Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniś18

Czy leczenie kanałowe boli???

Polecane posty

Gość zelkaaaaa
powiem tyle, jezeli macie dobrego stomatologa to bolalo nie bedzie :) leczenia kanalowego nie robi sie w 1 dzien, moja dentystka nie zawsze uzywala znieczulenia,poniewaz wiedziala kiedy boli a kiedy nie. ja zaplacilam 500 zł u prywatnego, bo z państwówki mam takiego dentystę ze predzej by mi zeba wyrwal niz leczył kanałowo.:) nie bojcie sie, jezeli ufacie stomatologowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 13 lat miałam leczonego zęba kanałowo i nic nie bolało.polecam dentystke Anne Wizor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ny22
Zab ktory potrzebuje leczenie kanalowe zazwyczaj daje nam oznaki lekkiego bolu -bardziej jest to promieniowanie- zdarza sie to najczesciej po zimnych lub goracych posilkach.Wtedy juz powinno sie wybrac do detysty , wtedy detysta moze podjac sie zaleczenia zeba bez kanalowego.Wiekszosc ludzi zwleka z wizyta u dentysty naduzywajac tabletki przeciw bolowe a zwlekajac ,zwiekszaja szanse na leczenie kanalowe.Leczenie kanalowe nie boli ,zalezy to tylko od dobrego detysty czy dba o swojego pacjeta i czy daje wystarczajaca ilosc znieczulenia.Leczenie kanalowe polega na usunieciu nerwu z korzeni odpowiednimi instrumentami takie jak hand lub rotery files ,nastepnie usuniecie wszelkich bakteri uzywajac chloru z woda ,po usunieciu wszelkich pozostalosci dentysta uzywa guotta porche i wypelnia tym korzenie ,nastepnie robi xtray aby sie upewnic czy uzupelnione guotta porche sa odpowiednio umiejscowione.Po zakonczeniu zabiegu detysta wypelnia twarty zab i zleci nastepna wizyte na coronke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześc mam15 lat .jakiś dwa miesiące temu byłam u dentystki i mi wierciała ( bez znieczulenia) myślałam że umrę z bólu. a teraz 29.08 mam iśc na dróga wizytę z tym zębem. ale juz do innego dentysty ( faceta) co prawda wyrywał mi on już jakieś 2 tygodnie temu innego zęba. (i nawet nie bolało) ale co on mi będzie robił na tekj wizycje 29.08??? i czy będzie bolalo. on am mi robis przy tym zębie kanałowo ;-) pomocy powiedźcie co mi będzie robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leczenie kanałowe polega na wyczyszczeniu kanałów. Bez znieczulenie się nie obejdzie, ale jeśli będzie dobrze przeprowadzone to nie boli zupełnie nic. Ja miałam 2 zęby leczono kanałowo u dwóch różnych dentystów, za pierwszym razem bardzo bolało, a za drugim nic nie czułam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxyyyyyyyyyyyyzzzzzzzzzzz
leczenie kanałowe jest zabiegiem bezbolesnym , bo paradoksalnie jak może boleć leczenie zęba , który został wcześniej zatruty i jest martwy . Wiadomo , że jak to bywa przy zabiegach , można czasami odczuć lekkie ukłucie bądź inny ból ale częstotliwość tego jest tak mała , że prawie nie odczuwalna . Strach ma wielkie,oczy i jeśli od razu wychodzimy z założenia i mentalnie się na to nastawiamy , to choć sam zabieg nie będzie bolał , nam będzie się wydawało , że przechodzimy przez męczarnie :) Ja właśnie jestem w trakcie leczenia kanałowego , wczoraj miałam czyszczenie i poszerzanie kanałów a następnie nakładanie opatrunku , wcześniej dwa tygodnie miałam założoną trutkę. Druga i pierwsza wizyta obyła się bez znieczulenia , bo zwyczajnie nie było ono potrzebne :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwe123qwe
