Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniś18

Czy leczenie kanałowe boli???

Polecane posty

Gość gość
troszke boli - na pewno, ale tez bez przesady nie ma co sie wyglupiac. w www.warszawskidentysta.pl/ robia to na zniecuzleniu takze nie ma co sie obawiac- lepiej isc jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troszke boli, to oczywiste, kazde leczenie zeba troche boli. to jest jednak zawsze wykonywane przy znieczuleniu, tutaj macie namiary na dobrego dentyste www.esdentica.pl/ , ktory bez problemu poradzi sobie z tym zabiegiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldi1990
Mnie czeka to juz za 2 dni i tez cholernie sie boje jak pomysle sobie ze bedzie mi igly klasc do zeba.Niby mam zatrutego zeba gdyz cholernie mnie bolal ale i tak obawiam sie ze te czyszczenie kanalow bedzie bolec.Czy rzeczywiscie jest sie czego bac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w gabinecie stomatologicznym, do którego chodzę http://new-dent.pl/ wszystkie poważniejsze zabiegi odbywają się w komfortowych warunkach, ze znieczuleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rammon 464
Dla mnieleczenie kanałowe to była najgorsza masakra. Bolało, puchło, bolało... Znajomi mówią, że szkoda, że nie poszedłem do http://fachowydentysta.pl/uslugi-endodoncja , bo by mi sprawę rzetelnie załatwili, a tak, to cierpiałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam już dwa zęby leczone kanałowo (ach, niestety) i w żadnym wypadku mnie nie bolało. Najchętniej bym zasnęła na fotelu dentystycznym. Podstawą jest dobre znieczulenie i empatyczny stomatolog. Mogę polecić panią stomatolog, która świetnie wykonuje leczenie kanałowe w Krakowie. Całkowicie bezboleśnie i bezstresowo. Tłumaczy każdy krok, człowiek wie, co go spotka. Wcześniej byłam dentofobem, a teraz po prostu lubię chodzić do dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to zależy kto ma jaką wrażliwość na ból. Mam znajomą która jak jej się tylko coś lekko robi to już prawie mdleje a przykładowo moja mama leczy się u dentysty bez znieczulenia i daje radę. Grunt to żeby trafić na dobrego dentystę jak ja u siebie w Krakowie do gabinetu Pana Wojciecha Klonowskiego www.klonowski-krakow.pl u którego kanałowe mnie prawie w ogóle nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WITAM. Właśnie miałem wizytę u dentysty. Zatruła mi zęba. Nic a nic nie bolało. Niema czego się bać. Podanie znieczulenia również nie boli ponieważ przed użyciem smaruję ci takim czymś żeby nic nie czuć. Jestem osobą która panicznie boi się dentysty chodzę gdy muszę i to mój błąd. Odwagi dla wszystkich i nie bać się. Znieczulenie działa cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo że leczenie zęba to nie najfajniejsze uczucie na świecie ale też nie boli bardzo ze względu na nowoczesne znieczulenia jakie są proponowane w gabinetach. Ja miałam leczoną ósemkę w gabinecie http://www.hercka.pl/ i nie bolało mnie praktycznie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie nie bolało ponieważ byłam znieczulona. Ogólnie teraz zabiegi nie są tak straszne jak kiedyś. Jeśli szukałabyś dobrego gabinetu w Białymstoku to mogę polecić Ci www.popkoadam.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam zabieg jest bezbolesny ponieważ masz znieczulenie. Jedynie po zabiegu możesz odczuwać dyskomfort. Ja miałam leczonego zęba kanałowo w gabinecie www.rojekdental.pl. Jeśli jesteś z Olsztyna to jak najbardziej mogę Ci ich polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbbb
Masakra plakalam jak dziecko znieczulenie niedzialalo koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbbb
Zabek truty 2razy i nic zywa miazga podane znieczulenie i nic bol czyszczenie na zywca bol okrutny 2godziny na fotelu i tylko 2 kanaly gorna 5 koszmar i kanaly oczyszczone zalozony opatrunek na 7 dni potem wypelnienie mam nadzieje i 4 gorna do kanalowego niewiem jak ja to wytrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boli nawet ze znieczuleniem. Dzis mialam 2 wizyte, przedemna jeszxze 2. Miazga byla mocno uszkodzona i nie przyjmuje znieczulenia bo to jest kwasne srodowisko a takie wlasnie- nie przyjmuje znieczulenia. Zebow juz sie nie truje. Mamy 21 wiek. Odbywa sie to inna metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam w grudniu pierwszy raz od lat u dentysty. Ząb mnie bolał jak cholera, więc nie było wyboru. No i okazało się, że wszystko zależy od dentysty. Ja weszłam do gabinetu z obstawą, mamusią (haha), która na dzień dobry powiedziała dentystce, że boi się, że zemdleję. Lekarka wypytała mnie o rodzaj bólu, o moją fobię, przysięgła mi, że nie będzie mi ściemniać, że nic nie boli i zabrała się do roboty. Zastrzyk ze znieczuleniem czułam, ale to by było na tyle. Bólu zero, a to było kanałowe. Czaaaasem poczułam dyskomfort, jak mi czyściła, ale natychmiast przestawała. Zatruła mi zęba, przepisała ketonal w razie czego i po strachu. Na drugiej wizycie coś tam mnie bolało (bo mam wrażliwy nerw na przy wierzchołku, ale dostałam znowu znieczulenie i było ok. Dopiero wczoraj, po usunięciu nerwa przyznała, że miałam straszny stan zapalny i bała się, że coś poczuję, więc była jak najbardziej delikatna. Więc tak, najlepiej znaleźć dobrego lekarza, z dobrym podejściem i nie bać się mu mówić o swoim strachu i bólu. Poza tym, ja miałam opcję kolejnych dawek znieczulenia w razie gdyby jedno nie zadziałało. A jeśli leczenie strasznie was boli, choć nie powinno, to albo zmieńcie dentystę, albo zastanówcie się, czy to nie wina psychiki. Ja trafiłam na super lekarza, dzięki czemu poszłam za ciosem i w międzyczasie zrobiłam u niej dwa inne zęby. Bezboleśnie. Na fundusz. Bo były w takim stanie, że jeszcze nie musiałam mieć wszystkich kanałowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE BOLIIII
Hej :) Właśnie jestem w trakcie leczenia kanałowego, czytałam wiele opinii na różnych stronach przed wizytą u dentysty przez co byłam coraz bardziej przerażona.... Więc teraz aby uspokoić wszystkie osoby napisze jak to wyglądało u mnie. Mam leczoną górną szóstkę jest to podobno ząb który ma dużo kanałów, dodatkowo mam wykrzywiony korzeń. Pierwsza wizyta pod znieczuleniem zwykłe rozwiercenie i włożenie trucizny ból= 0 w trakcie wizyty, później po 2h jak zeszło znieczulenie troszkę pobolewał ale po tabletce ból minął całkowicie, przez 4 dni odczuwałam mały, bardzo mały ból przy nagryzaniu , drętwienie przy dotykaniu językiem ale dentystka powiedziała że to normalne i może się utrzymać do 1,5 tygodnia. Wreszcie po dwóch tygodniach przyszedł czas na drugą wizyte oczyszczanie tego wszystkiego dokladnie, bałam się jak cholera, dentysta powiedział że znieczulenie da dopiero jak będzie mnie bolało ( znieczulenia ma podobno takie że nic nie poczuje) zaczął wkładać igłe, oczyszczać a ja nic nie czułam, tzn żadnego bólu bo było wyczuwalne uczucie wkładania igły ale wszystkko było zdretwiałe, martwe więc nic nie bolało. Dlatego ludzie jak czytacie to wszystko ze boli to nie bierzcie tego az tak do siebie, w dzisiejszych czasach są takie znieczulenia że nic nie boli, chyba że trafi się na dentyste, który nie ogarnia i leczy jak 50 lat temu kiedy to mój tata]krzyczał z bólu na fotelu . Teraz mam tymczasowe wypełnienie żeby sprawdzić jak ząbek zareaguje, później na wizycie już całkowite dokończenie sprawy. Pozdrawiam i głowy do góry będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam leczoną szóstkę kanałowo ale nie bolało tak bardzo. Miałam znieczulenie więc w czasie zabiegu prawie nic nie bolało. Dopiero po zabiegu odczuwałam lekki ból i dyskomfort. Ogólnie warto dbać o zęby i leczyć je zawczasu. Jeśli mieszkasz w Lublinie mogę polecić Ci gabinet www.citydent.lublin.