i wychodzi rosołek, który bardzo lubi. U nas z jedzeniem nie ma problemu tzn ilościowo nie ma za to jakościowo... Julka nie chce jeśść łyżeczką. Jedyn co je łyżeczką to serki i kupuję jej takie z kawałkami owocków żeby coś pomieliła tą buzią i tyle. Czasem zje z nami zupkę i ziemniaczka to jeszcze jeszcze. Ale nic innego, dzisiaj dałam jej paróweczkę to w ogóle nie było o tym mowy. A chlebek czy bułeczka... Dodam iż nie ma ząbkó, ale kaszki łyżeczką też nie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jajeczka z tym jedzeniem,bo u nas z kolei nie moze byc nic zmiksowane,zupke to gotuje mu taka gesta,mieso kroje w drobna kostke,a warzywa lekko rozgniatam widelcem,ale i tak ulubiony obiad to nasz rosol i ziemniak w reke-dzis Marcelek zjadl 2sporej wielkosci. co do bilansu po8miesiacu to moja lekarka mowila,zeby przyjsc,bo jest prawie polroczna przerwa miedzy szczepieniami i to za dlugo,to bylismy w maju. musimy kupic nowy fotelik,bo ten jest juz za maly i jest ryk,ale w moim miasteczku jest 3na krzyz,wiec trzeba sie wybrac dalej,ale maz nie bardzo ma czas,a ze mnie taki kierowca,ze umiem tylko u siebie jezdzic:) dzis praktycznie caly dzien spedzilismy na dworze,maly chlupal sie w baseniku z 10razy i latal goly po podworku-wyglada teraz jak dziecko wojny,maz wlasnie szykuje kapiel...lece do pomocy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie U nas przez tą gorączke mam niezłą jazde.Mały z rana jest strasznie marudny.Śpi mi tylko raz w ciągu dnia,pozatym nic sie nowego nie wydarzyło dalej chce tylko chodzic i chodzic.U nas jest bilans na roczek. Pozdrawiam wszystkie mamuski:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) w ciągu 3 dni wyszły Domisi dwie górne jedynki, normalnie MASAKRA - i wymioty były i płacz i nocne wstawanie. A co najdziwniejsze w tym samym czasie poprawił się jej apetyt :) zjada sama bez zachęty cały deser, połowę zupy, kaszki (resztę udaje mi się jej wcisnąć zabawiając ją i używając różnych podstępów - ale i tak karmienie trwa góra 15 minut !!!!!!! HURRRRRAAAAAAA !!!!!!!!) I wczoraj polała się pierwsza krew :( uderzyła się w głowę i przygryzła sobie w trakcie płaczu dolną wargę :( oczywiście ja panika, bo nie wiadomo było, czy to warga, czy może wybiła sobie ząbek. Poza tym Domisia zaczęła chodić za rączki, na razie nie jest tym specjalnie zachwycona, robi kilka- kilkanaście kroczków i klęka na kolanka, woli ewidentnie raczkować. Muszę się z nią wybrać do ortopedy, bo gdy nie ma butów chodzi na palcach. Nie wiem, czy to normalne. Wasze dzieci też tak miały/mają ? Daria123 :) Twój Marcelek jest taki rezolutny i słodki :) mały plażowicz ;) Gochasia 🌻coś przeoczyłam, czemu Szymonek ma gorączkę ? Biedactwo :( ząbkuje ? Dotex82 🌻 To-tylko-ja 🌻 dawno Cię tu nie było, ale super, że się odezwałaś :D Napisz, jakie postępy robi Kacperek. Syska 🌻 Natalka jest niesamowita - ta golonka mnie rozbawiła do łez :D :D :D grunt, że ma apetyt, a jak wszystko dobrze toleruje to tylko się cieszyć Ewciau 🌻 dzięki za info na temat karmienia. Czyli dajesz jajko i inne \"dorosłe\" rzeczy między głównymi porami karmień. Też tak zaczęłam robić. Niestety jajecznica z całego jajka wyjątkowo nie podeszła Domiśce, natomiast serki homogenizowane, twaróg z chlebem może być, byle nie za dużo, bo zaczyna pluć :o Aneta76 🌻 i jak Antoś ? Mam nadzieję, że już po biegunce Peppetti 🌻 gratuluję pokonania 10 centyla :D Myszka60051 🌻 miłego wypoczynku Kaska0110 🌻 u nas nie ma bilansu na 8 miesięcy, tylko na roczek Grako96 🌻 Ksemma 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec tak, wyniki wszystkie dobre troszeczke hemoglobina podniesiona o cos tam zwiazane z watroba ale jest wszytko ok w normie ,wymaz z tyleczka ok, wiec skupiamy sie na diecie...na próbe narazie dostał mleko sojowe, zobaczymy jak bedzie je tolerował i zakaz totalny produktów glutenowych-ciekawe gdzie ja naszej wiosce znade coś bezglutenowego. a sraczka jak była tak jest ja juz mam dośc chyba uderze do jakiegos alergologa może on coś pomoze bo to jest niemożliwe, tymardziej że mały za dwa m-ce przytył 10 dk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofikowa moje tamaguci chodzi na całych stopach ale on jak człowiek pierwotny na bosaka nawet po polu jak ma skarpetki to ściaga a jak ma założę buty to się drze jakby go rozdzierali za to na bosaka to zaperdziela nawet po kamykach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka60051
anetka76 Poniewaz w bliskiej rodzinie masz alergikow przejdz od razu na mleko hypoalergiczne, moj Alex na soje tez jest uczulony, takze uwazaj. Teraz srodowisko i jedzenie jest tak skazone, ze niedlugo kazdy bedzie na cos uczulony. syska Jak to fajnie jak dzieci moga wszystko jesc. tofikowa gratulacje z okazji nowych zabkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×