Ja miałem leczenie kanalowe. Dostalem znieczulenie komputerowe, ponoc takie specjalne do leczenia kanałowego. Nic nie bolało. Cale leczenie na 1 wizycie, kolo 2 godz.Dentysta wyciagnal nerw, później zakleil kanaly. Wszystko robil pod mikroskopem, a ja widziałem wszystko na ekranie przy fotelu w czasie rzeczywistym. Nawet nerw widziałem jak wyciągał !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boli kur*wsko . po zatruciu chodziłam po ścianach tak bolało. mimo znieczulenia. a juz nie wspomne co bylo pozniej u dentysty jak mi rozwiercała to zatrucie - które było źle zrobione bo na żywym zebie zatruła mi jedna dentystka!! dopiero potem wyciąganie nerwów - z trzy chyba bo to był tylni ząb i 4 korzenie!! ból najgorszy w mym życiu gorszy od wyrostka robaczkowego !! czyszczenie tych kanałów - makabra!! nastepnym razem dam sobie od razy wyrwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje leczenie kanalowe zamknelo sie podczas 1 wizyty, ok. 2 godzin, pod mikroskopem robione, ze znieczuleniem, zadnego bolu nie bylo. Cena 750zl, 4 kanaly. Dokladnie tak, jak to ny22, 23-08-2013, opisala. xxx Wyglada na to, ze sa 2 rodzaje leczenia, podczas jednej wizyty albo potrzeba wiecej (zatruwanie?), z tego co tutaj piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałem już 2 razy zatruwanego zęba i za 2 tyg ide do dentysty wie ktoś czy to będzie bolało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ch...ra.Polega to na rozcięciu tkanki dzią sła i wyrwaniu nerwu tak żeby już nigdy w życiu cię to nie bolało.mogą na twoje życzenie podać ci znieczulenie lecz i tak będzie bardzo boleć.POWODZENIA I NIE ZEMDLEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczenie kanałowe NIE BOLI , boli tylko zatruwanie :) , jezeli jest dobrze zatruty nic a nic nie boli :) kosztuje ok 200 - 250 zł :) , zabiera około godziny czasu :) . Tez sie bałam jak poczytalam w internecie ;) ale internet to ZŁO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia12jak
ja chodze do klinik Dormed pod Warszawą i tam znieczulenie jest standardem, nigdy mnie nic nie bolało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek_prawnik
Zgadzam się, ja również korzystam z usług tej kliniki i leczenie nie boli, miałem kanałowe i nic nie czułem. Oczywiście zawsze i wszystko ze znieczuleniem :) także polecam zarówno klinikę, jak i leczenie ze znieczuleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demisec
Ząb boli po zatruciu...ale jesli jest porządnie zatruty,to na nastepnej wizycie powinno być bez bólu. Zatrucie zęba-100zł Czyszczenie 3 kanałów-500zł Zakładanie korony zęba-300 zł Nie jest to tania impreza,warto chodzić regularnie do stomatologa,gdzie kończy sie na zwykłej plombie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król_michał
ja miałem zatruwanego zęba w Dormedzie, leczenie kanałowe pod mikroskopem, wszystko w znieczuleniu i powiem Wam, że mnie nic nie bolało... Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem wcześniej że to może boleć, no ale jak widać forum kopalnią wiedzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vewatrk
Miałam kanałowe leczenie w INDEXMEDICA i mnie nic nie bolało. Leczenie było długotrwałe, ale nie bolało absolutnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja leczyłam zęby kanałowo w Poznaniu w gabinecie: http://eurodentpoznan.pl/. Potwierdzam leczenie kanałowe jest wieloetapowe, ale na pewno nie jest bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zależy gdzie i kto będzie Ci robił to leczenie kanałowe...;) jeśli jesteś w okolic Gliwic to proponuje iśc do herckadent www.hercka.pl i jestem pewna że wyjdziesz od nich zadowolona i bez bólu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaahshshsjajshvdbdka
Sluchajcie na bol zeba kupcie sobie nurofen max! Poprostu wspanialy lek, usmierz najostrzejsze bole zeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igorty
oczywiście, że zależy od lekarza. Ja ma leczony kanałowo jeden ząb i nie bolało, też byłem zaskoczony, że to możliwe, bo spodziewałem się raczej gorszych dolegliwości, ale na szczęście poszło dobrze. Ja polecam lekarzy z kliniki Dormed, naprawdę dobrzy specjaliści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapłaciłam za znieczulenie (państwowo) i co? ;) Wyłam z bólu na fotelu. Jedni stomatolodzy są ślepi, inni kalecy, inni zdali te egzaminy chyba za łapówkę... Dajcie mi namiar na dobrego dentystę, a nie wannabe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestancie straszyc ludzi, moja dentystka wali tyle znieczulenia, ze nic nie czuje - da sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja_Jot