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie nie bolało. Ale ja miałam szczęście, że trafiłam na świetnego specjalistę, dr Jasińskiego z Dent SM, który naprawdę zna się na leczeniu kanałowym. Widać też dużą wprawę i doświadczenie, mimo że pan dr jest dość młody :) Jak kogoś temat interesuje to polecam zajrzeć na http://www.dentsm.pl/leczenie/endodoncja-leczenie-kanalowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej121212
Witam, znalazłem ciekawy artykuł na ten temat na stronie http://swedentpolska.com/kanalowe-leczenie-zebow/. Jak wynika z ich strony to Doktor w tym gabinecie praktykuje w Szwecji a jak wiadomo tam stomatologia jest najbardziej zaawansowana. Na pewno warty przeczytania. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam niedawno leczoną szóstkę kanałowo I nie bolało mnie ponieważ miałam znieczulenie. Po zabiegu trochę jedynie czułam ból ale też nie jakoś strasznie. Zęba miałam leczonego w gabinecie http://citodent.pl/ we Wrocku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również chodzę do www.klonowski-krakow.pl , super stomatolog, szkoda ze tak późno go odkryłam, wcześniej miałam znacznie więcej zębów do leczenia a się strasznie przy nich nacierpiałam. Na szczecie u tego stomatologa tak nie jest, polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
generalnie nie powinno Cie bolec, bo powinienes dostac znieczulenie. Przynajmniej w http://dentystazawiercie.pl/ dobrze znieczulaja i problemu nie ma. Nie boli ani w trakcie leczenia ani po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja robiłem leczenie kanałowe w www.platinumdental.pl i nie bolało :) to chyba jest zwyczajnie zależne od lekarza po prostu. Wiadomo, było czuć jakieś swędzenie ale na pewno nie nazwę tego bólem, tymbardziej ogromnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybys nie mial znieczulenia pewnie by bolalo. Jednak takie leczenie robi sie ze znieczuleniem. W http://mikrostoma.pl/ maja swietne podejscie do pacjenta dlatego polecam CI ten gabinet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo, ze jak kazde elczenie bolec moze. jednak to jest robione przy znieczuelniu wiec bolec nie powinno. Ja mialam to leczenie w http://dentystazawiercie.pl/ i problemu z bolem nie mialam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak miałam leczone zęby kanałowo w http://www.medidens.pl/ to nic mnie nie bolało. Dostałam znieczulenie, chwilę poczekałam aż zacznie działać i dentystka przystąpiła do pracy. Nie pamiętam, zeby mnie coś podczas czyszczenia i wypełniania kanałów bolało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczenie kanałowe naprawdę nie boli i wcale nie potrzeba nawet znieczulenia. Wystarczy tylko się dobrze przygotować i znaleźć odpowiedniego specjalistę. Owszem, jak miałam leczenie kanałowe pierwszy raz to bolało a i tak później się okazało, że zostało źle przeprowadzone. Dopiero jak trafiłam na doktora Sularza z DentalParku to przekonałam się, że leczenie kanałowe w dzisiejszych czasach to całkiem rutynowy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×