Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniś18

Czy leczenie kanałowe boli???

Polecane posty

Gość gość
Przyznam szczerze choć ze wstydem, że dla mnie leczenie kanałowe to zawsze był największy problem. Chyba się zraziłem w latach młodzieńczych jak trafiłem do niekompetentnego dentysty, przez którego cały zabieg tak okropnie mnie bolał, że nie mogłem wytrzymać. Później zapisałem się do doktora Sularza, który specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej i pozbyłem się wreszcie traumy. Naprawdę bardzo dobry i rzetelny specjalista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leczenie kanałowe nie boli! Nie wiem dokładnie skąd jesteś, ale jeśli masz niedaleko do Krakowa to umów się na wizytę w Studio SE. Na stronie http://studiose.med.pl masz wszystkie dane kontaktowe. Długo na wizytę się nie czeka a naprawdę Ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczas zabiegu jesteś znieczulona więc dużo nie czujesz. Dopiero po zabiegu możesz czuć ból ale jest do przeżycia. Ja miałam ponad tydzień temu robioną siódemkę w gabinecie www.margo-stomatologia.pl we Wrocławiu i już nic mnie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po zabiegu możesz odczuć pewien dyskomfort i ból ale dość szybko mija. Podczas zabiegu masz znieczulenie więc nic nie powinno Cie boleć. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Ja leczyłam ósemkę w gabinecie www.citodent.pl we Wrocławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
leczenie kanałowe powinno być zrobione ze znieczuleniem wiec nie powinno blec, a na pewno nie bardziej niz normalne leczenie. W http://www.esdentica.pl/ mnie robiono osobiscie 2 kanałówki i obie byly wrecz bezpbolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinno bolec, zwlaszcza ze wykonuje sie je podczas zniecuzlenia. Ja mialam leczneie kanałowe 2 razy oba razy robilam w http://www.bochinska.pl/ - i ten gabinet jest naprawde profesjonalny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzisiaj byłam i zawsze tak sie obawiam,ze zanim usiade na fotel, to mówie, że nie moze boleć, bo nie siadam haha Tak naprawdę to dużo daje znieczulenie i podejscie dentysty. Jak ktos jest spokojny, opanowany, z sercem na dłoni, to nie ma czego sie bac, znieczulenia w dzisiejszych czasach są takie, że naprawde nic nie czuć, a te zastrzyki to tez bolą jak ugryzienie komara. No ale jesli ktos sie az tak panicznie boi, to pod narkozą może sobie wyleczyc zęby. Zresztą, stomatolog sam Ci pomoze dobrac najodpowiedniejszą opcję dla CIebie. Ja byłam w boadencie (Katowice) i nie boje sie juz nastepnej wizyty, nie ma czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, potwierdzam, to prawda, najwazniejsze jest miec zaufanego lekarza, bo gdy wiesz, że oddajesz sie w ręce kogoś kto CIe nie ''skrzywdzi'', to od razu jest sie spokojniejszym. Ja chodze do super wyposazonego i przemiłego miejsca w Lublinie - Dental. Doświadczona kadra, bez stresu i pośpiechu leczą zęby, dokładnie Ci tłumaczą co i jak, a juz nie jedno kanałowe przeszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli trafisz do dobrego specjalisty, to nie.:) Jeśli sie bardzo boisz, to polecam skorzystac z jkiegoś znieczulenia. W tym gabinecie do któego ja chodze (eko med, chelm) mozna skorzystac z opcji gazu rozweselającego, wdychasz podtlenek azotu i stres i ból Cię opuszcza, super sprawa, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaDuneki88
Leczenie kanałowe ze znieczuleniem wcale nie boli. Weź tylko poszukaj dobrego dentysty. Ja odradzam w Warszawie dentalux bo nie są najlepsi. Myślę, że jak poszukasz na forach dentystycznych, to kogoś sensownego wyszukasz, u siebie w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mam 11 lat i dzisiaj wróciłam z 1 wizyty. Najpierw obejrzała zęby i powiedźała że nie wyglądają źle ale profilaktycznie na przyświetlenie no i okazało się że jednak jest źle i do kanałowego dolna 6 i później znieczulenie nawet nie poczułam później wierciła i po pierwszej godz.wiercenia(mam stan zapalny) zaczęło mnie bolec dołożyła znieczulenia i znieczulenie nie działało (nawet podmuch mnie strasznie bolał) dołożyła jeszcze dwa znieczulenia i coś tam zadziałało lecz później też strasznie bolał więc powiedziała że już nie chce (zrobiło mi się strasznie słabo myślałam że strace przytomność) założyła truciznę i coś tam jeszcze żeby się trzymało nadal mi było strasznie słabo więc mnie położyła i dała zimny okład na czoło i po 20min. leżenia poszłam do domu łącznie byłam tam 2 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie też www.klonowski-krakow.pl jest zdecydowanie najlepszy! Robiłam u niego kanałowe i nic a nic nie bolało. Więcej strachu jak to warte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli trafisz na odpowiedniego dentystę i klinikę to leczenie kanałowe nie boli wcale. Ja leczyłam zęba kanałowe w klinice Dental Park Kraków - Modlinczka. Zapłaciłam 500zł za ząb jednokanałowy ze znieczuleniem i zdjęciem. Z usługi jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nic przyjemnego, boli, ale od czego jest znieczulenie? Ze znieczuleniem to wizyta u dentysty jak każda inna. Ja miałam dwa kanałowe, w tym jedno z użyciem mikroskopu, a nie każdy gabinet go ma. Ja byłam na takim leczeniu w http://www.hercka.pl/oferta/leczenia-kanalowe Dobry nowoczesny gabinet, fachowa pani doktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wiesz co leczenie kanalowe na pewno nie jest jakies super przyjemne. jednak jest robione na znieczuleniu i generalnie nie jest to jakis wielki bol! Osobiscie robili mi je w http://dentystazawiercie.pl/ i naprawde jak dla mnie bylo w porzadku. A od tej pory zadnych problemow z zebem nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam leczenie kanałowe w klinice stomatologicznej www.unimedex.pl w Szczecinie. Dzięki nowoczesnej technologii oferują bezbolesne leczenie kanałowe. Jeżeli jesteście z tych okolic to polecam wam się do nich zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również odbyłam bezbolesne leczenie kanałowe. Jeżeli mieszkacie w Częstochowie lub okolicach to mogę wam polecić www.stomatologiarodzinna.net Jest to świetny gabinet stomatologiczny, który doprowadził moje zęby do ładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko jest uzależnione od lekarza. Gdy miałem przeprowadzane leczenie kanałowe w warszawskim maestria www.maestria.clinic to wszystko odbyło się niezmiernie szybko i bezboleśnie. Zdecydowanie był to doskonały wybór, który poprawił stan mojego uzębienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam leczenie kanałowe w www.dentes.pl i naprawdę nic nie czułam. :) wszystko chyba zależy od dentysty, bo jak byłam młodsza miałam kanałowe gdzie indziej i nie najprzyjemniej je wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam zab zatruty arszenikiem, czulam tylko uklucie w dziaslo (tzn dotyk szpikulcem,nie jakis bol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robiłam kanałowe u swojego dentysty www.villadental.pl w Gorzowie i ze znieczuleniem jakie mi podał to nic nie czułam ;) całe szczęście zęby mam z powrotem zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Ojczyk
Czy leczenie kanałowe boli? Leczenie kanałowe zęba kojarzone jest z bólem. Mam wrażenie, że jest to przekonanie wywodzące się z czasów, kiedy znieczulenie w gabinecie stomatologicznym było rzadkością. Szczególnie przykro wspominają to osoby w wieku 40 plus. Jak z kolei przeczytacie na Internecie aktualne opinie, to zdania są podzielone. Wiele osób pisze, ze zabieg jest bezbolesny, ale są osoby, które przeszły boleśnie to leczenie. Generalnie według mnie zabieg jest bezbolesny lub prawie bezbolesny. Zakładam, że każdy lekarz stomatolog dokłada starań, by jego pacjent czuł się komfortowo podczas wizyty. Na naszą ocenę zabiegu wpływa wiele czynników. • Każdy z nas ma inne odczucie bólu. Każdy z nas jest po prostu inny. Więc i ocena incydentów bólowych będzie inna. • Przyczyny i stan pacjenta, który zgłasza się do gabinetu są różne. Możemy mieć wiele stadiów schorzeń miazgi i braku objawów po bardzo silne dolegliwości bólowe. Polecam artykuł : https://artdent.ojczyk.pl/bol-zeba-kanalowe-leczenie-zeba/. To determinuje postepowanie lekarza, ale też wpływa na nasze odczucie bólu. • Reakcja organizmu na środek znieczulający jest różna, zależy od rodzaju znieczulenia, formy jego podania, anatomii zęba, kości i okolicznych tkanek i wreszcie toczącego się stanu zapalnego. U jednego pacjenta wszystkie te parametry sprzyjają całkowitemu znieczuleniu, a u innego bardzo utrudniają. • W pierwszym etapie leczenia często nie podaje się znieczulenia ze względów diagnostycznych. Dopiero po rozpoznaniu i wystąpieniu w jego trakcie objawów bólowych podawane jest znieczulenie, więc pewne odczucie bólu może wystąpić. • W trakcie leczenia kanałowego niezależnie, czy jest ono prowadzone w znieczuleniu, czy bez, mogą pojawiać się zjawiska bólowe związane z opracowaniem mechanicznym systemu kanałowego, oraz jego płukaniem. Ból jest od razu eliminowany przez stomatologa, ale niestety może wystąpić. Niesie też ważne informacje dla lekarza. Leczenie kanałowe zęba jest poważną ingerencją w struktury zęba. Jak pisałem prawidłowo prowadzone leczenie jest bezbolesne lub prawie bezbolesne. Czasem jednak incydentów bólowych nie da się uniknąć ze względu na specyfikę całego procesu leczenia. Rada jest moja taka by dbać i kontrolować regularnie stan zębów. Możemy w ten sposób uniknąć leczenia kanałowego zęba. Więcej informacji znajdziecie na : https://artdent.ojczyk.pl/leczenie-kanalowe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina Kierowniczka

Dzisiaj są takie metody stosowane, że na dobrą prawdę to nic nie boli 😉 Ja miałam leczenie kanałowe pod mikroskopem w Stomatologii Cichoń w Krakowie. Świetne podejście do pacjenta, ząb został wyleczony i przynajmniej moge sie cieszyć tym, ze zęba nie straciłam i mam czym jeść 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×