Mnie nic nie bolało, miałam leczenie kanałowe w zeszłym miesiącu. Kiedyś zęba się truło a potem leczyło na żywca ale teraz już się stosują takie metody że można normalnie znieczulić zęba do leczenia. Byłam w Dentestetica i dobrali mi tak znieczulenie że nie czuła bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ! Właśnie jestem w leczeniu kanałowym.... został mi dziś zatruty ząb... chyba najgorsze za mną... dali mi dwa znieczulenia i na prawde bardzo malo bolało... ale nie w tym rzecz bo minęło kilka godzin od dentysty a dalej boli... Chodzi o to, jak mycie zębów np: dziś wieczorem ? nie chce nic tam zepsuć... ząb 8 proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie zamiast siedzieć i pisać czy boli leczenie kanałowe to zacznijcie po prostu dbać o zęby. Mam 38 lat i ok 10 lat temu miałam robione pierwsze wypełnienie zęba. Jak dbacie o zęby chodzicie regularnie do dentysty to nie ma mowy o kanałowym leczeniu. Nie mowie, że coś zjecie i zaraz lecieć myc zęby, ale rano i wieczorem umyć porządnie zęby, parę minut co najmniej, potem nić dentystyczna i jakiś dobry płyn do płukania ust. Regularne chodzenie do dentysty to podstawa a doprowadzenie się do takiego stanu, żeby tak zniszczyć zęba że wymaga leczenia kanałowego to czysta głupota!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj miałam wizytę u stomatologa. Okazało się, że ząb najlepiej wyleczyć kanałowo. Wszystko podczas jednej wizyty. Samo wypełnienie kanałów (trzech) po to ząb 7 kosztowało 700zł do tego znieczulenie, rtg, plomba światłoutwardzalna i wyszło 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam robione kanałowe prywatnie w http://www.dominiak.net.pl/ - dobrali mi dobre znieczulenie i nic nie bolało ;) Fakt, że na dwa razy musialam przyjsc, bo ząb miał trzy kanały, ale bólu w ogole nie było. Nie ma sie co stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguunia20667
Witam byłam dziś u stomatologa i okazała się że muszę mieć leczenie kanałowe 2 zębów :(. P. Doktor zatruła mi je i jak na razie jest ok ale boję się strasznie tego leczenia, bo jestem bardzo wrażliwa co chodzi o zęby. Mam do leczenia dwie szóstki. Napiszcie czy to bardzo boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalunia29
Powiem tak- jestem w 8 miesiącu ciąży. Kilka tygodni temu w weekend dorwał mnie taki ból zębów że myślałam że umrę, leżałam przykładając lód i płacząc z bólu. W poniedziałek odwiedziłam dentystę (chyba po raz pierwszy w życiu z własnej woli i z radością). Pani dentystka poinformowała mnie, że to wina zepsutej ósemki na dole i że niestety w ciąży nie zrobi rtg i nie wyrwie w związku z tym leczenie kanałowe i zatrucie zęba. Nigdy wcześniej tego nie miałam. Dostałam znieczulenie a i tak trochę bolało, szczególnie jak dostała się do kanału to taki ból poczułam silny. Ale za to po założeniu tego wypełnienia ból minął jak ręką odjął! Za tydzień mam drugą wizytę związaną z tą nieszczęsną ósemką. Dziś byłam znów u dentysty tym razem z piątką i okazało się że też trzeba leczyć kanałowo. Tylko tym razem po znieczuleniu nie czułam zupełnie nic! Podobno inaczej się czuje znieczulenie jeśli chodzi o zęby z przodu a inaczej ósemki. Za to teraz jak znieczulenie schodzi zaczynam powoli odczuwać ból i to już nie jest fajne :/ Przy ósemce nie czułam żadnego bólu po powrocie do domu. Wydaje mi się że wiele zależy od dentysty czy będzie bolało czy nie i też od tego który to ząb. Moim zdaniem bez znieczulenia to byłoby nie do wytrzymania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×