Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniś18

Czy leczenie kanałowe boli???

Polecane posty

Gość gość
Kanałowe nie jest takie straszne jak wszyscy mówią. :) Tylko trzeba znaleźć naprawdę dobrego dentystę, który tego nie zepsuje i poda odpowiednie znieczulenie. Ja miałam leczenie kanałowe ostatnio w http://dentalservice.pl/ . Świetna klinika, zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanałowe nie boli, jeżeli ząb się dobrze znieczuli. Czasem jednak, jeżeli idzie się już z bólem, może być z tym problem - ja też miałam takie leczenie, że czułam cały czas. Dlatego wybierajcie sobie gabinety z sedacją wziewną, np. http://remedium-stomatologia.pl/ czyli znieczuleniem gazem rozweselającym. Naprawdę pomaga szczególnie, jeżeli boicie się bo się naczytałyście o bólu w necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie cierpię dentystów ale to tylko dlatego,że spotkałam za dużo "partaczy" w swoim życiu:) ale leczenie kanałowe naprawdę można przeżyć:) miałam kilka razy i nie boli o ile ząb jest dobrze znieczulony. myślę że najważniejsze to wybrać odpowiedniego fachowca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to zawsze miałam pecha do dentystów, a w szczególności do leczenia kanałowego. Bolało mnie i było to strasznie niekomfortowe uczucie. Odkąd zmieniłam dentystę (artdentkalisz.pl) na najlepszego stomatologa w Kaliszu wszystko jest super i bezboleśnie. Dziękuje p. Arturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyrkosz1980
Generalnie nie powinno, ale jeśli ząb jest bardzo mocno zaniedbany to coś zawsze będzie czuć. Na szczęście dobre gabinety posiadają porządne znieczulenie. Ja ostatnio leczyłem właśnie taki zaniedbany ząb w http://www.borczyk.pl/ i stomatolog doprowadził go do stanu użyteczności. Moja wina, bo bardzo zaniedbałem sprawę i próchnica dość mocno zjadła ząb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajo2003
Nie, mam 11 lat dzisiaj miałem kanałowe. Nic nie boli jeżeli przed wizytą miałaś zatruty ząb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam robione leczenie kanałowe w http://j-dent.com.pl/ Gdynia, nie bolało mnie w ogóle, dentysta był delikatny, wcześniej zrobił znieczulenie, było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://sanusdent.pl/kontakt,s,30.html - polecam ten gabinet. Nie bolało, zabieg był zrobiony szybko a cena nie była zaporowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja leczyłam tu www.truszel.pl i nie bolało az tak bardzo :) ale no wiadomo, ze wizyty u dentysty nie sa jakieś mega przyjemne dla wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwoniak
Generalnie nie boli, bo działa znieczulenie. Natomiast jeśli ząb jest mega zniszczony to wiadomo, że jakiś dyskomfort będzie odczuwalny. Ostatnio miałem leczony ząb kanałowo w klinice borczyka w katowicach to sprawnie wszystko zrobili. Teraz już lepiej dbam o swoje zęby, żeby właśnie takiego zabiegu uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda, że w gabinecie Truszel są specjaliści i to prawdziwi :) leczylam u nich zeby kanałowo i mimo ze sie bałam to było ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam przeprowadzane leczenie kanałowe u stomatologa z http://medident-tabor.pl/ Barczewo i wcale mnie nie bolało, leczyłam się ze znieczuleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz większość zabiegów dentystycznych przebiega w znieczuleniu, więc o jakim bólu tutaj mowa tak naprawdę :D Ja chodzę na leczenie kanałowe do stomatologa Adama Popko (http://www.popkoadam.pl/) i nic mnie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KanałowyKupiarz86
Zabieg endodoncji z którym przyszło mi się zmierzyć wiele lat temu, był zabiegiem który dostarczył mi nieziemskiej ilości bólu, ale i nauczył, że ze wszystkim można się uporać. Gdy okazało się, że będę musiał przystąpić do leczenia kanałowego z miejsca spytałem z iloma wizytami trzeba się liczył. Pani stomatolog wyliczyła, że nie więcej niż 3-4 wizyty, z takim nastawieniem tam szedłem na pierwszą z czekających mnie wizyt. Relaksacyjna muzyka w poczekalni, osoby pełne życia i uśmiechu na twarzy, rewelacyjna atmosfera. Po około 15 minutach czekania usłyszałem swoje nazwisko, lekko zdezorientowany udałem się w stronę gabinetu, gdy wszedłem zauważyłem sympatycznie wyglądającą kobitkę, która będzie walczyła o moje uzębienie. Siadam na fotelu i zaczyna się zabieg, niestety ból był tak duży, że ledwo co wytrzymywałem, po pewnym czasie moje zwieracze puszczały i kał z o***tu lał mi się niczym wodospad Niagara. Okropny odór, wizyta musiała zostać przerwana. Po takiej sytuacji przychodnia została zamykana na kilka dni w celu wywietrzenia smrodu, niemożliwością była praca podczas tak nieprzyjemnego zapachu. Przez moje problemy z kontrolą strachu i utrzymywaniem kału leczenie kanałowe wydłużyło się do kilku ładnych lat. Wiem, że byłem ciężkim pacjentem, ale w końcu wspólnymi siłami dopięliśmy swego, w samej przychodni na ścianie wisi obraz z moją podobizną a pod nim cała historia przebiegu leczenia kanałowego i ekscesów jakie musiał przeżywać personel i pacjenci. Nadano mi przydomek "KanałowyKupiarz". To moje doświadczenia które przeżyłem podczas owego zabiegu, mam nadzieję, że okazały się pomocne i pokazały, że różne sytuacje mogą się wydarzyć podczas takiego leczenia. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Steeb
Jestem osobą, która panicznie boi się dentystów. Miałem już robionego jednego zęba kanałowo. Powiem tak. Wtedy Pani powiedziała że nie potrzeba znieczulenia. Głupi uwierzyłem. Podczas wiercenia ból niesamowity plus na dodatek straszny ból gdy ukochana Pani dentystka złapała mnie za nerwa . Wygiąłem się w chińskie 8... Dziś wziałem sobie gumę do żucia, pyk pyk i piateczka połamana (1/4 zeba stracona). Na pewno ten ząb kwalifikuje się do leczenia kanałowego. Ząb nie boli teraz lecz boję się strasznie samej wizyty. Brać znieczulenie ? co robić ? pomocy i dziękuję. Jak to ogarnąć żeby nie było znó horroru sprzed kilku mcy ! ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj miałem leczenie kanałowe ; w ogóle nic nie boli sam relaks :) Także sie nie stresujcie bo to na prawde nic strasznego jak co poniektórzy piszą. Tydzień temu miałem zęba trutego to nie powiem mnie przez 3 h po zatruciu bolało ale potem przeszło i dziś po tygodniu miałem leczenie kanałowe i sie znowu powtórze NIC NIE BOLI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja leczyłem 3 zęby w : http://www.dental-med.pl/ I nie bolało. To po prostu zależy od znieczulenia, które się otrzymuje oraz oczywiście od stopnia zaawansowania próhnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opisze swoje. Poszedlem z bolem i spuchnietym policzkiem. Opowiedzialem lekarzowi historie z tym zebem. Ze kiedys byl leczony i wlozony fleczer ale przestal bolec i pol roku nosilem ten fleczer. Zrobilem zdjecie rtg. 20zl. Usiadlem na fotel i mi podal znieczulenie jak dla konia ktore troche bolalo ale to 5 sekund. 30zl. I mi rozwiercil zeba i zaczol czyscic tymi igielkami kanaly. ( byl to zab 4 u gory). Nic nie czulem. Doslownie zero bolu. Przez znieczulenie oczywiscie. I zalozyl jakis opatrunek i ogolnie na pierwszej qizycie 160zl. Na drugi dzien wymienil tylko opatrunek i 100zl. Na trzeci dzien. Zalozyl fleczer tylko 100zl. Mam isc za dwa tygodnie gdzie bede mial wypelnienie i zamkniecie zeba i juz nic nie bede placic. Ogolnie 360zl za dwa kanaly i zeroo bolu. A tak sie balem. Mowie wam ze znieczuleniem nic a nic nie boli a wiec poproscie o solidne i bedzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze ze przepisal mi Antybiotyk i jeszcze jakies tabletki bakterjobujcze. Nie ma sie czego bac. Oczywiscie prywatnie bylem bo nfz nie refunduje kanalowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robione leczenie kanałowe w Bielsko-Białej w Dental City http://www.dentalcity.com.pl/uslugi/ i nic mnie nie bolało. DO tego zrobiono to jednego dnia - wystarczy dobry sprzęt i umiejętności dentysty i nie trzeba się męczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marq
Również zacząłem leczenie kanałowe. Ból w moim przypadku jest nie do wytrzymania, jak mi dentystka wstrzyknęła truciznę to poczułem się, jakby mi ktoś w pysk przywalił i to tak solidnie, później bolało jakieś 3 godziny i przestało. Przy kolejnej wizycie podczas opracowywania kanałów i wypełniania 2 z 4 wszystko szło gładko, bolało w skali 1-10 na jakieś 1-1,5. Gorzej już było po kilku godzinach od wyjścia. Następnego dnia ból trwał ciągle min. 6/10 po 2 dniach od zabiegu budziłem się w nocy co pół godziny ból plasował się 8/10 do 9/10 nawet. Był on tak niewyobrażalnie wielki, że zatracałem się w logicznym myśleniu. Agresja towarzyszyła mi na każdym kroku, jak narkoman sięgałem po coraz mocniejsze środki przeciwbólowe. Miałem już połamane żebra i wypadek samochodowy, ale nigy nie odczułem tak OLBRZYMIEGO bólu jaki odczuwam teraz. Od 2 dni nie jestem w stanie nic jeść, jedyne co przynosi lekką ulgę to zimna (ok6-7 stopni) woda i koniec. Leczenie kanałowe jest najgorszym co mnie spotkało Pisząc ten tekst ząb mnie boli cały czas, zrobię wszystko by się uwolnić od bólu. Jutro idę do mojej detystki i go usuwam. Mam dosyć męczenia się. Teraz rozumiem swoją kobietę, kiedy ma okres bo to musi być przerąbana sprawa odczuwać taki "dyskomfort" cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja robiłam kanałówkę w Omnidencie we Wrocławiu. Nie leczenie kanałowe nie boli, masz normalne znieczulenie miejscowe, samo rozwiercanie zęba to wiadomo, nie jest przyjemne ale zabieg nie boli. Tak naprawdę jedyne co trochę boli to sam zastrzyk po miejscowym ale już w trakcie i po zabiegu absolutnie nic nie czujesz, odwagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko u dentysty boli. Kazdy to wie. Nawet zastrzyk ze srodkiem usmierzajacym bol tez boli jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dostaniesz dobre znieczulenie to pol mordy moga ci wyrwac i nic nie poczujesz. prawdziwy bol zaczyna sie dopiero jak znieczulenie przestaje dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Troche tak troche nie
Poszedlem na leczenie kanalowe . Oczywiscie na starcie wje**la mi za przeproszeniem 5-metrowa iglę w ząb no i to jedynie zabolało :) . Zatrula i za 7 dni kolejna wizyta po zatruciu czyscila kanaly , jedynie co troszeczke zabolalo to , to jak wbijala za gleboko iglę , aby oczyscic kanaly ;) . Caly zabieg trwal okolo godzinki ;p . Takze dla tych co się boją , leczenie kanalowe po zatuciu juz nie boli ( jezeli boli zatruwa go ponownie i po ponownym zatruciu nie ma prawa bolec ;p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troche boli, jak kazde leczenie zeba, ale jest robione na znieczuleniu wiec nie jest to zadna tragedia. moge CI dac namiary na dobrego dentyste ktory profesjonalnie leczyl kanalowo mojego zeba. tutaj znajdziesz adres i nr tel. www.kuroczko.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem panikarą jak cholera jeśli chodzi o dentyste, po prostu wymiękam. Też miałam 1,5 roku temu leczenie kanałowe. Nie bolało totalnie nic. Zero. A przed wizytą prawie mdlałam, płakałam i ciężko było mnie uspokoić. Najpierw dostałam znieczulenie, igła cieniusieńka. 1 w dziąsło drugie w podniebienie może być lub obok po prostu. Nie boli, to takie ukłucie "komara" potem tylko "rozpieranie". A dentysta może już robić po prostu wszystko w buzi. Jedynie czyszczenie kanałów taką jakby sróbą jest lekko nieprzyjemne i śmierdzi :( nie ma co się bać, tylko wyluzować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie bojcie sie leczenia kanalowego tylko idzcie do dobrego dentysty. w gabinecie www.msdent.katowice.pl sa swietni dentysci, tam leczenie kanalowe nie jest tam takie straszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boli, ale nie tak, ze nie mozeszs wytrzymac, zwlasdzcza ze jest robione ze znieczuleniem! jesli sie boisz idz do dobrego dentysty. znajdziesz takiego w www.s-medi.pl . ja do niego chodze i jest swietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×